Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περισσότερο γιατί δεν έχουν δοκιμαστεί αρκετά.Από τα λίγα που έχω αποκομίσει,το port του android δεν είναι τόσο καλό-λειτουργικό ακόμα.Μην περιμένεις να είναι όπως στο smartphone σου για παράδειγμα.Υπάρχει μικρή συμβατότητα με εφαρμογές του market νομίζω,και οι επεξεργαστές που φοράνε τα φθηνά ίσως να μην είναι αρκετοί για βαριά αρχεία.

 

Αν ενδιαφέρεσαι πάντως,ρίξε μια ματιά κι εδώ που έχουν μια συζήτηση για αυτά.Έχει κι άλλες προτάσεις να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ.

Αλλά όπως στο edit μου στην προηγούμενη σελίδα υπάρχει και αυτό στα 40 ευρώ με LAN. Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0654135&catid=060305

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίτερα σε αυτό το θέμα είχε αναφερθεί ότι το Iomega δεν παίζει DTS,ούτε το κάνει downmix σε stereo.Απότι βλέπω δεν το αναφέρει και στα χαρακτηριστικά του άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτασε περιπου σε 3 εβδομαδες απο ΤΟΜΤΟΜ μεσω ebay

οσα δοκιμασα τα παιζει, δεν βρισκω επιλογη για ελληνικα.. δεν εχω δοκιμασει ομως ακομη ταινια με ξεχωριστους υποτιτλους.. ενα Blueray που εβαλα και στον υπολογιστη εχει υποτιτλους μου το επαιζε με τους αγγλικους.

το χειριστηριο δειχνει οντως πολυ της πλακας αλλα πιανει απο κοντα τουλχ.

με τα καλωδια που παρεχονται δεν καταφερα να το δουλεψω με το hdmi μια χαρα βρισκει και μονο του αναλυση.

ειναι ακομα πιο μικρο απ οτι φανταζεστε απο τις φωτογραφιες!!

ελπιζω να κρατησει κανα χρονο..

 

το κουτι λεει οτι δεχεται ως 8αρι usb αλλα το 16αρι που του εβαλα το διαβασε μια χαρα!

ελπιζω να μην εχω προβλημα με τα ελληνικα θα δοκιμασω αργοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ελληνικα μια χαρά τα πάει.

είχα καιρό να γράψω εδώ κ αν θυμάστε είχα αναφερει ένα θέμα με κάποιες σειρές όπως Σπάρτακος band of brothers k friends.με το που ξεκίνουσε κολλουσε.

το πρόβλημα λύθηκε όταν απο τα νεύρα μου

γύρισα τις ρυθμίσεις σε default.

ως δια μαγείας τα παίζει όλα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίτερα σε αυτό το θέμα είχε αναφερθεί ότι το Iomega δεν παίζει DTS,ούτε το κάνει downmix σε stereo.Απότι βλέπω δεν το αναφέρει και στα χαρακτηριστικά του άλλωστε.

Το πήρα και το επέστρεψα. Ο βασικός λόγος ήταν ότι δεν έπαιζε υπότιτλους από το δίκτυο. Ήταν αργό και δεν θυμόταν που σταμάτησε η αναπαραγωγή για να συνεχίζει από εκεί. Καλή ποιότητα εικόνας αλλά μόνο 1080i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτασε περιπου σε 3 εβδομαδες απο ΤΟΜΤΟΜ μεσω ebay

οσα δοκιμασα τα παιζει, δεν βρισκω επιλογη για ελληνικα.. δεν εχω δοκιμασει ομως ακομη ταινια με ξεχωριστους υποτιτλους.. ενα Blueray που εβαλα και στον υπολογιστη εχει υποτιτλους μου το επαιζε με τους αγγλικους.

το χειριστηριο δειχνει οντως πολυ της πλακας αλλα πιανει απο κοντα τουλχ.

με τα καλωδια που παρεχονται δεν καταφερα να το δουλεψω με το hdmi μια χαρα βρισκει και μονο του αναλυση.

ειναι ακομα πιο μικρο απ οτι φανταζεστε απο τις φωτογραφιες!!

ελπιζω να κρατησει κανα χρονο..

 

το κουτι λεει οτι δεχεται ως 8αρι usb αλλα το 16αρι που του εβαλα το διαβασε μια χαρα!

ελπιζω να μην εχω προβλημα με τα ελληνικα θα δοκιμασω αργοτερα..

Ελληνικό μενού δεν έχει..Για ελληνικούς υπότιλους Ιίδιο όνομα αρχείου με το όνομα της ταινίας) κατά την αναπαραγωγή πατάς το function και με το βελάκι πας δεξιά το text encoding και επιλέγεις greek ή unicode (utf-8). Εγώ επειδή σώζω πάντα τους υπότιλους σε utf και όχι σε ANSI (για να μη έχω το πρόβλημα με το τονισμένο ά όταν αυτό βρίσκεται στην αρχή της λέξης), έχω τη ρύθμιση στο unicode.

Αν δεν θέλεις να το συνδέσεις με hdmi, το καλώδιο που έχει η συσκευασία πρέπει να το βάλεις στην μέσα υποδοχή (αv/optical) και η επιλογή στο screen settins να είναι απλά pal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κουτι λεει οτι δεχεται ως 8αρι usb αλλα το 16αρι που του εβαλα το διαβασε μια χαρα!

Κι εγω με 16αρι που το εχω συνεχεια παιζει κανονικα.

Με σκληρο δισκο δεν ξερω αν παιζει χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας .

Παρήγγειλα το player απο τον tomtop μεσω ebay.

http://www.ebay.com/itm/220860191991?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_3528wt_1219

 

Στην αρχή ήταν όλα καλά. Κάποιες ταινίες δεν τις έπαιξε άλλα ΟΚ.

Ηταν τεράστια αρχεία και δεν περίμενα να παίζει το 100% ούτως ή άλλως.

 

Να μην τα πολυλογώ εχω ξενερώσει με το μηχανάκι .

 

Κανει restart μονο του ενω είναι στο μενου,ξεκινάει με κάποιες γραμμές κάθετα τις οθόνης και στη συνέχεια restart.

Κολλάει στο 75% απο τις 720p ταινίες που έχω δοκιμάσει και επίσης κάνει restart,

( Hush .2009.720p.bluray.x264-hv.mkv , Tron legacy (2010).mkv , The Dilemma.2010.720p.BRRip.Xvid.Ac3-Vision.avi )

Δοκίμασα με διάφορους σκληρούς αλλά δεν είχε διαφορά.

 

Έστειλα mail στον τύπο και περιμένω .

Προφανώς πρόκειται για ελαττωματικό προϊόν .

Ειχε παρόμοια εμπειρία κανείς ?

Αντικατάσταση ελπιζω να ειναι το αποτέλεσμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα που εχεις προβληματα φιλε. και να σου απαντησω οτι οχι δεν εχουν αναφερθει τετοιου ειδους σοβαρα προβληματα σε ολο το θεμα εδω μεσα (αν και το θεμα ξεκινησε για αλλο player και με αλλο κατεληξε να ασχολειτε)

εφοσον κανει και restart ισως ειναι προβλημα του φορτιστη δε βγαζει την ισχυ που πρεπει (γιατι για να ζεστενεται στα 720p δεν παιζει. εδω τρεχει κρυο τα 1080p)

πιστευω δε θα εχεις προβλημα με το τομτοπ δε θα σε ταλαιπωρησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα υπηρχαν καποια προβληματα σε κανα δυο τρια αρχεια κυριως μεγαλα πανω απο 15g(3D) και σε μερικα 1080.εκανε restart η κολουσε αλλα στα 720 δεν ειχε προβλημα απ'οτι θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να μην παιζει μερικα αρχεια ειναι ανεκτο νομιζω για μηχανηματακι κινεζικο <30 ευρω... το να κολλαει στο 70% της ταινιας οχι..

βρηκα αυτο το τεστακι..

http://matroska.org/downloads/test_w1.html και μου επαιξε μονο τα 2,5,7 τεστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να μην παιζει μερικα αρχεια ειναι ανεκτο νομιζω για μηχανηματακι κινεζικο <30 ευρω... το να κολλαει στο 70% της ταινιας οχι..

βρηκα αυτο το τεστακι..

http://matroska.org/downloads/test_w1.html και μου επαιξε μονο τα 2,5,7 τεστ

Δεν ξέρω αν ο φίλος εννοεί ότι κολλάει στο 75% της ταινίας ή το 75% των ταινιών που βάζει.

Λογικό να μη στα παίξει όλα τα τεστ...πχ live stream recording. Αν σε παρηγορεί πάντως το wd live tv δεν έπαιξε κανένα :-D

Εσείς που έχετε κάποιο πρόβλημα με το player, μπορείτε να δείτε στο system information ποια έκδοση firmware έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...