Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι να πάρω μια Broil King με 3 εστίες, πια η μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε monarch, gem και bk 320? Ιδιως ανάμεσα σε gem kai bk που έχουν 100+ ευρώ διαφορά και αυτό που είδα εγώ μόνο ήταν αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος 1-2 kw σε απόδοση. Είναι τόσο σημαντικά για να αξίζει τα τόσα παραπάνω χρήματα?? Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

9 λεπτά πριν, Lucky13xxx είπε

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι να πάρω μια Broil King με 3 εστίες, πια η μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε monarch, gem και bk 320? Ιδιως ανάμεσα σε gem kai bk που έχουν 100+ ευρώ διαφορά και αυτό που είδα εγώ μόνο ήταν αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος 1-2 kw σε απόδοση. Είναι τόσο σημαντικά για να αξίζει τα τόσα παραπάνω χρήματα?? Ευχαριστώ. 

Δεν είναι μόνο οι kw φίλε μου. Όσο ανεβαίνεις αλλάζουν και τα μέταλλα και η κατασκευή. Πιο στιβαρές, πιο χοντρά μαντέμια, πιο χοντρά καπάκια. Αλλάζουν όλα. Δες τες από κοντά και θα καταλάβεις τη διαφορά με τη μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Lucky13xxx είπε

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι να πάρω μια Broil King με 3 εστίες, πια η μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε monarch, gem και bk 320? Ιδιως ανάμεσα σε gem kai bk που έχουν 100+ ευρώ διαφορά και αυτό που είδα εγώ μόνο ήταν αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος 1-2 kw σε απόδοση. Είναι τόσο σημαντικά για να αξίζει τα τόσα παραπάνω χρήματα?? Ευχαριστώ. 

πηρα την monarch 3+1 εστια (340) τοτε που το εψαξα βρηκα οτι οι σχαρες ειναι απο πιο καλο υλικο και οτι ειναι πιο δυνατη στους καυστηρες ,εγω ανεβαζω 350 βαθμους σε 18 λεπτα

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... Το θέμα είναι τώρα αν αξίζει πχ τα 100+ ευρώ η διάφορες ανάμεσα σε bk και gem πχ, προφανώς η monarch διαφέρει πολύ για να έχει τα διπλά λεφτά, αλλά η απάντηση που γυρεύω νομίζω ότι είναι πολύ υποκειμενική... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lucky13xxx είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... Το θέμα είναι τώρα αν αξίζει πχ τα 100+ ευρώ η διάφορες ανάμεσα σε bk και gem πχ, προφανώς η monarch διαφέρει πολύ για να έχει τα διπλά λεφτά, αλλά η απάντηση που γυρεύω νομίζω ότι είναι πολύ υποκειμενική... 

βασικα δεν ειναι διπλα λεφτα,gem-monarch +250 ε ,μετρας την τσεπη σου και αν μπορεις πας στην καλυτερη αν οχι πας μια σκαλα κατω ,με αυτον τον τροπο οτι και να επιλεξεις σωστο θα ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Lucky13xxx είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... Το θέμα είναι τώρα αν αξίζει πχ τα 100+ ευρώ η διάφορες ανάμεσα σε bk και gem πχ, προφανώς η monarch διαφέρει πολύ για να έχει τα διπλά λεφτά, αλλά η απάντηση που γυρεύω νομίζω ότι είναι πολύ υποκειμενική... 

Καλησπέρα!

η απάντηση πρέπει να υπάρχει και 150(!!) σελίδες πίσω, οπότε λογικό να έχει χαθεί. Πάντως οι διαφορές είναι οι εξής, τουλάχιστον σύμφωνα με την υποστήριξη ενός από τα καταστήματα που διαθέτουν και τις 2: 

  • Και οι 2 εχουν την ιδια επιφανεια ψησιματος αλλά η Gem εχει μαντεμι 2 όψεων ενω η BK όχι.
  • Οι αντιφλογιστικες σχαρες καλύπτουν σχεδόν ολοι την επιφανεια στη Gem ενω στη BK καλυπτούν μόνο τους καυστηρες.
  • Η Gem έχει ανοξειδωτα εξώτερικα μέρη ενώ η BK όχι.

Τωρα το αν αξίζει τα επιπλέον χρήματα εξαρτάται από το Budget σου! Πάντως νομίζω κάποιοι συνφορουμιτες έχουν πάρει την BK οπότε μπορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταματήστε στις ψησταριές να κοιτάτε χαρακτηριστικα λες και παίρνετε τηλεοράσεις και υπολογιστές και πηγαίνετε να τις δείτε από κοντά. θα σας λυνετε το 90% των απορροιών επιτόπου. στο φιναλε φιναλε δε δίνετε 50 100 ευρώ αλλα 400αρια , δε θα πάτε να δειτε που τα σκατε πρώτα?  απο εκεί και πέρα οτι κ να λέμε αν θα σου λείψουν τα 100 200 ε παραπάνω σε μια επένδυση ε δε τι κάνεις κ πας μέχρι εκει που μπορείς η δε πας πουθενά μέχρι να μπορέσεις αυτο το έξτρα κόστος. όλα σχετικά είναι με τα χρήματα κ τις ψησταριές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

σταματήστε στις ψησταριές να κοιτάτε χαρακτηριστικα λες και παίρνετε τηλεοράσεις και υπολογιστές και πηγαίνετε να τις δείτε από κοντά. θα σας λυνετε το 90% των απορροιών επιτόπου. στο φιναλε φιναλε δε δίνετε 50 100 ευρώ αλλα 400αρια , δε θα πάτε να δειτε που τα σκατε πρώτα?  απο εκεί και πέρα οτι κ να λέμε αν θα σου λείψουν τα 100 200 ε παραπάνω σε μια επένδυση ε δε τι κάνεις κ πας μέχρι εκει που μπορείς η δε πας πουθενά μέχρι να μπορέσεις αυτο το έξτρα κόστος. όλα σχετικά είναι με τα χρήματα κ τις ψησταριές. 

Καλα τα λες αλλα αμα ζεις επαρχια δεν υπαρχει περιπτωση να τις δεις καπου στημενες για να καταλαβεις διαφορες δυστηχως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, villasg είπε

Καλα τα λες αλλα αμα ζεις επαρχια δεν υπαρχει περιπτωση να τις δεις καπου στημενες για να καταλαβεις διαφορες δυστηχως

εχεις απόλυτο δικιο αλλά σα καταναλωτής αρνουμε να σκάσω τόσα χρήματα σε δευτερεύοντα πράγματα της καθημερινοτητας μου χωρίς να κρίνω κατι απο κοντα .. θα φρόντιζα μια μικρη εξόρμηση συνδυάζοντας και αλλες δουλείες φυσικα σε μεγαλύτερη πόλη κοντά μου να τα δω.

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

.... σε μεγαλύτερη πόλη κοντά μου να τα δω.

κιομως δεν θα δεις ... μονο κατι φτηνιαρες μαρκες εχουν στημενες και προωθουν ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει , 1-2 βολτες το χρονο ολοι πηγαινουμε αθηνα η θεσσαλονικη. Ας βαλουμε στο προγραμμα να παμε να δουμε σε καποιο εξιδεικευμενο καταστημα τα bbq. 

Αυτο που λενε τα παιδια πιο πανω ειναι  αληθες!!! Απο κοντα θα δειτε αμεσως τις διαφορες οι οποιες ειναι  εμφανεστατες.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται πως θα πάω να τις δω και από κοντά αν και διαβάζοντας το νυμα (είμαι πολύ πίσω ακόμα) κάπου είδα να προτείνουν και την weber Spirit é 310 που είναι και πιο οικονομική (δεν ξέρω αν συγκρίνετε με την gem ή με την monarch σαν κατηγορίες φυσικά) θα πάω να τις δω πάντως σίγουρα απλά επειδή λογικά δεν θα τις βρω κάπου όλες στημένες, προσπαθώ να καταλήξω αρχικά κάπου και μόλις καταλήξω να κάνω τις εξορμήσεις μου. Και αν τα λεφτά αυτή τη στιγμή δεν φτάνουν θα περιμένω είτε να μαζέψω μερικά παραπάνω είτε να βγάλουν καμία προσφορά. Αυτη είναι η απόφαση... Δεν με ψήνει να δώσω κάνα 300αρι για no name και να ψάχνομαι μετά από 1-2 χρόνια πάλι... Μιας και ψήνω είδη σε μαντεμη που μπαίνει πάνω στις επαγωγικες μ εστιες ξέρω ότι θα κάνω εκτεταμένη χρήση και στην ψησταριά, οπότε δεν με χαλάει να δώσω τα παραπάνω χρήματα όταν τα έχω διαθέσιμα!! 

Επεξ/σία από Lucky13xxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2020 στις 12:00 ΠΜ, nikpar00 είπε

καλησπέρα, να ρωτήσω για κάπνισμα κρέατος έχει ξύλα και pellets. τη είναι καλύτερο και με ποιο τρόπο τα δουλεύουμε?

Τα πελετ είναι πολύ πιο οικονομικά, αλλά τα βρίσκεις πιο δύσκολα στην Ελλάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...