Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδες ειχα ενα θεμα με τον πλειερ κ δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.

λοιπον ενω τον εχω δοκιμασε σε 3 τιβι κ ολα ηταν οκ, χθες πηγα να τον βαλω σε μια 22αρα

lg που εχω στο δωματιο η οποια δεν εχει hdmi,εχει ολα τα αλλα.

το συνδεω στην αν εξοδο απο την οποια εχω παιξει κανονικα σε αλλη τηλ κ μου εβγαζε την εικονα μια με κοκκινα χιονια κ μια κανονικα με διαφορα 1 περιπου δευτερολεπτου.

τι αλλαξα καλωδιο εβαλα του wd προκοπη δεν ειδα.με το wd παιζει κανονικα.

ξερει κανεις αν μπορω να βγαλω την εικονα απο το hdmi κ να βγαλω τον ηχο απο αλλου.

δεν ξερω αν εχει επιλογη δεν το εψαξα ιδιαιτερα.παντως πολυ περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οποιος θελει να τον παρει απο ebay ας προσπαθησει να βιαστει γιατι ακριβυνε παντου στα +10$ και πλεον η τιμη του ειναι παντου περιπου στα 45$ απο 34$ που ηταν. μυριζομαι και εξαντληση αποθεματων γιατι εκει που τον ειχαν πχ 200 πωλητες στο ebay τωρα τον εχουν μονο 3-4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβυναν κ αλλα πραγματακια απο ebay, πρεπει να το πανουν επιτηδες "καποιοι"...

Εχουν 2 βδομαδες διακοπες τωρα για αλλαγη του χρονου οι κινεζοι κ πρεπει να τα βαρανε λιγο οι υπολοιποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει να τον παρει απο ebay ας προσπαθησει να βιαστει γιατι ακριβυνε παντου στα +10$ και πλεον η τιμη του ειναι παντου περιπου στα 45$ απο 34$ που ηταν. μυριζομαι και εξαντληση αποθεματων γιατι εκει που τον ειχαν πχ 200 πωλητες στο ebay τωρα τον εχουν μονο 3-4

Στο τομτοπ παντως ακομα στα 33.99 ειναι η τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μπλε διαβαζει και εξωτερικους υποτιτλους κανεις μια φορα την ρυθμιση οπως αναφερθηκε στο ιδιο post διαλεγοντας encoding Greek μια φορα στην αρχη και μετα το αποθηκευει και δεν ξανασχολεισαι.Το ασυρματο κοντρολ του ειναι καλυτερο τoυ pico HD αλλα θελει λιγο παραπανω πατημα (κανα 2sec) και στοχευση στον player.Επισημαινω παλι οτι για τα λεφτα του δεν εχει αντιπαλο

 

ρε παλικαρια, μπορει καποιος να πει τον τροπο για να δουμε εξωτερικους υποτιτλους? απο πιο σημειο του menu μπορουμε να κανουμε το encoding Greek γιατι δεν το βρισκω πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεσε το στικακι σου με την ταινια κι οταν αρχιζει να παιζει πατα pause,μετα πατα FUNCT απο το κοντρολ σου ανοιγει μια μπαρα στο πανω μερος οπου στο τελευταιο δεξι ακρο οπως βλεπεις την οθονη αναγραφει Text encoding.Εκει μπες και βρες τα ελληνικα.Μην ξεχασεις να επικυρωσεις την επιλογη σου με ΟΚ.Καλη τηλεθεαση

Οπως καταλαβες δεν ρυθμιζονται απο το Menu τα ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου.παρολα αυτα ομως εχω μια ταινια .mkv με εξωτερικους υποτιτλους σε εναν φακελο και ενω την ταινια την παιζει πατωντας το pause οπως μου ειπες στο menu των υποτιτλων δεν μου τους εμφανιζει καθολου με αποτελεσμα να μην μπορω να παω να επιλεξω το text, δηλαδη το menu στους υποτιτλους ουσιαστικα ειναι νεκρο.μηπως φταιει οτι το αρχειο ειναι mkv και οχι avi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεσε το στικακι σου με την ταινια κι οταν αρχιζει να παιζει πατα pause,μετα πατα FUNCT απο το κοντρολ σου ανοιγει μια μπαρα στο πανω μερος οπου στο τελευταιο δεξι ακρο οπως βλεπεις την οθονη αναγραφει Text encoding.Εκει μπες και βρες τα ελληνικα.Μην ξεχασεις να επικυρωσεις την επιλογη σου με ΟΚ.Καλη τηλεθεαση

Οπως καταλαβες δεν ρυθμιζονται απο το Menu τα ελληνικα

θυμαμαι και εγω ημουν ετοιμος να ποσταρω εδω να ρωτησω πως ανοιγουν οι επιλογες υποτιτλων αλλα τελικα λεω δε ριχνω και καμια ματια στο manual... και εγραφε οτι ανοιγουν με το περιβοητο function.

 

μια συμβουλη παιδακια. το τηλεχειριστηριο και τα ματια σας. αν χαλασει τη στρουμφοκατσαμε

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου.παρολα αυτα ομως εχω μια ταινια .mkv με εξωτερικους υποτιτλους σε εναν φακελο και ενω την ταινια την παιζει πατωντας το pause οπως μου ειπες στο menu των υποτιτλων δεν μου τους εμφανιζει καθολου με αποτελεσμα να μην μπορω να παω να επιλεξω το text, δηλαδη το menu στους υποτιτλους ουσιαστικα ειναι νεκρο.μηπως φταιει οτι το αρχειο ειναι mkv και οχι avi?

οι υποτιτλοι πρεπει να ειναι διπλα στο αρχειο της ταινιας στον ιδιο φακελο. οχι σε διαφορετικο φακελο. και φυσικα με το ιδιο ονομα με το αρχειο της ταινιας και την καταληξη .srt με εκπλησει οτι λες τους υποτιτλους τους βρισκει απροσκοπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους υποτιτλους δεν τους βρισκει απλα οταν ανοιγω το menu me to function δεν βρισκει τιποτα απο υποτιτλους με αποτελεσμα να μην μπορεις να πλοηγηθεις στο menu των υποτιτλων.οι υποτιτλοι εχουν ιδιο ονομα με το αρχειο.

 

τελικα ηταν προβληματικο το αρχειο υποτιτλων.με μια αλλη ταινια εκανα την ρυθμιση κανονικα και τους παιζει μια χαρα.ευχαριστω για το ενδιαφερον σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τον iomega στο Public, και έχει επιπλέον composite αλλά και ethernet!

 

+1

 

Κατά την προσωπική μου άποψη είναι η κορυφαία επιλογή media player σε τιμή κάτω από €40!

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0654135&catid=060305

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο iomage παίζει DTS? Τα κάνει downmix? Ελληνικούς υπότιτλους διαβάζει? Αν, ναί σίγουρα αξίζει τα 10€ παραπάνω από το άλλο.. Για πείτε όσοι τον έχετε γιατί χρειάζομαι ένα media player..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...