Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμάστε αυτό που έγραψα πιο πριν ,αφήστε τις πατροπαραδοτες κάρβουνο συμβουλές,υγραερίου με ψηλές θερμοκρασίες εχετε πια ,κάντε το ταυτόχρονα και θα καταλάβετε 

45 λεπτά πριν, zanskou είπε

πριν το καθάρισμα, που θα κάτσω να κανω κι εγώ καποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα, να πω οτι δοκιμασα το κόλπο με το αλάτι και τη ρίγανη στις μοσχαρίσιες.

Συγκεκριμένα έψησα τρεις κόντρα μοσχαρίσιες τις οποίες αφού τις ξέπλυνα και τις άφησα να στραγγίξουν για περιπου 15 λεπτά, τις αλάτισα με χοντρο θαλασσινό αλάτι και μετα εβαλα ριγανη. τις άφησα  σε θερμοκρασία δωματίου για περίπου 1.30 ώρα και μετά μπήκαν στην ψησταριά.

Όντως το αποτέλεσμα ήταν πάρα μα πάρα πολύ καλό.

Συστήνεται και για άλλα ειδη κρέατος ο συγκεκριμένος τρόπος ;

viber_image_2020-08-28_22-06-38.jpg

Φαίνεται τελεια ,ήταν λουκουμι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

6 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Φαίνεται τελεια ,ήταν λουκουμι?

ναι ηταν απίστευτη η γεύση τους. από τις καλύτερα, αν οχι το καλύτερο, ψησίματα μοσχαρίσιας που εχω κανει ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα την άποψη σας για αγορά. Είμαι ανάμεσα στην Weber spirit 2 e-210 και e-310. Δυστυχώς, ενώ στην Ελλάδα τις βρίσκεις γύρω στα €550 και €650 αντιστοίχως, εδώ στην Κύπρο πωλούνται στα €560 και €790! Αξίζει να υπερπληρώσω για την e-310; Είναι κρίμα γιατι κανονικά η διαφορά τους στην αξία θα έπρεπε να είναι 100-150€, αλλα ο αντιπρόσωπος είναι ένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, erus1982 said:

Ξέρει κανείς αν αυτό το site είναι legit; https://www.worldshop.eu/en/product/Weber-Spirit-II-E-320-GBS-Gas-Barbecue-Black/1756515?p=4tb39AJ1vN8

Έχω ψωνίσει στο παρελθόν.  Κάποια σχέση με τη lufthansa εχει, την αεροπορική.  Βέβαια εγω είχα πάρει κάτι πολύ μικρού όγκου και μικρότερης αξίας , γύρω στα 50 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2020 στις 10:28 ΜΜ, ZAKKWYLDE είπε

Γραμμή φυσικού αερίου απευθείας ;). Αλλά λογικά θα πρέπει να αλλάξεις καυστήρες.

Ναι διαφορετικό σύστημα. Η Weber βγάζει και φυσικό αέριο έτοιμη. Αλλά απ' ότι έχω διαβάσει δεν ανεβάζει τόσο πολύ θερμοκρασία. Όπως επίσης χάνεις τη φορητότητα. Είναι για να την έχεις κάπου σταθερά δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι έτοιμος να πάρω την Weber Spirit II E-310 GBS στα 599 και αναρωτιέμαι:

1)ποια είναι η ισάξια της σε Broil king?

2)Είναι η Broil King Royal 320 Black 824-253? 

3)Και αν ναι σε ποια από τις 2 θα πηγαίνατε και γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 3 ωριτσες χαλαρά και μονος μου την έστησα .
Αύριο αγορά μπουκάλας και ένα καλό seasoning με λίγο λάδι και δυνατή φωτια και ξεκιναμε
Η ψησταριά ειναι αυτη : VANWARD 4815S,Combo

 

 

Spoiler

xZ1EAf5.jpg

Talv6as.jpg

vmQbIPs.jpg

IMtTPBw.jpg

fE9P7LG.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/8/2020 στις 6:18 ΜΜ, erus1982 είπε

Ξέρει κανείς αν αυτό το site είναι legit; https://www.worldshop.eu/en/product/Weber-Spirit-II-E-320-GBS-Gas-Barbecue-Black/1756515?p=4tb39AJ1vN8

ειναι του ομιλου lufthansa εχω παρει απο εκει alexa k fire stick (δεκεμβρη του 17). εαν εχεις πόντους στη lufthansa μπορεις κ  εξαργυρώνεις. είναι οκ το σιτε έρχονται με dhl. 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, sndev είπε

ειναι του ομιλου lufthansa εχω παρει απο εκει alexa k fire stick (δεκεμβρη του 17). εαν εχεις πόντους στη lufthansa μπορεις κ  εξαργυρώνεις. είναι οκ το σιτε έρχονται με dhl. θεωρω τα 660 ευρω στη ψησταριά αυτη που ξεκινάει 1050-1100 απο Ελλάδα είναι κλοπη.. κρίμα που δεν έμεινε φράγκο απο τις διακοπές  :(

Εγώ πάντως την βλέπω στα 795 ευρώ Ελλάδα την Weber Spirit II E-320 GBS.

Λάθος ψησταριά βλέπω; 

Μόνο αμελητέα δεν είναι βέβαια η διαφορά αν δεν έχει τίποτα τρελά μεταφορικά λόγω βάρους και όγκου.  

Αν και το site λέει "Deliverable to Austria and Germany" από ότι βλέπω. 

Αν και στα Delivery Countries μας έχει μέσα.. :P  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...