Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω ειμαι ασχετος.Εχει καδο η ψησταρια?εννοεις τον χωρο κατω απο τις σχαρες και τους διαχυτες?πρεπει να γεμισει ο συγκεκριμενος χωρος πριν αρχισει να ζεσταινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

σωστά ο χώρος κάτω από τις σχάρες. όχι ,ανοίγεις μπουκάλα γυρνάς μάτι βάζεις φωτιά τέλος. όσο το αφήνεις να γεμίζει αέριο τόσο πιο μεγάλο τσαφ θα κάνει ... επίσης αυτό που λες να γεμιζει για να ζεστανει δε το καταλαβαίνω. με κλειστό καπάκι εφόσον έχεις ανάψει πρέπει σε 20 λεπτά ΜΑΧ να χει πιάσει τη μεγαλύτερη θερμοκρασία που μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Skatzivas είπε

Απορώ που διαφημίζει η Campingaz ότι ο κάδος της ειναι σπαστός κ μπαίνει στο πλυντήριο πιάτων. Γιατί εκεί καθαρίζει δηλαδή; 

Όχι, δεν καθαρίζει τελείως. Γίνεται κάποια δουλειά αλλά βρωμιές μένουν.

Το καλό με το ότι σπάει ο κάδος και βγαίνει σε κομμάτια είναι ότι έχεις την ευχέρεια να τα τρίψεις καλά, να ρίξεις νερά, να τα μουλιάσεις κτλ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2020 στις 2:33 ΜΜ, karman13 είπε

Καλησπέρα! Θέλω να αγοράσω μια ψησταριά υγραερίου. Βλέπω της campingaz την 4 series. Καταρχάς ήθελα να ρωτήσω ποια η διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο που ακολουθούν.

https://www.skroutz.gr/s/4660733/Campingaz-4-Series-Classic-LS-Plus.html

Και

https://www.skroutz.gr/s/12477991/Campingaz-4-Series-Classic-LS-Plus-D.html

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με τις υγραερίου, χρειάζεται να πάρω κάτι επιπλέον εκτός από αυτά που θα έχει το πακέτο; Διάβασα κάτι για ρυθμιστές πίεσης. 

Όταν λέει η σχάρα είναι από εμαγιέ χυτοσίδηρο εννοεί πως είναι από μαντέμι;

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, karman13 είπε

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Να σε βοηθησουμε φιλε μου ευχαριστως αλλα εκει που ανεβαζεις τα link , μπηκες στο κοπο να ανοιξεις τα χαρακτηριστικα τους;;;;

Ριξε μια ματια και  θα δει αμεσως τις διαφορες τους.

Π.χ , εγω ειδα αμεσως οτι η μια εχει μαντεμενιες σχαρες και  στην αλλη δεν το αναφερει.

Αλλαζει και  το  χρωμα..

Ψαξε λιγο και θα τα βρεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Να σε βοηθησουμε φιλε μου ευχαριστως αλλα εκει που ανεβαζεις τα link , μπηκες στο κοπο να ανοιξεις τα χαρακτηριστικα τους;;;;

Ριξε μια ματια και  θα δει αμεσως τις διαφορες τους.

Π.χ , εγω ειδα αμεσως οτι η μια εχει μαντεμενιες σχαρες και  στην αλλη δεν το αναφερει.

Αλλαζει και  το  χρωμα..

Ψαξε λιγο και θα τα βρεις...

Διάβασα τις λεπτομέρειες και έχει και στα δύο μαντεμενια σχάρα. Δεν είναι αυτή η διαφορά.

Επίσης ρώτησα για ρυθμιστή πίεσης. Δεν γνωρίζω τι είναι και αν χρειάζεται να αγοράσω.

Επεξ/σία από karman13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, karman13 είπε

Διάβασα τις λεπτομέρειες και έχει και στα δύο μαντεμενια σχάρα. Δεν είναι αυτή η διαφορά.

 

μονο στο χρωμα ειναι η διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, karman13 είπε

Διάβασα τις λεπτομέρειες και έχει και στα δύο μαντεμενια σχάρα. Δεν είναι αυτή η διαφορά.

Επίσης ρώτησα για ρυθμιστή πίεσης. Δεν γνωρίζω τι είναι και αν χρειάζεται να αγοράσω.

O ρυθμιστης πιεσης ερχεται λογικα μαζι με την ψησταρια. Στην ουσια ειναι αυτο που συνδεει την ψησταρια με τη μπουκαλα και αφηνει να περασει οση πιεση χρειαζεται η ψησταρια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, karman13 είπε

Διάβασα τις λεπτομέρειες και έχει και στα δύο μαντεμενια σχάρα. Δεν είναι αυτή η διαφορά.

Επίσης ρώτησα για ρυθμιστή πίεσης. Δεν γνωρίζω τι είναι και αν χρειάζεται να αγοράσω.

https://www.skroutz.gr/s/4660733/Campingaz-4-Series-Classic-LS-Plus.html#specs

Εδω παντως στο link που ανεβασες , λεει οτι δεν εχει μαντεμενια σχαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα και πήρα 2 κομμάτια (αυτές με τα 5 ευρώ) αγριοκοιταζοντας τον διπλανό μου, που προφανώς μαγαζάτορας, είχε έρθει με μια σακούλα σπουπιδιων και τα σάρωνε όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πάθει μια ελαφρα δηλητηρίαση ο πελάτης του και να τρέχει θα το φχαρηστιομουν να πω τη κακία μου με αυτά τα κοράκια λες κ στο μακρο δε μπορεί να πάει ο επαγγελματιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...