Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Stavrosss1 είπε

Εσυ βλέπω στη φωτό σου ότι έχεις στηρίγματα για σούβλα.ποιο μοντέλο broil king έχεις ;

Σε ποιά φωτό είδες τα στηρίγματα για σούβλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

4 ώρες πριν, costas_ είπε

Αρχισα να την χρησιμοποιώ από αυτή την πλευρά γιατί μου έκανε καλύτερες γραμμές στα κεμπάπ & στο χαλούμι (γαστρονομική τεκμηρίωση, έ ?!), κρατά υγρά το μαντέμι και με διευκολύνει καλύτερα με τα ψάρια. 

 

IMG_20210613_161004.jpg

Δεν είναι δίκη σου η φωτό μπερδεύτηκα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τις φωτό που έχει, δεν βλέπω να μπορεί να μπει σούβλα.

https://broilking.gr/προϊόντα/ψησταριές/ψησταριές-αερίου/broil-king-αερίου/τροχήλατες-broil-king/gem/gem-340-broil-king-814-163/

Φαίνεται πως υπάρχει μια υποδοχή από τη μια μεριά, όμως το άνοιγμα στο καπάκι και η υποδοχή αυτή είναι λίγο πιο πάνω από την σχάρα.

Καλύτερα να κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Ο @costas_ έχει την Monarch, αν Θυμάμαι καλά

Πράγματι, εγώ έχω την Monarch και οι βάσεις ήταν μέσα στην συσκευασία όταν την αγόρασα. 

Τώρα για την GEM,  εαν δεν τα είχε η συσκευασία πιστεύω ότι η GENERAL GAS θα σου δώσει τα λαμάκια αυτά σε συμβολική τιμή. 

 

 

 

 

IMG_20201105_232934.jpg

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Με βάση τις φωτό που έχει, δεν βλέπω να μπορεί να μπει σούβλα.

https://broilking.gr/προϊόντα/ψησταριές/ψησταριές-αερίου/broil-king-αερίου/τροχήλατες-broil-king/gem/gem-340-broil-king-814-163/

Φαίνεται πως υπάρχει μια υποδοχή από τη μια μεριά, όμως το άνοιγμα στο καπάκι και η υποδοχή αυτή είναι λίγο πιο πάνω από την σχάρα.

Καλύτερα να κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.

Θα ρωτήσω την αντιπροσωπεία αν και δεν βιάζομαι για αγορά σούβλας προς το παρόν !ευχαριστω πάντως !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Stavrosss1 είπε

Θα ρωτήσω την αντιπροσωπεία αν και δεν βιάζομαι για αγορά σούβλας προς το παρόν !ευχαριστω πάντως !!!

Έχω την 340 GEM και έχω πάρει τη μικρή σούβλα από τα Leroy.  Χωράει χωρίς τις σχάρες (μόνο με τα flavour bars, στα οποία στηρίζεις τα ταψάκια). Αν  χρειάζεται μόνο η μισή μεριά και υπάρχει ανάγκη, χωράει οριακά η μια σχάρα (περισσεύουν ~2 cm ύψος). Τη δουλεύω από Μάρτιο με πολύ καλά αποτελέσματα σε κοντοσούβλι και κοκορέτσι. Θέλει λίγο "μοντάρισμα" με κάποιο π.χ. ξύλο για τη στήριξη της βάσης από τη μια μεριά, αλλά να σκεφτείς δεν έχω κάνει καμία παρέμβαση (δεν χρειάζεται κάν το τρόχισμα π.χ. που έχει αναφερθεί για τη  weber).

Να σημειώσω ότι δουλεύει με κλειστό το καπάκι κανονικά - εγώ βάζω προληπτικά ένα μικρό stop ώστε να είναι ελάχιστα ανοιχτό το καπάκι (<1 cm) για να μη ρισκάρω "ξύσιμο" λόγω περιστροφής στη μεριά της βάσης.

Επεξ/σία από Petyrion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Petyrion είπε

Έχω την 340 GEM και έχω πάρει τη μικρή σούβλα από τα Leroy.  Χωράει χωρίς τις σχάρες (μόνο με τα flavour bars, στα οποία στηρίζεις τα ταψάκια). Αν  χρειάζεται μόνο η μισή μεριά και υπάρχει ανάγκη, χωράει οριακά η μια σχάρα (περισσεύουν ~2 cm ύψος). Τη δουλεύω από Μάρτιο με πολύ καλά αποτελέσματα σε κοντοσούβλι και κοκορέτσι. Θέλει λίγο "μοντάρισμα" με κάποιο π.χ. ξύλο για τη στήριξη της βάσης από τη μια μεριά, αλλά να σκεφτείς δεν έχω κάνει καμία παρέμβαση (δεν χρειάζεται κάν το τρόχισμα π.χ. που έχει αναφερθεί για τη  weber).

Να σημειώσω ότι δουλεύει με κλειστό το καπάκι κανονικά - εγώ βάζω προληπτικά ένα μικρό stop ώστε να είναι ελάχιστα ανοιχτό το καπάκι (<1 cm) για να μη ρισκάρω "ξύσιμο" λόγω περιστροφής στη μεριά της βάσης.

Ευχαριστω πολύ για την πληροφορία πραγματικά πολύ χρήσιμη !!!!!πηρες την σούβλα και το μοτέρ από Leroy?αγορασες στηρίγματα βάσεις;

3 λεπτά πριν, Stavrosss1 είπε

Ευχαριστω πολύ για την πληροφορία πραγματικά πολύ χρήσιμη !!!!!πηρες την σούβλα και το μοτέρ από Leroy?αγορασες στηρίγματα βάσεις;

Αν θυμάσαι και το μήκος της σούβλας η έχεις κάποιο link θα με βοηθούσε πολύ όπως και αν έχεις φωτό την ψησταριά σου με τη σούβλα πάνω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι φαινεται με τον καυσωνα κανεις δεν ψηνει κι εγω ειχα μερες αλλα σημερα που επεσε λιγο δεν αντεξα😁

20210628-133504.jpg

20210628-135213.jpg

Οι ατιμες πιο πολυ καπνα κι απο κρεας εβγαζαν,ευχομαι οι γειτονες να ειχαν κλειστα παραθυρα..Παντως με το λαδωμα του ψαριου θελει πολυ λιγο γιατι παιρνουν φωτια για πλακα, τις αφησα 8 λεπτα απο καθε μερια μεχρι 72-75 βαθμους..Βγηκαν αψογες, πολυ μαλακες, αυτη τη φορα δεν εβαλα λεμονι μεσα..Προσωπικα για την τσιπουρα δεν βαζω πανω απο 7/10 σε γευση..Καποιο αλλο που να υπερεχει κατα πολυ; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκιες στήρες ημέρας από ψαροτουφεκά.

Εκλεκτό ψάρι το οποίο γίνεται ιδανικά στο BBQ, ειδικά εαν το ψάρι είναι μεγάλο και κοπεί σε ροδέλες.

 

1624287318905.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψαροτουφεκάς μανάβης κρίμα .

Δεν τα "κόβω" κανένα από αυτά πάνω από κιλό , αν θυμάμαι καλά το νόμιμο είναι πάνω από 2.5 kg (45cm). Μετά γιατί χάνονται τα ψάρια

Επεξ/σία από Kostasm45
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια...ξερουμε κανενα νεο ποτε θα ερθουν οι Napoleon ? η πρεπει να προπαραγειλεις και να περιμενεις?

Ηρθε η ωρα μου και εμενα να παρω μία ψησταρια...αλλα σπάζομαι πολυ, να αγοράζω και να μην την εχω στο σπίτι...😡

Εχω διαβασει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ σελιδες εδω μεσα.....απο οτι ειδα, αρκετες, βγαζουν μικροπροβληματακια....ακομα και για Broil king Monarch (την κοιταω και αυτην) διαβασα...

Αν και ελεγα οτι θα διαθεσω (μονο μεσω ατοκων δοσεων) 600-650 το πολυ, μπορω να δωσω και κατι παραπανω..μεχρι 800 max...εαν δεν επιλεξω (λογω αναμονης) την Napoleon, τι προτείνετε? Weber spirit II 310?  Ειμαστε 3 ατομα...θα μου αρεζε και μια με 4 καυστηρες(για πιο καλο εμεσο ψησημο πιστευω) αλλα στις ποιοτικες φευγεις πανω απο 800...

Επεξ/σία από Dennis7360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...