Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ναι εννοειται, η μοναδα μενει εξω.

https://www.themart.gr/boeia-devesa-mprizola-aney-ostou-nwpi-se-vacuum-argentinis-2-25kg-2114729400060.html

Αυτη η μαρκα ηταν, προελευση Αργεντινης. Δοκιμασα και Ιρλανδιας που ηταν λιγο πιο ακριβο, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.
Αλλα επειδη ειναι ακριβο κομματι, ισως να το μοιραστεις με ενα φιλο σου, γιατι βγαζει 9-10 μπριζολες το κομματι των 3 κιλων. Σε καταψυξη που εβαλα μερικες, δεν ηταν το ιδιο καλες μετα, γιατι εχασαν καποια υγρα.

Αποψε θα φτιαξω ενα tri-tip που ειχα παρει. Δεν το εχω ξανακανει, αλλα ειχε 10€ το κιλο μονο και βλεπω οτι το προτιμουν πολυ στην Αμερικη.

Αγορες στα ΜΑRT μπορει να κανει οποιοσδηποτε ή πρέπει να έχει επαγγελματικο ΑΦΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2113

  • ilpapacha

    1952

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

9 λεπτά πριν, sot_pal είπε

Αγορες στα ΜΑRT μπορει να κανει οποιοσδηποτε ή πρέπει να έχει επαγγελματικο ΑΦΜ?

Θελει επαγγελματικο ΑΦΜ. Δες μηπως εχει καποιος γνωστος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ναι εννοειται, η μοναδα μενει εξω.

https://www.themart.gr/boeia-devesa-mprizola-aney-ostou-nwpi-se-vacuum-argentinis-2-25kg-2114729400060.html

Αυτη η μαρκα ηταν, προελευση Αργεντινης. Δοκιμασα και Ιρλανδιας που ηταν λιγο πιο ακριβο, αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.
Αλλα επειδη ειναι ακριβο κομματι, ισως να το μοιραστεις με ενα φιλο σου, γιατι βγαζει 9-10 μπριζολες το κομματι των 3 κιλων. Σε καταψυξη που εβαλα μερικες, δεν ηταν το ιδιο καλες μετα, γιατι εχασαν καποια υγρα.

Αποψε θα φτιαξω ενα tri-tip που ειχα παρει. Δεν το εχω ξανακανει, αλλα ειχε 10€ το κιλο μονο και βλεπω οτι το προτιμουν πολυ στην Αμερικη.

Σε ευχαριστώ! τις κόβω και τις βάζω σε vaccum μια μια κ παίρνει extention κανα μήνα extra ;) . Η επένδυση vaccum (κανα 70αρι με σακούλες)  έχει κάνει απόσβεση για πλάκα καθώς ακριβα τυριά κρέατα κτλ δε χαλάνε και το ψυγείο έχει μπει σε τάξη.

επέτρεψε μου για το tri tip να προσέξεις να το κόψεις σωστά αλλιώς θα καταστρέψεις τη γεύση οσο κ αν φαίνεται περιεργο. 

image.png.0654853f3f312245390a4aad412b127e.png

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Θελει επαγγελματικο ΑΦΜ. Δες μηπως εχει καποιος γνωστος σου.

Μόλις έκανα προσπάθεια στο site και έβγαλα κάρτα για παραλαβή από το κατάστημα χωρίς επαγγελματικό ΑΦΜ. Λες να φάω από κοντά άκυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Μόλις έκανα προσπάθεια στο site και έβγαλα κάρτα για παραλαβή από το κατάστημα χωρίς επαγγελματικό ΑΦΜ. Λες να φάω από κοντά άκυρο?

οχι τη τελευταία φορά που πήγα πριν κανα 3 μηνο έμπαιναν γιολο μέσα κατι παίζει να έχει αλλάξει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση

Είδα σε προηγούμενες αναρτήσεις ότι πολλοί χρησιμοποιείτε ατμοκαθαριστη για τις ψησταριές σας 

Είχα πάρει έναν μικρό Hoover που είχε καλές κριτικές, αλλά τελικά δεν έκανε για αυτή την χρήση και τον έδωσα 

Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο με κόστος μέχρι 100 ευρώ που να είστε ικανοποιημένοι από τη χρήση του για τις ψησταριές σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

οχι τη τελευταία φορά που πήγα πριν κανα 3 μηνο έμπαιναν γιολο μέσα κατι παίζει να έχει αλλάξει 

Ηλεκτρονικά οι τιμές είναι ίδιες με το αν πας στο κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Μόλις έκανα προσπάθεια στο site και έβγαλα κάρτα για παραλαβή από το κατάστημα χωρίς επαγγελματικό ΑΦΜ. Λες να φάω από κοντά άκυρο?

απο οτι διαβαζω εδω οταν πας να παρεις την καρτα σου θα σου ζητησουν χαρτια

https://www.themart.gr/faq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

απο οτι διαβαζω εδω οταν πας να παρεις την καρτα σου θα σου ζητησουν χαρτια

https://www.themart.gr/faq

Πες την ξέχασες. Στην τελικά μαγαζί είναι και θέλουν να πουλήσουν  δεν πιστεύω να είναι τόσο αυστηροί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Πες την ξέχασες. Στην τελικά μαγαζί είναι και θέλουν να πουλήσουν  δεν πιστεύω να είναι τόσο αυστηροί. 

μα αν ηταν ετσι δε θα μπορουσε να παει ο καθενας μας να το κανει αυτο ? εκτος αν εννοουμε να παει μια φορα κ αν ειναι τυχερος να μπει.

εκανα κ εγω την εγγραφη μπορω να παραγγειλω με παραδοση στο σπιτι απο οτι βλεπω αλλα ψιλοκολλαω. αν καποιος ειναι πιο θαρραλεος η γνωριζει οτι σιγουρα εχουν αλλαξει τα πραγματα ας ενημερωσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritualistic είπε

μα αν ηταν ετσι δε θα μπορουσε να παει ο καθενας μας να το κανει αυτο ? εκτος αν εννοουμε να παει μια φορα κ αν ειναι τυχερος να μπει.

εκανα κ εγω την εγγραφη μπορω να παραγγειλω με παραδοση στο σπιτι απο οτι βλεπω αλλα ψιλοκολλαω. αν καποιος ειναι πιο θαρραλεος η γνωριζει οτι σιγουρα εχουν αλλαξει τα πραγματα ας ενημερωσει!

Αίτηση για κάρτα έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Μια ερώτηση

Είδα σε προηγούμενες αναρτήσεις ότι πολλοί χρησιμοποιείτε ατμοκαθαριστη για τις ψησταριές σας 

Είχα πάρει έναν μικρό Hoover που είχε καλές κριτικές, αλλά τελικά δεν έκανε για αυτή την χρήση και τον έδωσα 

Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο με κόστος μέχρι 100 ευρώ που να είστε ικανοποιημένοι από τη χρήση του για τις ψησταριές σας;

Δοκιμασα εγω με ατμοκαθαριστη το περασμενο Σαββατο και με συρματινο βουρτσακι μπροστα. Τα πολλα τα βγαζει. Αλλα μην περιμενεις να γινει σαν καινουρια η ψησταρια. Εκτος και αν την καθαριζεις καθε 2-3 ψησιματα. Η δικη μου που εχει κατι σαγρε επιφανιες εχουν γινει μαυρες και δεν καθαριζουν με τπτ. Εχει μεσα τοσες γωνιες και εσοχές που πραγματικα πρεπει να τριβεις 2 μερες για να βγαλεις τα παντα και να την κανεις καινουρια. Και δεν βρισκω και το λογο να το κανεις αλλωστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Αίτηση για κάρτα έκανες?

Nαι κανονικα μπορω να παραγγειλω και να μου τα φερουν σπιτι, τωρα αμα παω στο καταστημα δεν ξερω τι θα γινει. Ισως ειναι καποια τρυπα στο συστημα τους αυτο, δν ξερω παντως εχω καρτα  η εστω αριθμο καρτας κανονικα αυτη τη στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως στο THE MART για να πληρωσεις στο ταμείο, σου ζητουν καρτα. Εγώ όσες φορές την έχω ξεχάσει, ζητάω από την είσοδο και μου εκτυπώνουν χαρτί που το σκανάρει μετά η ταμείας.

Επεξ/σία από n4sleep
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Δοκιμασα εγω με ατμοκαθαριστη το περασμενο Σαββατο και με συρματινο βουρτσακι μπροστα. Τα πολλα τα βγαζει. Αλλα μην περιμενεις να γινει σαν καινουρια η ψησταρια. Εκτος και αν την καθαριζεις καθε 2-3 ψησιματα. Η δικη μου που εχει κατι σαγρε επιφανιες εχουν γινει μαυρες και δεν καθαριζουν με τπτ. Εχει μεσα τοσες γωνιες και εσοχές που πραγματικα πρεπει να τριβεις 2 μερες για να βγαλεις τα παντα και να την κανεις καινουρια. Και δεν βρισκω και το λογο να το κανεις αλλωστε. 

Μπα δεν ειμαι από δαύτους, σχάρες κάνω κάθε φορά, την ψησταριά ολόκληρη μια στο τόσο...

Τι ατμοκαθαριστη χρησιμοποίησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...