Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, paylidis είπε

(ετοιμο το εχω το κλικ αλλα με ξενερωνει οτι ειναι με τους 2 καυστηρες και οχι 3 οποτε κρατιεμαι)

Ακριβώς. Μακάρι να βγάλει καμία προσφορά με τους 3 😁 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, adnis είπε

Τσίμπησα και εγώ την 30Χ38 

Να δούμε τι θα κάνουμε 😊

Μήπως είναι λίγο μουφα η υπόθεση; Δηλαδή στις 8 άνοιξαν, 8:10 ξεπούλησαν; 

Εκτός και αν δεν έχουν όλα τα καταστήματα διαθεσιμότητα σε όλα. Εγώ επειδή είμαι πολλά χλμ μακριά έστειλα δύο άτομα τον έναν στον Άγιο Δημήτριο και τον άλλον στο Μαρούσι, δεν βρήκαν τίποτα. Ήθελα και το σετ με τα σουβλάκια, ούτε αυτό.... 

Οπότε είναι ψιλολαχειο να το βρείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Μήπως είναι λίγο μουφα η υπόθεση; Δηλαδή στις 8 άνοιξαν, 8:10 ξεπούλησαν; 

Εκτός και αν δεν έχουν όλα τα καταστήματα διαθεσιμότητα σε όλα. Εγώ επειδή είμαι πολλά χλμ μακριά έστειλα δύο άτομα τον έναν στον Άγιο Δημήτριο και τον άλλον στο Μαρούσι, δεν βρήκαν τίποτα. Ήθελα και το σετ με τα σουβλάκια, ούτε αυτό.... 

Οπότε είναι ψιλολαχειο να το βρείς;

Παιζει να εχουν και πολυ λιγα κομματια. Εγω σημερα πηγα στα λιντλ Νεου Κοσμου στις 8μιση και βρηκα το τελευταιο ξυλο για πιτσα. Σετ με σουβλακια ειχε μπολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Astronautis είπε

Μήπως είναι λίγο μουφα η υπόθεση; Δηλαδή στις 8 άνοιξαν, 8:10 ξεπούλησαν; 

Εκτός και αν δεν έχουν όλα τα καταστήματα διαθεσιμότητα σε όλα. Εγώ επειδή είμαι πολλά χλμ μακριά έστειλα δύο άτομα τον έναν στον Άγιο Δημήτριο και τον άλλον στο Μαρούσι, δεν βρήκαν τίποτα. Ήθελα και το σετ με τα σουβλάκια, ούτε αυτό.... 

Οπότε είναι ψιλολαχειο να το βρείς;

Να πω τι είδα με τα μάτια μου. Μπήκα στο κατάστημα που βρίσκεται στο μετρό του Αγίου Δημητρίου στις 8:10. Πήγα κατευθείαν στις προσφορές και από πέτρες είχανε μείνει μόνο τετράγωνες ορθογώνιες, περίπου 10 τεμάχια. Οι περισσότεροι παίρνανε ένα σετ με μικρές σούβλες διπλές (από δύο τεμαχια και πανω ο καθένας) αλλά υπήρχαν ακόμη στο καλάθι. Τώρα αν στα επόμενα λεπτά μπηκαν και τα πήραν όλα δεν ξέρω. Η αλήθεια πάντως είναι οτι με το που μπήκα στο κατάστημα είδα κάποια άτομα να κρατάνε από δύο κουτιά με πέτρες πίτσας ο καθένας και σκέφτηκα ότι δε θα βρω καμία. Στρογγυλή πάντως δεν είδα πουθενά, ούτε να έχει πάρει κανένας.  Τώρα περιμένω να βγάλουνε και φτυάρι για την πίτσα (το ξέρω ότι ζητάω πολλά).

Επεξ/σία από aloop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και εγώ πήγα σε 2 καταστήματα στη δυτική Θεσσαλονίκη, 0830 στρόγγυλη πέτρα δεν είχαν. Το ένα κατάστημα είχε 2-3 ορθογώνιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

αφου αδειασατε ολη τα ψηστικα του lidl ορμηξτε και εδώ...!! :P

https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-weber-spirit-ii-e-210-112037

(ετοιμο το εχω το κλικ αλλα με ξενερωνει οτι ειναι με τους 2 καυστηρες και οχι 3 οποτε κρατιεμαι)

Kανε υπομονη να πεσει ξανα η 3πλη στα 580ευρω που την βαζουν συχνα προσφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, sounis11 είπε

Καλησπέρα.Σας έχει τύχει να τελειώσει η φιάλη σε ένα μηνά με 6-7 ψησίματα?Ξεκίνησα να φτιάξω burger και κατέληξα να τα τελειώσω στο τηγάνι.Σε λίγα λεπτά απο 250 βαθμούς έπεσε στους 150 και έμενε εκεί σταθερά. 

οχι ποτέ !!  αν και ψήνω  δύο με τρεις φορές την βδομάδα , η  10αρα φιάλη μου φτάνει για 3 με 4 μήνες ,   οπότε δεν νομίζω να  σου τελείωσε  το ποιο πιθανό είναι να πάγωσε το αέριο  λόγου κρύου καιρού  .

τι ψησταριά εχεις ;
 

3 ώρες πριν, assasertzis είπε

Οχτώ και πέντε το πρωί σε lidl και πρόλαβα το τελευταίο κομμάτι πέτρας για πίτσα. Ένας πανικός για τα πράγματα bbq 

FB_IMG_1590645057355.jpg

ουτε εγώ βρήκα  ,  τωρα αυτό   είναι τακτική του lidl να φερνει  λίγα κομματια κράχτες ;   ,   γίνονται « κρατήσεις» απο φιλικά ατομα του προσωπικού ;  ο καθένας  που πάει αγοράζει και για άλλους δύο τρεις  ;  Δεν ξέρω !! σημασία έχει οτι τελειωνουν  πολύ γρήγορα

η αλήθεια είναι οτι δεν καίγομαι και πολύ για την πέτρα  περισσότερο την ήθελα  απο περιέργεια  , μια και τη πίτσα την ψήνω  κατευθείαν   πάνω στη σχάρα  😀

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sounis11 είπε

Καλησπέρα.Σας έχει τύχει να τελειώσει η φιάλη σε ένα μηνά με 6-7 ψησίματα?Ξεκίνησα να φτιάξω burger και κατέληξα να τα τελειώσω στο τηγάνι.Σε λίγα λεπτά απο 250 βαθμούς έπεσε στους 150 και έμενε εκεί σταθερά. 

Σε νορμαλ ψησιματα της μιας ωρας δεν ειναι φυσιολογικο. Αν εκανες ομως 6-7 ψησιματα των 3 ωρων, τοτε ναι παιζει να τελειωσε, ειδικα αν εχει ψησταρια με 4-5 καυστηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μάγκες εγώ χτύπησα σήμερα από lidl το κάλυμμα για την ψησταριά (Weber spirit ii e 310), έκατσε μια χαρά ακόμα και με τα δύο πλαϊνά ανοιχτά . Εντάξει φτηνιάρικο είναι , με έξι ευρώ δεν περίμενα τπτ καλύτερο , αλλά την δουλειά μου την κάνω μια χαρά .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ηνίοχος είπε

οχι ποτέ !!  αν και ψήνω  δύο με τρεις φορές την βδομάδα , η  10αρα φιάλη μου φτάνει για 3 με 4 μήνες ,   οπότε δεν νομίζω να  σου τελείωσε  το ποιο πιθανό είναι να πάγωσε το αέριο  λόγου κρύου καιρού  .

τι ψησταριά εχεις ;
 

 

Έχω την spirit ii 310 και η φιάλη είναι δεκάκιλη. Παγώνει το αέριο με 13-14 βαθμούς?Θα την ξανανάψω πάντως το απόγευμα για δοκιμή μιας και δεν την άλλαξα ακόμη.

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σε νορμαλ ψησιματα της μιας ωρας δεν ειναι φυσιολογικο. Αν εκανες ομως 6-7 ψησιματα των 3 ωρων, τοτε ναι παιζει να τελειωσε, ειδικα αν εχει ψησταρια με 4-5 καυστηρες.

Έκτος της Κυριακής του Πάσχα που έψησα κοκορέτσι και κοντοσουβλια και ένα ακόμα ψήσιμο με κοντοσουβλι, τα άλλα ήταν νορμάλ (μπριζολίτσες, σουβλάκια ,ψάρια) με την απαραίτητη προθέρμανση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φίλος μου που πήγε στον Περισσό πήρε μια τελευταία πλάκα που μόλις την είχε αφήσει κάποιος άλλος. Και άκουσε ότι είχαν φέρει καμιά 10 αρια μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, aloop είπε

@Astronautis Αφού το κρέας το αγοράζει σε συγκεκριμένη τιμή, το να το αφήσει να σιτεψει στα δικά του ψυγεία, δεν του κοστίζει σχεδόν τίποτα παραπάνω. Το κέρδος του είναι το ίδιο. Έτσι και αλλιώς όπως έχει ειπωθεί ξανά είναι ελληνικά τα κρέατα και η παλαίωση δεν μπορεί να προσφέρει παρά πολλά. Μόνο να είναι πιο μαλακό και λίγο πιο έντονη γεύση κρέατος.  

Τα ελληνικα κρεατα δεν στεγνωνουν ????

Νομιζω οτι ολα στεγνωνουν , αρα δεν ισχυει συτο που λες γιατι  δεν μπορει να πουλησει στην ιδια τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πήγα στο πράκτικερ και περιεργάστηκα τις 2 weber που έχει (με 2 και με 3 καυστήρες) για πρώτη μου φορά. Εγώ ψώνισα στη black friday την μεγάλη campingaz χωρίς να έχω δει ποτέ καμία επώνυμη από κοντά. Χθες λοιπόν πρωτοείδα τις δύο weber και έμεινα με το στόμα ανοιχτό για το πόσο φτηνιάρικες είναι σε σχέση με τη δική μου campingaz. Διάβαζα εδώ μέσα τα καλύτερα και όταν τις πλησίασα σκεφτόμουν ότι θα δω κάτι εντυπωσιακό. Το αντίθετο όμως: οι μαντεμένιες σχάρες είναι το μισό βάρος από τις δικές μου, το καπάκι είναι σαν τσιγαρόχαρτο και γενικά όλη η κατασκευή στα 500-700 ευρώ δε συγκρίνεται σε κανένα σημείο με τη δική μου που την πήρα στα 630. Οπότε αν και δεν έκανα ψάξιμο από κοντά, τελικά ήμουν τυχερός και έκανα πολύ καλή επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...