Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συγκεκριμένη https://www.skroutz.gr/s/11205645/Outdoorchef-Ascona-570G.html την προτείνουν για εμμέσως ψήσιμο λόγο του διπλού καυστρα και από τι μου είπε ο άνθρωπος μπορεί να κρατά 100 120 βαθμούς στο έμμεσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1940

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

Ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο σχετικά με την ψησταριά...

Έχω παραλάβει τον ανταπτορα (γερμανική σε ελληνική) μπουκάλας από Θεσσαλονίκη...πήρα και μπουκαλα σήμερα και έκανα σύνδεση...

Ναι καλα...σιγά μην δούλευε... :(

ο ανταπτορας δεν σφίγγει ούτε στην πλευρά της μπουκάλας ούτε στην πλευρά του ρυθμιστή...άχριστος εντελώς...

Ποιο καλά σφίγγει ο ρυθμιστής στην μπουκάλα κατευθείαν αντί ο ανταπτορας...στην ουσία είτε η διαφορά είναι 1-2χιλιοστα μαξ στις διαμέτρους μεταξυ μπουκάλας και ρυθμιστή... Φανταστείτε με λίγο τεφλόν κατάφερα και την κουμπωσα σχετικά και έκανα ένα ανανά γρήγορα 2-3 λεπτα να δω αν όλα καλά με την ψησταριά...και έσβησα γιατί είχε διαροουλα...

Είμαι σε σκέψη να δώσω 10ευρω να αλλάξω ρυθμιστή να τελειώνω...δεν φαντάζομαι ότι θα παίζει ρόλο..

Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα της θεσαλονικης...να δω τι θα μου πούνε...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.ff0af76fef21782f483241dc14315656.pngΑν ενδιαφέρει κάποιον......

1 ώρα πριν, niktac είπε

Η συγκεκριμένη https://www.skroutz.gr/s/11205645/Outdoorchef-Ascona-570G.html την προτείνουν για εμμέσως ψήσιμο λόγο του διπλού καυστρα και από τι μου είπε ο άνθρωπος μπορεί να κρατά 100 120 βαθμούς στο έμμεσο 

Δές και αυτό https://www.praktiker.gr/p/psistaria-ygraeriou-weber-q-2200-102401

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giannislazy είπε

εννοείται μπροστά στην custom made original κουκούλα της αντιπροσωπείας φαίνεται πρόχειρη η κουκούλα του Leroy. γι'αυτό η μία κάνει 12 και η άλλη 80+€

Φιλε ενας απλος ελεγχος στο scroutz δειχνει οτι η μαμα κουκουλα κανει 59 ευρω κι οχι 80+ που αναφερεις.

Περαν αυτου υπαρχουν και  no name με 10 ευρω που καλυπτουν και τα πλαινα του bbq.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο σχετικά με την ψησταριά...

Έχω παραλάβει τον ανταπτορα (γερμανική σε ελληνική) μπουκάλας από Θεσσαλονίκη...πήρα και μπουκαλα σήμερα και έκανα σύνδεση...

Ναι καλα...σιγά μην δούλευε... :(

ο ανταπτορας δεν σφίγγει ούτε στην πλευρά της μπουκάλας ούτε στην πλευρά του ρυθμιστή...άχριστος εντελώς...

Ποιο καλά σφίγγει ο ρυθμιστής στην μπουκάλα κατευθείαν αντί ο ανταπτορας...στην ουσία είτε η διαφορά είναι 1-2χιλιοστα μαξ στις διαμέτρους μεταξυ μπουκάλας και ρυθμιστή... Φανταστείτε με λίγο τεφλόν κατάφερα και την κουμπωσα σχετικά και έκανα ένα ανανά γρήγορα 2-3 λεπτα να δω αν όλα καλά με την ψησταριά...και έσβησα γιατί είχε διαροουλα...

Είμαι σε σκέψη να δώσω 10ευρω να αλλάξω ρυθμιστή να τελειώνω...δεν φαντάζομαι ότι θα παίζει ρόλο..

Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα της θεσαλονικης...να δω τι θα μου πούνε...

 

 

Καλύτερα μην αλλάξεις ρυθμιστή γιατί η ψησταριά δουλεύει με τον συγκεκριμένο. Δες μήπως μπορείς να βρεις άλλο αντάπτορα, μήπως είχε θέμα ο συγκεκριμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Φιλε ενας απλος ελεγχος στο scroutz δειχνει οτι η μαμα κουκουλα κανει 59 ευρω κι οχι 80+ που αναφερεις.

Περαν αυτου υπαρχουν και  no name με 10 ευρω που καλυπτουν και τα πλαινα του bbq.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κόντρα για το θέμα ΚΟΥΚΟΥΛΑ. 

Πάντως μπήκα στο skroutz και για την Napoleon 525 δεν βρήκα κάτι κάτω από 104€. https://www.skroutz.gr/s/23959353/Napoleon-Κάλυμμα-Ψησταριάς-για-Rogue-525.html

Πάντως και αυτή του Leroy τα καλύπτει όλα και τα πλαινά όπως την έχω κι εγώ στην φώτο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2021 στις 4:31 ΜΜ, Evgenios_V είπε

Πακέτο παρεληφθει... Ειπα να μην ζορισω το προγραμμα και να το παρω αυριο αλλα μπαααα... Σαν να ηταν χριστουγεννα...χαχαχαχαχα

Αργοτερα και συναρμολογημένο...

για την ωρα μπηκε ανετα στο αυτοκινητο...golf plus...

και ανέβηκε στο σπιτι/διαμερισμα με την κουτα...δεν ειναι τοσο βαρυ οσο άτσαλο το μέγεθος του λογω κουτας...

ανοιξα κουτα (ολα πολυ καλα τοποθετημένα μέσα) για να μην το σερνω στο ξυλινο πατωμα και το εβγαλα κομματι κομματι στο μπαλκονι...ο κάδος φαινεται πολυ πολυ ποιοτικος αν τον συγκρινω με της προηγουμενης no name...

λοιπες εντυπώσεις μετά την συναρμολόγηση κτλ κτλ...

 

Δυστηχως δεν καταφεραμε να συντονιστουμε με τον Γιαννη, και ετσι δεν γνωριστήκαμε...

IMG_20210317_153129_resized_20210317_042453891.jpg.efcff8ec48bdc7b5fee542b814484f3f.jpgIMG_20210317_153437_resized_20210317_042453396.jpg.1a4b7eb0ef012e40cce456a3612569ec.jpg

 

IMG_20210317_163443_resized_20210317_044116141.jpg

IMG_20210317_163441_resized_20210317_044116444.jpg

Τελικό κοστος μεταφορικών

67,59ευρω + 2ευρω (για να το βαλουν οι γερμανοι σε παλέτα για να κανουν εξαγωγή) - 10ευρω (κουπόνι οταν ανοιξα λογαριασμό στο ESWD) = 59,59ευρω

Ουτε του παπα...!!! 

Καλορίζικη.

Καλά ψησίματα!!!

Όταν κάνεις το πρώτο θέλω εντυπώσεις.

Δούλεψε κανονικά η Ελληνική φιάλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Φιλε ενας απλος ελεγχος στο scroutz δειχνει οτι η μαμα κουκουλα κανει 59 ευρω κι οχι 80+ που αναφερεις.

Περαν αυτου υπαρχουν και  no name με 10 ευρω που καλυπτουν και τα πλαινα του bbq.

Μπορείς να ανεβάσεις το link γιατί με ενδιαφέρει; Στο skroutz έχει πάνω από 100€ για την συγκεκριμένη ψησταριά.

Επίσης από ό,τι βλέπω στην φωτογραφία που ανέβασε ο @giannislazy τα πλαϊνά τα καλύπτει η κουκούλα του Leroy. Ας μας διαφωτίσει με μια φωτογραφία από το πλάι, αλλά έτσι φαίνεται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μου έκαναν καλύτερη τιμή στο σύνολό δλδ μου βγήκε 30ευρω η κουκουλα δεν θα αγόραζα την μαμά...

Θα έπαιρνα μια με 10-20 ευρώ όπως είχα στην προηγούμενη να κάνω την δουλειά μου...

Αυτή η ραμμένη που έβαλε κάποιος από το Αιγάλεω δείχνει αξιοπρεπέστατη...

Αλλά και του Γιάννη με τα 12ε μια χαρά καλύπτει τα πάντα...όπως φαίνεται από την φωτογραφία...

Και αν την πάρει και κανένας αέρας θα γελάει ενώ αν σου πάρει ο αέρας 120ευρω θα κλαις... ;)

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gdeli είπε

 

Ερωτήσεις προς τους δύο "κουκουλοφόρους":

3. @costas_ Πλένεται εύκολα; Δεν θυμάμαι αν σε είχα ρωτήσει και για το πόσο αδιάβροχη είναι.

Ε όχι και κουκουλοφόρος! Ψήστης ναι

Εχω έξω από το σπίτι μεγάλα πεύκα και αυτή την εποχή κιτρινίζουν τα πάντα από την γύρη κάθε μέρα και η μαύρη κουκούλα γίνεται κατακίτρινη. Την πλένω κάθε τόσο, όπως είναι επάνω στην ψησταριά, με το λάστιχο και στεγνώνει και ξαναβρέχεται μέρα παρά μέρα. Δεν έχει πάθει τίποτα και είναι σαν καινούρια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😁Αυτό ακριβώς είχα κατά νου! Την γύρη των πεύκων! Και να την πλένω επανω στην ψησταριά! Άρα δεν περνάει νερό μέσα στην ψησταριά; Αυτό είναι σημαντικό, γιατί στο βίντεο της Napoleon λένε ότι δεν πρέπει να εγκλωβίζονται υγρασίες λόγω της κουκούλας. Οπότε αν πλένεται τόσο εύκολα και δεν βρέχεται από κάτω η ψησταριά μάλλον συμφέρει προς τα εκεί να στραφώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Evgenios_V said:

Ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο σχετικά με την ψησταριά...

Έχω παραλάβει τον ανταπτορα (γερμανική σε ελληνική) μπουκάλας από Θεσσαλονίκη...πήρα και μπουκαλα σήμερα και έκανα σύνδεση...

Ναι καλα...σιγά μην δούλευε... :(

ο ανταπτορας δεν σφίγγει ούτε στην πλευρά της μπουκάλας ούτε στην πλευρά του ρυθμιστή...άχριστος εντελώς...

Ποιο καλά σφίγγει ο ρυθμιστής στην μπουκάλα κατευθείαν αντί ο ανταπτορας...στην ουσία είτε η διαφορά είναι 1-2χιλιοστα μαξ στις διαμέτρους μεταξυ μπουκάλας και ρυθμιστή... Φανταστείτε με λίγο τεφλόν κατάφερα και την κουμπωσα σχετικά και έκανα ένα ανανά γρήγορα 2-3 λεπτα να δω αν όλα καλά με την ψησταριά...και έσβησα γιατί είχε διαροουλα...

Είμαι σε σκέψη να δώσω 10ευρω να αλλάξω ρυθμιστή να τελειώνω...δεν φαντάζομαι ότι θα παίζει ρόλο..

Αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα της θεσαλονικης...να δω τι θα μου πούνε...

 

 

Επειδή και εγώ έχω πάρει ανταπτορα και είναι μια χαρά...το βιδώνεις αριστεροστροφα έτσι?  Και γενικά οι φιάλες βιδώνουν αριστερά. 

Επεξ/σία από g_f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, g_f είπε

Επειδή και εγώ έχω πάρει ανταπτορα και είναι μια χαρά...το βιδώνεις αριστεροστροφα έτσι?  Και γενικά οι φιάλες βιδώνουν αριστερά.Γν

Γνωρίζω ότι βιδωνουν αριστερα...αλλά το συγκεκριμένο είναι μεγαλύτερο από ότι πρέπει...

Δυστυχώςπρέπει να στείλανε λάθος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Τι τσακώνεστε για τις κουκούλες? Έιναι μέχρι να σας φύγει η χαρά του καινούργιου μετά δεν θα την ξαναβάλετε πάνω, μόνο μπελάς είναι. 

Δεν κατάλαβες., την κουκούλα την βάζουμε για το κακό το μάτι της γειτονιάς. Να σκάσουνε οι οχτροί μας.. η ψησταριά υα γυαλίζει πάντα και θα σπάει μύτες 

Επεξ/σία από costas_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...