Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω μολις τσιμπησα το 2ο μου.Ενα για μονιμα στο σπιτι και ενα για τις βολτες.Μαγεια το μηχανακι για την τιμη του.Στο σπιτι του εχω κοτσαρει κ ενα usb 32ari που τοτε το ειχε στις 18 λιρες και κατηργησα το HTPC του σαλονιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανακυκλωνουμε τις ιδιες ερωτησεις και κατανταει εκνευριστικο το θεμα. 2 σελιδες πριν απαντουνται ολες οι ερωτησεις σας.

κανει downmix

διαβαζει ελληνικους υποτιτλους

το τομτοπ απο ebay δε στελνει ελλαδα, το φυσικο καταστημα κινα ομως στελνει κανονικα. τελωνειο δεν παιζει εκτος αν παραγγειλετε μαζι και κανα wd live :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανακυκλωνουμε τις ιδιες ερωτησεις και κατανταει εκνευριστικο το θεμα. 2 σελιδες πριν απαντουνται ολες οι ερωτησεις σας.

κανει downmix

διαβαζει ελληνικους υποτιτλους

το τομτοπ απο ebay δε στελνει ελλαδα, το φυσικο καταστημα κινα ομως στελνει κανονικα. τελωνειο δεν παιζει εκτος αν παραγγειλετε μαζι και κανα wd live :devil:

Με την εξαιρεση οπως αναφερθηκε ελαχιστα post παραπανω οτι το τομτοπ πλεον στελνει και απο ebay Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανακυκλωνουμε τις ιδιες ερωτησεις και κατανταει εκνευριστικο το θεμα. 2 σελιδες πριν απαντουνται ολες οι ερωτησεις σας.

κανει downmix

διαβαζει ελληνικους υποτιτλους

το τομτοπ απο ebay δε στελνει ελλαδα, το φυσικο καταστημα κινα ομως στελνει κανονικα. τελωνειο δεν παιζει εκτος αν παραγγειλετε μαζι και κανα wd live :devil:

 

κ ομως spirtouli, το tomtop ξαναστελνει Ελλαδα οπως παλια κ με ελληνικη τροφοδοσια ρευματος :) οπως μου ειχε ερθει εμενα..

http://www.ebay.com/itm/Mini-SD-USB-HDMI-1080P-HD-Media-Player-MKV-RMVB-RM-Blue-/220860191991?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item336c4b14f7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τοσα καλα λογια το παρελαβα κι εγω πριν κανα δυο μερες(παραγγελια 17/12) απο tomtop με φανερη προελευση Κινα αλλα χωρις προβληματα τελωνειου κ.λ.π Ολα καλα.Ειδα και το πρωτο 720p.Blu-Ray.DTS.x264 Με αψογη εικονα και ηχο DTS παρακαλω και μετα απο στιγμιαια συγχυση καταφερα και ειδα και τους ελληνικους υποτιτλους.Φοβεροι αυτοι οι κινεζοι ,δεν το πιανει το ματι σου και τα παιζει ολα.Κανει και αναβαθμιση firmware λεει το βιβλιαρακι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τοσα καλα λογια το παρελαβα κι εγω πριν κανα δυο μερες(παραγγελια 17/12) απο tomtop με φανερη προελευση Κινα αλλα χωρις προβληματα τελωνειου κ.λ.π Ολα καλα.Ειδα και το πρωτο 720p.Blu-Ray.DTS.x264 Με αψογη εικονα και ηχο DTS παρακαλω και μετα απο στιγμιαια συγχυση καταφερα και ειδα και τους ελληνικους υποτιτλους.Φοβεροι αυτοι οι κινεζοι ,δεν το πιανει το ματι σου και τα παιζει ολα.Κανει και αναβαθμιση firmware λεει το βιβλιαρακι του.

οι υποτιτλοι ηταν εξωτερικοι η ενσωματομενοι? εκανες καποια ρυθμιση για να τους δεις?επισης ποιον player πηρες τον γνωστο μπλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι υποτιτλοι ηταν εξωτερικοι η ενσωματομενοι? εκανες καποια ρυθμιση για να τους δεις?επισης ποιον player πηρες τον γνωστο μπλε?

Παιζει και εξωτερικους.Απλα πρεπει να πας στις επιλογες στο καθε εργο να τον διαλεξεις και στην αρχη αμα δε ξες σκαλωνεις λιγο.Εγω τον γνωστο μπλε εχω(επι 2 σε λιγες μερες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει και εξωτερικους.Απλα πρεπει να πας στις επιλογες στο καθε εργο να τον διαλεξεις και στην αρχη αμα δε ξες σκαλωνεις λιγο.Εγω τον γνωστο μπλε εχω(επι 2 σε λιγες μερες).

 

στειλε λινκ αν μπορεις και αν ξερουμε κανεναν αλλο που να παιζει ελληνικους υποτιτλουσ παιδια!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μπλε διαβαζει και εξωτερικους υποτιτλους κανεις μια φορα την ρυθμιση οπως αναφερθηκε στο ιδιο post διαλεγοντας encoding Greek μια φορα στην αρχη και μετα το αποθηκευει και δεν ξανασχολεισαι.Το ασυρματο κοντρολ του ειναι καλυτερο τoυ pico HD αλλα θελει λιγο παραπανω πατημα (κανα 2sec) και στοχευση στον player.Επισημαινω παλι οτι για τα λεφτα του δεν εχει αντιπαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μπλε διαβαζει και εξωτερικους υποτιτλους κανεις μια φορα την ρυθμιση οπως αναφερθηκε στο ιδιο post διαλεγοντας encoding Greek μια φορα στην αρχη και μετα το αποθηκευει και δεν ξανασχολεισαι.Το ασυρματο κοντρολ του ειναι καλυτερο τoυ pico HD αλλα θελει λιγο παραπανω πατημα (κανα 2sec) και στοχευση στον player.Επισημαινω παλι οτι για τα λεφτα του δεν εχει αντιπαλο

 

αν έχεις κάποιο γενικό τηλεχειριστήριο που προγραμματίζεται δοκίμασε το...στο pico είδαν μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μου ήρθε κ εμένα χθες.

εγώ πήρα άλλο χρώμα από τοπτομ ασήμι.

σε αρκετά που είδα έπαιζε υπότιτλους αλλά δεν μπορούσα να κοιτάξω αν ήταν εξωτερικοί λόγω βιασυνης.

σε μια άλλη μου έβγαλε κινεζικα κ με σήκωσε λίγο.

που την βρίσκουμε αυτήν την ρύθμιση;

μέχρι στιγμής σε σχέση με τον western live που έχω μου φάνηκε ότι δείχνει λίγο σκοτεινά αν κ όταν βρω παραπάνω χρόνο θα τσεκαρω καλύτερα.πάντως σε 720p που δοκιμασα έπαιξε αψογα.δεν πίστευα το μέγεθος του όταν το έπιασα στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι το έχετε μπορείτε να μου πείτε αν ρυθμίζετε το μέγεθος τον υποτίτλων όσο θέλεις εσύ,και την θέση αυτόν ? Αν έχει ρύθμιση για το μέγεθος,την έχει π.χ. = μικρό,κανονικό,μεγάλο,ή έχει και κάτι παραπάνω . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...