Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο εδω λες εσυ Link?

Εγω νομιζα μιλαμε γι'αυτο Link.

ωχ αυτο το μπλε δεν τοχα δει.

τι λεει ειναι καλο το μπλε?

υποστιριζει τον σκληρο που ανεφερε παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ αυτο το μπλε δεν τοχα δει.

τι λεει ειναι καλο το μπλε?

υποστιριζει τον σκληρο που ανεφερε παραπανω?

Γι'αυτο νομιζα οτι μιλαμε γιατι απο το ποστ 44 και μετα η συζητηση ειναι για το μπλε απο

tomtop.

Αυτο εχω κι εγω.Παιζει τα παντα απ'οσα αρχεια εχω δοκιμασει.

Με 16αρι και 32αρι στικακι παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

Με σκληρο δεν το εχω δοκιμασει.

Αν το εχει δοκιμασει κανεις ας πει.

Παρτο αφοβα ειναι οτι καλυτερο σ'αυτα τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανταλλάξει τρία μηνύματα με τον tomtop, και μα το Θεό, δεν καταλαβαίνω τι εννοεί. Του είπα, στο τελευταίο μήνυμα, ξεκάθαρα ότι θέλω full refund αφού θα χρεωθώ για ταχυδρομείο 7,25 Ευρώ για συστημένο και αυτός κάνει τον Κινέζο και μου μιλάει για replacement.

 

Μπορώ να του το στείλω πίσω και με απλό ταχυδρομείο - 4,50 Ευρώ - αλλά αν δεν το παραλάβει, το PayPal δεν σε δικαιώνει αν δεν έχει tracking number. Εντάξει, δεν με πειράζει, παίξαμε-χάσαμε 7,25 Ευρώ.

 

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: Το μηχανηματάκι (για το μπλε μιλάμε πάντα) μια χαρά είναι (αν εξαιρέσεις δηλαδή ότι δεν τροφοδοτεί τους σκληρούς δίσκους μου). Είναι τόσο μικρό που το HDMI καλώδιο, το σηκώνει σούζα, αλλά εντάξει, μπορείς να το σταθεροποιήσεις κάπως. Δεν παίζει τα πάντα, αλλά όλα αυτά τα "δημοφιλή" 720p και 1080p mkv αρχεία μάλλον θα τα παίζει κανονικά (από κάποιες δοκιμές που έκανα).

Η ΕΝΣΤΑΣΗ μου είναι ότι, αν και έχει αναφερθεί, το remote του είναι ανεπαρκέστατο. Φανταζόμουν ότι θα θέλει κάποια στόχευση, αλλά και αφού άλλαξα την μπαταρία - που δεν έκανε μεγάλη διαφορά αυτό - κυριολεκτικά δεν πιάνει πάνω από 2,5 μέτρα. Πιάνει μέχρι 2,5 μέτρα το πολύ και με καλή στόχευση από οριζόντια γωνία 30 μοιρών. Στο manual λέει 7 μέτρα, αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ίσως ήθελε να γράψει 7 πόδια (2,16 μέτρα). Σε όλους εσας που το έχετε, αυτό ακριβώς δεν συμβαίνει;

 

Υπάρχουν και αυτά (όπως το Pico της Crystal Audio) που έριξε τις τιμές τους ένας Ιρλανδός πωλητής:

Micro 1 στα 31 Ευρώ περίπου (34 -3 Ευρώ αν του κάνεις offer)

Micro 2 στα 38 Ευρώ περίπου (42 -4 Ευρώ αν του κάνεις offer).

Του έστειλα μήνυμα και είπε ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τους HDD και ότι το στέλνει με ευρωπαϊκό βύσμα τροφοδοσίας. Δεν ξέρω όμως πόσο καλά θα παίζει τα αρχεία και την υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων.

 

Ο tomtop έχει και αυτό το μαύρο, που έχει διαφορά με το μπλε τα 4GB μνήμης, το διαφορετικό remote control και ένα HDMI καλώδιο.

Επειδή θεωρώ σημαντικό το πρόβλημα του remote control, ρίξτε του μια ματιά. Έχει από 31,50 έως 32,80 Ευρώ. Προτιμήστε καλύτερα το λίγο πιο ακριβό με το Free Shipping, μην χρειαστεί να του το επιστρέψετε και σας λέει ιστορίες:

Mini 4GB 1080P HD HDMI SD / USB Media Player MKV / RM / RMVB Black

Mini 4GB 1080P HD HDMI SD / USB Media Player MKV / RM / RMVB Black b

 

Ίσως τον ρωτήσω, με πόσο λεφτά παραπάνω μπορεί να μου στείλει το μαύρο, αφού το δοκιμάσει βέβαια ότι δουλεύουν απροβλημάτιστα όλοι οι HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχω το μπλε και δεν έχω κανένα πρόβλημα με σκληρούς ή usb flash. Για το τηλεχειριστήριο θα συμφωνήσω, εγώ χρησιμοποιώ ένα του lidl, κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λειτουργω με 2,5αρι 500gb κανονικότατα, χωρις εξωτερικη τροφοδοσια.

 

ρε παιδια το πηρα και εγω και ενα εξωτερικο 500 της adata

δεν το βλεπει γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^

Αυτοτροφοδοτούμενος 2.5 ιντσών είναι;

Σε εμένα δεν τους ανάβει καν το λαμπάκι. Γιατί υπάρχει και η περίπτωση να τον ανάβει τον HDD μια συσκευή και να κάνει "clicking sounds", δηλαδή μην τον τροφοδοτεί επαρκώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανταλλάξει τρία μηνύματα με τον tomtop, και μα το Θεό, δεν καταλαβαίνω τι εννοεί. Του είπα, στο τελευταίο μήνυμα, ξεκάθαρα ότι θέλω full refund αφού θα χρεωθώ για ταχυδρομείο 7,25 Ευρώ για συστημένο και αυτός κάνει τον Κινέζο και μου μιλάει για replacement.

 

Μπορώ να του το στείλω πίσω και με απλό ταχυδρομείο - 4,50 Ευρώ - αλλά αν δεν το παραλάβει, το PayPal δεν σε δικαιώνει αν δεν έχει tracking number. Εντάξει, δεν με πειράζει, παίξαμε-χάσαμε 7,25 Ευρώ.

 

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ: Το μηχανηματάκι (για το μπλε μιλάμε πάντα) μια χαρά είναι (αν εξαιρέσεις δηλαδή ότι δεν τροφοδοτεί τους σκληρούς δίσκους μου). Είναι τόσο μικρό που το HDMI καλώδιο, το σηκώνει σούζα, αλλά εντάξει, μπορείς να το σταθεροποιήσεις κάπως. Δεν παίζει τα πάντα, αλλά όλα αυτά τα "δημοφιλή" 720p και 1080p mkv αρχεία μάλλον θα τα παίζει κανονικά (από κάποιες δοκιμές που έκανα).

Η ΕΝΣΤΑΣΗ μου είναι ότι, αν και έχει αναφερθεί, το remote του είναι ανεπαρκέστατο. Φανταζόμουν ότι θα θέλει κάποια στόχευση, αλλά και αφού άλλαξα την μπαταρία - που δεν έκανε μεγάλη διαφορά αυτό - κυριολεκτικά δεν πιάνει πάνω από 2,5 μέτρα. Πιάνει μέχρι 2,5 μέτρα το πολύ και με καλή στόχευση από οριζόντια γωνία 30 μοιρών. Στο manual λέει 7 μέτρα, αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο, ίσως ήθελε να γράψει 7 πόδια (2,16 μέτρα). Σε όλους εσας που το έχετε, αυτό ακριβώς δεν συμβαίνει;

 

Υπάρχουν και αυτά (όπως το Pico της Crystal Audio) που έριξε τις τιμές τους ένας Ιρλανδός πωλητής:

Micro 1 στα 31 Ευρώ περίπου (34 -3 Ευρώ αν του κάνεις offer)

Micro 2 στα 38 Ευρώ περίπου (42 -4 Ευρώ αν του κάνεις offer).

Του έστειλα μήνυμα και είπε ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τους HDD και ότι το στέλνει με ευρωπαϊκό βύσμα τροφοδοσίας. Δεν ξέρω όμως πόσο καλά θα παίζει τα αρχεία και την υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων.

 

Ο tomtop έχει και αυτό το μαύρο, που έχει διαφορά με το μπλε τα 4GB μνήμης, το διαφορετικό remote control και ένα HDMI καλώδιο.

Επειδή θεωρώ σημαντικό το πρόβλημα του remote control, ρίξτε του μια ματιά. Έχει από 31,50 έως 32,80 Ευρώ. Προτιμήστε καλύτερα το λίγο πιο ακριβό με το Free Shipping, μην χρειαστεί να του το επιστρέψετε και σας λέει ιστορίες:

Mini 4GB 1080P HD HDMI SD / USB Media Player MKV / RM / RMVB Black

Mini 4GB 1080P HD HDMI SD / USB Media Player MKV / RM / RMVB Black b

 

Ίσως τον ρωτήσω, με πόσο λεφτά παραπάνω μπορεί να μου στείλει το μαύρο, αφού το δοκιμάσει βέβαια ότι δουλεύουν απροβλημάτιστα όλοι οι HDD.

 

Εχει κυκλοφορησει και micro3 μοντελο που εχει αρκετες διαφορες οπως πχ εσωτερικη μνημη και ρευμα απο την usb της tv, αλλα οντως, όσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω καποιας μορφης επιβεβαιωση για ελληνικους subs...

Κριμα γιατι φαινονται πολλά υποσχομενα...Επισης στα αμιγως audio video site δεν εχω βρει πολλα thread, πιθανως λογω της μη υποστηριξης ελληνικων...Αν υπαρχει καποιος ιδιοκτητης καλο θα ηταν να δωσει τα φωτα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sifounas τι δεν σου παίζει ? έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο.

 

εβαλα εναν εξωτερικο δισκο της adata 2,5 500 gb χωρις τροφοδοσια και στο μενου δεν τον εμφανιζει

ενω το λαμπακι του δισκου αναβει και τον ακουω που γυρναει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...