Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είσαι σίγουρος? Σκέφτομαι να το παραγγείλω γιατί 25€ είναι τσάμπα σε σχέση με τα 100άρια που έχουν εδώ.. Δοκίμασες MKV με DTS ήχο στα 1080p και srt?

DTS δεν εχω δοκιμασει, αλλα οτι αλλο εχω δοκιμασει (xvid, avi, mkv σε AC3 κτλ) παιζει...τωρα για 25 ευρω να μην παιζει DTS δεν νομιζω να ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα, εχω δει ενα σωρο πραγματα και δεν μου εκατσε DTS, τωρα τι να σου πω αμα κατσει σε σενα, παρε ενα VGA καλωδιο και συνδεσε το με laptop και δες απο εκει για μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η λυση ειναι πιο φτηνη σιγουρα,εκει που λεει audio formats exei kai dts τωρα αν υποστιριζει η οχι πιος ξερει 1080p και να μην υποστιριζει dts αποκλείεται.συγνωμη κιολας αλλα τα dts σε ac3 μορφη ειναι.οποτε παιζει.ειτε ειναι σε avi h mkv απο την στιγμη που το υποστιριζει το παιζει σε οποιαδηποτε αρχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-1080P-HDMI-SD-USB-HD-Media-Player-MKV-RM-RMVB-/400239177253?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item5d301d2e25

Αυτο ειναι ιδιο, και στην ιδια τιμη περιπου. Μην το φοβασαι, ηδη έχω δει 3 κυκλους supernatural με εξωτερικους υποτιτλους :P

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση , ψήνομαι να τον παραγγείλω και εγώ , το χειριστήριο τι λέει είναι καλό ? :mrgreen: Είδα οτί ο μετασχηματιστής ρευματος ειναι λιγο παράξενος . Ετσι σου ήρθε εσένα ή έβαλε και το μετατροπέα ?

 

Σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση , ψήνομαι να τον παραγγείλω και εγώ , το χειριστήριο τι λέει είναι καλό ? :mrgreen: Είδα οτί ο μετασχηματιστής ρευματος ειναι λιγο παράξενος . Ετσι σου ήρθε εσένα ή έβαλε και το μετατροπέα ?

Το χειριστηριο δυστυχως δεν το βλεπω παρα πολυ σοϊ, τα κουμπια ειναι απο τα κλασσικα που τρυπανε αμα δεν τα προσεχεις και μετα απο πολυ χρηση. Ο μετασχηματιστης δεν θελει μετατροπεα και ειναι κλασσικος, δεν μου φανηκε να εχει κατι το παραξενο.

 

Το χειριστηριο δυστυχως δεν το βλεπω παρα πολυ σοϊ, τα κουμπια ειναι απο τα κλασσικα που τρυπανε αμα δεν τα προσεχεις και μετα απο πολυ χρηση. Ο μετασχηματιστης δεν θελει μετατροπεα και ειναι κλασσικος, δεν μου φανηκε να εχει κατι το παραξενο.

Τωρα ειδα το μετασχηματιστη που λες, οντως ειναι αμερικανικου τυπου. Τωρα απο tomtop μου ηρθε με ελληνικο μετασχηματιστη. Αλλα και παλι με 1 λιρα παιρνεις 3 μετατροπεις :P και δεν θα χεις προβλημα http://www.ebay.co.uk/itm/3X-New-US-EU-AC-POWER-PLUG-ADAPTER-TRAVEL-CONVERTER-/260868554806?pt=UK_TravelTickets_Accessories_RL&hash=item3cbcfa4036

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το πήρε τελικά κανέις από ebay?έχετε να προτείνετε κάποιον πωλητή?Σκέφτομαι να το παραγγειλω , 25 ευρω βγαίνει αν το έχει κάποιος από ebay ας μα πέι.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει αρκετά πραγματάκια από tomtop και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τον χρονο παράδοσης , σε 10 μέρες είχαν έρθει . Πολύ παράξενο να μην στέλνουνε Ελλάδα τώρα , τι έγινε μας βάλανε στη μαύρη λίστα ... ?

 

O tomtop από το site του (http://www.tomtop.com/) στέλνει στην Ελλάδα...Πρίν δέκα μέρες (αλλά και παλαιότερα) αγόρασα μερικά ψιλοπραγματάκια απο κεί (που δεν εύρισκα αλλού) με δωρεάν μεταφορικά αλλά και με 20 μέρες όμως παράδοση....

Στο site του έχει διάφορα Mini 1080P HD HDMI SD/USB Media Player:

http://www.tomtop.com/catalogsearch/result/?q=Mini+1080P+HD+HDMI+SD%2FUSB+Media+Player+&x=22&y=14

Γενικά πάντως δέν είναι ούτε ο φθηνότερος ούτε και ο ταχύτερος Κινέζος πωλητής...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-1080P-HDMI-SD-USB-HD-Media-Player-MKV-RM-RMVB-/400239177253?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item5d301d2e25

Αυτο ειναι ιδιο, και στην ιδια τιμη περιπου. Μην το φοβασαι, ηδη έχω δει 3 κυκλους supernatural με εξωτερικους υποτιτλους :P

Μολις εφτασε στα χερια μου το συγκεκριμενο(εκανε βεβαια 20+ μερες).Για την τιμη του δηλωνω εντυπωσιασμενος.Οντως παιζει τα παντα , και ξεχωριστους Ελληνικους υποτιτλους , και χωραει να το κρυψετε στην παλαμη σας.

Ευχαριστω πολυ τον Xenosapo που το επισημανε.(Αν καποιος θελησει να το παρει ας εχει υποψην του οτι ο φορτιστης ειναι με US βυσμα οποτε θα χρειαστει μετατροπεα , εναλλακτικα παιρνει ρευμα απο οποιοδηποτε 5v μετασχηματιστη.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εφτασε στα χερια μου το συγκεκριμενο(εκανε βεβαια 20+ μερες).Για την τιμη του δηλωνω εντυπωσιασμενος.Οντως παιζει τα παντα , και ξεχωριστους Ελληνικους υποτιτλους , και χωραει να το κρυψετε στην παλαμη σας.

Ευχαριστω πολυ τον Xenosapo που το επισημανε.(Αν καποιος θελησει να το παρει ας εχει υποψην του οτι ο φορτιστης ειναι με US βυσμα οποτε θα χρειαστει μετατροπεα , εναλλακτικα παιρνει ρευμα απο οποιοδηποτε 5v μετασχηματιστη.)

 

Να σαι καλά, κ καλά λιωσίματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εφτασε στα χερια μου το συγκεκριμενο(εκανε βεβαια 20+ μερες).Για την τιμη του δηλωνω εντυπωσιασμενος.Οντως παιζει τα παντα , και ξεχωριστους Ελληνικους υποτιτλους , και χωραει να το κρυψετε στην παλαμη σας.

Ευχαριστω πολυ τον Xenosapo που το επισημανε.(Αν καποιος θελησει να το παρει ας εχει υποψην του οτι ο φορτιστης ειναι με US βυσμα οποτε θα χρειαστει μετατροπεα , εναλλακτικα παιρνει ρευμα απο οποιοδηποτε 5v μετασχηματιστη.)

 

Μήπως δοκίμασες εάν κάνει dts downmix;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να βάλεις κανα 2.5άρι σκληρό απάνω (χωρίς τροφοδοσία, μόνο usb) παίρνει ρεύμα κανονικά?

Το λειτουργω με 2,5αρι 500gb κανονικότατα, χωρις εξωτερικη τροφοδοσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δοκίμασες εάν κάνει dts downmix;;

 

Δεν γνωριζω τι ειναι αυτο.Αν θες ενημερωνεις και το δοκιμαζουμε.

 

Το λειτουργω με 2,5αρι 500gb κανονικότατα, χωρις εξωτερικη τροφοδοσια.

Το ιδιο κ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...