Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, gsisr είπε

η ψησταριά είναι πολύ δυνατή και η μόνη στον τύπο της που έχει μαντεμένια σχάρα. εγώ πήρα της naterial(κάρβουνου) από τα leroy και είμαι ενθουσιασμένος. 

IMG-20200629-185936.jpg IMG-20200629-185944.jpg

εν τω μεταξύ από την προσφορά εξαφανίστηκαν όλες και είδα έφεραν μία παρόμοια της grill chef αλλά χωρίς μαντεμένια σχάρα. ίδια με την δικιά μου

Ακριβώς. Η ψησταριά είναι πάρα πολύ καλή και με μαντεμένια σχάρα. Και από τα praktiker έχουν εξαφανισθεί όλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

55 λεπτά πριν, villasg είπε

Παίδες αυτη  η 320 ? ?
Την έχω βρει μτχ με φιαλη και κουκούλα στα 850 €

9rJcZUi.jpg

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs

Εγώ θα έπαιρνα την 310 καινούργια και την υπόλοιπη διαφορά ένα μάτι ξεχωριστό αν το θες τοσο πολύ μαζί με το κάλυμα και 2-3 μπιχλιμπίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, villasg είπε

Παίδες αυτη  η 320 ? ?
Την έχω βρει μτχ με φιαλη και κουκούλα στα 850 €

9rJcZUi.jpg

Mε 850 φερνεις genesis 310 κουτα απο εξωτερικο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανένας ψητα λαχανικά και πατατα? Αν ναι πως τα κάνετε? Λέω μελιτζάνες και κολοκύθι να κάνω. Απλα να τα βάλω λίγο λάδι κ αλάτι? Πατατες σκέφτηκα να την κόψω στην μέση και να την βάλω με την φλούδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως θέλεις να τα κάνεις; φέτες ή ολόκληρα; άμα τα κάνεις φέτες κόψε τη πατάτα αρκετά λεπτή. για ολόκληρη πατάτα σε αερίου κιόλας δε ξέρω τι παίζει. γενικά ο ιδανικότερος τρόπος για ολόκληρη πατάτα είναι η περιστροφή. όλα τα υπόλοιπα, μελιτζάνες πιπεριές, τα πετάς πάνω σε τέρμα δυνατή φωτιά. εγώ πριν αρχίσω να ψήνω τα κρέατα κι όσο τα κάρβουνα δεν πλησιάζονται ρίχνω πάνω μελιτζάνες, φλωρίνης πιπεριές και πράσινες καυτερές, φτιάχνω μελιτζανοσαλάτα και τυροκαυτερή και μετά ξεκινάω να ψήνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατατα σε αλουμινοχαρτο κανω χρονια... ολοκληρη την πλενω καλα την τυλιγω και τη βαζω πισω πισω που εχει τη μαξιμουν θερμοκρασία το δικο μου bbq. Στην πορεία κανω 1-2 γυρισματα και σε κανενα 20λεπτο μια μέσου μεγαθους ειναι ετοιμη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιπεριες που ψηνω, τις κοβω σε μεγαλα κομμάτια και τις βαζω σε ενα μπωλ με λαδι, αλατι, πιπερι, θυμαρι, και μετα πανω στη σχαρα μεχρι να παρουν ωραιο χρωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στη παρέα, 

Παρέλαβα προχθές το bbq μου και εγώ και η συσκευασία μέσα είχε 2 διαφορετικές σχάρες.

Ξέρετε ποια η διαφορά μεταξύ αυτών ?

Η αριστερή αν δε κάνω λάθος είναι μαντέμι(είναι διπλάσια σε βάρος)

η δεξιά? τι τύπος είναι ? ( είναι ελαφριά νομιζω ειναι εμαγιέ ) 

Θέλουν διαφορετικό τρόπο συντήρησης μετά απο κάθε χρήση ( Για τo μαντέμι έχω διαβάσει σε προηγούμενο ποστ ότι χρειάζεται υψηλή θερμοκρασία και πέρασμα με λάδι )

Ευχαριστώ πολύ.

rsz_img_20200728_112932.jpg

Επεξ/σία από panosbant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για τις διαφωτιστικες απαντησεις

Στις 27/7/2020 στις 4:02 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

Mε 850 φερνεις genesis 310 κουτα απο εξωτερικο

Καποιο link ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, villasg είπε

Ευχαριστω ολους για τις διαφωτιστικες απαντησεις

Καποιο link ?

Κάποιο παιδί είχε φέρει από Γερμανία, Δεν θυμάμαι μαγαζί.

Έργω τη δική μου την έφερα από UK πέρσυ τον Σεπτέμβρη, αλλά τώρα έχει πιο μεγάλη τιμή. Είχε πέσει πολύ μέσα στον Αύγουστο βέβαια, οπότε θα σου έλεγα να τσεκάρεις τιμές και κουπόνια που βγάζουν αυτά τα δύο μαγαζιά.

Bbqworld

Wowbbq

Και το φέρνεις Ελλάδα με eshopwedrop με κόστος 60-100€. 

Τα 850€ που σου είπα ήταν τελική τιμή μαζί με μεταφορικά ως την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SagoniasSlutRos said:

Κάποιο παιδί είχε φέρει από Γερμανία, Δεν θυμάμαι μαγαζί.

Έργω τη δική μου την έφερα από UK πέρσυ τον Σεπτέμβρη, αλλά τώρα έχει πιο μεγάλη τιμή. Είχε πέσει πολύ μέσα στον Αύγουστο βέβαια, οπότε θα σου έλεγα να τσεκάρεις τιμές και κουπόνια που βγάζουν αυτά τα δύο μαγαζιά.

Bbqworld

Wowbbq

Και το φέρνεις Ελλάδα με eshopwedrop με κόστος 60-100€. 

Τα 850€ που σου είπα ήταν τελική τιμή μαζί με μεταφορικά ως την Ελλάδα.

 

Κατά πόσο είναι γρήγορο το eshopwedrop; Βλέπω ότι για πολλά κιλά όπως είναι η ψησταριά έχει επιλογή μόνο να την παραλάβουμε από τις αποθήκες της στο Κορωπί. Το έχει δοκιμάσει κάποιος για κιλά από 70 κιλά και πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...