Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Firefox 7 με καλύτερη διαχείριση μνήμης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πραγματικά η πρώτη φορά που είδα διαφορά στην αποκρισιμότητα και στην ταχύτητα φόρτωσης και γενικότερα από όταν βγήκε η 4η έκδοση. Το καταλαβαίνεις ότι "ελάφρυνε" απλά κάνοντας απλό σερφάρισμα. Αυτά σε windows. Σε linux περιμένουμε να δούμε μόλις περαστεί στα αποθετήρια, εκεί είναι και πιο αναγκαίες οι όποιες βελτιώσεις γιατί είχε μείνει λίγο πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι πραγματικά η πρώτη φορά που είδα διαφορά στην αποκρισιμότητα και στην ταχύτητα φόρτωσης και γενικότερα από όταν βγήκε η 4η έκδοση. Το καταλαβαίνεις ότι "ελάφρυνε" απλά κάνοντας απλό σερφάρισμα. Αυτά σε windows. Σε linux περιμένουμε να δούμε μόλις περαστεί στα αποθετήρια, εκεί είναι και πιο αναγκαίες οι όποιες βελτιώσεις γιατί είχε μείνει λίγο πίσω.

 

καλα και στην προηγουμενη εκδοση του firefox τα ιδια λεγατε ολοι εδω οι linuxαδες.Καλυτερες ταχυτητες και και αλλά στην πραξη ο chrome υπερτερει ολων μεχρις στιγμης.Μπορει να ειναι πικρο για καποιους αλλα ειναι η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε linux περιμένουμε να δούμε μόλις περαστεί στα αποθετήρια,

 

Εδω εχει περασει κανονικα.

 

Πριν λιγο εκανα update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου μαμησε τα bookmarks στο fast dial παλι. :mad: :mad: :mad: :X

Αν το διορθωσουν το fast dial εννοω, τοτε θα επανελθουν τα bookmarks που ειχα ή θα πρεπει να τα βαλω ολα ενα ενα ξανα? :eek: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παλι με το fast dial.γιατι δεν βαζετε το speed dial που ειναι κλασεις ανωτερο απο το fast; και στον firefox και στον chrome χρησιμοποιω το speed dial και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε παλι με το fast dial.γιατι δεν βαζετε το speed dial που ειναι κλασεις ανωτερο απο το fast; και στον firefox και στον chrome χρησιμοποιω το speed dial και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

+1 για το speed-dial για μην ταλαιπωρείστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου μαμησε τα bookmarks στο fast dial παλι. :mad: :mad: :mad: :X

Αν το διορθωσουν το fast dial εννοω, τοτε θα επανελθουν τα bookmarks που ειχα ή θα πρεπει να τα βαλω ολα ενα ενα ξανα? :eek: :mad:

 

Κ εμένα μια απο τα ιδια ρε γμτ και υποτίθεται οτι η εκδοση beta που είχα βάλει fast dial ήταν συμβατή με firefox 6,7,8 !!!

 

+1 για το speed-dial για μην ταλαιπωρείστε.

 

Δεν αρέσει σε όλους το speed dial ρε μάγκες, με το ζόρι να το βάλουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπομονή μέχρι την 9η έκδοση που θα έχει ενσωματωμένο speed dial να ξεφορτωθούμε μια και καλή κάτι fast dial, speed dial και new tab king

 

Εδω εχει περασει κανονικα.

 

Πριν λιγο εκανα update.

Σε mint τίποτα ακόμα. Συνήθως περνάει μια μέρα αργότερα.

 

καλα και στην προηγουμενη εκδοση του firefox τα ιδια λεγατε ολοι εδω οι linuxαδες.Καλυτερες ταχυτητες και και αλλά στην πραξη ο chrome υπερτερει ολων μεχρις στιγμης.Μπορει να ειναι πικρο για καποιους αλλα ειναι η αληθεια.

 

Στο linux ο firefox δεν έχει καμία σχέση με τον firefox στα windows. Στο Linux είναι σε όχι και τόσο καλό επίπεδο σε σχέση με την απόδοση του στα windows.

 

Ακόμα εγώ δεν δοκίμασα τον 7 στο linux να δω τι γίνεται. Στα windows όμως όντως είδα διαφορά.

 

Τέλος, καλύτερος είναι αυτός που βολεύει τον καθένα. Διαφορές οφθαλμοφανείς στην ταχύτητα και στην απόκριση δεν υπάρχουν τουλάχιστον στα windows. Μέχρι στιγμής πάντως ο firefox έχει τα πιο ολοκληρωμένα πρόσθετα από όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχω την εντύπωση ότι κάθε φορά ο firefox λέει ότι κυκλοφορεί με καλύτερη διαχείριση μνήμης;

Κύριοι ο firefox το χάνει το τρένο.

Δοκιμάστε τον Maxthon κύριοι του mozilla foundation να δείτε πως φτιάχνει ο κόσμος browsers.

 

Ο firefox είναι το τραινο.

 

open source powah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...