Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Τι βλάκας που είμαι; Έπρεπε να απενεργοποιήσω την αυτόματη ανίχνευση HDMI από τον Player. Όλα καλά. Ευχαριστώ Πολύ

Αν απενεργοποιήσω την αυτόματη ανίχνευση HDMI θα παιζει και στα 1080?

Γιατι οταν το εβαζα πριν εβγαζε μαυρη οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν απενεργοποιήσω την αυτόματη ανίχνευση HDMI θα παιζει και στα 1080?

Γιατι οταν το εβαζα πριν εβγαζε μαυρη οθονη.

Αν η τηλεόραση σου είναι 1080p δεν θα σου βγάλει μαύρη οθόνη. Μαύρη οθόνη θα βγάλει όταν βάλεις ανάλυση που δεν υποστηρίζει η οθόνη. Αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι η τηλεόραση σου είναι hd ready...Αρχείο 1080p μπορείς να αναπαραγάγεις...εικόνα 1080p δεν μπορείς να δεις.

y.g. Δοκίμασα και το immortals 1080p DTS-HD, χωρίς καμία μετατροπή, με εξωτερικούς υπότιτλους. Απροβλημάτιστη αναπαραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η τηλεόραση σου είναι 1080p δεν θα σου βγάλει μαύρη οθόνη. Μαύρη οθόνη θα βγάλει όταν βάλεις ανάλυση που δεν υποστηρίζει η οθόνη. Αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι η τηλεόραση σου είναι hd ready...Αρχείο 1080p μπορείς να αναπαραγάγεις...εικόνα 1080p δεν μπορείς να δεις.

y.g. Δοκίμασα και το immortals 1080p DTS-HD, χωρίς καμία μετατροπή, με εξωτερικούς υπότιτλους. Απροβλημάτιστη αναπαραγωγή.

Ναι hd ready ειναι.

Στα 1080p μαυριζει η οθονη ενω στα 1080i παιζει κανονικα.

Οταν ομως μπαινω απο την αρχη καθε φορα μπαινει απο μονο του στα 720p και δεν

παραμενει στα 1080i.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι hd ready ειναι.

Στα 1080p μαυριζει η οθονη ενω στα 1080i παιζει κανονικα.

Οταν ομως μπαινω απο την αρχη καθε φορα μπαινει απο μονο του στα 720p και δεν

παραμενει στα 1080i.

H hdready νομίζω είναι 720p . Παίζουν και 1080i με κάποιο τρόπο αλλά δεν είναι η native ανάλυση τους.Έτσι είναι κ η δικιά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H hdready νομίζω είναι 720p . Παίζουν και 1080i με κάποιο τρόπο αλλά δεν είναι η native ανάλυση τους.Έτσι είναι κ η δικιά μου

Ακριβως.

Γινεται μολις το ανοιγω να παραμενει στα 1080i και να μην το αλλαζω καθε φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως.

Γινεται μολις το ανοιγω να παραμενει στα 1080i και να μην το αλλαζω καθε φορα?

Η HD ready είναι 720p. To κανονικό full HD είναι το 1080p, όχι το 1080i. H ουσιαστική διαφορά μεταξύ i και p είναι ότι στο p μπορούμε να έχουμε διπλάσιο αριθμό frames/δευτερόλεπτο ώστε να αποδίδονται καλύτερα οι γρήγορες σκηνές.

Αν την επιλογή auto hdmi την έχεις στο οff και το video output το βάλεις 1080i, δεν κρατάει την επιλογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την επιλογή auto hdmi την έχεις στο οff και το video output το βάλεις 1080i, δεν κρατάει την επιλογή?

Μια φορα που το δοκιμασα δεν την κραταει και το εκανα χειροκινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@achilles_g_ Σε ποιά ρύθμιση το έχεις το Video output?

 

 

Το δικό μου τελικά μετά από πολλές δοκιμές βρήκα που κολλάει.Αν το έχω σε 1080p ανάλυση (οποιοδήποτε από 24/50/60Hz) τότε ΟΛΕΣ οι ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους κολλάνε ακριβώς την στιγμή που θα εμφανιζόταν ο πρώτος υπότιτλος και το player κάνει reboot.Δοκίμασα περίπου 30 ταινίες διάφορων αναλύσεων και τεχνικών χαρακτηριστικών.Δοκίμασα να τους πλέξω στο mkv,πάλι το ίδιο.Μόνο με hardcoded υπότιτλους παίζουν.

 

Αν το βάλω στα 720p τότε τα ίδια αρχεία παίζουν με εξωτερικούς υπότιτλους.Η TV είναι FullHD,δοκίμασα φλασάκι και σκληρό,δοκίμασα και με hdmi auto detect on και off,δεν ξέρω τί άλλο να κάνω.Επίσης με το κουμπί mode εμένα εναλλάσσεται μόνο μεταξύ PAL,720p και HDMI720p,ασχέτως αρχείου ή ρύθμισης hdmi auto detect.Έτσι είναι και στα δικά σας?

 

Δηλαδή αν τα δικά σας είναι ρυθμισμένα σε έξοδο 1080/24p και παίζετε κανονικά mkv με εξωτερικούς υπότιτλους,τότε το δικό μου είναι προβληματικό.Παρακαλώ επιβεβαιώστε το παραπάνω ώστε να το στείλω πίσω αν είναι :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης με το κουμπί mode εμένα εναλλάσσεται μόνο μεταξύ PAL,720p και HDMI720p,ασχέτως αρχείου ή ρύθμισης hdmi auto detect.Έτσι είναι και στα δικά σας?

 

Κι εμενα το ιδιο κανει.

Εγω σχεδον ολα τα αρχεια που εχω ειναι avi με ενσωματωμενους και δεν εχω θεμα με εξωτερικους.

Η tv ειναι hd ready παιζει σε 1080i αλλα πρεπει να το κανω παντα χειροκινητα καθε φορα

που το ανοιγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το έχω συνδέσει στην οθόνη του αυτοκινητου που ειχε video ιν και το εχω κρυμμενο στο ντουλαπακι του συνοδηγου,.

Πως έδωσες ρεύμα στο μηχάνημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@achilles_g_ Σε ποιά ρύθμιση το έχεις το Video output?

 

 

Το δικό μου τελικά μετά από πολλές δοκιμές βρήκα που κολλάει.Αν το έχω σε 1080p ανάλυση (οποιοδήποτε από 24/50/60Hz) τότε ΟΛΕΣ οι ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους κολλάνε ακριβώς την στιγμή που θα εμφανιζόταν ο πρώτος υπότιτλος και το player κάνει reboot.Δοκίμασα περίπου 30 ταινίες διάφορων αναλύσεων και τεχνικών χαρακτηριστικών.Δοκίμασα να τους πλέξω στο mkv,πάλι το ίδιο.Μόνο με hardcoded υπότιτλους παίζουν.

 

Αν το βάλω στα 720p τότε τα ίδια αρχεία παίζουν με εξωτερικούς υπότιτλους.Η TV είναι FullHD,δοκίμασα φλασάκι και σκληρό,δοκίμασα και με hdmi auto detect on και off,δεν ξέρω τί άλλο να κάνω.Επίσης με το κουμπί mode εμένα εναλλάσσεται μόνο μεταξύ PAL,720p και HDMI720p,ασχέτως αρχείου ή ρύθμισης hdmi auto detect.Έτσι είναι και στα δικά σας?

 

Δηλαδή αν τα δικά σας είναι ρυθμισμένα σε έξοδο 1080/24p και παίζετε κανονικά mkv με εξωτερικούς υπότιτλους,τότε το δικό μου είναι προβληματικό.Παρακαλώ επιβεβαιώστε το παραπάνω ώστε να το στείλω πίσω αν είναι :-(

Μόλις ξαναδοκίμασα το immortal 1080p DTS με εξωτερικούς υπότιτλους, χωρίς mkv merge σε 1080p /24hz. Κανένα πρόβλημα. Αν η ταινία είναι 1080p και έχει πρόβλημα ακόμη και το output να το βάλεις 720p πάλι πρόβλημα θα έπρεπε να έχεις. Μπορείς να δεις στο system information τι έκδοση έχεις; Μιλάμε πιστεύω πάντα για το μικρό μπλε από tomshop. Δοκίμασες να αλλάξεις το καλώδιο hdmi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,το μπλε είναι απο tomtop.Δοκίμασα και με άλλο Hdmi.

 

Όταν είναι στα 1080p όλες κολλάνε είτε 720,είτε 1080,είτε απλά avi.

Όταν είναι στα 720p οι ίδιες ταινίες παίζουνε.

Είναι λες και έχει πρόβλημα μόνο στο 1080 output και ζορίζεται με τους εξωτερικούς υπότιτλους και κολλάει.Δοκίμασα και τόσα αρχεία που αποκλείεται να είχαν όλα header compression.

 

Για το system information θα σου πω αύριο,δεν το έχω κοντά μου τώρα.

Εσένα το mode βγάζει και 1080 επιλογές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα το παρέλαβα και εγώ, προς το παρόν απλά άψογο.Avi,mkv(720,1080), υπότιτλους Ελληνικούς ξεχωριστούς,DTS Downmix,φώτος και μουσική με Wd 1tb usb2 όλα οκ. Μόνο usb 3 δεν διαβάζει.

 

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε: USB 3.0 (2.5", τροφοδοτούμενους μέσω USB) δεν διαβάζει; Δεν τους τροφοδοτεί δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...