Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Μολις ειδα την αποστολη απο την μεταφορική Γερμανια σε Αποθηκη wedrop και λέει οντως για 90κιλά...οποτε αν παει με κιλά και δεν τα εχουν στειλει με παλετα (που μαλλον ετσι θα πάει) το κοστος συμφωνα με τον τιμοκατάλογο ειναι στα 67,29€

έτσι είναι όπως τα λες. Αλλά δεν ξέρω αν αλλάζει το κόστος επειδή είναι σε ευροπαλέτα και όχι σκέτο κουτί. Γιατί έτσι λέει ο μεταφορέας ότι το προιόν είναι σε ευροπαλέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Καλησπέρα και από εμένα.

'Ετοιμος για την πρώτη ψησταριά μου. Σκέφτομαι να πάρω την BORMANN BBQ3100. Βλέπω πως έχει 5 θετικές αξιολογήσεις. Η τιμή της είναι τώρα στα 268 ευρώ (3 καυστήρες και 1 μάτι στο μοντέλο αυτό). Δεν θέλω να δώσω περισσότερα χρήματα, μήπως δεν μου κάνει το σπορ. 

Έχετε κάποια άλλη να αντιπροτείνεται σε παρόμοια τιμή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, gdeli είπε

Πολύ καλό! Στις βέργες που είναι μαύρες έκανε την ίδια δουλειά;

μπουρουσα να ασχοληθώ κ παραπάνω αλλα είχα να κανω κ το καδο k βαρέθηκα  :D

20210301_220939-min.thumb.jpg.bfc5075560ce23875d8671f3fa83f349.jpg

 

k απόσπασμα απο πριν για το ματι στη σύγκριση ( δεν μου κοψε να την τραβηξω ολοκληρη πριν τη καθαρίσω )

image.png.b7ec080e27cfa82eac381874d21b2282.png

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

μπουρουσα να ασχοληθώ κ παραπάνω αλλα είχα να κανω κ το καδο k βαρέθηκα  :D

20210301_220939-min.thumb.jpg.bfc5075560ce23875d8671f3fa83f349.jpg

 

k απόσπασμα απο πριν για το ματι στη σύγκριση ( δεν μου κοψε να την τραβηξω ολοκληρη πριν τη καθαρίσω )

image.png.b7ec080e27cfa82eac381874d21b2282.png

Ωραίος! Την καθαρίζεις και εσωτερικά, κάδο/καπάκι κτλ, με τον ατμό καθαριστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το αποτέλεσμα. Με ενδιαφέρει για τον αφαιρούμενο πάτο στην Napoleon μου, για να μην βάζω απορρυπαντικά. Είναι κάποιος ιδιαίτερος ατμοκαθαριστής ή ένας απλός;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Ωραίος! Την καθαρίζεις και εσωτερικά, κάδο/καπάκι κτλ, με τον ατμό καθαριστή;

καδο ναι ,καπακι δεν εκανα σήμερα το αφήνω να το ξανακανω  την άνοιξη με καλο καιρο εξω.

αυτή είναι η campingaz μου οπου ο καδος λύνετε σε 6 κομμάτια κ το καθιστά εύκολο να γινει στη κουζίνα γρηγορά κ απλα

το καπακι πρέπει να γίνει στο μπαλκόνι 

στη Monarch δεν το εχω επιχειρηση σε καδο ακόμα (κ δεν νομίζω να ειναι το ιδιο ευκολο ) μιας κ δε τη πολυ χρησιμοποιώ λογο ευκολιας της campingaz

στην naterial ο καδος το ιδιο χαλαρά στη κουζινα όταν κ αμα παω εξοχικο 

 

 

 

 

20210301_223338-min.jpg.3e037e61e64cc819d47446e964547055.jpg

Επεξ/σία από sndev
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sndev είπε

μπουρουσα να ασχοληθώ κ παραπάνω αλλα είχα να κανω κ το καδο k βαρέθηκα  :D

20210301_220939-min.thumb.jpg.bfc5075560ce23875d8671f3fa83f349.jpg

 

k απόσπασμα απο πριν για το ματι στη σύγκριση ( δεν μου κοψε να την τραβηξω ολοκληρη πριν τη καθαρίσω )

image.png.b7ec080e27cfa82eac381874d21b2282.png

Της Karcher ειναι;  πολύ καλή δουλεια. Εγώ που είχα πάρει έναν από το eshop έβγαζε σχετικά καλή πίεση αλλά με την πρώτη χρήση το βουρτσακι (που προφανώς ήταν της πλάκας) ελιωσε από τη θερμοκρασία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, zanskou είπε

Της Karcher ειναι;  πολύ καλή δουλεια. Εγώ που είχα πάρει έναν από το eshop έβγαζε σχετικά καλή πίεση αλλά με την πρώτη χρήση το βουρτσακι (που προφανώς ήταν της πλάκας) ελιωσε από τη θερμοκρασία :P

ναι karcher ειναι, κοιτα εαν σου βγαζει εκτος απο καλη πίεση κ καυτο αερα χωρις πολλά νερα (πχ της karcher το 97% ειναι αερας ενω σε αλλους που είδα ηταν αστα να πανε ) θα το ζεστάνεις ανα σημεια με τον αερα κανα 5-10 sec  κ θα χρησημοποιησεις αυτό αξίας 1 ε στα super market. αυτο ομως το συγκεκριμενο  γτ ειναι πολυ πιο σκληρο κ ανθεκτικο ,τα αλλα δε κανουν δουλεια.

image.png.1246012fbce830f76f8c2468ed51a6cf.png

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, giannislazy είπε

έτσι είναι όπως τα λες. Αλλά δεν ξέρω αν αλλάζει το κόστος επειδή είναι σε ευροπαλέτα και όχι σκέτο κουτί. Γιατί έτσι λέει ο μεταφορέας ότι το προιόν είναι σε ευροπαλέτα

Με το autotranslation σε αγγλικά του chrome δεν βλέπω (ή δεν καταλαβαίνω) να λέει για παλλέτα...αλλα μπορει να εχεις δικιο...οποτε τοτε παμε για 100ευρω οπως ειχε πει ο SagoniasSlutRos σε ενα προηγουμενο ποστ αν δεν κανω λάθος...

Αν ειναι ετσι να παρω και την παλλετα χαχαχαχαχαχαχα

Επεξ/σία από Evgenios_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannisag17 είπε

Παιδιά γνωρίζετε από που μπορώ να προμηθευτω τις αντιφλογιστικες σχάρες για αυτήν την ψησταριά?

https://www.skroutz.gr/s/17255673/Bormann-BBQ3000-015406.html

Στην θέση σου, θα ρώταγα πρώτα το κατάστημα που την αγόρασα. Αν δεν έβρισκα λύση, θα έστελνα ένα email στην μαμά εταιρεία, να μου δώσει μια λύση (https://www.bormanntools.com/portfolio-items/bbq/). Αν δεν έβρισκα και εκεί ανταπόκριση θα ρώταγα άλλα καταστήματα που τις πουλάνε.

Παρεμπιπτόντως στο παρακάτω κατάστημα, υπάρχει η δυνατότητα registration προϊόντων της bormann, για εγγύηση, οπότε ίσως να είναι και ο εισαγωγέας/αντιπρόσωπος για την Ελλάδα.

https://www.nikolaoutools.gr/guarantee_form.php

Δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Με το autotranslation σε αγγλικά του chrome δεν βλέπω (ή δεν καταλαβαίνω) να λέει για παλλέτα...αλλα μπορει να εχεις δικιο...οποτε τοτε παμε για 100ευρω οπως ειχε πει ο SagoniasSlutRos σε ενα προηγουμενο ποστ αν δεν κανω λάθος...

Αν ειναι ετσι να παρω και την παλλετα χαχαχαχαχαχαχα

Αυτά μου δείχνει εμένα... 

image.png.52ef9f3ed0449d0620f1cac9fe5f7b66.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Αυτά μου δείχνει εμένα... 

image.png.52ef9f3ed0449d0620f1cac9fe5f7b66.png

Ok εσένα ειναι σε ποιο προχωρημένο στάδιο οπότε βλεπεις ποιο πολλές λεπτομέρειες (ισως απο αυριο θα βλέπω και εγω)... Εμένα δύσκολο βλέπω να φτάσει και να φύγει αυτη την εβδομάδα...αλλα ποτέ δεν ξέρεις...

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Στην θέση σου, θα ρώταγα πρώτα το κατάστημα που την αγόρασα. Αν δεν έβρισκα λύση, θα έστελνα ένα email στην μαμά εταιρεία, να μου δώσει μια λύση (https://www.bormanntools.com/portfolio-items/bbq/). Αν δεν έβρισκα και εκεί ανταπόκριση θα ρώταγα άλλα καταστήματα που τις πουλάνε.

Παρεμπιπτόντως στο παρακάτω κατάστημα, υπάρχει η δυνατότητα registration προϊόντων της bormann, για εγγύηση, οπότε ίσως να είναι και ο εισαγωγέας/αντιπρόσωπος για την Ελλάδα.

https://www.nikolaoutools.gr/guarantee_form.php

Δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί του.

Του Νικολάου είναι η bormann καλά έβαλες το link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, sndev είπε

ναι karcher ειναι, κοιτα εαν σου βγαζει εκτος απο καλη πίεση κ καυτο αερα χωρις πολλά νερα (πχ της karcher το 97% ειναι αερας ενω σε αλλους που είδα ηταν αστα να πανε ) θα το ζεστάνεις ανα σημεια με τον αερα κανα 5-10 sec  κ θα χρησημοποιησεις αυτό αξίας 1 ε στα super market. αυτο ομως το συγκεκριμενο  γτ ειναι πολυ πιο σκληρο κ ανθεκτικο ,τα αλλα δε κανουν δουλεια.

 

Κάτι τέτοιο εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...