Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, villasg είπε

Κινεζικη απο Κινα; για ποιο λογο; θα φας εξτρα τελωνειο κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

14 ώρες πριν, MANOLIS33 είπε

Come on baby light my fire 🔥🔥🔥🔥🔥

Jamestown Maddox 4.1

Ξεκινάω: Το απόλυτο VFM BBQ  με 4 καυστήρες και πλευρικό μάτι με υπέρυθρες και μεγάλη επιφάνεια για αμαρτίες.... (73,5x43,5)

Αρκετά βαριά κατασκευή για τα 430€ (προσφορά practiker έως 2/5). Καπάκι με 2πλό τοίχωμα, μαντεμενιες σχάρες, τους 300° τους έπιασε για πλάκα και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι τους κρατούσε αρκετή ώρα με 3 καυστηρες. Η εγγύηση άμεσης αντικατάστασης υλικών είναι 2 χρόνια από practiker και συνολικά 10 χρόνια που όμως θα πρέπει να απευθυνθείς στον αντιπρόσωπο Ευρώπης στη Γερμανία (obi.de Euromate GmbH). Έχει πάτο με ρήση  για τη συλλογή των λίπων σε ένα σημείο που καταλήγουν σε δοχείο. Πτυσσόμενο το ένα αυτί, σταθερό το άλλο που έχει τις υπέρυθρες. Χώρεσα 15αρα φυάλη στην ειδική υποδοχή. 

Το άσχημο είναι ότι λόγω Μ.Εβδομαδας δε μπορώ να την χαρώ...

Ήδη όμως προμηθεύτηκα 8mm τετράγωνη σούβλα 1m (15€), μοτέρ σούβλας για κοκορέτσι με δύναμη να γυρνάει max 6-7kg με ακροδέκτη για τη σουβλα (18€), και προέκταση για να στηρίξω το μοτέρ από amazon.de σε μαύρο χρώμα 11€ με τα μτφρκ.

Σήμερα το βράδυ έχει καλό καιρό , θα κοιμηθώ στο μπαλκόνι . Σκέφτομαι επίσης να της βάλω συναγερμό!

Έχετε κανένα καλό από banggood 😄😄😄

 

rsz_20210429_212139.jpg

rsz_120210429_213254.jpg

rsz_1rsz_20210429_223059.jpg

rsz_20210429_213319.jpg

Καλορίζικη η πανέμορφη κουκλάρα σου! Άντε χόρτασέ την τώρα που είναι καθαρή και μετά πιες της το αίμα στα ψησίματα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Το να υπάρχει αυτό το μικρό κενό, με τους αεραγωγούς, είναι φυσιολογικό. Το να μην σταθεροποιείται ο σωλήνας και απλά να στέκεται με το μπεκ όχι, αλλά προφανώς είναι θέμα κατασκευής. Μόνο σου λείπει κάποιο εξάρτημα συναρμολόγησης;

 

Το μπεκ αριστερά που στέλνει το αέριο είναι σταθερο γιατί η βάση του βιδώνει στην οροφή όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες. 
Αυτο που με απασχολεί είναι που δεν συνδέονται μεταξύ του με βίδες ή παξιμάδια ή κάτι άλλο. 
Απλα το μπεκ που είναι σταθερά βίδωμενο εισχωρεί  1-2 εκατοστά μέσα στον σωλήνα που στέλνει το αέριο στο μάτι. 
Το μπεκ είναι πιο μικρό από τον σωλήνα και δεν εφαρμόζει ακριβως… δεν θα έπρεπε να είναι καλά βιδωμένα και ενωμένα μεταξύ τους;;  Δεν θα φεύγει το αέριο δεξιά κι αριστερά στον αέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sifisbet είπε

Το μπεκ αριστερά που στέλνει το αέριο είναι σταθερο γιατί η βάση του βιδώνει στην οροφή όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες. 
Αυτο που με απασχολεί είναι που δεν συνδέονται μεταξύ του με βίδες ή παξιμάδια ή κάτι άλλο. 
Απλα το μπεκ που είναι σταθερά βίδωμενο εισχωρεί  1-2 εκατοστά μέσα στον σωλήνα που στέλνει το αέριο στο μάτι. 
Το μπεκ είναι πιο μικρό από τον σωλήνα και δεν εφαρμόζει ακριβως… δεν θα έπρεπε να είναι καλά βιδωμένα και ενωμένα μεταξύ τους;;  Δεν θα φεύγει το αέριο δεξιά κι αριστερά στον αέρα;

Θα έπρεπε να είναι και τα 2 σταθερά, μπεκ & καυστήρας. Δεν χρειάζεται να είναι βιδωμένα μεταξύ τους.

Στο 8:42 και μετά

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Θα έπρεπε να είναι και τα 2 σταθερά, μπεκ & καυστήρας. Δεν χρειάζεται να είναι βιδωμένα μεταξύ τους.

Στο 8:42 και μετά

 

Τότε λογικά είμαι εντάξει. 
Δεν κουνιέται ούτε το μπεκ ούτε ο σωλήνας του ματιού….

Αν τα ζορίσω λίγο βέβαια με το χέρι, το μπεκ βγαίνει από τον σωλήνα. Αν δεν τα πειράξει κανεις είναι σταθερά….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sifisbet είπε

Τότε λογικά είμαι εντάξει. 
Δεν κουνιέται ούτε το μπεκ ούτε ο σωλήνας του ματιού….

Αν τα ζορίσω λίγο βέβαια με το χέρι, το μπεκ βγαίνει από τον σωλήνα. Αν δεν τα πειράξει κανεις είναι σταθερά….

Θα πρέπει τότε να το έχεις στο νου, σε περίπτωση που μετακινήσεις την ψησταριά ή ταρακουνηθεί για κάποιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Θα πρέπει τότε να το έχεις στο νου, σε περίπτωση που μετακινήσεις την ψησταριά ή ταρακουνηθεί για κάποιο λόγο.

Ούτε όταν μετακινηθεί θα χαθεί η επαφή τους. Είναι σταθερά και τα 2. . 
ο φόβος μου είναι που δεν βιδώνουν μεταξύ τους ή που δεν εφαρμόζει ακριβως το ένα με το άλλο. Περίμενα μια σύνδεση οπως όταν βιδώνουμε την μπουκάλα που οι σωλήνες βιδώνουν σφικτά μεταξύ τους, οπως φοβάμαι  που ο σωλήνας του ματιού έχει αυτό το δικτυωτό κενό μήπως το αέριο φεύγει στον αέρα και κάνει κανα μπαμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, sifisbet είπε

Ούτε όταν μετακινηθεί θα χαθεί η επαφή τους. Είναι σταθερά και τα 2. . 
ο φόβος μου είναι που δεν βιδώνουν μεταξύ τους ή που δεν εφαρμόζει ακριβως το ένα με το άλλο. Περίμενα μια σύνδεση οπως όταν βιδώνουμε την μπουκάλα που οι σωλήνες βιδώνουν σφικτά μεταξύ τους, οπως φοβάμαι  που ο σωλήνας του ματιού έχει αυτό το δικτυωτό κενό μήπως το αέριο φεύγει στον αέρα και κάνει κανα μπαμ. 

ρε μη φοβασε δωσε γκαζι κ τέλειωνε βαλε μπροστα ετσι ειναι, δεν απανταω αποτο πρωι γτ το χουν ξαναπει ποσα ατομα με τον ιδιο προβληματισμο σε αλλες ψησταριες αλλα δε διαβαζει κανεις προς τα πισω. περιμενε να σου βγαλω της campingaz πως ειναι να ηρεμήσεις.

δες εδω θα πρέπε να χα κάψει τη μιση νεα σμυρνη 100 φορες σχεδον 2 χρόνια τωρα με αυτη. βαλε μπροστα να τη χαρεις αντε κοιτα τι ωραια μερα ειναι πετα πανω τα κοψιδια κ στειλε αποτέλεσματα

 

Screenshot_20210430-130601_Gallery.jpg

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sifisbet είπε

Ούτε όταν μετακινηθεί θα χαθεί η επαφή τους. Είναι σταθερά και τα 2. . 
ο φόβος μου είναι που δεν βιδώνουν μεταξύ τους ή που δεν εφαρμόζει ακριβως το ένα με το άλλο. Περίμενα μια σύνδεση οπως όταν βιδώνουμε την μπουκάλα που οι σωλήνες βιδώνουν σφικτά μεταξύ τους, οπως φοβάμαι  που ο σωλήνας του ματιού έχει αυτό το δικτυωτό κενό μήπως το αέριο φεύγει στον αέρα και κάνει κανα μπαμ. 

Για το κενό στο έχω απαντήσει στο προηγούμενο ποστ, ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε συνχωνεψη στο δικο μου ποστ με τη φωτο κ το "μικρο" κενο της!

καλα ρε συ @ilpapacha ενταξυ καταρχην μπραβο για την υπομονη σου αλλα ρε πραγματικα κρατας αρχειο κ τους στελνεις να διαβασουν? το παρατηρω κανα μηνα τωρα κ σε θαυμαζω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilpapacha είπε

Για το κενό στο έχω απαντήσει στο προηγούμενο ποστ, ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχει.

 

 

5 λεπτά πριν, sndev είπε

ρε μη φοβασε δωσε γκαζι κ τέλειωνε βαλε μπροστα ετσι ειναι, δεν απανταω αποτο πρωι γτ το χουν ξαναπει ποσα ατομα με τον ιδιο προβληματισμο σε αλλες ψησταριες αλλα δε διαβαζει κανεις προς τα πισω. περιμενε να σου βγαλω της campingaz πως ειναι να ηρεμήσεις.

δες εδω θα πρέπε να χα κάψει τη μιση νεα σμυρνη 100 φορες σχεδον 2 χρόνια τωρα με αυτη. βαλε μπροστα να τη χαρεις αντε κοιτα τι ωραια μερα ειναι πετα πανω τα κοψιδια κ στειλε αποτέλεσματα

 

Screenshot_20210430-130601_Gallery.jpg

Ευχαριστώ πολύ!

την έχω μια βδομάδα και δεν την έχω ανάψει από φόβο!

Καλη Ανάσταση και καλό Πάσχα!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ!

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ημαρτον.. κ συ μια βδομαδα την κοιτας! . ελπιζω να νήστευες τουλαχιστον !

αληθεια τωρα εστω οτι ηταν σφαλμα περα το το να βγαζει φλογα σαν φλογοβολο πχ δε μπορει να κανει κατι αλλο.. σκευτητε τον αναπτηρα αεριο καιει μπαμ δεν κανει κ αν δει παπαρια απλα γυρνας κ κλίνεις τη βαλβιδα. Για να καει θελει οξυγονο δε περναει  η φλογα μεσα απο τους σωληνες κ να σε ψησει ζωντανο. θα τους ειχαν κλίσει μεσα αν πουλαγανε τετοιες σπιτικες βομβες

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ ολου

1 λεπτό πριν, sndev είπε

ημαρτον.. κ συ μια βδομαδα την κοιτας! . ελπιζω να νήστευες τουλαχιστον !

αληθεια τωρα εστω οτι ηταν σφαλμα περα το το να βγαζει φλογα σαν φλογοβολο πχ δε μπορει να κανει κατι αλλο.. σκευτητε τον αναπτηρα αεριο καιει μπαμ δεν κανει κ αν δει παπαρια απλα γυρνας κ κλίνεις τη βαλβιδα για να καει θελει οξυγονο δε περναει  η φλογα μεσα απο τους σωληνες κ να σε ψησει ζωντανο. θα τους ειχαν κλίσει μεσα αν πουλαγανε τετοιες σπιτικες βομβες

Επειδή είμαι πρωταρης, ο φόβος ηταν μήπως έλλειπε κάποιο εξάρτημα ή εάν έκανα εγώ κάποια βλακεία στο μοντάρισμα. 
Αφου έτσι ειναι σε όλες πάω να βάλω φώκο!

Ευχαριστω και παλι!
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sndev είπε

εγινε συνχωνεψη στο δικο μου ποστ με τη φωτο κ το "μικρο" κενο της!

καλα ρε συ @ilpapacha ενταξυ καταρχην μπραβο για την υπομονη σου αλλα ρε πραγματικα κρατας αρχειο κ τους στελνεις να διαβασουν? το παρατηρω κανα μηνα τωρα κ σε θαυμαζω 

Πολλές φορές αισθάνομαι σα να ζω την μέρα της μαρμότας...😁

Στην αρχή λέω να μην απαντήσω, όμως μετά σκέφτομαι ότι κι εγώ έχω βρεθεί σε αντίστοιχη θέση. Να ρωτάω κάτι που σε κάποιον άλλον μπορεί να φαίνεται χιλιοειπωμένο.

Το θέμα αυτό, όπως και άλλα, έχουν πολλή πληροφορία όμως δεν είναι εύκολα ανιχνεύσιμη δυστυχώς.

9 λεπτά πριν, sifisbet είπε

Σας ευχαριστώ ολου

Επειδή είμαι πρωταρης, ο φόβος ηταν μήπως έλλειπε κάποιο εξάρτημα ή εάν έκανα εγώ κάποια βλακεία στο μοντάρισμα. 
Αφου έτσι ειναι σε όλες πάω να βάλω φώκο!

Ευχαριστω και παλι!
 

Κάνε κράτει, 2 μέρες έμειναν...😁

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...