Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαστε που είμαστε ψυχάκια με τις ψησταριές, αν γλιτώσουμε και κανένα ευρώ, σίγουρα καλό είναι.

Αν βρει λοιπόν κάποιος καλή έκπτωση σε ooni  για πίτσα λόγω black friday ας το ποστάρει. 

Ψήνομαι τρελά για το συγκεκριμένο,αλλά πολλά τα λεφτά και η παντόφλα οπλίζεται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

30 λεπτά πριν, gio1987 είπε

 Να τα δώσω ή να πάω σε κινεζιά???

Θα σου πω αυτό που λένε όλοι οι παλαιοί πελάτες: "Την Broil King θα την έχεις και μετά από 5 ακόμα και μετά από 10 χρόνια, όποια χρήση κι εαν κάνεις.

Επίσης θα σου θυμίσω το τι λέει ο Benjamin Franklin : "The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten". 

Τέλος, θα σου πω και την δική μου γνώμη: Τα κινέζικα γνωρίζω ότι θα τα διπλο-τριπλο-πληρώσω και ότι αργά ή γρήγορα θα το μετανοιώσω κιόλας. Τα λούστηκα σε ότι έχω αγοράσει κινέζικο και έχω πεισθεί ότι κάθε πράγμα έχει την τιμή του και την αξία του. Ετσι λοιπόν, όπου και όσο μπορώ, αποφεύγω τα κινέζικα και επιζητώ και πληρώνω το ποιοτικότερο.   

 

Επεξ/σία από costas_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, costas_ είπε

  

Θα σου πω αυτό που λένε όλοι οι παλαιοί πελάτες: "Την Broil King θα την έχεις και μετά από 5 ακόμα και μετά από 10 χρόνια, όποια χρήση κι εαν κάνεις.

Επίσης θα σου θυμίσω το τι λέει ο Benjamin Franklin : "The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten". 

Τέλος, θα σου πω και την δική μου γνώμη: Τα κινέζικα γνωρίζω ότι θα τα διπλο-τριπλο-πληρώσω και ότι αργά ή γρήγορα θα το μετανοιώσω κιόλας. Τα λούστηκα σε ότι έχω αγοράσει κινέζικο και έχω πεισθεί ότι κάθε πράγμα έχει την τιμή του και την αξία του. Ετσι λοιπόν, όπου και όσο μπορώ, αποφεύγω τα κινέζικα και επιζητώ και πληρώνω το ποιοτικότερο.   

Σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!! Οπότε θα προχωρήσω με Broil King. Πιστεύω ότι θα μείνω ικανοποιημένος. Τα must αξεσουάρ από εδώ και πέρα ποιά είναι???

-  Φιάλη και ρυθμιστής Αερίου

- Βούρτσα & Αξεσουάρ BBQ

- Μαντεμένιο Πλατό

Αυτά φαντάζομαι δεν είναι απαραίτητο να είναι Broil King. Αν έχεις κάτι να μου προτείνεις ευχαρίστως!! Επίσης σούβλα φαντάζομαι παίρνει για μελλοντικές καταστάσεις!

 

Επεξ/σία από gio1987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρυθμιστή έχει μέσα η συσκευασία της ψησταριάς. Βουρτσα, γάντι, τσιμπίδια, ψεκαστήρι, ποδιά, κουκούλα, σούβλα κλπ όλα από το Leroy Merlin σε αστείες τιμές. Πλατό & πέτρα για pizza από την General Gas με γενναία έκπτωση που θα σου κάνει η Χρηστίνα (κατάστημα Σισμανογλείου). 

Επεξ/σία από costas_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και απο μένα.

θα γίνω και εγώ γραφικός να κάνω ξανά την ίδια ερώτηση οπότε ζητάω την υπομονή σας και την κατανόηση σας γιατί πελάγωσα!

Βλέπω καταρχάς στο πλαίσιο την Broil King Ψηστιέρα Barbeque Gem 340 Black και μετά είδα και στον κωτσόβολο την Broil King Monarch 340 834-263 εν το μεταξύ γιατί την αναφέρει ως Monarch; εγω νομίζω οτι είναι η royal 340 η κανω λάθος;(έβλεπα και την weber 310 αλλα την απέκλεισα λόγο πλαινού ματιού και απο απόψεις εδώ κατάλαβα οτι σε εγγύηση,after sales και αξεσουαρ καλύτερα είναι η bk.

Και τέλος το διλημμα μου είναι αξίζει να δώσει κανεις αυτά τα χρήματα η να πάει σε κατι πιο Νο name οπως vanward ή naterial η campingaz,bormann blackbull για να κερδίσεις έστω σε τιμη/επιφάνεια/πλαϊνο μάτι κλπ;

τι θα κερδίσω σε σχέση με μια πιο φθηνή ;(πχ με ίδια προσοχή η μια θα παει 5 χρόνια η άλλη 8-10);

θα φανεί κάπου η διαφορετική ποιότητα υλικών στο ψησιμο στην εγγύηση;

Η χρήση που θέλω να κάνω πιο συχνά είναι για 2-3 άτομα,θέλω να βάζω όμως σε γιορτές και τραπέζια κάνα κοκορέτσι η κάνα κοντοσούβλι (6-7 άτομα) και γενικά λίγο πιο μεγάλα κομματια.

Το πλαινό μάτι πιστεύω οτι θα είναι αρκετά χρήσιμο. 

 
Επεξ/σία από nitο
Καμία βοήθεια παίδες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα Flav-R-Wave™ βλέπω δυστυχως δεν το έχει η gem είναι σημαντικό μειονέκτημα σε σχέση με την royal που είναι όμως και 250  ακριβότερη. Μπορούμε να το αγνοήσουμε? η είναι τόσο σημαντικό που θα μας αλλάξει την εμπειρία ψησίματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gio1987 είπε

Γεια σου p@nos139, 

Κοίταγα και εγώ για αρκετό καιρό για μια ψησταριά, αλλά λόγω budget κοίταγα προς τις φθηνότερες. Λόγω της προσφοράς του Πλαισίου το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάω με μήνα μήνα και να πάρω την Broil-King GEM 340. Πιστεύετε ότι αξίζει αυτή η μίνι επένδυση των παραπάνω χρημάτων ή ακόμα και με μια κινέζικη θα μπορώ να κάνω την ίδια δουλειά?? 

Θα δείξει αν είναι καλή επιλογή. Μετά από από αναμονή 11 μήνες (από πέρυσι τα Χριστούγεννα) έγινε προσφορά δεν την άφησα. Είχα φάει αρκετές ώρες ψάξιμο σε βίντεο και σχόλια. Δεν μπορω είμαι αντικειμενικός γτ είναι η πρώτη που παίρνω και δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά έχω φίλους που έχουν άλλες μάρκες. Μετά κοβιντ εποχή που θα μαζευόμαστε πάλι θα μπορέσω να σας μεταφέρω και τα πρώτα σχόλια από τους άλλους. Θεωρώ καλή την επιλογή μου λόγω του budget που ειχα βάλει και του να έχει ενσωματωμένο μάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, thomasIos είπε

Εχει κανείς αυτή τη ψησταριά να μας πει καμιά γνώμη:

https://mrgrill.gr/ygraeriou/22-mr-grill-bbq-03-inox.html

τι σε αρεσε σε αυτην και μαλιστα σε αυτην την τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, slk200gr είπε

τι σε αρεσε σε αυτην και μαλιστα σε αυτην την τιμη?

βασικά, ότι ειναι όλη ανοξείδωτη, η απόδοση στους καυστήρες (οπως τις παραθέτει) και το γυάλινο καπάκι - οι 2 πρώτοι λόγοι ειναι ομως οι πιο σημαντικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, gio1987 είπε

Σε άλλο Site στα χαρακτηρηστικά της αναφέρει τα εξής:

 

Τι ισχύει τελικά???

(Εαν παραπλάνησα .. ζητώ συγνώμη )

Η Broil King GEΜ έχει Flav-R-Wave καλύπτρες καυστήρων 

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...