Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Μετά απο ενδελεχή συζητηση με την οικογένεια... τελικά εγινε μολις η παραγγελία του 525 με side burner και μια ναπολεον κουκουλα απο το ιδιο κατάστημα για 800ευρω συνολο... νομίζω οτι συμφωνα με τις Ελληνικές τιμές εχω κέρδος ανω των 200ευρώ ακομα και με τα μεταφορίκα.

Μενει να δούμε ΑΝ θα ερθει... χαχαχαχαχαχα..

Φίλε το πάτησα κι εγώ το κουμπί πριν μερικες μέρες για την ίδια ακριβώς ψησταριά. Η συγκεκριμένη είναι στα 1099€ στην Ελλάδα. 

Με το καλό να μας έρθουν. Οι Γερμανοί σε ότι αφορά την συνεργασία είναι έτη φωτός μπροστά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1938

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

6 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Μετά απο ενδελεχή συζητηση με την οικογένεια... τελικά εγινε μολις η παραγγελία του 525 με side burner και μια ναπολεον κουκουλα απο το ιδιο κατάστημα για 800ευρω συνολο... νομίζω οτι συμφωνα με τις Ελληνικές τιμές εχω κέρδος ανω των 200ευρώ ακομα και με τα μεταφορίκα.

Μενει να δούμε ΑΝ θα ερθει... χαχαχαχαχαχα...

 

Κοιτοντας παντως το αρχικο μου ποστ...ειναι να με πιανουν τα γελια...με το τι ειχα σαν κριτηρια για την αγορά... το μονο που παρέμεινε ειναι οτι θελω ψησταριά...ουτε μπατζετ ουτε μέγεθος τιποτα... 

Χαχαχαχαχα

  

Και για την ιστορία του πρωτου μου ποστ...

Καλώς να την δεχτείς! Από ποιό κατάστημα έκανες την παραγγελία, αν επιτρέπεται; 
 

27 λεπτά πριν, Fetas1979 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου και η αλήθεια είναι ότι και εγώ προς τη roque κλίνω για αυτά που ανέφερες και για την ομορφιά επίσης.

Οι σελίδες από τις αντιπροσωπείες στην Ελλάδα 

Broil King Monarch 

https://broilkingbbq.com/el_gr/specs/monarch-320-specs/

image.jpeg.f447eb4d63eff31a0ee7c833e1bc7d7c.jpeg

Napoleon Rogue 425

https://napoleongrills.gr/rogue/psistaria-ygraeriou-napoleon-rogue-425-black-r425pk-1-gr.html

image.jpeg.35084f11b9ad65f0276a86b6501cdeec.jpeg

Για την monarch αναφέρεται εφ όρου ζωής εγγύηση στα μέρη από χυτό αλουμίνιο, ενώ για τη Napoleon αναφέρει 15 χρόνια.


Απ ότι φαίνεται η Napoleon δίνει σε περισσότερα μέρη/εξαρτήματα παραπάνω εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάστημα ειναι το bbq-entertainer-shop...μιλησα μαζί τους μέσα στην εβδομάδα για καλύτερη τιμή και μου εκαναν προσφορά στα 800 με την κουκούλα δλδ -50ευρω στο συνολο απο τις τιμές που εβλεπα μέσω του idealo... ημουν στο τσακ να επερνα και την σουβλα αλλά ανεβαινε πολύ το θέμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Το κατάστημα ειναι το bbq-entertainer-shop...μιλησα μαζί τους μέσα στην εβδομάδα για καλύτερη τιμή και μου εκαναν προσφορά στα 800 με την κουκούλα δλδ -50ευρω στο συνολο απο τις τιμές που εβλεπα μέσω του idealo... ημουν στο τσακ να επερνα και την σουβλα αλλά ανεβαινε πολύ το θέμα...

Έκανες πολύ σωστή κίνηση. Για την σούβλα μην αγχώνεσαι. Με 30-40€ βάζεις πάνω μια και κάνεις τη δουλειά σου. Όταν το αποφασίσεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Το κατάστημα ειναι το bbq-entertainer-shop...μιλησα μαζί τους μέσα στην εβδομάδα για καλύτερη τιμή και μου εκαναν προσφορά στα 800 με την κουκούλα δλδ -50ευρω στο συνολο απο τις τιμές που εβλεπα μέσω του idealo... ημουν στο τσακ να επερνα και την σουβλα αλλά ανεβαινε πολύ το θέμα...

Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Εμένα αυτό που με ξεπερνάει, ως σκέψη, είναι τα βιαστικά συμπεράσματα.

Απάντησα στο παραπάνω ποστ του παιδιού, για να επιβεβαιώσω ή όχι, αν αναφέρεται στο συγκεκριμένο θερμόμετρο.

Προσωπικά χρησιμοποιώ ένα της inkbird.

Μιας και σε ξεπέρασε , μπορείς να μου πεις   που είναι   το βιαστικό συμπέρασμα;;;

Αν και δεν αναφέρομαι σε σενα προσωπικά αλλά γενικά. Απλά έτυχε το δικό σου να είναι το τελευταίο post. 
Κακως μίλησα , ο καθένας ας κάνει ότι θέλει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα τα θερμομετρα ετοιχε προσφατα κ εκανα 2 ιδια κομματια black angus κ επειδη ηθελα να βγουν σωστα εβαλα ενα θερμομετρο στο ενα αξιας 100  ε κ ενα των 25 στο αλλο κομματι

ε ημερα με τη νυχτα στο αποτέλεσμα αν κ τα 2 βγήκαν στην αναγραφόμενη 54 βαθμούς

 

ο καθενας κανει οτι θελει κ αυτο πρεπει να γίνονται αλλα καλο ειναι να λεμε κ τα αποτελεσματα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Το κατάστημα ειναι το bbq-entertainer-shop...μιλησα μαζί τους μέσα στην εβδομάδα για καλύτερη τιμή και μου εκαναν προσφορά στα 800 με την κουκούλα δλδ -50ευρω στο συνολο απο τις τιμές που εβλεπα μέσω του idealo... ημουν στο τσακ να επερνα και την σουβλα αλλά ανεβαινε πολύ το θέμα...

Με την εγγύηση τελικά έβγαλες άκρη; ισχύει και εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Μιας και σε ξεπέρασε , μπορείς να μου πεις   που είναι   το βιαστικό συμπέρασμα;;;

Αν και δεν αναφέρομαι σε σενα προσωπικά αλλά γενικά. Απλά έτυχε το δικό σου να είναι το τελευταίο post. 
Κακως μίλησα , ο καθένας ας κάνει ότι θέλει ...

Όταν βάζεις σε παράθεση συγκεκριμένο σχόλιο/ποστ η απάντησή σου, είθισται να είναι για το περιεχόμενο του σχολίου/ποστ.

Απο την στιγμή που βάζεις το δικό μου ποστ, στο οποίο δεν έκανα καμία αναφορά σχετικά με το αν είναι καλό/κακό/ακριβό/φτηνό κτλ, αλλά απλά έβαλα ένα λινκ, όπως έχω βάλει κατά καιρούς, για το αν η αναφορά γίνεται για το συγκεκριμένο προϊόν, νομίζω είναι λογικό να εκλαμβάνω ότι απαντάς/σχολιάζεις το δικό μου ποστ.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα ήταν πιο εύστοχο να έβαζες σε παράθεση το ποστ του παιδιού που ρωτάει αν υπάρχει κάποιο καλό θερμόμετρο μέχρι 10€ ή του παιδιού που δίνει την απάντηση ότι το θερμόμετρο του ΙΚΕΑ είναι μια καλή περίπτωση.

Δεν λέω ότι κακώς εξέφερες την άποψή σου, αλλά ότι θα ήταν πιο εύστοχο να είχες κάνει παράθεση κάποιο από τα προηγούμενα ποστ.

Η άποψή μου είναι ίδια με την δική σου, παρεμπιπτόντως. Είναι η ίδια λογική με το να πάρεις ένα ακριβό πχ τηλέφωνο και να τους βάλεις μια θήκη τον 5€ να το προστατέψεις από χτυπήματα.

 

Επεξ/σία από ilpapacha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Το κατάστημα ειναι το bbq-entertainer-shop...μιλησα μαζί τους μέσα στην εβδομάδα για καλύτερη τιμή και μου εκαναν προσφορά στα 800 με την κουκούλα δλδ -50ευρω στο συνολο απο τις τιμές που εβλεπα μέσω του idealo... ημουν στο τσακ να επερνα και την σουβλα αλλά ανεβαινε πολύ το θέμα...

Με γεια φίλε πολύ καλή επιλογή

Μπήκα στο κατάστημα όντως η σειρά sbέχει αρκετή διαφορά από την Ελλάδα η xt όχι τόσο 

Έχει πάρα πολλά αξεσουάρ το κατάστημα το θερμόμετρο της Ναπολέων αξίζει βέβαια είδα ότι δεν έχει σαν επιλογή την Ελλάδα για να το στείλει εσένα με ποιον τρόπο σου τα έστειλαν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά πήρα το πρώτο φθηνό κάπου 15€ να αρχίσω να κάνω τις πρώτες μπριζόλες. 

Μετά ήθελα να κάνω low and slow, αλλά δεν είχε Bluetooth το πρώτο, οπότε έπρεπε να είμαι συνέχεια κοντά να τσεκάρω. Οπότε πήρα το δεύτερο (buy nice or buy twice) για αυτή τη δουλειά, συν το ότι έχει 4 probes, οπότε μπορώ να μετράω ταυτόχρονα και να βλέπω στο κινητό μου. Επίσης με ειδοποιεί όταν είναι έτοιμο το κρέας ή αν ξεφύγει η θερμοκρασία του κάδου είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.

Μετά όμως δεν με βόλευε για καθημερινή χρήση να μετράω πότε θα βγάλω τα χοιρινά και τα κοτόπουλο καλαμάκια, γιατί έπρεπε να έχω τα καλώδια μέσα στη μέση. Όποτε πήρα το τρίτο και το έχω στην τσέπη μου και μετράω στιγμιαία ό,τι θέλω.

Υπερβολικός?? Μπορεί...

Screenshot_20210227_172349.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plextis είπε

Με την εγγύηση τελικά έβγαλες άκρη; ισχύει και εδώ;

Συμφωνα με τον Γερμανο, συμφωνα με αυτα που μου είπε δεν παιζει ρολο που την πήρες η εγγυήση ειναι εγγύηση ειδικά εντος ΕΕ... (να πουλήσει ηθελε ετσι και αλλιώς)

Στην Ελλάδα δεν πηρα καμια ξεκάθαρη απάντηση...(να πουλήσει ηθελε ετσι και αλλιώς)

Τι να πω αχριαστη να ειναι...ελπίζω να μην αντιμετωπίσω μεγάλο προβλημα... 

48 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Με γεια φίλε πολύ καλή επιλογή

Μπήκα στο κατάστημα όντως η σειρά sbέχει αρκετή διαφορά από την Ελλάδα η xt όχι τόσο 

Έχει πάρα πολλά αξεσουάρ το κατάστημα το θερμόμετρο της Ναπολέων αξίζει βέβαια είδα ότι δεν έχει σαν επιλογή την Ελλάδα για να το στείλει εσένα με ποιον τρόπο σου τα έστειλαν?

 

μέσω του eshopwedrop...το εβαλα να ερθει...ειχα αρχικα παρει να δω αν θα εστελνε ο ιδιος κατευθειαν Ελλαδα αλλα δεν το ειχε ξανακανει και δεν ηθελα να μπω σε περιπετειες...

Αλλά μολις τα παραγγείλα καλο ειναι να δω πρωτα αν θα ερθουν... χαχαχαχα

46 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αρχικά πήρα το πρώτο φθηνό κάπου 15€ να αρχίσω να κάνω τις πρώτες μπριζόλες. 

Μετά ήθελα να κάνω low and slow, αλλά δεν είχε Bluetooth το πρώτο, οπότε έπρεπε να είμαι συνέχεια κοντά να τσεκάρω. Οπότε πήρα το δεύτερο (buy nice or buy twice) για αυτή τη δουλειά, συν το ότι έχει 4 probes, οπότε μπορώ να μετράω ταυτόχρονα και να βλέπω στο κινητό μου. Επίσης με ειδοποιεί όταν είναι έτοιμο το κρέας ή αν ξεφύγει η θερμοκρασία του κάδου είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.

Μετά όμως δεν με βόλευε για καθημερινή χρήση να μετράω πότε θα βγάλω τα χοιρινά και τα κοτόπουλο καλαμάκια, γιατί έπρεπε να έχω τα καλώδια μέσα στη μέση. Όποτε πήρα το τρίτο και το έχω στην τσέπη μου και μετράω στιγμιαία ό,τι θέλω.

Υπερβολικός?? Μπορεί...

Screenshot_20210227_172349.jpg

Μπορεις να μοιραστείς μαζι μας μοντέλα και τιμές καθώς και τελικά ποιο χρησιμοποιείς επι των πλήστων?

Προσωπικά θα ξεκινήσω με τα του ΙΚΕΑ με 10ευρώ και ανάλογα θα δω τι θα κάνω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το inkbird το χρησιμοποιώ σε μεγάλα κομμάτια κρέατος που κάνω είτε reverse searing, είτε low and slow. Το είχα πάρει κάπου 35-40€ πέρσυ

https://www.amazon.de/dp/B076QBJVWX/

Αυτό χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση να μετρήσω στιγμιαία είτε μπιφτέκια, είτε κοντοσουβλια κλπ που απλά θέλω να είναι safe to eat. 

https://www.amazon.co.uk/dp/B07RLXK7L5/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Συμφωνα με τον Γερμανο, συμφωνα με αυτα που μου είπε δεν παιζει ρολο που την πήρες η εγγυήση ειναι εγγύηση ειδικά εντος ΕΕ... (να πουλήσει ηθελε ετσι και αλλιώς)

Στην Ελλάδα δεν πηρα καμια ξεκάθαρη απάντηση...(να πουλήσει ηθελε ετσι και αλλιώς)

Τι να πω αχριαστη να ειναι...ελπίζω να μην αντιμετωπίσω μεγάλο προβλημα... 

Εύχομαι να την χαρείς και μακάρι να μην μάθεις ποτέ αν ισχύει

Περιμένουμε εντυπώσεις!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...