Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λιγο ασχετο-σχετικο αλλα επειδη συζηταμε για φτηνα players

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0654135&catid=060305

 

τι λετε γι αυτο.. ειναι και σχετικα γνωστη μαρκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχει φίλε με νουμερα.έχει αρκετές ρυθμίσεις για τους υπότιτλους.

χθες το τραύματα αρκετά κ τα σπάει.

κάνει downmix επόμενο τεστ τα 1080 κ αρχείο iso.μείον ότι δεν ανοίγει γρήγορα κ θέλει 2 3 πάτηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τοσα καλα λογια το παρελαβα κι εγω πριν κανα δυο μερες(παραγγελια 17/12) απο tomtop με φανερη προελευση Κινα αλλα χωρις προβληματα τελωνειου κ.λ.π Ολα καλα.Ειδα και το πρωτο 720p.Blu-Ray.DTS.x264 Με αψογη εικονα και ηχο DTS παρακαλω και μετα απο στιγμιαια συγχυση καταφερα και ειδα και τους ελληνικους υποτιτλους.Φοβεροι αυτοι οι κινεζοι ,δεν το πιανει το ματι σου και τα παιζει ολα.Κανει και αναβαθμιση firmware λεει το βιβλιαρακι του.

 

Φιλε ηχο DTS που ακουσες ?

Μαλλον το downmix εννοεις ?

Σε πολυκαναλο συστημα δεν εχω καταφερει να παιξω 5.1 ουτε απο s/pdif που λεει οτι εχει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνεδεσα την TV με τον ενισχυτη ουτε το 1080p με τον ενισχυτη για να πω οντως οτι αποδιδει στα 6.1 ηχεια με τα κεντρικα ,sub πισω και διαλογων ηχεια να πω σιγουρα οτι ηταν dts με κινηματογραφικη αισθηση ηχου .Απλως ακουσα ηχο που δεν ακουγοταν πριν με το media player του αποκωδικοποιητη.Ειναι κουραστικο αυτο και υπερβολη καπου...Ο ενισχυτης μου ειναι παλιος και δεν εχει hdmi μονο οπτικη και coaxial εισοδο ηχου .Η δουλεια γινεται δεν το ψαχνω αλλο.Θα δοκιμασω μονο ενα πολυκοντρολ που εχω σε αχρηστια οπως προτεινε o achilles_g_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κανείς που έχει το μηχανάκι και διάθεση ας κάνει μία λίστα με τα καλώδια που μπορεί να πάρει αυτό το πραματάκι για να συνδεθει με CVBS, component, optical κλπ Και από ebay σε καμιά καλή τιμή ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και αντίστοιχος με composite για τις παλαιότερες τηλεοράσεις που δεν έχουν HDMI:

http://www.ebay.com/itm/Multi-1080P-HD-USB-HDMI-SD-MMC-Multi-TV-Media-Player-box-/260891076582?pt=Video_Games_Accessories&hash=item3cbe51e7e6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει φίλε με νουμερα.έχει αρκετές ρυθμίσεις για τους υπότιτλους.

χθες το τραύματα αρκετά κ τα σπάει.

κάνει downmix επόμενο τεστ τα 1080 κ αρχείο iso.μείον ότι δεν ανοίγει γρήγορα κ θέλει 2 3 πάτηματα

.iso δύσκολο να παίξει, αλλά ποιος νοιάζεται αν κάνει τα όλα τα υπόλοιπα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει πολυκαναλο ηχο τελικα.

Απαντηση απο tomtop

 

"thanks for your email here.

 

Sorry to inform you that this C1076 media player doesn't support DTS multichanel and DOLBY 5.1 chanels "

 

Παντως το μηχανημα εχει παιξει ολα τα "βαρια" βιντεο που εχω δοκιμασει. Το να επαιζε πολυκαναλο ηχο θα ηταν κατι το απιθανο σε τετοια τιμη.

Τιμια αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα το παρέλαβα και εγώ, προς το παρόν απλά άψογο.Avi,mkv(720,1080), υπότιτλους Ελληνικούς ξεχωριστούς,DTS Downmix,φώτος και μουσική με Wd 1tb usb2 όλα οκ. Μόνο usb 3 δεν διαβάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως εννοεί ότι παίζει ταινίες με ήχο dts αλλά τον κάνει downmix σε στέρεο. Ας μας πει κάποιος που το έχει τι έξοδο για τον ήχο βγάζει.

Πάντως έχει πλάκα...το πρώτο wd δεν ήχε downmix σε στέρεο κάτι που για την εποχή του ήταν απαραίτητο και αυτό κάνει downmix και δεν βγάζει 5.1!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως εννοεί ότι παίζει ταινίες με ήχο dts αλλά τον κάνει downmix σε στέρεο. Ας μας πει κάποιος που το έχει τι έξοδο για τον ήχο βγάζει.

Πάντως έχει πλάκα...το πρώτο wd δεν ήχε downmix σε στέρεο κάτι που για την εποχή του ήταν απαραίτητο και αυτό κάνει downmix και δεν βγάζει 5.1!!!!

 

Ακριβως αυτο παιδια.

Ηχος πολυκαναλος οτι και να ειναι, γινεται downmix σε στερεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο παιδια.

Ηχος πολυκαναλος οτι και να ειναι, γινεται downmix σε στερεο.

Άρα είναι καλό για χρήση μόνο σε σύνδεση σε τηλεόραση, για κάποιον που έχεi home cinema δεν θα τον βολέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...