Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 λεπτό πριν, Evgenios_V είπε

Ποτέ θα παραλάβω δεν γνωρίζω ακόμα γιατι περιμένω ενημέρωση απο ESWD πιστευω μεχρι το επομενο ΣΚ ΙΣΩΣ...

Λογικά οι μπουκάλες θα ταιριάζουν...απο πίεση δεν ηξερα οτι εχουν διαφορές όποτε και δεν εχω τσεκάρει, ελπίζω να μην εχω θέμα...

Πάντως εγώ σήμερα παρέλαβα από eshopwedrop παραγγελία Γερμανίας που παραδόθηκε την προηγούμενη Τρίτη στην αποθήκη. Συνεπώς, επόμενη παραλαβή (από Γερμανία) είναι την επόμενη Τετάρτη. Από όσο έχω καταλάβει, κάθε Τετάρτη φεύγει το φορτηγό από Γερμανία και παραδίδεται ακριβώς την επόμενη Τετάρτη.  (παλαιότερα ήταν από Τρίτη σε Τρίτη, αλλά κάτι έχει αλλάξει με το Lockdown).

Αν είσαι νέος στο μοντέλο συνεργασίας, να ξέρεις ότι αμέσως μόλις φτάσει το πακέτο θα λάβεις mail (οπότε δεν έχει νόημα να καλείς για να ρωτήσεις εάν έφτασε... το ξέρω ότι θα σε τρώει η αγωνία) που θα έχει και οδηγίες για την πληρωμή των μεταφορικών. ληρώνεις και μετά απλά πας για παραλαβη. Προσοχή: είναι μέχρι τις 17:00

Τέλος, η αποθήκη είναι στο τέρμα του αδιέξοδου (περνάς το OPEN channel), στο αριστερό σου χέρι. Πρόκειται για ένα μεγάλο σιλό της ΚΡΟΝΟΣ Μεταφορική (από τις μεγαλύτερες στην Ελλάδα), της οποίας θυγατρική αποτελεί το eshopwedrop, που συστεγάζεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dstagian είπε

Πάντως εγώ σήμερα παρέλαβα από eshopwedrop παραγγελία Γερμανίας που παραδόθηκε την προηγούμενη Τρίτη στην αποθήκη. Συνεπώς, επόμενη παραλαβή (από Γερμανία) είναι την επόμενη Τετάρτη. Από όσο έχω καταλάβει, κάθε Τετάρτη φεύγει το φορτηγό από Γερμανία και παραδίδεται ακριβώς την επόμενη Τετάρτη.  (παλαιότερα ήταν από Τρίτη σε Τρίτη, αλλά κάτι έχει αλλάξει με το Lockdown).

Αν είσαι νέος στο μοντέλο συνεργασίας, να ξέρεις ότι αμέσως μόλις φτάσει το πακέτο θα λάβεις mail (οπότε δεν έχει νόημα να καλείς για να ρωτήσεις εάν έφτασε... το ξέρω ότι θα σε τρώει η αγωνία) που θα έχει και οδηγίες για την πληρωμή των μεταφορικών. ληρώνεις και μετά απλά πας για παραλαβη. Προσοχή: είναι μέχρι τις 17:00

Τέλος, η αποθήκη είναι στο τέρμα του αδιέξοδου (περνάς το OPEN channel), στο αριστερό σου χέρι. Πρόκειται για ένα μεγάλο σιλό της ΚΡΟΝΟΣ Μεταφορική (από τις μεγαλύτερες στην Ελλάδα), της οποίας θυγατρική αποτελεί το eshopwedrop, που συστεγάζεται.

εμένα η παραγγελία παραδόθηκε εχτές στην Γερμανία αλλά ακόμα δεν ζω λάβει κάποιο email. Τηλεφωνικά χτες δεν βρήκα άκρη. θα ξαναμιλήσω αύριο. δεν ξέρω τι γίνεται. δεν είναι και η καλύτερη εξυπηρέτηση στο τηλέφωνο να είμαι ειλικρινής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dstagian είπε

Πάντως εγώ σήμερα παρέλαβα από eshopwedrop παραγγελία Γερμανίας που παραδόθηκε την προηγούμενη Τρίτη στην αποθήκη. Συνεπώς, επόμενη παραλαβή (από Γερμανία) είναι την επόμενη Τετάρτη. Από όσο έχω καταλάβει, κάθε Τετάρτη φεύγει το φορτηγό από Γερμανία και παραδίδεται ακριβώς την επόμενη Τετάρτη.  (παλαιότερα ήταν από Τρίτη σε Τρίτη, αλλά κάτι έχει αλλάξει με το Lockdown).

Αν είσαι νέος στο μοντέλο συνεργασίας, να ξέρεις ότι αμέσως μόλις φτάσει το πακέτο θα λάβεις mail (οπότε δεν έχει νόημα να καλείς για να ρωτήσεις εάν έφτασε... το ξέρω ότι θα σε τρώει η αγωνία) που θα έχει και οδηγίες για την πληρωμή των μεταφορικών. ληρώνεις και μετά απλά πας για παραλαβη. Προσοχή: είναι μέχρι τις 17:00

Τέλος, η αποθήκη είναι στο τέρμα του αδιέξοδου (περνάς το OPEN channel), στο αριστερό σου χέρι. Πρόκειται για ένα μεγάλο σιλό της ΚΡΟΝΟΣ Μεταφορική (από τις μεγαλύτερες στην Ελλάδα), της οποίας θυγατρική αποτελεί το eshopwedrop, που συστεγάζεται.

Οπότε το συντομότερο για εμένα λογικά γιατι δυσκολο το βλέπω να παραλαβει σημερα η αποθηκη και να διώξει σημερα ειναι σε 15σχεδον ημέρες.

 

Ευχαριστω για ολες τις πληροφορίες αν σου ειναι ευκολο να μου πεις κοστος μεταφορικών γιατι παιζουν αν ειναι με παλετα ή χωρις? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giannislazy είπε

εμένα η παραγγελία παραδόθηκε εχτές στην Γερμανία αλλά ακόμα δεν ζω λάβει κάποιο email. Τηλεφωνικά χτες δεν βρήκα άκρη. θα ξαναμιλήσω αύριο. δεν ξέρω τι γίνεται. δεν είναι και η καλύτερη εξυπηρέτηση στο τηλέφωνο να είμαι ειλικρινής

Εάν, όπως αναφέρετε, στέλνουν ενημερώσεις για αποστολές/πληρωμές, μέσω email δες μια και στο φάκελο με τα ανεπιθύμητα/spam, αλλιώς τηλέφωνο ή/και email προς την μεταφορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Λογικά οι μπουκάλες θα ταιριάζουν...απο πίεση δεν ηξερα ότι έχουν διαφορές όποτε και δεν εχω τσεκάρει, ελπίζω να μην εχω θέμα...

Eχει δικο της ρυθμιστη πιεσης, οποτε δεν θα εχεις θεμα. Το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα ρακορ γιατι εχουν διαφορετικη διαμετρο και δεν θα βιδωνει πανω στη μπουκαλα σου. Ειχε αναφερει εδω ενα παιδι. Αν δεν το βρισκεις να ψαξω να σου πω ποιο ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nick.dilliger είπε

Καλησπέρα.

Λέω να προμηθευτω την coral gas prime (βουτάνιο, προπάνιο μείγμα). Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη;

Το μανόμετρο και η ευκολία και η ασφάλεια που προσφέρει είναι δέλεαρ.

Αν κάποιος την δουλεύει ήδη παρακαλώ να ενημερώσει αν έχει χρόνο.

 

Ευχαριστώ

 

 

Καλησπέρα... Εγώ πηρα την prime αλλά προπανίου στην καινούρια μου ψησταρια.... Πολύ ευχαριστημένος από απόδοση και ευκολία εγκατάστασης αλλά με προβλημάτισε η διάρκεια της... Τελείωσε σε 6-7 ψησίματα μέσα στα οποία μια φορά ribs που θέλουν αρκετες ώρες βεβαια αλλά σε χαμηλή ενταση και δύο φορες σούβλα για περίπου 2 ώρες τη φορά... Ας μας πουν την εμπειρία τους και τα υπόλοιπα παιδιά μιας και δεν έχω εμπειρία με άλλη φιάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Έλαβα email  για προσφορά από το διάφανο για την παρακάτω

https://www.diafanostores.gr/pshstaria-ygraerioy-grill-chef-3-esties-midas-106487-2

Αξίζει? Θα προτείνατε κάποια άλλη σε αυτά τα λεφτά? 

Κοίταζα και του Leroy αλλά είναι out of stock οι περισσότερες.

 

 

 

 

Επεξ/σία από mmavro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, Evgenios_V said:

Ποτέ θα παραλάβω δεν γνωρίζω, τωρα ειναι προς παράδοση στο ESWD, οπότε και περιμένω ενημέρωση, θέλω να πιστευω μεχρι το επομενο ΣΚ θα την έχω αλλά λογικά χανει το σημερινό δρομολόγιο οποτε ΙΣΩΣ και το μεθεπομένο...

Λογικά οι μπουκάλες θα ταιριάζουν...απο πίεση δεν ηξερα ότι έχουν διαφορές όποτε και δεν εχω τσεκάρει, ελπίζω να μην εχω θέμα...

Ίσως θέλεις ενα αντάπτορα για να βιδώνει στην ελληνική μπουκάλα... όπως εμείς με weber απο Γερμανία! Για ρώτησε κάποιον με ίδια ψησταριά.

Πχ  https://gas24.gr/antaptoras-germanikis-fialis-se-elliniki.html

Επεξ/σία από cambo99
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ ολους για τις πληροφορίες...

Ενημέρωσης συνέχεια...

Μολις έλαβα ενημέρωση μέσω email απο eswd

παρέλαβαν, με ενημέρωσαν για το κόστος μεταφοράς 69,29€ καθώς και οτι απαιτούνταν ακόμα 2€ για να μπει σε παλλέτα γιατι αλλιώς δεν μπορουν να κανουν εξαγωγή.

Αυτό που δεν ενημερώνουν ειναι ΑΝ θα μπεί στο σημερινό δρομολόγιο ή απο την επόμενη εβδομάδα αλλα θα δούμε...

Ολά καλα μέχρι στιγμής.

20 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Ίσως θέλεις ενα αντάπτορα για να βιδώνει στην ελληνική μπουκάλα... όπως εμείς με weber απο Γερμανία! Για ρώτησε κάποιον με ίδια ψησταριά.

Πχ  https://gas24.gr/antaptoras-germanikis-fialis-se-elliniki.html

Σε ευχαριστώ για το λινκ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Αν και δεν είναι ψησταριά αλλά φούρνος είπα να ρωτήσω έδω μήπως κάποιος έχει εμπειρία.

Έχει κάποιος αυτόν https://eu.ooni.com/products/ooni-koda-16 τον φούρνο πίτσας και αν ναι ποιες οι εντυπώσεις σας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Andy είπε

Καλησπέρα παιδιά. Αν και δεν είναι ψησταριά αλλά φούρνος είπα να ρωτήσω έδω μήπως κάποιος έχει εμπειρία.

Έχει κάποιος αυτόν https://eu.ooni.com/products/ooni-koda-16 τον φούρνο πίτσας και αν ναι ποιες οι εντυπώσεις σας?

Eχω εγω και αλλο ενα παιδι απο εδω τον 12αρι (πιο μικρο). Δες μερικες σελιδες πισω σε ποστ που εκανα την Κυριακη με τις πιτσες που εφτιαξα και με τα σχολια μετα που γραφω εντυπωσεις.

Γενικα θα σου πω, αν γουσταρεις  Neapolitan pizza, να πειραματιστεις με το ζυμαρι και να βαλεις πολυ καλα υλικα πανω, τοτε αξιζει. Αν ειναι να φτιαχνεις οτι να ναι ζυμαρι και να βαζεις ζαμπον και κασερι, ψησε το στον φουρνο της κουζινας σου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eχω εγω και αλλο ενα παιδι απο εδω τον 12αρι (πιο μικρο). Δες μερικες σελιδες πισω σε ποστ που εκανα την Κυριακη με τις πιτσες που εφτιαξα και με τα σχολια μετα που γραφω εντυπωσεις.

Γενικα θα σου πω, αν γουσταρεις  Neapolitan pizza, να πειραματιστεις με το ζυμαρι και να βαλεις πολυ καλα υλικα πανω, τοτε αξιζει. Αν ειναι να φτιαχνεις οτι να ναι ζυμαρι και να βαζεις ζαμπον και κασερι, ψησε το στον φουρνο της κουζινας σου.

Τις είδα, ναι και φαίνονται τρομερές. Φανταζομαι αλεύρι 00? Αυτό διαβάζω παντού.

Με τον φούρνο είσαι ευχαριστημένος φαντάζομαι?

Επεξ/σία από Andy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Andy είπε

Τις είδα, ναι και φαίνονται τρομερές. Φανταζομαι αλεύρι 00? Αυτό διαβάζω παντού.

Με τον φούρνο είσαι ευχαριστημένος φαντάζομαι?

Το 00 νομιζω οτι απλα ειναι πολυ λεπτοκομμενο. Εγω βαζω caputo blue pizzeria που βρισκω στο Βασιλοπουλο στα Πευκακια και Σκλαβενιτη στη Χαλκιδονα. Φερνει επισης και το mypizzaproject το συγκεκριμενο, καθως και το caputo nuvola και το stagioni 5, αλλα δεν τα εχω δοκιμασει. Για τη συνταγη που κανω που ειναι 24ωρες ωριμανσης, αυτο που βαζω ειναι το ιδανικο. Εβαζα παλιοτερα το αλευρι για πιτσα απο Μυλους Αγ. Γεωργιου, αλλα τα ζυμαρια που εκανα ηταν 60% υγρασια. Δεν εχω δοκιμασει πως θα γινει με το 70% που κανω τωρα.

Ο φουρνος ναι μια χαρα, για τα 210€ που ειχα δωσει πριν 1.5 χρονο ειναι φοβερος. Απλα πρεπει να μαθεις τα χουγια του.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα 210ε το συγκεκριμένο φουρνακι ηταν ευκαιριαρα... πλεον στα 350ε ειναι πάρα πολλά...ΑΝ και ακομα σε αυτά τα χρηματα δεν ξέρω αν υπάρχει αλλη επιλογή οποτε ισως ακομα και τωρα ειναι σχετικά μονοδρομος...

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...