Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1942

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

30 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Άρα Weber Spirit E310 @ 555€ ή Broil King Gem 340 @ 470€?

Weber.

 

46 λεπτά πριν, thomasIos είπε

βασικά, ότι ειναι όλη ανοξείδωτη, η απόδοση στους καυστήρες (οπως τις παραθέτει) και το γυάλινο καπάκι - οι 2 πρώτοι λόγοι ειναι ομως οι πιο σημαντικοί

To γυαλινο καπακι μετα απο 2-3 ψησιματα πιστευω δεν θα βλεπεις τπτ. Επισης θα χανει πολυ θερμοκρασια. Επισης το καπακι και γενικα ο θαλαμος φαινονται παρα πολυ λεπτοι. Οποτε δεν θα κραταει τπτ μεσα. 

Η αποδοση στους καυστηρες δεν λεει κατι. BTU Output σε genesis 310 ειναι 39,000 και σε genesis 210 ειναι 26,000. Πιανουν ακριβως τις ιδιες θερμοκρασιες.

Αμαρτια να δωσεις 750€ να παρεις μια εντελως no-name ψησταρια. Πιστευω καλυτερα κινεζικες των 300€, πιο πιθανο να βρεις καποιο ανταλλακτικο αν χρειαστεις.

Δεν την εχω δει απο κοντα εννοειται, αλλα στις φωτο δενμου γεμιζει το ματι. 

2 ώρες πριν, aloop είπε

Είμαστε που είμαστε ψυχάκια με τις ψησταριές, αν γλιτώσουμε και κανένα ευρώ, σίγουρα καλό είναι.

Αν βρει λοιπόν κάποιος καλή έκπτωση σε ooni  για πίτσα λόγω black friday ας το ποστάρει. 

Ψήνομαι τρελά για το συγκεκριμένο,αλλά πολλά τα λεφτά και η παντόφλα οπλίζεται...

Ειχε πριν μια βδομαδα το selfridges 20% εκπτωση και επαιρνες το koda με £200.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πηρα εγω απο κει το ooni.Ακομα βεβαια δεν εχω καποια εξελιξη με την παραγγελια,το περιεργο ειναι οτι μια το δειχνει σε stock κ μια εξαντημενο.Θελω να πιστευω οτι θα προχωρησει γιατι η τιμη βγαινει πολυ καλη.Με την διαφορα στους φορους κ τα μεταφορικα βγαινει ακριβως 250ε.30 ε κατω απ τον επισημο παροχο.

edit:Τωρα πχ το koda δεν το βαζει στο καλαθι,χθες βραδυ το εβαζε.Σε στοκ εχει το μοντελο με το pellet που ειναι ακομα πιο φτηνο

Επεξ/σία από alimentas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nitο είπε

Καλησπέρα και απο μένα.

θα γίνω και εγώ γραφικός να κάνω ξανά την ίδια ερώτηση οπότε ζητάω την υπομονή σας και την κατανόηση σας γιατί πελάγωσα!

Βλέπω καταρχάς στο πλαίσιο την Broil King Ψηστιέρα Barbeque Gem 340 Black και μετά είδα και στον κωτσόβολο την Broil King Monarch 340 834-263 εν το μεταξύ γιατί την αναφέρει ως Monarch; εγω νομίζω οτι είναι η royal 340 η κανω λάθος;(έβλεπα και την weber 310 αλλα την απέκλεισα λόγο πλαινού ματιού και απο απόψεις εδώ κατάλαβα οτι σε εγγύηση,after sales και αξεσουαρ καλύτερα είναι η bk.

Και τέλος το διλημμα μου είναι αξίζει να δώσει κανεις αυτά τα χρήματα η να πάει σε κατι πιο Νο name οπως vanward ή naterial η campingaz,bormann blackbull για να κερδίσεις έστω σε τιμη/επιφάνεια/πλαϊνο μάτι κλπ;

τι θα κερδίσω σε σχέση με μια πιο φθηνή ;(πχ με ίδια προσοχή η μια θα παει 5 χρόνια η άλλη 8-10);

θα φανεί κάπου η διαφορετική ποιότητα υλικών στο ψησιμο στην εγγύηση;

Η χρήση που θέλω να κάνω πιο συχνά είναι για 2-3 άτομα,θέλω να βάζω όμως σε γιορτές και τραπέζια κάνα κοκορέτσι η κάνα κοντοσούβλι (6-7 άτομα) και γενικά λίγο πιο μεγάλα κομματια.

Το πλαινό μάτι πιστεύω οτι θα είναι αρκετά χρήσιμο. 

 

Καμία βοήθεια παίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nitο είπε

Καμία βοήθεια παίδες

Φίλε μου τα περισσότερα που ρωτάς έχουν αναφερθεί σε ποιο πισω σελιδες. Επιγραμματικά τωρα, για την εγγύηση κτλ που αναφέρεις δεν υπάρχει διαφορά, πολυ καλες εγγυήσεις και υπηρεσίες εχει και η Weber δεν εχουν διαφορα. Τωρα στις κινεζικές από αυτα που ξερω απο φιλους ύστερουν στο κάδο οπου χανουν λαδια, στην ομοιομορφία στη σχαρα οπου θα εχεις "κρύα" σημεία και στη διατήρηση της θερμοκρασίας χειμώνα καλοκαίρι.

Απο εκει και περα στην τιμη που εχει η Gem για εμενα αν μπορείς δίνεις κατι παραπάνω και πας στη Weber e310.

Εγω τουλάχιστον αυτην περιμενω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nitο είπε

Καμία βοήθεια παίδες

απο αυτες που αναφερεις :

monarch > royal > gem

η spirit ειναι στην κατηγορια της royal.

αν μπορεις να παρεις την monarch πας εκει ασυζητητι. 

σε σχεση με τις no name θα δεις κυριως διαφορα στην διατηρηση της θερμοκρασιας με κλειστο καπακι και στην ομοιομορφια της φωτιας πανω στην σχαρα. για τα πλαινα ματια μην φανταστεις ενταση ματιου κουζινας αλλα μια τηγανια πατατες θα μπορεις να κανεις αν ψαχνεις κατι τετοιο.

στο ποσο ευκολα μπορεις να βρεις ανταλλακτικα και στην εγγυηση επισης θα δεις διαφορα, ο,τι πληρωνεις παιρνεις. 

δες και τις napoleon αν δεν θελεις να ασχοληθεις με κινεζικες.

παιδια ολα αυτα τα ερωτηματα απαντωνται περιπου ανα 10 σελιδες σε αυτο το νημα, καντε εναν κοπο και αφου ψαχνετε να δωσετε ενα σεβαστο ποσο αφιερωστε και μιση ωρα απο τη ζωη σας να διαβασετε 20-30 σελιδες εδω, θα βρειτε πληροφοριες που ουτε φανταζοσασταν οτι υπαρχουν και θα παιξουν ρολο στην επιλογη σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου εάν έχει κάποιος την παρακάτω?

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/199326-landmann-rexon-pts-41

Από ότι έψαξα και βρήκα έχει αρκετά καλές κριτικές.

Βασικά είμαι stand by για την campingaz

(https://www.bbq-campingaz.gr/product/%cf%88%ce%b7%cf%83%cf%84%ce%b1%cf%81%ce%b9%ce%ac-4-series-classic-ls-plus/)

εάν βγει σε τιμή black friday αλλά σε περίπτωση που δεν υπάρξει προσφορά, τι λέτε για την landmann?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosbant είπε

Καλησπέρα,

έχει πάρει κανείς για παρασκευή pizzaς to MyPizza Slab από το mypizzaproject?Αξίζει ?

Κ εγω ειμαι στην σκέψη να το πάρω το πακετακι...αν εχει καποιος να μας πει αν όντως αξίζει,να μας πει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

απο αυτες που αναφερεις :

monarch > royal > gem

η spirit ειναι στην κατηγορια της royal.

αν μπορεις να παρεις την monarch πας εκει ασυζητητι. 

σε σχεση με τις no name θα δεις κυριως διαφορα στην διατηρηση της θερμοκρασιας με κλειστο καπακι και στην ομοιομορφια της φωτιας πανω στην σχαρα. για τα πλαινα ματια μην φανταστεις ενταση ματιου κουζινας αλλα μια τηγανια πατατες θα μπορεις να κανεις αν ψαχνεις κατι τετοιο.

στο ποσο ευκολα μπορεις να βρεις ανταλλακτικα και στην εγγυηση επισης θα δεις διαφορα, ο,τι πληρωνεις παιρνεις. 

δες και τις napoleon αν δεν θελεις να ασχοληθεις με κινεζικες.

παιδια ολα αυτα τα ερωτηματα απαντωνται περιπου ανα 10 σελιδες σε αυτο το νημα, καντε εναν κοπο και αφου ψαχνετε να δωσετε ενα σεβαστο ποσο αφιερωστε και μιση ωρα απο τη ζωη σας να διαβασετε 20-30 σελιδες εδω, θα βρειτε πληροφοριες που ουτε φανταζοσασταν οτι υπαρχουν και θα παιξουν ρολο στην επιλογη σας.

ευχαριστω για την απαντηση,διαβασα τις περισσοτερες σελίδες αλλα ξέρεις το άγχος της τελικής επιλογής παντα σε μπερδεύει.Τελικα του κωτσοβολου είναι όντως Monarch η είναι royal Και το διατυπώνει λάθος;γιατι και στο site της bk που μπηκα δεν ειχε Monarch 340!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nitο είπε

ευχαριστω για την απαντηση,διαβασα τις περισσοτερες σελίδες αλλα ξέρεις το άγχος της τελικής επιλογής παντα σε μπερδεύει.Τελικα του κωτσοβολου είναι όντως Monarch η είναι royal Και το διατυπώνει λάθος;γιατι και στο site της bk που μπηκα δεν ειχε Monarch 340!

βαλε τα λινκς εδω να τα δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλο μοντέλο η Royal και άλλο η Monarch. 

Εϊναι ολόιδιες στα : Ερμάριο, κάτω κάδος, καυστήρες, λαμαρίνες (ράφια)  

Διαφέρουν : Καπάκι κάδου, σχάρες

 

Επειδή οι σχάρες της Royal είναι αυτές που δίνονται με την GEM, νομίζω ότι αξιζει (η διαφορά τιμής) η MONARCH για τις σχάρες της και το καπάκι της

Επίσης : Την Monarch 340 (με το μάτι) την δίνει αποκλειστικά ο Κωτσόβολος στην αγορά!!

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...