Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, slk200gr είπε

ναι 5 σε καθε  πλευρα (κλειστο καπακι)

Ευχαριστώ! Έγιναν υπέροχες. 

Είχα όμως πολλή φλόγα. Ίσως επειδή έριξα πολύ λάδι. 

IMG_20200831_141945.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

2 λεπτά πριν, karman13 είπε

Ευχαριστώ! Έγιναν υπέροχες. 

Είχα όμως πολλή φλόγα. Ίσως επειδή έριξα πολύ λάδι. 

IMG_20200831_141945.jpg

ναι απο το λαδι ειναι 

3 λεπτά πριν, erus1982 είπε

Τέλεια! Είμαι από Κύπρο και η Ευραγορά την έχει 599 και στέλνει με 50 ευρώ Κύπρο. Εγγύηση δεν μπορούν να παρέχουν αλλά σε περίπτωση βλάβης μπορώ να πληρώσω εγώ τα μεταφορικά για το εξάρτημα.

Έχω 2 επιλογές: 1) παίρνω την 210 από Κύπρο με εγγύηση στα 560ευρώ, 2) Στα 649 σύνολο η 310 από Ευραγορά με τη φάση εγγύησης που περιέγραψα (Κύπρο έχει 790ευρώ).

Τι λέει;

την δευτερη και το καταστημα ειναι πολυ καλο εχω ψωνισει πολλες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikpar00 είπε

αν λειτουργεί σαν το meater που κανει 100 ε ειναι μισα λευτα ++, σα κλονος κ είναι καλη φάση ΑΛΛΑ θα πρότεινα να μη το πάρεις καθως μαζι με μεταφορικα λογικα θα πληρωσεις φπα κ εκτελωνισμο μόλις μπει Ελλάδα όποτε θα σου βγει κάνα 50ρικο.. iσως ειναι καλύτερα αν εχεις ηδη θερμομετρο να περιμένεις καμια προσφορα στα 50-60 ε το original. εγώ το πηρα στα 55 με μεταφορικά σε offer πριν κανα μηνα. βέβαια ακομα το περιμένω 

32 λεπτά πριν, erus1982 είπε

Τέλεια! Είμαι από Κύπρο και η Ευραγορά την έχει 599 και στέλνει με 50 ευρώ Κύπρο. Εγγύηση δεν μπορούν να παρέχουν αλλά σε περίπτωση βλάβης μπορώ να πληρώσω εγώ τα μεταφορικά για το εξάρτημα.

Έχω 2 επιλογές: 1) παίρνω την 210 από Κύπρο με εγγύηση στα 560ευρώ, 2) Στα 649 σύνολο η 310 από Ευραγορά με τη φάση εγγύησης που περιέγραψα (Κύπρο έχει 790ευρώ).

Τι λέει;

προσωπικα θα πηγαινα στη 310 και χωρις "εγγυηση" , πριν τα 3-4 χρονια δε θα χει κάποιο θεμα κ ανταλακτικα βρίσκεις και after market. πρακτικα ειναι 100 ε για 1 καυστήρα επιπλεον. 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikpar00 είπε

οταν σου φτασει με το καλο θα ηθελα ενα review με 2 ερωτησεις. αν η κεφαλη η μαυρη ειναι απο υλικο που μπορεί να λιώσει σε μεγάλες θερμοκρασίες (σε απλο θερμόμετρο με καλώδια τα μαύρα πλαστικα έλιωσαν σε εμενα- μου κανει εντύπωση που σε καμιά φωτο δε το δείχνει μεσα σε ψησταρια) και αν μετράει θερμοκρασία ψησταριάς εκτός απο εσωτερική κρέατος! βασικα ακομα κ να μη μετραει ψησταριας και μετραει ψιλο σωστα του κρεατος χωρις να φοβαμαι μη λιωσει το πλαστικό μαυρο θα παρω κ εγω ενα !

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνα εξάμηνο αυτό, και αν εξαιρεσω το Bluetooth που χάνει τη σύνδεση με το κινητό, δουλεύει σωστά και το έχω χρησιμοποιηση πολλές φόρες.

 

https://www.banggood.com/2019-Third-Digoo-Carnival-Digoo-DG-FT2103-LED-Touch-Screen-Digital-bluetooth-Cooking-BBQ-Thermometer-with-Temperature-Probe-p-1297244.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

τα καλώδια ειναι μεγάλο μειονέκτημα ειδικά σε σούβλες, διοτι τα καλώδια γυρνούν με τη σούβλα, άρα τα χρησιμοποιείς για 10 δευτερα...

5 λεπτά πριν, sndev είπε

εχω και αυτο και όντος είναι αρκετα κάλο κ τιμιο για τα χρήματα του. αλλά θέλω πλέον χωρίς καλώδια 

Βαρέθηκα το καλώδιο, δεν με βόλευε και στη σούβλα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας! Τα ευχάριστα νέα είναι ότι ο κότσος έβαλε προσφορά την Weber spirit II E310 GBS στα 554,90€. Από όσο θυμάμαι από το φόρουμ πρόκειται για μία από τις χαμηλότερες τιμές. Σκέφτομαι λοίπον να την πάρω. Το ερώτημα μου είναι πόσο εύκολος είναι τελικά ο καθαρισμός της. Αν θυμάμαι καλά οι περισσότεροι προτείνετε καθάρισμα κάθε 2-3 χρήσεις, πέραν του "καψίματος" μετά από κάθε χρήση. Ωστόσο, πόσο εύκολο είναι? Σε μπαλκόνι θα βρίσκεται αλλά φοβάμαι μη βρίσκω κάθε φορά κατσαρίδες... Δηλώνω άσχετος με το σπορ μπαι δε γουει με σκοπό να την χρησιμοποιώ 2-3 φορές το μήνα, ίσως δηλαδή να μην αξίζει καν να δώσω τόσα χρήματα.. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, metis είπε

Καλημέρα σας! Τα ευχάριστα νέα είναι ότι ο κότσος έβαλε προσφορά την Weber spirit II E310 GBS στα 554,90€. Από όσο θυμάμαι από το φόρουμ πρόκειται για μία από τις χαμηλότερες τιμές. Σκέφτομαι λοίπον να την πάρω. Το ερώτημα μου είναι πόσο εύκολος είναι τελικά ο καθαρισμός της. 

Μας κατέστρεψες :D 

Επεξ/σία από plasTOST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες να την εχεις να ειναι σαν καινουρια, την καθαριζεις καθε 1-2 ψησιματα. Αν δεν σε ενδιαφερει, αλλα κοιτας το πρακτικο κομματι, με μια φορα το μηνα ή το δίμηνο  εισαι κομπλε. Μονο η σχαρα θελει τρίψιμο καθε φορα που δεν ειναι τπτ στην ουσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλες για ψησιμο γαριδας;

Σκεφτομουν οπως ειναι με το κεφαλι και το κελυφος για 2-3 λεπτα ανα πλευρα και να τις περναω με λιγο βουτυρο (αντι λαδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχα επιχείρηση καθαρισμό ψησταριας. Χρειάστηκα :

-ένα σύρμα για πιατα 

-Καθαριστικό για ψησταριες

-Χαρτί κουζίνας 

-πολύ όρεξη 

Πρώτα επλυνα της σκαρες και τα προστατευτηκα απο τους καυστήρες. Όταν τα αφερεσα έριξα μπόλικο φάρμακο να μαλακώσουν. Στη συνέχεια έτριψα καλα και την καθαρίσα οσο μπορούσα. Στο τέλος την έκαψα ενα 20 λεπτό να εξατμιστουν τα φάρμακα. Πολύ βασικό να ειναι κρύα η ψησταριά. Συνολική ώρα μου πήρε 1 ωρα περίπου. Είχα καιρό να την καθαρίσω. 

 

Screenshot_2020-09-01-12-47-35-950_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-09-01-12-47-33-687_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-09-01-12-47-31-859_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-09-01-12-47-30-050_com.miui.gallery.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...