Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1939

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

2 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Απο κάτω ειναι ακόμα καλυτερες... χαχαχαχχα

Χαχαχχα και εμένα μακάρι να τις είχε κάνει ανάποδα μάλλον για το καθάρισμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Καλα οι πίτσες του @SagoniasSlutRosαπλα δεν υπάρχουν καθε φορα που λεω να στρώσω το φαι μου σκαει μια παρόμοια φώτο κ ξεσηκωνομαι να παρω αυτο το koda οσο κ να κάνει 

Έχουν ξεφύγει οι τιμές, από 200-230€ έχουν πάει 320-350€. Κάνε υπομονή θα έλεγα. 

Πάντως είχα αρχίσει να δυσκολεύομαι με το ψήσιμο γιατί δεν έβρισκα τις σωστές ρυθμίσεις. Όταν άρχισα να κάνω δοκιμές και να σημειώνω τι δουλεύει, νομίζω το έχω πάει σε άλλο επίπεδο και ευχαριστιέμαι πολύ το φουρνακι. Στην αρχή όλο τις έκαιγε, τώρα το έχω βρει και βγαίνει πραγματικά τέλεια.

Όπως και το ζυμάρι πήγε σε άλλο τελείως επίπεδο με τα αμέτρητα βίντεο που είδα από τον Vito. Ο τύπος έχει κάνει βίντεο για πίτσα με ότι τρόπο υπάρχει και ότι τεχνική υπάρχει. Οπότε βλέπεις, σκέφτεσαι τι σε βολεύει σε χρόνους κλπ και πράττεις ανάλογα. Πλέον κάνω ζυμάρι με 70% υγρασία και πριν με ζοριζε ακόμα και το 60%. Μόνο biga δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Έχουν ξεφύγει οι τιμές, από 200-230€ έχουν πάει 320-350€. Κάνε υπομονή θα έλεγα. 

Πάντως είχα αρχίσει να δυσκολεύομαι με το ψήσιμο γιατί δεν έβρισκα τις σωστές ρυθμίσεις. Όταν άρχισα να κάνω δοκιμές και να σημειώνω τι δουλεύει, νομίζω το έχω πάει σε άλλο επίπεδο και ευχαριστιέμαι πολύ το φουρνακι. Στην αρχή όλο τις έκαιγε, τώρα το έχω βρει και βγαίνει πραγματικά τέλεια.

Όπως και το ζυμάρι πήγε σε άλλο τελείως επίπεδο με τα αμέτρητα βίντεο που είδα από τον Vito. Ο τύπος έχει κάνει βίντεο για πίτσα με ότι τρόπο υπάρχει και ότι τεχνική υπάρχει. Οπότε βλέπεις, σκέφτεσαι τι σε βολεύει σε χρόνους κλπ και πράττεις ανάλογα. Πλέον κάνω ζυμάρι με 70% υγρασία και πριν με ζοριζε ακόμα και το 60%. Μόνο biga δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

O Vito ειναι μεγάλος δασκαλος...pizza is lifestyle...

γιατί ειναι πορομένος και με την πιτσα αλλα και με το καναλι του να μοιραστεί ολα τα "μυστικά"...

Καλημέρα Καλή εβδομάδα και καλό μήνα Ψηστες...!!! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Το πακέτο (Napoleon) κινείται ηδη απο το κατάστημα bbq προς την αποθήκη wedrop...waiting anxiety mode on...!!! :)

Στο ίδιο στάδιο είμαστε φίλε.. Λογικά μαζί θα παραλάβουμε...

Απλά πρόσεξε κάτι που ετυχε σε μένα. Η μεταφορική πρώτα πήρε τηλέφωνο σε αυτό που είχε δώσει το eshopwedrop και δεν πήρε απάντηση με αποτέλσμα να δω μετα εγώ στο tacking system μύνημα ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ. Ενημέρωσα το wedrop και στην συνέχεια το bbq.de ότι ανεξαρτήτως τηλεφώνου θα έιναι πάντα κάποιος εκεί για την παραλαβή και τότε είδα ότι έκλεισαν ρτβ για παραλαβή αύριο. Το αποτέλεσμα ήταν να χαθεί μια μέρα. Το λέω γιατί θεωρητικά κάθε Τετάρτη είναι η αποστολή από Γερμανία για Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*μια ερώτηση...μέχρι τι μεγεθος μπουκάλα παιρνουν αυτές οι ψησταρίες - πανε 2-3 χρονια που εδωσα την προηγουμενη και δεν θυμάμαι μεγεθος που χωραγε κιλα κτλ...βλεπω πχ 10κιλες - 13κιλες κτλ χωράνε αυτές?

Τι κοστος βλέπω πχ τις 10κιλες γυρω στα 18-19€, θα χρειαστώ και παλιά μπουκάλα να δωσω?

Να πάρω μια μην τρεχω τελευταια στιγμή :)

9 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Στο ίδιο στάδιο είμαστε φίλε.. Λογικά μαζί θα παραλάβουμε...

Απλά πρόσεξε κάτι που ετυχε σε μένα. Η μεταφορική πρώτα πήρε τηλέφωνο σε αυτό που είχε δώσει το eshopwedrop και δεν πήρε απάντηση με αποτέλσμα να δω μετα εγώ στο tacking system μύνημα ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ. Ενημέρωσα το wedrop και στην συνέχεια το bbq.de ότι ανεξαρτήτως τηλεφώνου θα έιναι πάντα κάποιος εκεί για την παραλαβή και τότε είδα ότι έκλεισαν ρτβ για παραλαβή αύριο. Το αποτέλεσμα ήταν να χαθεί μια μέρα. Το λέω γιατί θεωρητικά κάθε Τετάρτη είναι η αποστολή από Γερμανία για Ελλάδα.

Για να δουμε...αν φυγει Τετάρτη απο Γερμανία λογικά παιζει το ΣΚ να ψηνουμε ηδη...εν αναμονή λοιπόν...

Οπότε μαθανε απο το λάθος που εκαναν απο εσενα ισως την γλυτωσω...

Επεξ/σία από Evgenios_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα σε όλους. Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος Kenton Naterial με 3 καυστήρες, να μου προτείνει κάποιο κάλυμμα που να ταιριάζει στη ψησταριά; Στη σελίδα του Leroy έχει πολλά μεγέθη, και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

*μια ερώτηση...μέχρι τι μεγεθος μπουκάλα παιρνουν αυτές οι ψησταρίες - πανε 2-3 χρονια που εδωσα την προηγουμενη και δεν θυμάμαι μεγεθος που χωραγε κιλα κτλ...βλεπω πχ 10κιλες - 13κιλες κτλ χωράνε αυτές?

Τι κοστος βλέπω πχ τις 10κιλες γυρω στα 18-19€, θα χρειαστώ και παλιά μπουκάλα να δωσω?

Να πάρω μια μην τρεχω τελευταια στιγμή :)

Για να δουμε...αν φυγει Τετάρτη απο Γερμανία λογικά παιζει το ΣΚ να ψηνουμε ηδη...εν αναμονή λοιπόν...

Οπότε μαθανε απο το λάθος που εκαναν απο εσενα ισως την γλυτωσω...

Εγώ μέχρι να δω θετικό μύνημα έκανα refresh στο tracking κάθε μια ώρα. 

Για την μπουκάλα θεωρώ ότι 10κιλη είναι μια χαρά. Εγώ έχω δει Γλυφάδα που είμαι σε έναν αξιόπιστο έμπορο για την πλαστική κόστος καινούργιας 60-62€ και μετά έχει 20€ το γέμισμα. Να είμαι ειλικρινής πολλά μου φάνηκαν αλλά είμαι άσχετοςαπό αέριο. Δεν ξέρω... Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Evgenios_V said:

 

Για να δουμε...αν φυγει Τετάρτη απο Γερμανία λογικά παιζει το ΣΚ να ψηνουμε ηδη...εν αναμονή λοιπόν...

 

Καλημέρα. Αν φύγει Τετάρτη να υπολογίζεις το άλλο ΣΚ. Έρχονται οδικώς, και απο προηγούμενες αγορές ξέρω οτι φτάνουν ακριβώς 7 ημέρες μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Το πακέτο (Napoleon) κινείται ηδη απο το κατάστημα bbq προς την αποθήκη wedrop...waiting anxiety mode on...!!! :)

Μολις παραλαβουν θα σου ανεβασουν και φωτογραφιες μεσα στο λογαριασμο σου στο eshopwedrop. Aυτ ηταν η δικη μου.

Aπο UK παντως φευγει φορτηγο Πεμπτη και φτανει Αθηνα την επομενη Πεμπτη-Παρασκευη. Απο Γερμανια δεν εχω παρει ποτε να ξερω.

58a510b415018dd3650c55aa863697db.jpg

5f2d4c4eb2c1db5bae3cd7663a16c294.jpg

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μολις παραλαβουν θα σου ανεβασουν και φωτογραφιες μεσα στο λογαριασμο σου στο eshopwedrop. Aυτ ηταν η δικη μου.

Aπο UK παντως φευγει φορτηγο Πεμπτη και φτανει Αθηνα την επομενη Πεμπτη-Παρασκευη. Απο Γερμανια δεν εχω παρει ποτε να ξερω.

58a510b415018dd3650c55aa863697db.jpg

5f2d4c4eb2c1db5bae3cd7663a16c294.jpg

Μιλησα με eshopwedrop ελλάδας και μου είπαν οτι φευγει Τετάρτη απο Γερμανία (Αν προλάβει το δικό μου να πάει και να ταυτοποιηθεί)...

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

για πειτε ρε παιδια εσεις που παραγγειλατε απο γερμανια και περιμενετε βρηκατε καμια καλη προσφορά να κοιταξω;

https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=napoleon 525

εδώ για την 525

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μολις παραλαβουν θα σου ανεβασουν και φωτογραφιες μεσα στο λογαριασμο σου στο eshopwedrop. Aυτ ηταν η δικη μου.

Aπο UK παντως φευγει φορτηγο Πεμπτη και φτανει Αθηνα την επομενη Πεμπτη-Παρασκευη. Απο Γερμανια δεν εχω παρει ποτε να ξερω.

58a510b415018dd3650c55aa863697db.jpg

5f2d4c4eb2c1db5bae3cd7663a16c294.jpg

Στο site wedrop αναφέρει μέρες παράδοσης 6-7 από Γερμανία και 12-13 από Αγγλία. Οπότε αν σε σένα ήρθαν στην βδομάδα, ονειρευόμαστε κι εμείς έκπτωση στο 7μερο και να ψήνουμε αυτό το ΣΚ!!!

 

Να δούμε τώρα αν χωράει σε Sκoda Superb αυτή η κούτα...

Επεξ/σία από giannislazy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, paylidis είπε

για πειτε ρε παιδια εσεις που παραγγειλατε απο γερμανια και περιμενετε βρηκατε καμια καλη προσφορά να κοιταξω;

Νομίζω το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να δεις, αν σε ενδιαφέρει κάποια, μέσω του idealo 

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/3514F343266.html?sortKey=biggestSaving

Από εκεί και πέρα, χρειάζεται να δημιουργήσεις κι έναν λογαριασμό στο eshopwedrop

https://www.eshopwedrop.gr

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δημιουργώντας έναν λογαριασμό στο eshopwedrop, ουσιαστικά σου δίνουν μια διεύθυνση στην Γερμανία (αποθήκη/κέντρο διανομής;) όπου μετά μπορείς να την βάλεις στην παραγγελία που θα κάνεις στο γερμανικό κατάστημα.

Αυτοί παραδίδουν στην γερμανική διεύθυνση και έπειτα έρχονται τα πράγματα Ελλάδα.

Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει την υπηρεσία αυτή, αλλά με βάση αυτά που έχουν πει τα παιδιά κατά καιρούς, κάπως έτσι λειτουργεί.

Βασικό είναι να ρωτήσεις και τι γίνεται με το θέμα της εγγύησης. Όπως ανέφερε σε προηγούμενο ποστ ο @Evgenios_V η εγγύηση ισχύει κανονικά, αλλά σίγουρα θα στα πουν καλύτερα τα παιδιά που το έχουν κάνει ήδη.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...