Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα... Επειδή έχω μπερδευτεί... Βασικά θα είναι η πρώτη μου ψησταριά.... Μπορω να διαθέσω 700-800...υπάρχει κάποια ψησταριά υγραερίου που να έχει και πλαϊνό μάτι μαζί με σουβλα και βάση για πιτσα σε αυτά τα λεφτά;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου πρότεινα αυτό που έκανα και εγώ. Δηλαδή την Broil King Monarch 340, η οποία είναι ακριβώς αυτά που περιγράφεις. Με τις τρέχουσες τιμές που παραμένουν ακόμα με τις εκπτώσεις που ξεκίνησαν προ 10ημέρου, ναι μπορείς με αυτό το budget να την αγοράσεις και μάλιστα να πάρεις και κάποια αξεσουάρ καθως και την σούβλα.

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, costas_ είπε

Θα σου πρότεινα αυτό που έκανα και εγώ. Δηλαδή την Broil King Monarch 340, η οποία είναι ακριβώς αυτά που περιγράφεις. Με τις τρέχουσες τιμές που παραμένουν ακόμα με τις εκπτώσεις που ξεκίνησαν προ 10ημέρου, ναι μπορείς με αυτό το budget να την αγοράσεις και μάλιστα να πάρεις και κάποια αξεσουάρ καθως και την σούβλα.

Kotsovolos 725€ monarch 340

Σούβλα από leroy 50€

Πέτρα πίτσας skroutz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koklas είπε

Επομένως η σουβλα μπορεί να είναι και άλλης εταιρίας;;; δν ειναι ανάγκη να είναι της broil? Από επιφανεία ψησιματοσ είναι αρκετή; 

Σούβλα βάζεις Ότι θες. Απλά ίσως χρειαστεί κάποια μικρή πατέντα αν θες να τη βιδωσεις.

Από επιφάνεια ψησίματος είναι μια χαρά!

3 λεπτά πριν, mech_eng είπε

Η σουβλα του leroy ταιριάζει; 

Έτσι έχουν πει κάποια παιδιά εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, koklas είπε

Επομένως η σουβλα μπορεί να είναι και άλλης εταιρίας;;; δν ειναι ανάγκη να είναι της broil? Από επιφανεία ψησιματοσ είναι αρκετή; 

Μαζί με την ψησταριά θα παρεις και 3 λαμάκια στήριξης της σούβλας, δηλαδή 2 για την βέργα μια ένα για το μοτέρ. Τώρα η σούβλα με το μοτερ δεν αξίζει να την πληρώσεις διπλή τιμή στην General Gas. Θα πάρεις μια απο το Leroy Merlin και θα εξυπηρετηθείς μια χαρά. 

Οσο για την επιφάνεια ψησίματος αυτό εξαρτάται τα πόσα άτομα θες να καλύψεις. Πχ για μια 3-μελή ή 4-μελή οικογένεια είναι υπέρ αρκετή. Εαν τραπεζώνεις >5 άτομα .. τότε πράγματι θες κάτι μεγαλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το καλύτερο σπιτικο ψωμάκι burger που εχω φτιαξει γτ καλες οι ψησταριες κ οι κιμάδες αλλα το ψωμακι παίζει τεράστιο ρολού 

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει κάποιος που έχει πάρει σούβλα από Leroy ας μας πει αν ταιριάζει σε Broil King και ποιο μήκος πήρε γιατί ενδιαφέρομαι για monarch 

Φοτο ευπρόσδεκτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα και εγώ την Monarch 390 από black friday!! Σήμερα είχαμε κοτόπουλο στην σούβλα και δοκίμασα να ψήσω μόνο με τον πίσω καυστήρα :) 

 

IMG_1635.jpg.c835aa2682ef40d4ceb2ffd61a105455.jpg

Επεξ/σία από vakol
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, koklas είπε

Τελικά παρήγγειλα την monarch 340... Γενικά χρησιμοποιείτε καμία μαντεμένια πλάκα η ψήνεται κατευθείαν;;; 

Καλορίζικη και να τη ευχαριστηθείς. 

Το πλατό θα το πάρεις από την General Gas και αντικαθιστά την μία ή την άλλη σχάρα. 

IMG_20201106_131856.jpg

Για όσους έχουν Broil King. Σκέπτομαι να πάρω ετούτο εδώ 

https://www.ebay.de/itm/Fettschiene-Broil-King-ROYAL-MONARCH-SIGNET-SOVEREIGN-Fett-Tropfschale-Tropfwann/153684489545?hash=item23c84f3549:g:-fkAAOSwpJJdpIo0

όμως, και αυτός που το πουλάει στο ebay πατέντα δικιά του είναι. Ελεγα λοιπόν να πάω να πατήσω στην στράτζα μια inox λαμαρίνα ... ποιό φθηνα δεν θα έλθει ?

Ενδιαφέρεται κανείς άλλος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vakol είπε

Πήρα και εγώ την Monarch 390 από black friday!! Σήμερα είχαμε κοτόπουλο στην σούβλα και δοκίμασα να ψήσω μόνο με τον πίσω καυστήρα :) 

 

IMG_1635.jpg.c835aa2682ef40d4ceb2ffd61a105455.jpg

Πώς έγινε τελικά; Αρκούσε ο πίσω καυστήρας ή στην πορεία άνοιξες και τους κάτω; Στείλε καμιά φωτό από το τελικό αποτέλεσμα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...