Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1944

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

3 ώρες πριν, nikpar00 είπε

Αυτήν εχω, είμαι πολύ ευχαριστημένος, είναι αρίστη στο ψήσιμο εχει παντού φωτιά, δύσκολο καθάρισμα (για να την κάνεις καινούργια) αν και νομίζω σε ολες είναι πακέτο. ψήνω σχεδόν κάθε ήμερα, μια πυρόλυση της κανω και κάθε δυο μήνες ένα ελαφροί ξύσιμο με σπάτουλα πλαστική και με σκούπα ηλεκτρική μαζεύω τη καρβουνόσκονη. Αυτά αν θες κατι με ρωτάς.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Είμαι ανάμεσα σε αυτήν και την Napoleon rogue 425

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, schaliasos είπε

Η δική μας φετινή ταπεινή Τσικνοπέμπτη!

Καλά ψησίματα σε όλους.

IMG_20210304_174250.jpg

IMG_20210304_180318.jpg

δε μας λες τι έχεις το πήλινο και μας κρατάς σε αγωνία 😁

εδώ είμαστε και εμείς. 

Με πατάτες στο βάθος να κρύβονται στο αλουμινόχαρτο 

157543142_1561456987387732_6095638164528735843_n.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια φώτο πριν το ψήσιμο γιατί μετά τα λιμαρια κόντεψαν να μου φάνε τα δάκτυλα. Καλά να είμαστε να ψήνουμε συνέχεια. 

 

IMG_20210304_175606.jpg

Επεξ/σία από tsiro7
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum. Παρακολουθώ το θέμα καθημέρινά, αν και θεωρώ ότι έχει γίνει χαώδες πια.
Έχω αρκετά χρόνια την outback amigo η οποία είχε αγοραστεί από Παρουσίαση, και δυστυχώς μάλλον δεν πωλήθηκε ξανά πουθενά στον κόσμο, γιατί δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να την βρώ κάπου.

Δεν λέω τα έχει φάει τα ψωμιά της, αλλά λυπάμαι και να αναβαθμίσω γιατί ζω μόνος μου, οπότε και χρησιμοποιείται , ναι μεν σχεδόν καθημερινά, αλλά τις περισσότερες φορές για μικρές ποσότητες φαγητού.

Έχω τα εξής θέματα, που επειδή έχω απευθυνθεί στον εισαγωγέα (ΣΑΡΑΦΙΔΗ) και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, θέλω να βρω κάποιον να μου φτιάξει μια νέα προστασία - διανομή της θερμότητας (heat shield) και ιδανικά και νέες σχάρες (μαντέμι ή inox). Έχουν πολύ ιδιαίτερο σχήμα, και δεν μπορώ να βρώ κάτι που να μου κάνει, ώστε να τα αντικαταστήσω.

Γνωρίζει κανείς φίλος από εδώ κάποιον που να κάνει τέτοιες μικροδουλειές , γιατί όπου έχω απευθυνθεί δεν βρίσκω ανταπόκριση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

θα σου πρότεινα να πας σε ένα οποιοδήποτε σιδεράδικο. Τα μέτρα μόνο θα χρειαστούν, άντε να τους δείξεις και τα πρωτότυπα για να καταλάβουν πώς ακριβώς τα θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tasatva είπε

Γνωρίζει κανείς φίλος από εδώ κάποιον που να κάνει τέτοιες μικροδουλειές , γιατί όπου έχω απευθυνθεί δεν βρίσκω ανταπόκριση.

Μερικες σελιδες πισω καποια παιδια ειχαν βαλει φωτο απο ανοξειδωτες σχαρες. Πηγαινε βρες τις αναρτησεις (πριν λιγες μερες ηταν) και ρωτησε τα παιδια απο που τις εφτιαξαν.

Αν και πιστευω οτι ισως να μην αξιζει τον κοπο. Γιατι αν θες κανενα 100€ η σχαρα, κανενα 50€ οι ανακλαστηρες, τοτε καλυτερα να πας σε μια καινουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αν και πιστευω οτι ισως να μην αξιζει τον κοπο. Γιατι αν θες κανενα 100€ η σχαρα, κανενα 50€ οι ανακλαστηρες, τοτε καλυτερα να πας σε μια καινουρια.

Ναι, αν είναι τέτοιο το κόστος συμφωνώ δεν αξίζει.

Το βρήκα το post, thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα !! Καιρό τώρα παρακολουθώ και εγώ το νήμα !! Θα ήθελα να προβώ σε αγορά μιας και το κάρβουνο είναι απαγορευτικό σε πολυκατοικία !! 

Έχετε να προτείνεται κάτι value for money για το μπαλκόνι ;; Κοιτούσα κάτι Bormann με αρκετές κριτικές στο Skroutz ! 
 


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas_kriti είπε

Παιδιά καλησπέρα !! Καιρό τώρα παρακολουθώ και εγώ το νήμα !! Θα ήθελα να προβώ σε αγορά μιας και το κάρβουνο είναι απαγορευτικό σε πολυκατοικία !! 

Έχετε να προτείνεται κάτι value for money για το μπαλκόνι ;; Κοιτούσα κάτι Bormann με αρκετές κριτικές στο Skroutz ! 

Εχω μια φθηνη bormann για δευτερη και δηλωνω ευχαριστημενος... τόσο που ενω πηγαινα για να σκασω 500αρα για κυρια ισως παρω μια Bormann με τα μισα και όσο πάει γιατι ουτε με 500 ούτε με 600 παιρνω αυτα που θελω σε επωνυμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Εχω μια φθηνη bormann για δευτερη και δηλωνω ευχαριστημενος... τόσο που ενω πηγαινα για να σκασω 500αρα για κυρια ισως παρω μια Bormann με τα μισα και όσο πάει γιατι ουτε με 500 ούτε με 600 παιρνω αυτα που θελω σε επωνυμη

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Εγω προσωπικά σκέφτομουν την Bormann BBQ3000..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas_kriti είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Εγω προσωπικά σκέφτομουν την Bormann BBQ3000..

εαν δε βιάζεσαι περιμενε... λογω Lockdown εχουν ανεβασει στο θεο τις τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...