Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα βρεις και σε μαγαζιά με σιδερικά κλπ, κάτι σαν αυτό:

 

1160315830-a-0103.jpg

 

κάνει όντως καλή δουλειά.Βάζεις ένα προσάναμα (από αυτά τα κυβάκια), από πάνω λίγα κάρβουνα, από πάνω το χωνί, και γεμίζεις το χωνί μέχρι πάνω. Ανάβουν σε χρόνο μηδέν.

 

Εγώ πάντως δεν το χρησιμοποιώ. Βάζω 2-3 κυβάκια, από πάνω ψιλά ξυλάκια, από πάνω πιό χοντρά ξύλα, μόλις ανάψουν καλά τα ξύλα ρίχνω λίγα κάρβουνα και 3-4 φλάσκες μελιτζάνες στην φωτιά. Μόλις οι μελιτζάνες μαλακώσουν τις βγάζω και ρίχνω μπόλικα κάρβουνα ακόμα. Έτσι καθυστερείς αρκετά, αλλά σου έχουν μείνει 4 μελιτζάνες-λουκούμια, τις οποίες βάζεις σε μια πιατάρα, βγάζεις την φλούδα από την πάνω μεριά, τις αλέθεις λίγο με το πιρούνι, ρίχνεις μπόλικο ψιλοκομμένο κρεμύδι, μπόλικο αλάτι, μπόλικο λάδι και μπόλικο ξύδι, αν θες και λίγο μαϊντανό και σκόρδο, και έχεις τον μεζέ σου για όση ώρα ψήνεται η σάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Συμφωνώ! Έχω μια από τη σειρά Q. Συγκεκριμένα τη 200. Εξαιρετική, 3 χρόνια που τη δουλεύω και άριστη διαχείρηση του υγραερίου. Όσοι έχουν δοκιμάσει ψητά έχου εκπλαγεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμές δεν βλεπω παιδια...

 

σκεφτομαι να παρω μια ψηστιερα,γκριλιερα, οπως θες πες το, η οποια θα προοριζετε για χρηση κυριως ψησιματος μπριζολας,σουβλακιων 3-4 φορες τη βδομαδα. Τι προτείνετε σε κάτι αρκετά οικονομικο? (ελεω κρισης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

σκεπτομαι αυτη που εχει και ματι για καμια πατατουλα

http://www.ergaleioa...ef=bestprice.gr

 

αξιζει τον κοπο ?

Για καρβουνα δε σκεπτομαι λογω βρωμιας, χρονου κλπ

σε σχεση με ηλεκτρικη τι λεει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις κοροιδευα αυτές τις ψησταριές κάποτε, αλλά τρωγοντας ψιλοσυχνά σε φίλο, αρχίζω να τις θεωρώ πολύ τίμιες...

 

Απο γεύση οκ, κάρβουνο δεν θα γίνουν ποτέ. Αλλά ψήνεις εύκολα,άμεσα, δε βρωμίζεις και πάει λέγοντας. Σαν εναλλακτικό ψήσιμο, θαρρώ πως είναι τίμιο.

 

Σκέφτομαι να πάρω κι εγώ μία, αλλά βλέπω πως ειναι λιγο φαρμακείο οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες με κομπλεξικό, αλλά φράγκο δε δίνω στα λιντλ.

 

Προτιμώ να πληρώσω τα ίδια και να πάρω μια χειροποίητα απο κανα κατάστημα λευκοσιδηρουργικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειχε μια εδω σε απιστευτη τιμη http://www.lidl.gr/c...=&ERR=noservice

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ακομα

 

Σε διαβεβαιώ ότι δεν ισχύει πλέον η προσφορά. Οι ψησταριές εξαντλήθηκαν εντός μερικών λεπτών. Στο κατάστημα της γειτονιάς μου πήγαμε το Σάββατο 4 Αυγούστου στις 8.00 το πρωί και στις 8.03 δεν υπήρχε ούτε μία ψησταριά.

 

Την πήρα τη συγκεκριμένη ψησταριά, κυρίως λόγω (α) της απίστευτης τιμής και (β) της επιμονής του κουμπάρου μου να πάρω κι εγώ μία. Έκτοτε έχω ψήσει καμιά 10αριά φορές. Αν και, όπως λέει κι ο kanesaxo, δεν τις είχα σε πολύ υπόληψη, η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για απροβλημάτιστο, καθαρό και γρήγορο ψήσιμο. Ούτε "υγρασία στα κάρβουνα", ούτε "αμάν, πότε θα ανάψει επιτέλους" ούτε "πάλι χάλια έγινα". Ψήνεις όμορφα κι ωραία και τρως σχετικά γρήγορα - πολύ πιο γρήγορα από το να βάλεις παραδοσιακή ψησταριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω

Ποιο μοντελο ειναι ?

μπορουμε να το βρουμε απεξω ?

 

Μολις βρηκα αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Sonderaktion-Gasgrill-BBQ-Grillwagen-3-Brenner-Gas-Grill-inkl-Seitenkocher-NEU/170888272588/item

 

79ε μαζι με το ματι

Τι λετε αξιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

 

Όροι χρήσης :http://www.insomnia.gr/forum-9/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

11. Να μη συμμετέχουν στον ιστότοπο με σκοπό τη διαφήμιση εμπορικών προϊόντων ή υπηρεσιών και να μην δημοσιεύουν τα λεγόμενα referral links προς οποιαδήποτε ιστοσελίδα ή υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους!! Διάβασα κάποια σχόλια κι επειδή συμφωνώ ότι με το κάρβουνο δεν συγκρίνεται τίποτα, αλλά από την άλλη δεν μου αρέσει να κάνω ολόκληρη φασαρία για να ψήσω 2 κομμάτια κρέας αλλά και δεν έχω τον απαιτούμενο χώρο, έχω βρει την υγειά μου με την Bonesco της Campingaz! Έχει βολικό μέγεθος, καίει κάρβουνο, μεταφέρεται με τροχούς και κυρίως είναι πολύ οικονομική σε σχέση με τις υπόλοιπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχει κανένας εμπειρία από τις ψησταριες υγραεριου του praktiker;

Συγκεκριμένα σκεφτόμαστε την gas & grill 3000 με 3 εστίες...

Συνήθως οι υγραεριου περιλαμβάνουν τον ρυθμιστή πίεσης και θερμόμετρο ή θα το αναγραφουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...