Προς το περιεχόμενο

Person Of Interest [CBS]


Mapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παλι θα του δωσω μερικα επεισοδια διορια.. η τουλαχιστν μεχρι να πανε καλα οι τηλεθεασεις, οπως πηγαν στο πρωτο επεισοδιο... γιατι αν πεσουν, τοτε το παραταω, μια και ξερω πως θα καταληξει... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 473
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παλι θα του δωσω μερικα επεισοδια διορια.. η τουλαχιστν μεχρι να πανε καλα οι τηλεθεασεις, οπως πηγαν στο πρωτο επεισοδιο... γιατι αν πεσουν, τοτε το παραταω, μια και ξερω πως θα καταληξει... :mrgreen:

 

 

Αυτός είναι και ο λόγος που κόβονται όλα τα διαμάντια. Το παίρνουν τα αμερικανάκια σα δεδομένο ότι θα κοπεί μια σειρά και δε το βλέπουν για να μη "δεθούν" μ' αυτήν. Έτσι πάτωσε το Terriers και το Lone Star πέρσυ και άλλες τόσες τα προηγούμενα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και γω , συμφωνω και γω οτι το περασαν πολυ στα γρηγορα.

 

πιστευω οτι οντως χρειαζοταν χρονος για να τον καταφερει ο φιτζ να συνεργαστει μαζι του και οχι απλα ενα μια ηχογραφηση.

 

καταταλλα καλο σεναριο , καλο καστ.

ειδομεν , δινουμε ευκαιρια και για αλλα επεισοδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομορφο το δευτερο επεισοδιο, καλυτερο απο το πρωτο κατα την γνωμη μου. ξερουμε θεαματικοτητες δευτερης εβδομαδας??

 

edit: http://tvbythenumbers.zap2it.com/2011/09/29/thursday-final-ratings-x-factor-the-big-bang-theory-greys-anatomy-the-office-the-secret-circle-mentalist-adjusted-up/105546/

 

δεν ξερω τελικα αν η σειρα εχει αποσπασει θετικα σχολια η απλα εχει τετοιες θεαματικοτητες γιατι βρισκεται μεταξυ του big bang και του mentalist. ελπιζω το πρωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα παλι το 2ο μου φανηκε χειροτερο απο το 1ο

 

Τα νουμερα ειναι καλα, αλλα προσεξε πως παροτι ειναι νο1 overall στο timeslot του, ειναι μολις 3ο στο demo 18-49

Αυτο κοιτανε παρα πολυ οι διαφημιστες γιατι θεωρουνται οι υπερκαταναλωτικες ηλικιες, αυτες που θελουν να πιασουν για πελατες

 

Βεβαια το 2.7 δεν ειναι κακο, απλα δεν ειναι πολυ safe ενω πχ και σειρες τυπου NCIS που πατωνουν σε αυτες τις ηλικιες υπαρχουν τοσα χρονια γιατι τις βλεπουν οι γιαγιαδες. Αλλα εκει μιλαμε για 15+ εκατομμυρια κοσμο. Θεωρητικα παντως αν το PoI διατηρησει αυτα τα ratings δεν θα εχει προβλημα καθως με 12-13Μ θεατες ψιλοκαλυπτεται η μειωμενη επιδοση στο demo 18-49 (που και αυτη δεν ειναι πολυ χαλια, νταξει, τρωγεται)

 

Προσεξε και κατι αλλο θετικο, το BBT ειναι μονο μιση ωρα, οποτε το πραγματικο lead-in ειναι το How to Be a Gentleman που παει φουλ για Νο1 νεα σειρα που θα κοπει

 

15 εκατομμυρια απο το ΒΒΤ, χανει τα μισα το Gentleman και τσουπ! εμφανιζονται αλλα 3-4 εκατομμυρια και βλεπουν Person of Interest οποτε αυτο ειναι κατι καλο, σημαινει οτι κοσμος που εφυγε απο το CBS γύρισε να δει Person of Interest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπατε όλα.

Απλά να εκφράσω τον απέραντο σεβασμό μου σε Caviezel (γούσταρα τρελά το Count of Monte Cristo) ο οποίος πιστεύω αν δεν υπήρχε ο πιλότος θα μου είχε φανεί αδιάφορος.

Ο Emmerson μου φαίνεται είναι χλυαρός ακόμα ή φοβάται την μπογιά του Ben.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι εντελως ΓΤΠ που τον βαλανε να κουτσαινει, κανει σαν ενα μιγμα πιγκουινου με ορθιου ξυλαγκουρου και επηρεαζει γενικα τους μορφασμους του. Ειναι και μερικες σκηνες που ψιλοτρεχει και το κανουν ποιο μουφα. Κατα τα αλλα εχω δει 2 επεισοδεια και τα χα σχεδον στο μπαγκραουντ ανα διαστηματα, κατι σαν να ακουο ραδιο. Να πω οτι οσες φορες το φερνα μπροστα δεν με κρατουσε και πολυ. το βρισκω αδιαφορο προς το παρων, απλα το τσεκαρω λογω ονοματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Κατα τα αλλα εχω δει 2 επεισοδεια και τα χα σχεδον στο μπαγκραουντ ανα διαστηματα, κατι σαν να ακουο ραδιο. Να πω οτι οσες φορες το φερνα μπροστα δεν με κρατουσε και πολυ. το βρισκω αδιαφορο προς το παρων, απλα το τσεκαρω λογω ονοματων.

Ίδια φάση κι εγώ περίπου. Το πρώτο είχε την προσοχή μου σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του (και ήταν αρκετό για να εντοπίσω πχ τα callbacks στο Memento). To δεύτερο επιχείρησα αρχικά δύο φορές να το δω, και τις δύο φορές μπήκε στο background και μετά από μερικά λεπτά έγινε ενοχλητικό και το έκλεισα. Την τρίτη φορά το "είδα" ολόκληρο αλλά με ενδιάμεσες διαλείψεις μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Εγώ θα την σταματήσω εδώ, κι ίσως παρακολουθώ το thread μήπως συμβεί κάτι συνταρακτικό και έρθουν τα πάνω-κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το δεύτερο ήταν καλύτερο απο το πρώτο.

 

Αισθάνομαι πως ο Caviezel δίνει αρκετά στην σειρά και δεν κρύβω οτι στην αρχή τον είχα αντιμετωπίσει με σκεπτικισμό.

 

Ο Emerson αισθάνομαι πως θα κινηθεί πάλι στο πνεύμα του Ben , ίσως όμως κρύβεται κάτι περισσότερο στο story διότι μου έκανε εντύπωση η αναφορά στον συνέταιρό του και την προιστορία του συστήματος.

Ας περιμένουμε λίγο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδαμε και το δευτερο.

Εμενα μου φανηκε πολυ καλυτερο απο το πρωτο μιας και που μας εδειξε και λιγο την ιστορια του Φιτζ.

και γενικα ειχε λιγο περισσοτερη ''λογικη'' απο την χωρις λογο υπαρξης, ενταση του πιλοτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ...συμπαθητικοτερο το 3ο

Μπορει και παλι να ηταν κλασικο Procedural case-of-the-week αλλα εδειξε να βαζει λιγη διαφορετικοτητα στον χαρακτηρα του Φασκο (got a spine επιτελους

και πηγε να την φερει στον Ρις

και λιγο διαφορετικοτητα στον ιδιο τον Ρις που τελικα ισως ειναι

πιο κακος απο το να λεει "εχω κανει κακα πραγματα"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο το 5ο

Ξερω οτι θα γκρινιαξουν αρκετοι που ακομα δεν μας εχει δειξει main story αλλα

 

α) Ας το παραδεχτουμε, procedural του CBS ειναι, τι περιμενατε

β) Ισως το 1ο επεισοδιο που μου φανηκε ενδιαφερον και well played το case of the week

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω απολυτως. αυτο που μου αρεσει στην σειρα ειναι οτι επεισοδιο με επεισοδιο βελτιωνεται. βλεπω να φτιαχνετε μια χημεια μεταξυ των πρωταγωνιστων που ετσι και αλλιως ειναι κορυφαιοι ηθοποιοι.

 

επισης μου αρεσει οτι ο καβεζιελ δεν κανει τον chuck norris. τρωει και καμια μπουνια, κανα πυροβολισμο, και δεν τα βαζει με 30 ατομα χωρις να τσαλακωνεται το πουκαμισο του..

 

το προσεγμενο soundtrack σε συνδυασμο με την ωραια σκηνοθεσια δινουν ποντους στην σειρα... δεν λεω οτι ειναι σουπερντουπερ αντε γεια, αλλα βλεπετε παρα πολυ ευχαριστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...