Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, eMike είπε

Αν ενδιαφέρει κάποιο φίλο υπάρχει μια εκθεσιακη Weber Spirit II, να έρθει να την πάρει με τα μισά σχεδόν, να μας αδειάσει το χώρο για να μπει μια άλλη 😁

Εγώ δεν ψηνω 😁

Με 250-300€ πιστεύω είναι καλή προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

37 λεπτά πριν, gdeli είπε

Αυτά εδώ είναι:

https://www.lidl-hellas.gr/el/c/super-3imero/c2291

περίεργες κοπές αν μη τι άλλο. Άντε να σιγουρευτείς ότι αυτό είναι Tri Tip πχ

23€ για tritip ειναι υπερβολικο. Καπου 10-13€ εχει στο the mart και καπου 18-20€ στα κρεοπωλεια που φερνουν τετοια κομματια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

Το έχει πάρει κανείς; είναι αξιόπιστο;

Βλέπω είναι ιδιο το meater

 

https://www.kioain.com/products/best1

 

εγώ είχα πάρει το grill eye αλλά επειδή δε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω στη σούβλα, πήρα και το meater...

τώρα, όντως, αυτό που ανέβασες δείχνει ίδιο με το meater. Το έχει πάρει κανείς;;; (ποιο app χρησιμοποιεί το "no name"?)

Επεξ/σία από adnis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα καλή χρονιά. Έχω την veber spirit ii e310. Απο την αρχή το παρατήρησα αλλα δεν έδωσα τόσο σημασία. Στο πλαι τρέχουν ζουμιά μαύρα απο τα λίπη. Έβαλα Αλφαδι στην ψησταριά μήπως ήταν στραβό το έδαφος αλλα δείχνει ευθεία τι μπορεί να φταίει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Καλησπέρα καλή χρονιά. Έχω την veber spirit ii e310. Απο την αρχή το παρατήρησα αλλα δεν έδωσα τόσο σημασία. Στο πλαι τρέχουν ζουμιά μαύρα απο τα λίπη. Έβαλα Αλφαδι στην ψησταριά μήπως ήταν στραβό το έδαφος αλλα δείχνει ευθεία τι μπορεί να φταίει? 

Καλησπέρα, Καλή Χρονιά. Όταν λες στο πλάι, που εννοείς; Εκεί που κλείνει το καπάκι και είναι τα ράφια ή κάπου αλλού; Την έχεις καιρό την ψησταριά και αν ναι, το καλοκαίρι ή όταν είχε πιο υψηλές θερμοκρασίες, είχες παρατηρήσει πάλι το ίδιο;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

Το έχει πάρει κανείς; είναι αξιόπιστο;

Βλέπω είναι ιδιο το meater

 

https://www.kioain.com/products/best1

 

Απάτη βρομάει από χιλιόμετρα μακριά!

  1. Καταρχήν θα ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό με τέτοια τιμή.
  2. Η περιγραφή στη σελίδα του προϊόντος θυμίζει τσαπατσούλικο listing Kινέζων sellers του eBay που πουλάνε απομιμήσεις. Παρδαλές γραμματοσειρές, κακή στοίχιση, ανόμοιες εικόνες και όλα μαζί να προσπαθούν απεγνωσμένα να σε πείσουν να το αγοράσεις. Μέχρι και screenshot από το PayPal login page και φωτογραφία του courierά να φορτώνει το δέμα βάλανε.
  3. Το url του προϊόντος που τελειώνει σε /best1 εγώ το βρίσκω αστείο. Σημαίνει μάλλον ότι ο απατεώνας δεν ασχολήθηκε καν να το κάνει λίγο πιο πιστευτό και το site είναι μάλλον αυτόματα δημιουργημένο.
  4. Στη σελίδα του συγκεκριμένου προϊόντος έχουν βάλει ακριβώς τις φωτογραφίες του meater. Σε μερικές που φαίνεται η οθόνη του app υπάρχει το λογότυπο του meater. Αποκλείεται να ήταν resellers και να μην το ανέφεραν με το επίσημο όνομα.
  5. Τα μόνα στοιχεία επικοινωνίας είναι ένα gmail email.
  6. Δεν υπάρχουν καθόλου αναφορές στο Internet για το συγκεκριμένο site.
  7. Στη σελίδα terms of service αναφέρεται σε άλλο site (stpese.com). Θα του ξέφυγε του απατεώνα στο copy-paste.
  8. Το stpese.com παρεμπιπτόντως έχει ακριβώς το ίδιο προϊόν (https://www.stpese.com/products/thermometer). Πιθανόν να υπάρχουν και άλλα site κλώνοι που φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια και εξαφανίζονται σαν σαπουνόφουσκες.
  9. Και τα 2 αναφερόμενα site καταχωρήθηκαν στις 25/11/2020 (https://who.is/whois/kioain.com, https://who.is/whois/stpese.com) με την ελάχιστη διάρκεια 1 έτους που ενισχύουν το ενδεχόμενο της αρπαχτής.
  10. Στο footer λέει "Powered by Shoplazza" που σε πάει στο shoplazza.com που είναι μάλλον κινέζικη πλατφόρμα κατασκευής eshop.

Όσο πιο πολύ το βλέπω, τόσο πιο πολλά φάουλ βρίσκω. Το μόνο θετικό που δεν μπορεί όμως να σώσει την κατάσταση, είναι ότι έχει πληρωμή με PayPal.

Εάν 1 στο δισεκατομμύριο το site είναι legit και κάποιος φίλος θέλει να ρισκάρει, δεν θα χάσει λεφτά θεωρητικά, αφού μέσω του Resolution Center του PayPal θα πάρει πίσω τα λεφτά του κάποια στιγμή, θα χάσει απλά πολύ χρόνο και ψυχική ηρεμία.

Επεξ/σία από greenroadrunner
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 5/1/2021 στις 10:09 ΜΜ, @pnea1973 είπε

Να ρωτήσω κάτι άσχετο.. Γνωρίζει κανένας αν φέτος στις Napoleon έκαναν κάποια έκπτωση για την BF? 

Μάλλον σκέφτομαι και για 2η για το εξοχικό!! 

 

Οσον αφορά στον καθαρισμό είναι πανεύκολη.. 

Επειδή το παρακολουθούσα το θέμα, ο γενικός εισαγωγέας έβγαλε το BF σε έκπτωση μόνο την Rogue SE 625 από 2019€ στα 1819€. Κατά τα άλλα από τα λίγα μέχρι στιγμής καταστήματα που φέρνουν Napoleon, είναι ένα στη Θεσσαλονίκη που κατά καιρούς βγάζει μικρές εκπτώσεις σε διάφορα μοντέλα. Εγώ στη θέση σου θα έβλεπα στο skroutz το μοντέλο που θα με ενδιέφερε και αν από την εξέλιξη τιμής φαίνεται ότι την είχε κάποτε σε έκπτωση, δεν χάνεις κάτι αν μιλήσεις μαζί τους μήπως και σου κάνουν την ίδια ή καλύτερη τιμή.

Επεξ/σία από greenroadrunner
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aloop είπε

Καλησπέρα, Καλή Χρονιά. Όταν λες στο πλάι, που εννοείς; Εκεί που κλείνει το καπάκι και είναι τα ράφια ή κάπου αλλού; Την έχεις καιρό την ψησταριά και αν ναι, το καλοκαίρι ή όταν είχε πιο υψηλές θερμοκρασίες, είχες παρατηρήσει πάλι το ίδιο;   

Γενικά βγάζει ανα τακτά χρονικά διαστήματα. Θα πάρω ένα κανονικο Αλφαδι (γιατί είχα εφαρμογή του κινητού) και θα δω αμα είναι ίσια η ψησταριά γιατί την έχω σε μπαλκόνι και συνήθως τα μπαλκόνια έχουν μια κλήση για να φεύγουν τα νερά. Στο σημείο που είναι οι διακόπτες των καυστηρων είναι και στο πλάι στο σημείο που μπαίνει το μοτέρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ψήνεις πολύ λιπαρά κρέατα και λουκάνικα και πετάγονται στο καπάκι και στάζουν προς τα έξω; Δεν νομίζω να είναι θέμα οριζοντιότητας, δεν το έχω ακούσει ποτέ από κατόχους Weber αυτό. Αν δεις την διαδρομή του λίπους από πού ξεκινάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...