Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, gdeli είπε

Ο πάτος αφαιρείται σαν ταψί σίγουρα στις Napoleon, είναι ένα κωνικό inox ταψί με μια τρύπα στο κατώτερο μέρος για να στάζουν τα λίπη στον λιποσυλλέκτη.  Το πλένεις με απορρυπαντικό πιάτων στον νεροχύτη και είσαι ΟΚ. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο της Weber που έχει τέτοια δυνατότητα, δεν ξέρω και αν είναι για όλους τόσο σημαντικός παράγοντας για την επιλογή ψησταριάς.

Στη genesis φευγει και καθαριζεται πολυ πολυ ευκολα.

152751403_1165990540517550_5826508966300165372_n.jpg

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

11 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Στη genesis φευγει και καθαριζεται πολυ πολυ ευκολα.

152751403_1165990540517550_5826508966300165372_n.jpg

ρε συ , καλή η  πατέντα η εργαλειοθήκη στο ντουλάπι ψησταριάς , δε το χα σκεφτεί ποτέ για εξοικονόμηση χώρου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνονται σαν ποιότητα μεταξύ τους, η Genesis είναι άλλη κλάση. Δεν είναι όμως μόνο 400€ η διαφορά αν θυμάμαι καλά, πάει περίπου στα 500+. Εγώ για Genesis πήγαινα αρχικά, αλλά με κέρδισε η Napoleon στην πορεία, και λόγω της τιμής βέβαια ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gdeli είπε

Ο πάτος αφαιρείται σαν ταψί σίγουρα στις Napoleon, είναι ένα κωνικό inox ταψί με μια τρύπα στο κατώτερο μέρος για να στάζουν τα λίπη στον λιποσυλλέκτη.  Το πλένεις με απορρυπαντικό πιάτων στον νεροχύτη και είσαι ΟΚ. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο της Weber που έχει τέτοια δυνατότητα, δεν ξέρω και αν είναι για όλους τόσο σημαντικός παράγοντας για την επιλογή ψησταριάς.

Ενδεικτικά αναφέρω ότι στην Weber Spirit E-330 (την οποία και έχω), τα λίπη καταλήγουν σε ένα ταψί/δίσκο κάτω από τις εστίες, ο οποίος έχει ρήση και οδηγεί τα υπολείματα σε μία οπή, κάτω από την οποία μπαίνει το αλουμινένιο ταψάκι (drip pan). 

Το αλουμινένιο ταψάκι προφανως και είναι αναλώσιμο, όμως και ο δίσκος είναι επίσης αφαιρούμενος, κάνοντας τον καθαρισμό παιχνιδάκι. Ξύνεις με την ξύστρα τα λίπη και τα οδηγείς στην οπή, για να πέσουν στο ταψάκι. Μετά τον πλένεις άνετα και ωραία... piece of cake!

Speaking of cake, δοκίμασα σήμερα στο iron cast pizza pan να φτιάξω pan-cakes (συνταγή Άκη). ΚΟ-ΡΥ-ΦΑΙ-Α (και πολύ καλύτερα από τα περισσότερα pancakes σε διάφορα "μπραντσάδικα"! Μέχρι τώρα δείχνει να αποσβαίνει η επένδυση, φέρνοντας συστηματική χρήση, ευχαρίστηση, νοστιμιά και ευκολία!

*άσχετο, αλλά ο Γερμανός έχει ανεβάσει 300€ την τιμή μέσα σε 3-4 εβδομάδες!!

grill-parts-69804.jpg

Επεξ/σία από dstagian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannislazy είπε

και 400€ διαφορά βέβαια μεταξύ τους η Spirit vs Genesis. Βέβαια είναι και λίγο μεγαλύτερη η Gen.

Εγω την εφερα απ εξω και μου βγηκε 850€ τελικη τιμη. Οταν την ειδα διπλα διπλα με τη spirit αποφασισα να δωσω λιγο παραπανω για πολυ καλυτερη ποιοτητα. Τοτε ημουν αναμεσα σε spirit και monarch, δεν υπηρχαν οι napoleon Ελλαδα, οποτε δεν ηξερα τι θα γινοταν σε περιπτωση εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εγω την εφερα απ εξω και μου βγηκε 850€ τελικη τιμη. Οταν την ειδα διπλα διπλα με τη spirit αποφασισα να δωσω λιγο παραπανω για πολυ καλυτερη ποιοτητα. Τοτε ημουν αναμεσα σε spirit και monarch, δεν υπηρχαν οι napoleon Ελλαδα, οποτε δεν ηξερα τι θα γινοταν σε περιπτωση εγγυησης.

στην τιμή που σου βγήκε, λογικοτατη η επιλογή σου. αλίμονο σε μας που δεν ξέρουμε τον τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannislazy είπε

στην τιμή που σου βγήκε, λογικοτατη η επιλογή σου. αλίμονο σε μας που δεν ξέρουμε τον τρόπο...

Έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες, με παιδιά που παρήγγειλαν από Γερμανία και έφεραν το προϊόν μέσω eshopwedrop

Αναζήτησή προϊόντος  https://www.idealo.de
Μεταφορά   https://www.eshopwedrop.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες, με παιδιά που παρήγγειλαν από Γερμανία και έφεραν το προϊόν μέσω eshopwedrop

Αναζήτησή προϊόντος  https://www.idealo.de
Μεταφορά   https://www.eshopwedrop.gr

Πολυ σωστα. @giannislazy Πρεπει απλα να ψαχνεις συνεχεια να πετυχεις πτωση τιμων, γιατι οπως και εδω παιζουν προσφορες. Εγω την αγορασα τελη Οκτωβρη 2019 που ηταν off season απο UK, αλλα πλεον δεν παιζει αυτη η επιλογη λογω τελωνειου. Οποτε κοιτατε για Γερμανια κατα κυριο λογο που εχουν τρομερες τιμες. Στην τιμη που θα βρεις υπλογισε το πολυ 100€ μεταφορικα για την περιπτωση που το καταστημα την στειλει στην αποθηκη του eshopwedrop σε παλετα. Αν παει σκετο το κουτι παει καπου 60€ για μεταφορα μεχρι την Αθηνα(Κορωπί).

Αν δεν ειστε Αθηνα να παραλαβετε απο την εδρα στο Κορωπι, επικοινωνηστε μαζι τους για τον αν μπορουν να την προωθησουν με αλλη μεταφορικη οπουδηποτε στην Ελλαδα. Μια απλη μεταφορικη ειναι που συνεργαζεται με το eshopwedrop.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, gdeli είπε

Περιμένουμε εντυπώσεις από τον δείκτη και από τις θερμοκρασίες που θα ανεβάζεις!

 Το μόνο που με προβληματίζει ότι ο ρυθμιστής της Ναπολέων λέει 30 mlb για μικτό αέριο και 37 για προπάνιο και εγώ αυτή τη στιγμή απάνω έχω 30 δεν ξέρω άμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο

Επεξ/σία από birel-motosport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

 Το μόνο που με προβληματίζει ότι ο ρυθμιστής της Ναπολέων λέει 30 mlb για μικτό αέριο και 37 για προπάνιο και εγώ αυτή τη στιγμή απάνω έχω 30 δεν ξέρω άμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο

Αν πάρεις πάντως την coral prime προπάνιο που πάει μαζί με τον ρυθμιστή της πακέτο (ο ποιος έχει και μανόμετρο) είναι 37 mlb..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εγω την εφερα απ εξω και μου βγηκε 850€ τελικη τιμη. Οταν την ειδα διπλα διπλα με τη spirit αποφασισα να δωσω λιγο παραπανω για πολυ καλυτερη ποιοτητα. Τοτε ημουν αναμεσα σε spirit και monarch, δεν υπηρχαν οι napoleon Ελλαδα, οποτε δεν ηξερα τι θα γινοταν σε περιπτωση εγγυησης.

Καλημέρα,

Στην δική σου περίπτωση όμως τί γίνεται με θέμα εγγύησης; Απ' ότι είχα διαβάσει κάμποσες σελίδες πίσω, οι περισσότερες αντιπροσωπείες εδώ καλύπτουν μόνο προϊόντα που έχουν αγοραστεί στην Ελλάδα (λογικό μου ακούγεται). Άρα αν συμβεί κάτι μιλάς με Αγγλία/Γερμανία με το κατάστημα που την αγόρασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...