Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Evgenios_V said:

Περι σουβλας...

Μετρησα την 525 και απο ακρη σε ακρη ο καδος ψησίματος ειναι 77,5εκ...

Αρα μπορεί να μας κάνει αυτή του Κιτ ψησταριάς υγραερίου NATERIAL απο Λερου στα 50€ μας κάνει μια χαρά 86 εκατοστά μήκος λέει...

και απο οτι βλέπω εχει ακόμα και αντίβαρο που σε ενα ακανονιστο κομμάτι κρέας θα ειναι χρησιμο...

Ισως χρειάζεται μια μικρή αλλαγή στις τρυπες αλλα αυτό δεν ειναι τιποτα...

Αντε να ανοιξούν τα καταστηματα να μπορούμε να κανουμε καμια καλή ψακτική γιατι μας εχει φάει το απο απόσταση...

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kit-psistarias-ugraeriou-naterial-81873760

Έχω την εντύπωση ότι την έχω δει πριν λίγο καιρό, με προσφορά, στα 30€

18 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

This is me 🙋

Ίδιο επώνυμο έχουμε...Από ότι φαίνεται δε μας ξέρω όλους! 😆

Επεξ/σία από thodoris1985
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Στις 19/3/2021 στις 8:31 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

Πόσα δευτερόλεπτα ψεκάζει με καλό τρομπαρισμα? Ίδιο φαίνεται αυτό που έχω αλλά ψεκάζει το πολύ 1-2". Μετά θέλει πάλι καμία 15αρια φορές τρόμπα.

Πολύ κουραστικό το βρήκα εγώ... Δεν μου άρεσε  καθόλου. Δεν με βόλεψε γιατί πετούσε για λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, koklas είπε

Πολύ κουραστικό το βρήκα εγώ... Δεν μου άρεσε  καθόλου. Δεν με βόλεψε γιατί πετούσε για λίγο. 

Ναι το ίδιο πρόβλημα έχω και γω, δεν αξίζει. Εκτός και αν το δικό μου είναι χαλασμένο γιατί το πήρα και μεταχειρισμένο.

Τώρα παρήγγειλα ένα σπρέι σε αεροσολ να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ρε αλητες εχουμε ανταλαξει τοσες συνταγες,ειστε απο ΝΑΞΟ κ δεν λετε τιποτα???? Απο Κωμιακη ειμαι εγω.

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, villasg είπε

Εχουμε αποψη για  ENDERS ??     https://el.enders-outdoor.com/product-category/psistaries/psistaries-ugraeriou/

 

Είχε ρωτήσει και πιο παλιά ένα άλλο παιδί.

Δεν γνωρίζω, αν τελικά προχώρησε σε αγορά ο φίλος του, που αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alimentas είπε

Καλα ρε αλητες εχουμε ανταλαξει τοσες συνταγες,ειστε απο ΝΑΞΟ κ δεν λετε τιποτα???? Απο Κωμιακη ειμαι εγω.

"Γεια σας παιδιά, είμαι ο Φάνης, ψάχνω ψησταριά, είμαι από Νάξο και είμαι λιβαδιτης" χαχαχα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω έναν απολογισμό για τη Monarch 340.. Εξαιρετικά ψησιματα... Πολύ καλές θερμοκρασίες... Κρατάει καλά την θερμοκρασία.. Ψουμερα κρέατα. Όσο αναφορά το πλαϊνό μάτι δεν αξίζει καν... Ειλικρινά το μετάνιωσα.. Με το ζόρι πατάτα τηγανιτη. Μην σχολιάσω για γαυρο καλαμάρι... Ξεχάστε το... Πρέπει να βρω μια λύση για καλό μάτι δυνατό.. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον η σειρά freestyle έχει ανεβεί και στο επίσημο γερμανικό site

https://www.napoleon.com/en/de/barbecues/products/gas-grills/freestyle-series

Έχουν ενδιαφέρον πάντως. Μακάρι να τις φέρει και η ελληνική αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannislazy είπε

Καλή Κυριακή σε όλους. επίσημη πρεμιέρα σήμερα με κόσμο στις εξέδρες να ζητωκραυγαζουν die Covid die

 

Ωραίος! Από την αρχή της έδωσε και κατάλαβε! Πώς ήταν το αποτέλεσμα; Τα επόμενα θα είναι ακόμα καλύτερα και όσο την μαθαίνεις τόσο θα καλυτερεύουν ακόμα περισσότερο.

Φιλική συμβουλή, μην βάζεις τόσο λάδι στα κρέατα πριν τα ψησεις γιατί θα γίνει φλογοβόλο, είναι τρομερά εύφλεκτο το ελαιόλαδο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Πλέον η σειρά freestyle έχει ανεβεί και στο επίσημο γερμανικό site

https://www.napoleon.com/en/de/barbecues/products/gas-grills/freestyle-series

Έχουν ενδιαφέρον πάντως. Μακάρι να τις φέρει και η ελληνική αντιπροσωπεία.

Φθηνότερες αλλά με μείωση της εγγύησης κατα 5 χρόνια (10 σε αυτές). Πρέπει να περιμένουμε να δούμε τις διαφορές με τις υπάρχουσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gdeli είπε

Ωραίος! Από την αρχή της έδωσε και κατάλαβε! Πώς ήταν το αποτέλεσμα; Τα επόμενα θα είναι ακόμα καλύτερα και όσο την μαθαίνεις τόσο θα καλυτερεύουν ακόμα περισσότερο.

Φιλική συμβουλή, μην βάζεις τόσο λάδι στα κρέατα πριν τα ψησεις γιατί θα γίνει φλογοβόλο, είναι τρομερά εύφλεκτο το ελαιόλαδο!

αυτή τη φορά δεν στέγνωσε τπτ. όλα άψογα. Τα κρεατκά τα ετοίμασε η πεθερά μου με το λάδι λες και έφτιαχνε φασολάκια. Ολά καλά πήγαν, μόνο αυτή η δεξιά κάτω με ταλαιπώρησε αλλά όχι σε βαθμό που να ανησυχήσω. Βοηθάει που ίσως στις Ναπόλεον τα sear plates είναι σε επίπεδα και ενδιάμεσα των καυστήρων. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω παϊδάκια να δω. 

Είναι η 1η μου επαφή με αέριο και ακόμη είμαι φοβισμένος. 

Τις μαντεμένιες σχάρες, τις συντηρείτε μετά από κάθε ψήσιμο? Εγώ μέχρι στιγμής, μετά από κάθε ψησιμό (τα 2 που έκανα), εφάρμοσα πυρόλυση-τριψιμο-λάδωμα-άναμα. Υπερβολή?

Επεξ/σία από giannislazy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Τις μαντεμένιες σχάρες, τις συντηρείτε μετά από κάθε ψήσιμο? Εγώ μέχρι στιγμής, μετά από κάθε ψησιμό (τα 2 που έκανα), εφάρμοσα πυρόλυση-τριψιμο-λάδωμα-άναμα. Υπερβολή?

Εγώ για οικονομία καυσίμου, μόλις τελειώσω το μαγειρεμένα την σβήνω και αφήνω τη σχάρα με τα λίπη από τα ψητά μέχρι τν επόμενη φορά. Μετά όταν θέλω να ξαναψησω την αφήνω να ζεσταθεί και τρίβω με τη βούρτσα να φύγουν τα καμμένα πριν υπολείμματα από το προηγούμενο ψήσιμο. Μία στις είκοσι, λαδωνω και τη σχάρα αφού την τρίψω να είναι καθαρή πρώτα.

Σωστό ή λάθος, δεν ξέρω, εγώ έτσι το κάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...