Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Firefox 7 με καλύτερη διαχείριση μνήμης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι δεν διαγραφτηκαν.ειναι bug στον 7 και δεν τα δειχνει.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

 

ο 7 εχει ενα bug και μπορει να μην δειχνει καποια απο τα addons σας.τα addons δεν εχουν πειραχθει,απλως δεν φαινονται.

μεχρι να βγει o 7.0.1 (υπαρχει ηδη στο repository ως candidate release) που θα λυνει αυτο το προβλημα μονιμα,καντε προσωρινα install το μικρο addon που εβγαλε επισημα η Mozilla προκειμενου να διορθωθει το bug.

το addon βαλτε το μονο αν δειτε οτι σας 'λειπουν' καποια addons.

 

το κατεβαζετε απο εδω:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/fx7-recovery/

 

more info here:

http://blog.mozilla.com/addons/2011/09/28/issue-discovered-with-firefox-add-on-upgrades/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω στον υπολογιστή μου εγκατεστημένους τους firefox, opera, seamonkey, maxthon, chrome, opera και IE και τους δουλεύω όλους λίγο-πολύ. Αυτός που πραγματικά καινοτομεί είναι ο Opera. Δουλεύω όμως κυρίως τον firefox διότι έχει το noscript, το οποίο με έχει σώσει από πολλές κακόβουλες επιθέσεις. Πάντως, πάρα πολλές φορές ξεχνιέμαι και έχω ανοιχτές πάρα πολλές καρτέλες (γύρω στις 30 με 50). Παίζει μεγάλο ρόλο τι σελίδα έχεις ανοιχτή. Συνήθως, κάτι youtube τρώνε πάρα πολύ μνήμη.

 

Για τους φίλους του firefox προτείνω την εγκατάσταση του SeaMonkey. Είναι στην ουσία ένας συνδυασμός του firefox και του netscape.

 

Web-browser, advanced e-mail, newsgroup and feed client, IRC chat, and HTML editing made simple—all your Internet needs in one application.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε πριν λίγο και μου κάνει κάτι παράξενα.. πιστεύω απλώς να είναι τυχαίο.. σε 2-3 sites έχω μπει προς το παρών... Έκανε κάτι κολληματάκια την ώρα που έμπαινα στο gmail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΑΙΣΙΟΣ! παγώνει και δέν ανταποκρίνεται μόλις ανοίξω πάνω απο 2 tabs ενώ το cpu load και η μνήμη πάνε στα ύψη (Χωρίς plugins)....

Τον έβγαλα και έβαλα τον 4 κι ας λέει οτι έχει κενά ασφαλείας. <_<

 

Βαρέθηκα τα ανόητα upgrades...άντε μην τον πετάξω εντελώς και επιστρέψω σε ΙΕ... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια ερωτηση

Θελω να υπαρχει μονο ενα firefox εικονηδιο στην μπαρα εργασιών

 

malalia.png

 

Στον Chrome ηταν ενα το ''καρφιτσωμενο'' και πανω σε αυτο δουλευε.Τωρα στο firefox ειναι ενα το ''καρφιτσωμενο'' και μολις το παταω βγαινει και το αλλο.

Γινεται σαν του chrome;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην φωτο(που τωρα δεν υπαρχει στο αρχικο ποστ)

Θυμαμαι στα tabs ειχε εικονιδια.. πως γινεται να το κανουμε ετσι;

right click στο tab->pin as app tab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ξερα οσοι απο σας υποστηριζετε chrome(για οπερα,κτλ κτλ δεν μιλαω γιατι δεν ξερω) εχετε 2 profiles στον firefox ενα κανονικο και ενα τυπου Quick-Load(χωρις add-ons)?Επισης ειστε τοσο σιγουροι οτι χρησιμοποιειτε τον firefox στο επακρο?Αν ναι ριξτε μια ματια εδω Link.Εγω εχω να πω οτι ο firefox με την σωστη ταξινομηση και δημιουργια profiles ειναι κλασεις ανωτερος απο chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...