Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι...δοκίμασα κ τα δύο είδη. πρωτα δεξιά κ μετά πάνω κάτω.

Θα το ξαναδοκιμασω μολις μπορεσω και θα σου πω.

Οι ταινιες ειναι ενσωματωμενες απο μονες τους δεν ενσωματωνω εγω τιποτα και με κανενα

προγραμμα.Απλα το αναφερω μηπως παιζει ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα οκ...μήπως τότε δεν είναι mkv αλλά avi...φυσικά στα avi με ενσωματωμένους δεν είναι δυνατόν να γίνει γιατί μιλάμε για εικόνα και όχι για αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα οκ...μήπως τότε δεν είναι mkv αλλά avi...φυσικά στα avi με ενσωματωμένους δεν είναι δυνατόν να γίνει γιατί μιλάμε για εικόνα και όχι για αρχείο.

ααααα γεια σου!!!

 

μια χαρά σε βρίσκω φίλος!

 

εγώ από 21/1 παραγγελία και ακόμη δεν έχω δει φως...

Γιατι ρε φιλος ακομα?

Μηπως επειδη ετυχε η παραγγελια να ηταν μεσα στα Χριστουγεννα που εχουν αυτοι στις 20/01

και να εγινε κανενα μπερδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει και αυτό στο DX πληροφοριακά http://offers.dealextreme.com/team.php?id=1034 αν και δεν λέει στο site εκεί για ελληνικά το ακριβώς ίδιο προϊόν στο ebay http://www.ebay.com/itm/1080P-Mini-Full-HD-Media-Player-USB-MMC-SD-SDHC-Card-MKV-Blu-ray-DVD-/320766858830?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aaf31d64e λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα χθες το μπλε (παραγγελία 26/1 από ΤΟΜΤΟΠ). Είναι πολύ μικρό και όντως το τηλεχειρηστήριο δεν μου γεμίζει το μάτι. Έχω ένα πρόβλημα. Ανάλυση μου βγάζει μέχρι 720p. Το δοκίμασα με 3 καλώδια και πάλι τα ίδια. Η τηλεόραση είναι fullHD. Τι λέτε είναι θέμα καλωδίου; Εσάς παίζει κανονικά 1080p;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε και εμένα χθες το μπλε (παραγγελία 26/1 από ΤΟΜΤΟΠ). Είναι πολύ μικρό και όντως το τηλεχειρηστήριο δεν μου γεμίζει το μάτι. Έχω ένα πρόβλημα. Ανάλυση μου βγάζει μέχρι 720p. Το δοκίμασα με 3 καλώδια και πάλι τα ίδια. Η τηλεόραση είναι fullHD. Τι λέτε είναι θέμα καλωδίου; Εσάς παίζει κανονικά 1080p;

Ποια τηλεόραση έχεις;

Δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις την επιλογή στο auto detect hdmi στο off. Πήγαινε στο video output settings όπου θα σου εμφανίσει τις διαθέσιμες επιλογές κάθε φορά σύμφωνα με την τηλεόραση σου (αν είναι 24p, αν είναι 1080p ή 720p κτλ.

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα χθες το μπλε (παραγγελία 26/1 από ΤΟΜΤΟΠ). Είναι πολύ μικρό και όντως το τηλεχειρηστήριο δεν μου γεμίζει το μάτι. Έχω ένα πρόβλημα. Ανάλυση μου βγάζει μέχρι 720p. Το δοκίμασα με 3 καλώδια και πάλι τα ίδια. Η τηλεόραση είναι fullHD. Τι λέτε είναι θέμα καλωδίου; Εσάς παίζει κανονικά 1080p;

και σε μενα σε samsung FULL HD παιζει το ιδιο προβληματακι που ισως οφειλεται και στο φθηνο καλωδιο hdmi των 3Ε. ανιχνευει αναλυση 720p.

μικρο το προβλημα απενεργοποιεις την αυτοματη ανιχνευση και θετεις στο video output στις ρυθμισεις 1080p 60hz. αμεσως ομορφαινει και το interface του player.

 

να πουμε και κατι αλλο θετικο που παρατηρησα. ο player κραταει τους χρονους που σταματησες καποιο βιντεο ακομα και αν εχεις αποσυνδεσει καποιον σκληρο. Αν τον ξανασυνδεσεις ακομα και μετα απο καιρο σου λεει αν θες να συνεχισεις απο εκει που σταματησες να βλεπεις. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει και αυτό στο DX πληροφοριακά http://offers.dealextreme.com/team.php?id=1034 αν και δεν λέει στο site εκεί για ελληνικά το ακριβώς ίδιο προϊόν στο ebay http://www.ebay.com/itm/1080P-Mini-Full-HD-Media-Player-USB-MMC-SD-SDHC-Card-MKV-Blu-ray-DVD-/320766858830?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aaf31d64e λέει

Πρέπει να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά πάνω-κάτω, επειδή έχει και αυτό επεξεργαστή Boxchip F10. Βέβαια, εξαρτάται και από την έκδοση λογισμικού που έχει ο κάθε player.

http://www.rshtech.cn/en/pro_detail.asp?id=121

 

Edit: Λέει πουθενά στο μενού τίποτα για έκδοση αυτός ο μικρός μπλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά πάνω-κάτω, επειδή έχει και αυτό επεξεργαστή Boxchip F10. Βέβαια, εξαρτάται και από την έκδοση λογισμικού που έχει ο κάθε player.

http://www.rshtech.cn/en/pro_detail.asp?id=121

 

Edit: Λέει πουθενά στο μενού τίποτα για έκδοση αυτός ο μικρός μπλε;

εχω την εντυπωση οτι το boxchip F10 δε συμπεριλαμβανει μονο τον επεξεργαστη αλλα ολοκληρη την πλακετουλα επιταχυνσης βιντεο που ειναι φιξ.

απο εκει και περα το καθε εργοστασιο μικρο ή μεγαλο κανει τη δικια του διαμορφωση υλοποιηση με custom τηλεχειριστηριο κουτι και εσωτερικο firmware. πολυ εχουν εφαρμοσει firmware οπως αυτο του pico hd σε αλλες υλοποιησεις με boxchip f10 και στις περισσοτερες φορες δουλεψε αλλα μπερδευτηκαν τα κουμπια του τηλεχειριστιριου. αλλες παλι χαλασε ο player....

οποτε το αν παιζει ή οχι ελληνικους υποτιτλους και αν ειναι ιδια στην αποδοση η μια υλοποιηση με boxchip f10 με την αλλη δε το ξερεις αν δε δοκιμασεις. το σιγουρο ειναι οτι το hardware μεσα ειναι ιδιο ή τουλαχιστον εχει τις ιδιες δυνατοτητες αλλα απο εκει και περα ολα παιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που η tv δεν ειναι full hd αλλα hd ready αν κατεβασω ενα αρχειο(ταινια) 1080p

υπαρχει περιπτωση να παιξει?

θα παιξει εφοσον ειναι hdready αλλα σε μειωμενη αναλυση. αλλα και hd ready να μην ηταν κατεβαζεις την αναλυση του player και ολα οκ. αυτο αν ο player δεν ανιχνευσει σωστα την αναλυση της τηλεορασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παιξει εφοσον ειναι hdready αλλα σε μειωμενη αναλυση. αλλα και hd ready να μην ηταν κατεβαζεις την αναλυση του player και ολα οκ. αυτο αν ο player δεν ανιχνευσει σωστα την αναλυση της τηλεορασης.

Ok καταλαβα.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα σε samsung FULL HD παιζει το ιδιο προβληματακι που ισως οφειλεται και στο φθηνο καλωδιο hdmi των 3Ε. ανιχνευει αναλυση 720p.

μικρο το προβλημα απενεργοποιεις την αυτοματη ανιχνευση και θετεις στο video output στις ρυθμισεις 1080p 60hz. αμεσως ομορφαινει και το interface του player.

 

να πουμε και κατι αλλο θετικο που παρατηρησα. ο player κραταει τους χρονους που σταματησες καποιο βιντεο ακομα και αν εχεις αποσυνδεσει καποιον σκληρο. Αν τον ξανασυνδεσεις ακομα και μετα απο καιρο σου λεει αν θες να συνεχισεις απο εκει που σταματησες να βλεπεις. B)

 

 

Το δοκιμάζω σε LG2362. H TV είναι Fullhd, έχω το PC σε αυτήν σε 1920x1080. Αυτό που λές να αλλάξω την ανάλυση στο Video Output Mode το βλέπω αλλά εκει μέσα δεν έχω επιλογή 1080p. Έπαιξα και με την ετικέτα εισαγωγής στην τηλεόραση και πάλι τίποτα. Νομίζω πάντως ότι τα καλώδια δεν έχουν πρόβλημα γιατί τα δούλευα με το PC και ήταν ΟΚ. Τι διάολο πάει στραβά;

 

 

Τι βλάκας που είμαι; Έπρεπε να απενεργοποιήσω την αυτόματη ανίχνευση HDMI από τον Player. Όλα καλά. Ευχαριστώ Πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...