Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, alimentas είπε

Η συνταγη αν υπαρχει χρονος γιατι δυστηχως θελει οντως 2 μερες για να γινουν σωστα τα φουσκωματα,δεν υπαρχει.Ειναι οτι καλυτερο σε ψωμι burger EΓΓΥΗΜΕΝΑ.Κ ομως ο χρονος ψησιματος καπου εκει παιζει,15 με 18 λεπτα στην χαμηλη σχαρα 190 βαθμους.Στα 8 λεπτα γυριζω το ταψι για να παρουν χρωμα ομοιομορφα.

Ειναι στυλ μπριος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1938

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

Σαν μπριος με πατάτα είναι, εγω φτιάχνω αυτά και είναι θεϊκά. Επίσης από τα έτοιμα του κιλού είναι αρκετά καλά τα κρις κρις. 

 

 

Τώρα κοίταζα για συνταγή bbq sauce. Για δώστε καμμία δοκιμασμένη αλλά όχι πολύ γλυκιά αν γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ειναι στυλ μπριος;;

H διαφορα αναμεσα στο potatoe bun και στο brioche ειναι η τριμμενη πατατα.Εδω χρησιμοποιειται κ το νερο.Εχει φοβερη δομη σαν ψωμι περα απο γευση.Εχω κανει αναμεσα σε αλλα κ αυτο που εβαλε ο φιλος απο κατω,δεν με τρελανε γιατι σχεδον οπως ολες οι συνταγες brioche ειναι παρα πολυ γλυκες λογω ζαχαρης.Η πατατα γενικα (δεν μπορω να καταλαβω πως) κανει τρομερη διαφορα σε γευση κ σε υφη.Επισης οι ποσοτητες σε ζαχαρη,αλατι,βουτυρο κτλ ειναι ακριβως οπως πρεπει,ουτε πολυ γλυκο,ουτε πολυ βουτυρο κτλ. Δες κ το ψωμι πως ειναι μεσα οταν το κοβει.

Εμπιστεψου με κ δοκιμασε τα.Eιναι κορυφη.

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την τελευταια φορα αυτα του Μυρωνα Στρατη που ειχες βαλει εσυ νομιζω παλι. Πολυ νοστιμα, αλλα μου βγηκαν πολυ μικρα. Ισως ηθελαν κι αλλο φουσκωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω κανει κ αυτα.Δεν τα ειχα βαλει εγω,ενας αλλος φιλος.Μου ειχαν φανει λιγο αγευστα κ πιο "ψωμενια'' μεσα,ηταν αρκετα σκληρα.Το φουσκωμα ειναι το παν,εδω ας πουμε ο τυπος λεει 2 ωρες αλλα τωρα που εχει λιγο κρυο δεν προκειται να φουσκωσουν πριν τις 4-5.Το εχω παρατηρησει κ στις πιτσες αυτο.Οποτε αστα να φουσκωσουν μεχρι να....... φουσκωσουν οπως πρεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/02/2021 at 22:22, skskre said:

Την άφησα να κάψει και ένα 20 λεπτό να την τεστάρω, γύρω στους 320 έπιασε στα 12λεπτά, οπότε νομίζω είμαι οκ, κάθε συμβουλή δεκτή φυσικά. Και το πλαΙνό άναψε επίσης. Πέραν της γνήσιας, άλλη κουκούλα αποδεκτή?

Είχα ψάξει αρκετά για κουκούλα, στο amazon κυρίως γιατί Ελλάδα έχει μόνο τις επίσημες. Οι καλές ήταν λίγες και είτε θα ήταν αρκετά ακριβές είτε δεν θα ταίριαζαν στην ψησταρια (στη Napoleon 425 στο πλάτος) είτε θα ήταν out of stock.

Οπότε παρήγγειλα την αυθεντικη από το amazon Αμερικής και σήμερα την παρέλαβα (πάνω στην ώρα γιατί έχουν πιασει και τα χιόνια). Μου βγήκε γύρω στα 62 ευρώ με μεταφορικά και τελωνείο.

IMG_20210213_161515.jpg.46e0967b37107e7cd7bd0e8c439a2edf.jpg

IMG_20210213_162009.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικες παιδιά. Καλά ψησιματα !

να ρωτήσω κάτι «αιρετικό» 

ψωμι εχει δοκιμάσει κανεις να ψήσει; Έχω τη εντύπωση ότι σε bbq με τρεις καυστήρες αν είναι αναμμένοι οι δυο και το ψωμί πάνω σε μαντέμι η κάτι αντίστοιχο στη μέση μάλλον θα γίνει καλύτερο από φούρνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται κ ειναι καλυτερο αλλα πιο μπελαλίδικο. πρεπει να προσεχεις την υγρασια,  αμα το βρεις.. γινεται πολυ καλυτερο.

 οταν εκανα ,γτ βαρεθηκα λογο ευκολιας φουρνου, εβαζα ενα μικρο ταψακι νερο συχρονος κ στα 20 λεπτα στο τελος το αφαιρουσα αλλα εχει να κανει κ με τη συνταγή ποσο υγρασια εχει ηδη η ζυμη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, schaliasos είπε

Είχα ψάξει αρκετά για κουκούλα, στο amazon κυρίως γιατί Ελλάδα έχει μόνο τις επίσημες. Οι καλές ήταν λίγες και είτε θα ήταν αρκετά ακριβές είτε δεν θα ταίριαζαν στην ψησταρια (στη Napoleon 425 στο πλάτος) είτε θα ήταν out of stock.

Οπότε παρήγγειλα την αυθεντικη από το amazon Αμερικής και σήμερα την παρέλαβα (πάνω στην ώρα γιατί έχουν πιασει και τα χιόνια). Μου βγήκε γύρω στα 62 ευρώ με μεταφορικά και τελωνείο.

IMG_20210213_161515.jpg.46e0967b37107e7cd7bd0e8c439a2edf.jpg

IMG_20210213_162009.jpg

Σε πόσο καιρό παρέλαβες? Εγώ θέλω για κλειστά πλαϊνά και υπάρχει μόνο Γερμανία- απο Αμερική δεν το χα σκεφτεί-

Το είδα οτι είναι πολύ φθηνότερα  αλλά θεωρούσα οτι με το τελωνείο δε συμφέρει, θα το κοιτάξω.

Τώρα το τσέκαρα μου  βγάζει 101$😢😢😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα το πρώτο ψήσιμο αλλά στο τελείωμα δεν είχε πολλή δύναμη η ψησταρια και παρατήρησα αυτό στην μπουκάλα

 

 

IMG_20210213_201030.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...