Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Mpiftekis είπε

Γράψε λάθος, την 310 ήθελα να γράψω, η οποία έιναι στα 555€.

Αυτη τοτε απο μενα. Θα δωσεις λιγα παραπανω αλλα θα εχεις υποστηριξη/ανταλλακτικα για πολλα χρονια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ξεκαθαρα αν τα εχεις να τα δωσεις 250 ε πανω πας στη weber 

btw μια χαρα βρισκεις ανταλλακτικά κ στην campingaz ασχετος τι λενε , τουλάχιστον ελλαδα από τον αντιπρόσωπο τα χει ολα εδώ

https://www.bbq-campingaz.gr/product-category/ανταλλακτικά/ αναλογως το μοντελο

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!\

Ήθελα την γνώμη σας στο παρακάτω.

Μετά από έρευνα αγοράς θα προχωρήσω σήμερα-αύριο στην αγορά της Broil King Signet 340 946-863

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/197418-broil-king-signet-340-946-863?cmicc=skroutz

ήθελα να ρωτήσω, τα αξεσουαρ που βγαζει η broil king ειναι για όλες τις ψησταριές? Δηλαδή πλακα ψησίματος και σούβλα μπαινουν και στην signet 340?
Γιατί θελω να βαλω επιπλέον τα 2 παραπάνω + μαντέμι για πίτσα.

Προτείνεται εναλλακτικά κάποια άλλη σε αυτά τα χρήματα?κάπου 900 ευρώ δηλαδή? Θέλω η φιάλη να μην είναι εμφανής να μπαίνει σε ντουλαπάκι.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθειά σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλατό μαντεμένιο θα πάρεις από την General Gas ειδικά για την Broil King Signet. Σούβλα είτε της Broil King είτε και aftermarket. Τώρα η πέτρα για την pizza είναι 38cm διάμετρος η οποία χωρά  χωρις πρόβλμα στην Signet . 

Επίσης, θα σου έλεγα να δεις την MONARCH 340 με 10cm μικρότερη σε πλάτος σχάρα και πολύ χαμηλότερη τιμη. Γενικά να ξέρεις ότι Monarch 340 & Signet 340 είναι αποκλειστικότητα του Κωτσόβολου και με τις τιμές και διευκολύνσεις που έχει είναι πολύ δελεαστικές. Σαν συσκευή τώρα, είμαι σίγουρος ότι εαν δεις την Monarch 390 στην General Gas να την προτιμήσεις σίγουρα, λόγω του παραπάνω καυστήρα  και την σούβλα. Και οι δυο είναι από τα κορυφαία και ποιο εμπορικά μοντέλα στην αγορά 

Επεξ/σία από costas_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mpiftekis είπε

Λοιπόν, αυτό που περίμενα ήταν οι εκπτώσεις από campingaz. Χτυπάω αυτήν ή πάω στη Weber Spirit II 310;

Επίσης, η Weber Spirit II 310 θέλει ρυθμιστή για την μπουκάλα;

Και εγώ περίμενα την campinggaz, αλλά βλέπω οτι η 3 L που έχει διαθέσιμη, δεν έχει μαντεμι στην σχάρα, και για το αγοράσεις θέλεις 55 με 60 €. Οπότε πάμε στα 350€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

H μια εχει 800 ευρω και η αλλη 300. Για μενα δεν αξιζει η spirit 320, δινεις ενα σορο λεφτα παραπανω απο την 310 απλα για το πλαινο ματι. Αν ειναι να δωσεις τοσα πηγαινε εδω https://www.ilovebbq.gr/broil-king-monarch-390

Ποσό καλύτερη είναι η monarch 390 από την spirit 320 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, drg1974 είπε

Ποσό καλύτερη είναι η monarch 390 από την spirit 320 ?

Θεωρητικά η monarch είναι ανάμεσα σε spirit και genesis. Επίσης η monarch 390 έχει εκτός από καυστήρα και σούβλα. Δλδ και καλύτερη ποιότητα απ' ότι λέγεται και έξτρα σούβλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Λοιπόν, αυτό που περίμενα ήταν οι εκπτώσεις από campingaz. Χτυπάω αυτήν ή πάω στη Weber Spirit II 310;

Επίσης, η Weber Spirit II 310 θέλει ρυθμιστή για την μπουκάλα;

Έχεις δει αυτές τις δύο ψησταριές από κοντά; Εαν τις δεις θα νομίζεις ότι η μία (campingaz master) είναι η σούπερ διαστημική ποιοτική μάρκα και η άλλη (weber 310) είναι μια κινέζικη φτηνοκατάσταση! I kid you not!

Εγώ πήρα πέρισυ την master 4 classic στην Black Friday όπου είχε και αυτή 50%  (όπως όλες οι campingaz τότε) χωρίς να έχω δει ποτέ μου από κοντά καμία ψησταριά καμίας μάρκας. Όλα καλά και πολύ ευχαριστημένος εκτοτε. Πριν μερικούς μήνες, πήγα praktiker (είμαι Κρήτη) και είδα ότι είχε δίπλα δίπλα της 2 weber (310 και 210 νομίζω). Οπότε πήγα να τις περιεργαστώ και έπαθα σοκ! Αρνητικό σοκ από το πόσο ψεύτικες μου φάνηκαν σε σχέση με τη δικιά μου! Αφού ξανακοίταξα τη μάρκα να σιγουρευτώ ότι είναι οι περιβόητες weber. Δεν ξέρω βέβαια πως ψήνουν. Μπορεί να είναι σουπερ μελετημένες και να ψήνουν τελικά καλύτερα από τη δική μου. Αλλά σαν ποιότητα κατασκευής, αν η δική μου παίρνει το 10, τότε αυτές είναι γύρω στο 3.

Οπότε από εμένα, δες τις όλες από κοντά. Εαν δε μπορείς, τότε πάρε την campingaz master. Είναι 1-2 επίπεδα πάνω.

Εντιτ: μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι ρωτούσες για την campingaz Master 4 series black. Τζάμπα το γράψιμο! 😀

Πάντως, και πάλι αυτή σου προτείνω στα 670 περίπου!

Επεξ/σία από sargus
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η spirit είναι το φθηνό μοντέλο της Weber, καμία σχέση με genesis και πάνω. Στα 500-600€ πάντως πιστεύω δεν έχει αντίπαλο. Όταν την αγοράζεις πως παίρνεις όλα αυτά που έχουμε πει κατά καιρούς για τις τοπ μάρκες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Λοιπόν, αυτό που περίμενα ήταν οι εκπτώσεις από campingaz. Χτυπάω αυτήν ή πάω στη Weber Spirit II 310;

Επίσης, η Weber Spirit II 310 θέλει ρυθμιστή για την μπουκάλα;

Δεν θα αγόραζα ψησταριά που δεν έχει μαντεμενιες σχάρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Moorer7 είπε

Δεν θα αγόραζα ψησταριά που δεν έχει μαντεμενιες σχάρες 

Υπάρχουν και οι ανοξείδωτες που ίσως είναι καλύτερη επιλογή από το μαντεμι. Δεν έχει βέβαια η ψησταριά που δείχνει ο φίλος πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Αγόρασα χθές την broil king signet 340. Ήθελα να ρωτήσω τι φιάλη χρειάζεται να παρω? Πηγαίνω σε ένα κατάστημα που πουλάει υγραέριο και μου λένε εκεί ή έχει συγκεκριμένες προυποθέσεις?

Είδος αερίου και λίτρα φιάλης εννοώ.

 

Ευχαριστώ πολύ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα & καλορίζικη. 

Η Broil King είναι συσκευή πιστοποιημένη για χρήση υγραερίου (προπάνιο ή βουτάνιο ή μίγμα αυτών) και μπορείς να ζητήσεις μια φιάλη 10kgs από το βενζινάδικο ή τα ειδικά καταστήματα. Την πρώτη φορά θα πληρώσεις την αξία της φιάλης + περιεχόμενο και κάθε επόμενη φορά θα αγοράζεις το περιεχόμενο ανταλλάσοντας φιάλες. Ρυθμιστή πίεσης έχει μέσα η συσκευή. Η διαδικασία σύνδεσης της φιάλης είναι απλή και περιγράφεται και στο manual της συσκευής. Με το καλό να παραλάβεις σύντομα.

 Καλά ψησίματα

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...