Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, pan_paid είπε

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα πλατώ ψησίματος somagic και σκέφτομαι να πάω σε αγορά μεγάλης αλλά δεν θέλω να φύγω πάνω από 450 ευρο . Σκέφτομαι την unimac ή την borman και οι δύο με τους 4+1 καυστήρες αλλιώς την somagic. Μου προτείνετε κάτι από τα τρία? Ξέρω πως napoleon kai weber είναι κορυφή αλλά σκέφτομαι να γλυτώσω κάποια λεφτά.

 

Είσαι ευχαριστημένος από την somagic;

Ποιό μοντέλο έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Λοιπον ας γραψω εδω σχετικα με την εγγυηση. Ειπα να στειλω μηνυμα στην αντιπροσωπια εδω της weber για τα flavorised bars γιατι φαινονται σκουριασμενα. Καταρχας με ενημερωσαν οτι ειναι ανοξειδωτο ατσαλι και δεν ειναι σκουρια, αλλα εχει αλλαξει χρωμα λογω θερμοκρασιας. Επισης και σημαντικότερο που ηθελα να αναφερω, ειναι οτι δεν με καλυπτει η weber στην Ελλαδα, γιατι ειναι αγορασμενη απο UK. Η ψησταρια μου ειναι λεει κατασκευασμενη για να λειτουργει εκει και οχι εδω. Βεβαια εχουμε ακριβως τα ιδια νουμερα σε πιεσεις κλπ, αλλα τελος παντων. 

Θα ενημερωσω μολις εχω απαντηση απο Weber UK.

flavorized bars.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Λοιπον ας γραψω εδω σχετικα με την εγγυηση. Ειπα να στειλω μηνυμα στην αντιπροσωπια εδω της weber για τα flavorised bars γιατι φαινονται σκουριασμενα. Καταρχας με ενημερωσαν οτι ειναι ανοξειδωτο ατσαλι και δεν ειναι σκουρια, αλλα εχει αλλαξει χρωμα λογω θερμοκρασιας. Επισης και σημαντικότερο που ηθελα να αναφερω, ειναι οτι δεν με καλυπτει η weber στην Ελλαδα, γιατι ειναι αγορασμενη απο UK. Η ψησταρια μου ειναι λεει κατασκευασμενη για να λειτουργει εκει και οχι εδω. Βεβαια εχουμε ακριβως τα ιδια νουμερα σε πιεσεις κλπ, αλλα τελος παντων. 

Θα ενημερωσω μολις εχω απαντηση απο Weber UK.

flavorized bars.jpg

πλυντήριο πιάτων χωράνε; για βαλ'τα μέσα. τα ανοξείδωτα δε μασάνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, pan_paid είπε

Είμαστε μια οικογένεια με 2 πολύ μικρά παιδιά και 4 καυστήρες σκεφτόμουν για να μπορώ να καλέσω και ένα ζευγάρι φιλικό και να φάμε όλοι μαζί αν και έχετε δίκιο και ίσως είναι υπερβολή και πάω στους 3. Μέχρι 500 εννοείτε πως μπορώ να πάω αν αξίζει αν και θα ήθελα και μάτι πλαϊνό για να μπορεί να τηγανίζει στο μπαλκόνι αν και διάβασα πως αυτά τα μάτια είναι αδυναμα και δεν τηγανίζεις με ευκολία. Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας

Θα σου πρότεινα να αποφασίσεις με βάση την επιφάνεια ψησίματος και να μην κοιτάς (σχεδόν) καθόλου τον αριθμό των καυστήρων. Για παράδειγμα αν συγκρίνεις τη Napoleon και τη Broil King, η Napoleon έχει σε κάποια μοντέλα λιγότερους καυστήρες αλλά την ίδια ή μεγαλύτερη επιφάνεια ψησίματος από ότι η Broil King. Ο αριθμός των καυστήρων έχει να κάνει μόνο με τη μέθοδο ψησίματος. Δηλαδή να έχεις τουλάχιστον 2 καυστήρες έτσι ώστε να μπορείς να ψήσεις έμμεσα το φαγητό σου (δηλαδή να έχεις και αυτή τη δυνατότητα τοποθετώντας το φαγητό επάνω από κλειστό καυστήρα και αφήνοντας αναμμένο τον δίπλα). Συν ότι αν στην ίδια επιφάνεια ψήσιματος έχεις λιγότερους καυστήρες θα κάνεις γενικά οικονομία στο αέριο.

Οπότε στα χρήματα που διαθέτεις μπορείς πολύ άνετα να πας σε Napoleon που έχει τις μεγαλύτερες εγγυήσεις (έως 15 χρόνια) και σε άλλα μέρη της ψησταριάς πέρα από το καπάκι και το cookbox , π.χ. έχει 10 χρόνια στους καυστήρες και 50% έκπτωση στο ανταλλακτικό μέχρι το 15 έτος, τη στιγμή που άλλες εταιρίες έχουν στην καλύτερη 5 έτη στον καυστήρα.

  • Επίσης στη Napoleon έχεις τους ισχυρότερους καυστήρες, το μοναδικό cookbox που διαθέτει κεραμική επίστρωση , για ευκολότερο καθαρισμό που δεν είναι απόλυτη ανάγκη να γίνεται μετά από κάθε ψήσιμο,
  • Έχεις σοβαρό και πολύ εντυπωσιακό σύστημα εκκίνησης των καυστήρων με δέσμη φλόγας που ανάβει με την πρώτη τους καυστήρες και μπορείς να τους ανάψεις και μόνο με το ένα χέρι (αν πχ κρατάς φαγητό ή πιάτα στο άλλο χέρι), επίσης το σύστημα αυτό ανάβει το ίδιο καλά τους καυστήρες ακόμα και μετά από καιρό χρήσης των καυστήρων γιατί υπάρχει άμεση φλόγα και όχι μόνο σπίθα
  • έχεις καλύμματα καυστήρων (flavorizer bars / sear plates) που σε όλα τα μοντέλα ακόμα και στις πιο οικονομικές σειρές είναι ανοξείδωτο ατσάλι και όχι εμαγιέ όπως πχ σε Weber Spirit (τα εμαγιέ και καταστρέφονται πιο γρήγορα, καθαρίζουν πιο δύσκολα, και δεν είναι ότι καλύτερο για επαφή με το φαγητό σου πάντα σε σχέση με το ανοξείδωτο).
  • Επίσης στα Napoleon έχεις τα ίδια καλύμματα καυστήρων τοποθετημένα σε 2 επίπεδα καθ'ύψος αλλά έχουν και κλίση προς το μέσα μέρος, με αυτό τον τρόπο η θερμότητα κατανέμεται ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνεια της σχάρας, και λόγω της κλίσης έχουμε επίσης ομοιόμορφη θερμότητα στο μέσα και έξω μέρος της ψησταριάς (παραδοσιακά όλα τα μπάρμπεκιου λόγω του καπακιού έχουν ανάγκη για περισσότερη θερμότητα στο μπροστά μέρος, η κλίση των καλυμμάτων δημιουργεί μια θερμοκουρτίνα στο μποστά μέρος της ψησταριάς).
  • Έχεις σχάρες wave (κυματιστό χαρακτηριστικό σχήμα) για να βάλεις λεπτές κοπές κρεάτων και λαχανικών είτε οριζόντια είτε κάθετα στη σχάρα, χωρίς να φοβάσει μην πέσουν ανάμεσα στα κενά της σχάρας.
  • Οι Napoleon είναι οι μοναδικές ψησταριές που είναι υβριδικές και μπορείς να ψήσεις στην ίδια ψησταριά και με κάρβουνα (υπάρχουν ειδικές εγκοπές στον κάδο όπου τοποθετείτε ειδικό σκεύος για τα κάρβουνα).
  • Πολύ εύκολος καθαρισμός λόγω του ειδικού σχεδιασμού και των αφαιρούμενων μερών αλλά και τη κεραμική επίστρωση 
  • Τις λιγότερες αναφλέξεις που μπορείς να δεις σε μπάρμπεκιου υγραερίου όταν ψήνεις λιπαρά φαγητά όπως λουκάνικα, παϊδάκια, προβατίνα, σταβλίσιες μπριζόλες κτλ.

Μετά υπάρχουν και άλλες επιλογές αν μπορείς να πας σε μεγαλύτερο budget όπως πλαϊνό μάτι υπέρυθρης ακτινοβολίας που έχει πλέον μεγάλο νόημα καθώς δεν υπάρχει σύγκριση με τα παραδοσιακά απλά μάτια που είναι σχετικά δύσκολο να γίνει δυνατό τηγάνισμα, βράσιμο ή μαγείρεμα. Δηλαδή στο απλό μάτι πρέπει να υπάρχουν ιδανικές συνθήκες στο μπαλκόνι για να φτάσει υψηλές θερμοκρασίες και αν φυσάει άνεμος είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα. Όταν έχεις μάτι με υπέρυθρη ακτινοβολία (sizzle zone) πιάνεις θερμοκρασίες έως 800 βαθμούς Κελσίου, όπως καταλαβαίνεις τηγανίζεις πλέον άνετα ότι θέλεις και σε ότι τηγάνι θέλεις (όχι μόνο μαντέμι) , θωρακίζεις τα πάντα όπως ακριβώς και στα πιο ακριβά εστιατόρια.. πας σε άλλο level και σβήνει πολύ δύσκολα με τον άνεμο στο μπαλκόνι. Δηλαδή όπως καταλαβαίνεις πλέον το μάτι έχει νόημα γιατί γίνεται επέκταση και αναβάθμιση της κύριας επιφάνειας ψησίματος.

Προσωπικά έχω τη φορητή της Napoleon την TravelQ γιατί είμαι εκδρομικός τύπος και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Επίσης έχω και την Napoleon Rogue 425 σταθερά στο μπαλκόνι για τα μεγάλα ψησίματα. Ακόμα και η φορητή είναι τόσο δυνατή και εύχρηστη με 2 καυστήρες που πολλές φορές καταλήγω να ανάβω εκείνη αν δεν έχω πάνω από 3-4 άτομα. Σκέψου ότι είχα πάει στην αντιπροσωπεία στο Κορωπί κατά την πρώτη μου επαφή με αυτό το brand (είχα εικόνα από Broil King και από Weber που έχει ακόμα ο ξάδερφός μου) για να αγοράσω τη φορητή , αλλά όταν είδα από κοντά και τα υπόλοιπα μοντέλα παρατήρησα τις μεγάλες διαφορές που σου αναφέρω και παραπάνω , και θεώρησα πως ήταν ευκαιρία να πάρω και την Rogue 425. Όπως αποδείχτηκε τώρα που όντως έγιναν sold out όλα τα μοντέλα της Napoleon ήταν πολύ καλή απόφαση που πρόλαβα και την πήρα και θα την έχω και για το Πάσχα!

Κάνε την έρευνα αγοράς σου και θα δεις πως όσο μπαίνεις στο άθλημα σιγά σιγά θα τα δεις όλα τα παραπάνω και πολλά περισσότερα!

58 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Λοιπον ας γραψω εδω σχετικα με την εγγυηση. Ειπα να στειλω μηνυμα στην αντιπροσωπια εδω της weber για τα flavorised bars γιατι φαινονται σκουριασμενα. Καταρχας με ενημερωσαν οτι ειναι ανοξειδωτο ατσαλι και δεν ειναι σκουρια, αλλα εχει αλλαξει χρωμα λογω θερμοκρασιας. Επισης και σημαντικότερο που ηθελα να αναφερω, ειναι οτι δεν με καλυπτει η weber στην Ελλαδα, γιατι ειναι αγορασμενη απο UK. Η ψησταρια μου ειναι λεει κατασκευασμενη για να λειτουργει εκει και οχι εδω. Βεβαια εχουμε ακριβως τα ιδια νουμερα σε πιεσεις κλπ, αλλα τελος παντων. 

Θα ενημερωσω μολις εχω απαντηση απο Weber UK.

 

Λογικά όντως θα είναι το ανοξείδωτο ατσάλι που έχει αλλάξει χρώμα, ωστόσο κάνε έναν κόπο και ρίχτου ένα καλό τρίψιμο με σύρμα να βεβαιώσεις ότι δεν αλλάζει κάτι! (αν ήταν σκουριά θα μπορούσε να φύγει με το τρίψιμο ή το ξύδι)

Επεξ/σία από eliassgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Λοιπον ας γραψω εδω σχετικα με την εγγυηση. Ειπα να στειλω μηνυμα στην αντιπροσωπια εδω της weber για τα flavorised bars γιατι φαινονται σκουριασμενα. Καταρχας με ενημερωσαν οτι ειναι ανοξειδωτο ατσαλι και δεν ειναι σκουρια, αλλα εχει αλλαξει χρωμα λογω θερμοκρασιας. Επισης και σημαντικότερο που ηθελα να αναφερω, ειναι οτι δεν με καλυπτει η weber στην Ελλαδα, γιατι ειναι αγορασμενη απο UK. Η ψησταρια μου ειναι λεει κατασκευασμενη για να λειτουργει εκει και οχι εδω. Βεβαια εχουμε ακριβως τα ιδια νουμερα σε πιεσεις κλπ, αλλα τελος παντων. 

Θα ενημερωσω μολις εχω απαντηση απο Weber UK.

flavorized bars.jpg

Αυτό με την μη κάλυψη της εγγύησης από την τοπική αντιπροσωπεία είναι λίγο θέμα για όσους αγόρασαν ή αγοράσουν από το εξωτερικό. Αν θυμάμαι καλά ο @Evgenios_Vείχε αναφέρει ότι ο Γερμανός του είπε πως καλύπτεται κανονικά, εφόσον είναι εντός ΕΕ. Ίσως να έχει να κάνει ότι πλέον η Αγγλία είναι εκτός ΕΕ ίσως όμως και να μην ισχύει αυτό που είπε ο Γερμανός.

Links από το site της Weber

https://consumer-care.weber.com/hc/en-us/articles/360023605472-Why-are-my-Flavorizer-bars-rusting-

https://www.weber.com/US/en/blog/burning-questions/flavorizer-bars-replace-em-or-keep-em/weber-30521.html

Σίγουρα υπάρχει αλλαγή χρώματος λόγω θερμοκρασιών που αναπτύσσονται και σίγουρα δεν θα γίνουν ποτέ όπως ήταν καινούργιες. Θεωρώ, με βάση και τα παραπάνω links, ότι καλύπτουν τις περιπτώσεις που έχει διαβρωθεί/τρυπήσει και όχι σε αυτή την κατάσταση που είναι τώρα οι δικές σου.

Όπως και να χει η επικοινωνία με την αντιπροσωπεία στην Αγγλία θα μας λύσει την απορία και ίσως διαφωτίσει περισσότερο τι ισχύει τελικά με τις εγγυήσεις και τις τοπικές αντιπροσωπείες, αν η ψησταριά έχει αγοραστεί από άλλη χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Λοιπον ας γραψω εδω σχετικα με την εγγυηση. Ειπα να στειλω μηνυμα στην αντιπροσωπια εδω της weber για τα flavorised bars γιατι φαινονται σκουριασμενα. Καταρχας με ενημερωσαν οτι ειναι ανοξειδωτο ατσαλι και δεν ειναι σκουρια, αλλα εχει αλλαξει χρωμα λογω θερμοκρασιας. Επισης και σημαντικότερο που ηθελα να αναφερω, ειναι οτι δεν με καλυπτει η weber στην Ελλαδα, γιατι ειναι αγορασμενη απο UK. Η ψησταρια μου ειναι λεει κατασκευασμενη για να λειτουργει εκει και οχι εδω. Βεβαια εχουμε ακριβως τα ιδια νουμερα σε πιεσεις κλπ, αλλα τελος παντων. 

Θα ενημερωσω μολις εχω απαντηση απο Weber UK.

flavorized bars.jpg

Απαράδεκτη η αιτιολόγηση...απαράδεκτη... ακομα και διαφορετικές πιέσεις κτλ να ειχες τι σχέση εχει το ενα με το αλλο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Links από το site της Weber

Ναι τα εχω δει αυτα, αλλα ειπα να ρωτησω γιατι διαβασα οτι σε αντιστοιχη περιπτωση (ιδιο προβλημα εννοω) τα αλλαξαν εδω στην Ελλαδα. Η αληθεια ειναι οτι εγινει ηδη απο τις πρωτες κιολας φορες ετσι. Τα εχω τριψει με συρμα και δεν φευγει αυτο το καφετι χρωμα.

Πιο πολυ με ενδιαφερει το θεμα της εγγυησης. Αν και πιστευω οτι αν βαλω απλα με διευθυνση Αγγλιας δεν θα εχω θεμα. Μεγαλο μειον ομως το να μην σε καλυπτει αν αλλαξεις χωρα.

4 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Απαράδεκτη η αιτιολόγηση...απαράδεκτη... ακομα και διαφορετικές πιέσεις κτλ να ειχες τι σχέση εχει το ενα με το αλλο...

Ειναι πιστοποιημενη να δουλευει μονο στις χωρες που αναγραφει το ταμπελακι. Στη δικη μου περιπτωση UK και Ιρλανδια.

Οποιος μπορει με weber ή αλλη ψησταρια ας βαλει το ταμπελακι του να δω  τις πιεσεις και τα ηδη του αεριου.

weber.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το απογευμα θα σου στεθλω...

Πάντως το βρισκω εξαιρετικά δυσκολο (εως απίθανο) οι εταιρίες να επανασχεδιάζουν κομμάτια ανάλογα την χώρα που κάνουν export ειδικά σε κατασκευές τέτοιου τύπου... το θέμα με τον ρυθμιστή θα πρέπει να ειναι μονο βάση νομοθεσίας αναλογα την χώρα...

Ειδαμε πχ οτι ο Γιαννης που πηρε την ιδια Γερμανική με εμένα και αλλαξε ρυθμιστή στην απόδοση (λεπτά λειτουργίας και θερμοκρασία που επιτυγχάνει) σε σχέση με εμενα που εβαλα αντάπτορα δεν εχει καμία διαφορά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, gdeli είπε

Φαντάζομαι ότι συνιστούν ατσάλινη βούρτσα επειδή αφενός το ατσάλι έχει χαμηλότερη σκληρότητα από την πορσελάνη και αφετέρου είναι πιο εύκολο να πλυθεί από την μπρούτζινη, που σκουριάζει αμέσως και μετά μεταφέρει σκουριά στην σχάρα.  Η Napoleon έχει inox βούρτσα και νομίζω την συστήνει για το καθάρισμα και της μαντεμένιας σχάρας. 

Εγώ πάλι επειδή τα φοβάμαι λίγο, μετά τα ψησίματα, αν υπάρχουν απομεινάρια, τα σπρώχνω να πέσουν κάτω με μια μεταλλική ή ξύλινη σπάτουλα και τρίβω τις σχάρες με χαρτί κουζίνας ποτισμένο σε ελαιόλαδο εφόσον υπάρχουν ακόμα υπολείμματα. Μετά καίω για κανένα 10λεπτο μέτρια φωτιά και τέρμα.

Θα σου πρότεινα αντί για χαρτί κουζίνας να χρησιμοποιείς ένα πινέλο σιλικόνης για την επάλλειψη της σχάρας, δεν αφήνει υπολείμματα, φτάνει σε όλες τις εσοχές της σχάρας, αντέχει υψηλές θερμοκρασίες, δεν σπαταλάς χαρτί!

Για seasoning της σχάρας μόνο ηλιέλαιο και ψήσιμο στο τέρμα low, και αν θες λάδωμα πριν το ψήσιμο τότε μπορείς εννοείται ότι λάδι θες! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θεωρω οτι ειναι απλα αυθερεσια της ελληνικης αντιπροσωπειας η μη καλυψη εγγυησης. Με επισημο email στα κεντρικα της εκαστοτε εταιριας νομιζω οτι εστω με με καθυστερηση θα βρεθει λυση. Δλδ σε περιπτωση που μετακομιζει στην ελευθερη και ενωμενη Ευρωπη καποιος πρεπει να πουλαει την οικοσκευη του?

Εμπειρια απο την Opel που ειχα παλια, ακριβως στον χρονο πανω, ενα φθαρμενο λαστιχακι εκανε να φυγει ολο το νερο απο το ψυγειο στην εθνικη και με τετοια ταυχυτητα και θερμικρασιες, σε 10 λεπτα κθριολεκτικα χτυπησε καπακι ο κινητηρας. Η ελληνικη αντιπροσωπεια εκανε τον κινεζο, οτι υπηρχε δικη μας ευθυνη και να κοιταγαμε τον δεικτη. Με email στην opel γερμανιας και απειλη κοινωποιησης στο Εθνος, μονο συγνωμη δε μας ζητησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ναι τα εχω δει αυτα, αλλα ειπα να ρωτησω γιατι διαβασα οτι σε αντιστοιχη περιπτωση (ιδιο προβλημα εννοω) τα αλλαξαν εδω στην Ελλαδα. Η αληθεια ειναι οτι εγινει ηδη απο τις πρωτες κιολας φορες ετσι. Τα εχω τριψει με συρμα και δεν φευγει αυτο το καφετι χρωμα.

Πιο πολυ με ενδιαφερει το θεμα της εγγυησης. Αν και πιστευω οτι αν βαλω απλα με διευθυνση Αγγλιας δεν θα εχω θεμα. Μεγαλο μειον ομως το να μην σε καλυπτει αν αλλαξεις χωρα.

Ειναι πιστοποιημενη να δουλευει μονο στις χωρες που αναγραφει το ταμπελακι. Στη δικη μου περιπτωση UK και Ιρλανδια.

Οποιος μπορει με weber ή αλλη ψησταρια ας βαλει το ταμπελακι του να δω  τις πιεσεις και τα ηδη του αεριου.

weber.jpg


0BB78F83-66C9-485C-9C73-629FA0014BA6.jpeg.a07ffc7129f04f901f67b39fb95071c7.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

8δολλαρια στο Αμαζον...45Ευρώ στην Ελλάδα... δεν παμε καλα...!!!

το έχει εδώ με 22.90€ (+2.5 μεταφορικά), δε το ξέρω το μαγαζί αλλά έχει paypal, οπότε είσαι ψιλό οκ

Μπορεί να έχει 8 λίρες στην Αγγλία, αλλά δεν είναι να μπλέκεις τώρα

Στη Γερμανία έχει 15€, βάλε και τα μεταφορικά, μία η άλλη έρχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ilpapacha είπε


0BB78F83-66C9-485C-9C73-629FA0014BA6.jpeg.a07ffc7129f04f901f67b39fb95071c7.jpeg

GB & GR τα ιδια ακριβως.

Απο εδω βλεπουμε τα εξης:

https://www.weber.com/US/en/blog/burning-questions/can-i-take-my-grill-to-another-country/weber-30242.html

Αναφορά σε κείμενο

Taking a gas grill into a country for which it was not designed to be used in, or converting/modifying a gas grill will void the warranty on the unit.

Learning this can be rather disappointing, especially if you’ve already had your Weber grill transported from one country to another, but there are safety factors and regulations to be considered, which result in the present situation. 

However, there are certain exceptions to this rule. For instance, if you buy a gas grill in North America, it can be taken anywhere within North America and will work and the warranty is kept intact. This is because the fuel sources available in Canada, the US and Mexico are all the same.

Οποτε εφοσον Αγγλια και Ελλαδα εχουν ιδια νουμερα, δεν εχω θεμα με εγγυηση.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...