Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει τέτοιο κατασκευαστικο πρόβλημα η BK? Περίεργο μου φαίνεται. Την έχεις και έχεις δει εσύ τέτοιο θέμα? 

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Δηλαδή αν κάνω την υπέρβαση και φτάσω 600 πάω napoleon? 

Ούτε weber ούτε broil κι ας έχει 2 καυστήρες η rogue? 

Ναι γιατί έχει 15 χρόνια εγγύηση ενώ η άλλες έχουν 10 χρόνια (50% μεγαλύτερη εγγύηση) και οι δυο καυστήρες έχουν συνολική απόδοση 10.5 kW ενώ η weber spirit 310 έχει 8.8 kW (κοστίζει 689€ κανονικά εκτός από προσφορές που μπορεί να βρεις σε όλες τις ψησταριές).

με τους 2 καυστήρες κάνεις κανονικά έμμεσο ψήσιμο. Μόνο με 1 καυστήρα δεν μπορείς!

14 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Εγω παντως θα προτιμουσα τους 3 καυστηρες των weber or broil king.

Μικρότερη απόδοση,διαφορετικ ο σύστημα διάχυσης θερμότητας,μικρότερη εγγύηση,γιατί να πάει εκεί;με 2 καυστήρες μεγάλης απόδοσης μπορείς να κάνεις άνετα έμμεσο αν θέλεις.

11 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Συμφωνώ και γω! Με 3 καυστηρες έχεις πολλές περισσότερες δυνατότητες. Γενικά νομίζω ότι στα 550-600€ η spirit δεν έχει αντίπαλο. 

Ναι απλά η spirit είναι 689€ κανονικά δεν είναι 550€-600€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει 2 δάκτυλα κενό και από εκει 'αναπνέει' η ψησταριά. Εαν ψήνεις λουκάνικα, παϊδάκια κλπ τα λίπη βρωμίζουν το καπάκι και μετά με τον καιρό στάζουν το πίσω μέρος. Ο συλλέτης αυτός είναι χρήσιμος αλλά δεν πρέπει να διακόπτει και τον αερισμό του θαλάμου. 

Εαν γίνει με σωστά μέτρα τότε είναι must. Φυσικά, εαν μου φτιάξεις και εμένα ένα με διευκολύνεις αφάνταστα διότι ήδη το είχα βρεί απαραίτητο.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, costas_ είπε

Εχει 2 δάκτυλα κενό και από εκει 'αναπνέει' η ψησταριά. Εαν ψήνεις λουκάνικα, παϊδάκια κλπ τα λίπη βρωμίζουν το καπάκι και μετά με τον καιρό στάζουν το πίσω μέρος. Ο συλλέτης αυτός είναι χρήσιμος αλλά δεν πρέπει να διακόπτει και τον αερισμό του θαλάμου. 

Εαν γίνει με σωστά μέτρα τότε είναι must. Φυσικά, εαν μου φτιάξεις και εμένα ένα με διευκολύνεις αφάνταστα διότι ήδη το είχα βρεί απαραίτητο.   

Θα το κάνω μέσα στην εβδομάδα. και θα ανεβάσω να δεις...και αν σου αρέσει εννοείται πως θα σε κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες στον πεθερό ότι είμαστε πολλοί και ότι τον παρακαλούμε θερμά να μας εξυπηρετήσει. Επίσης κερνάμε τσίπουρα, κοψίδια μέχρι και ψητές πιπεριές και χαλούμι. Οτι θέλει τέλος πάντων και με το αζημίωτο πάντα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2020 στις 10:08 ΜΜ, Moorer7 είπε

Τι μας έκανες 10 ώρα το βράδυ ρε άνθρωπε ...λουκούμι φαίνεται !!! Δεν ξέρω αν το homing είναι επίσημος αντιπρόσωπος απλά επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι από εβδομάδα περιμένουν νέα παραλαβή για την συγκεκριμένη σειρά στα υπόψιν....

Όντως το homing είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Napoleon

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Instructor1182 είπε

Ναι γιατί έχει 15 χρόνια εγγύηση ενώ η άλλες έχουν 10 χρόνια (50% μεγαλύτερη εγγύηση) και οι δυο καυστήρες έχουν συνολική απόδοση 10.5 kW ενώ η weber spirit 310 έχει 8.8 kW (κοστίζει 689€ κανονικά εκτός από προσφορές που μπορεί να βρεις σε όλες τις ψησταριές).

με τους 2 καυστήρες κάνεις κανονικά έμμεσο ψήσιμο. Μόνο με 1 καυστήρα δεν μπορείς!

Μικρότερη απόδοση,διαφορετικ ο σύστημα διάχυσης θερμότητας,μικρότερη εγγύηση,γιατί να πάει εκεί;με 2 καυστήρες μεγάλης απόδοσης μπορείς να κάνεις άνετα έμμεσο αν θέλεις.

Ναι απλά η spirit είναι 689€ κανονικά δεν είναι 550€-600€.

Όταν 4-5 φορές το χρόνο παίζει στα 550-600, δεν βρίσκω το λόγο να την πάρει κανείς στα 689. Αν είναι να πας στα 689 αρχίζεις να κοιτάς και monarch.

Σίγουρα κάνεις έμμεσο με δύο καυστήρες, ακόμα και με ένα με κάποια πατέντα, αλλά σίγουρα με τους 3 καυστήρες έχεις περισσότερες επιλογές. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/3955359/Colorato-SSGBO1LP.html

Έχει κανείς άποψη για την παραπάνω; 

Οπίσθιος καυστήρας, ανοξείδωτη κατασκευή και σούβλα. 

Επίσης τα παιδιά που γράφουν ότι ο οπίσθιος καυστήρας των BB και Weber δεν ειναι αποτελεσματικοι που το στηρίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανακριβη για no-name και με εγγύηση ενα χρόνο απ'ότι διαβαζω.

σε αυτα τα λεφτά δεν υπάρχει λόγος να μην προτιμησεις καποια Weber ή ΒΚ.

Η ποιοτητα του φαγητού ειμαι βέβαιος οτι δεν θα έχειαπολύτως καμια σχέση. Κι οσο για αξεσουάρ έχουν δεκάδες και δεν ειναι αναγκη να δώσεις ένα σκασμο λεφτά για να πάρεις τα της καθε εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mech_eng είπε

https://www.skroutz.gr/s/3955359/Colorato-SSGBO1LP.html

Έχει κανείς άποψη για την παραπάνω; 

Οπίσθιος καυστήρας, ανοξείδωτη κατασκευή και σούβλα. 

Επίσης τα παιδιά που γράφουν ότι ο οπίσθιος καυστήρας των BB και Weber δεν ειναι αποτελεσματικοι που το στηρίζουν;

για τον οπίσθιο καυστήρα πιθανολογώ γιατί δεν είναι υπέρυθρος με αποτέλεσμα να μην έχει τόσο δύναμη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιά μέταλα θα πρέπει να είναι κατασκευασμένη κάποια ψησταριά ώστε αυτά να μην γίνονται καρκινογόνα όταν ψύνουμε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...