Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1938

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

Καλησπέρα σας. 

Ψάχνομαι για μια ψησταριά κοντά στο 200αρι και έχω δει μια unimac με 4 καυστήρες στα 220€ και τώρα είδα ότι έβγαλε και στα Leroy σε προσφορά μια kenton με 4 καυστήρες στα 229€ ανάμεσα σε αυτές τις δύο ποια η γνώμη σας? Για τη unimac έχω δει βιντεακια και κριτικές αλλά για την kenton πολύ λίγα. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Athanasop said:

Καλησπέρα σας. 

Ψάχνομαι για μια ψησταριά κοντά στο 200αρι και έχω δει μια unimac με 4 καυστήρες στα 220€ και τώρα είδα ότι έβγαλε και στα Leroy σε προσφορά μια kenton με 4 καυστήρες στα 229€ ανάμεσα σε αυτές τις δύο ποια η γνώμη σας? Για τη unimac έχω δει βιντεακια και κριτικές αλλά για την kenton πολύ λίγα. 

Ευχαριστώ 

Την Kenton την έχουν αρκετοί εδώ και οι κριτικές πολύ καλές γιορτές την τιμή της.  Εγώ θα έπαιρνα αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Περα απο τα χρωματα που αλλαξαν λιγο, δε νομιζω να αλλαξε κατι αλλο. Πιο πολυ κατι σαν facelift που λενε και στα αυτοκινητα της εκαναν. Για μενα πιο πολυ με "ενοχλησε" οτι την πλασαρουν ως smart, ενω δεν ειναι ρε παιδι μου. Απλα θερμοκρασια σου δειχνει στο κινητο, δεν κανεις κατι αλλο. 

Το αλλο που μου εχει κανει αντυπωση με τη weber, ειναι οτι αναλογα τη χωρα, υποθετω, βαζει και καποια διαφορετικα χαρακτηριστικα στις ψησταριες της. Πχ στο βιντεο φαινεται η ζυγαρια για τη μπουκαλα που σου δειχνει ποσο εχει, που υπαρχει και σε πολλα βιντεο και review και στην spirit. Αυτο ομως δεν υπαρχει στις ευρωπαικες. Οπως επισης η δικη μου η genesis εχει ενα μικρο καυστηρα καθετο στους κυριως καυστηρες που τους ενωνει ολους μαζι ετσι ωστε αν σβησει ενας απο αερα πχ να αναψει αυτοματα παλι. Στο βιντεο δεν υπαρχει και μαλιστα ειχα δει και ενα αλλο βιντεο απο αυτο το καναλι που το ανεφερε ως αρνητικο την ελειψη αυτου του καυστηρα. Σε καποιες χωρες βαζει σχαρα με GBS και σε αλλες οχι. Σε καποιες στη σειρα S (stainless steel) βαζει ανοξειδωτη σχαρα και σε αλλες μαντεμι.

Είναι πολύ πιθανό να είναι επιλογές των αντιπροσώπων σε ότι αφορά τον εξοπλισμό και κατά συνέπεια της τελικής τιμής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για προτείνετε καμιά καλή και με φιλικό υλικό βούρτσα καθαρίσματος για τις μαντεμενιες σχάρες.

επίσης για τα τοιχώματα του κάδου, ειδικά για τα σήμεια που δύσκολα είναι προσβάσιμα εκεί που είναι οι πλαινοί καυστήρες σκεφτόμουν κάτι σας της Weber αλλα 16-18ε για μια ξυστρα τα θεωρώ πολλά. Υπάρχει κάτι που έχετε δοκιμάσει?

 

349384_1024.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Athanasop είπε

Καλησπέρα σας. 

Ψάχνομαι για μια ψησταριά κοντά στο 200αρι και έχω δει μια unimac με 4 καυστήρες στα 220€ και τώρα είδα ότι έβγαλε και στα Leroy σε προσφορά μια kenton με 4 καυστήρες στα 229€ ανάμεσα σε αυτές τις δύο ποια η γνώμη σας? Για τη unimac έχω δει βιντεακια και κριτικές αλλά για την kenton πολύ λίγα. 

Ευχαριστώ 

229 η μεγάλη ;

έφυγες χτες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Ρε παιδιά για προτείνετε καμιά καλή και με φιλικό υλικό βούρτσα καθαρίσματος για τις μαντεμενιες σχάρες.

επίσης για τα τοιχώματα του κάδου, ειδικά για τα σήμεια που δύσκολα είναι προσβάσιμα εκεί που είναι οι πλαινοί καυστήρες σκεφτόμουν κάτι σας της Weber αλλα 16-18ε για μια ξυστρα τα θεωρώ πολλά. Υπάρχει κάτι που έχετε δοκιμάσει?

 

349384_1024.jpg

Παρε απλα μια πλαστικη σπατουλα απο χρωματοπωλειο και αλλαξε και την οδοντοβουρτσα σου :P 

Στα flavorized bars μπορεις να βαλεις και μεταλικη σπατοτουλα ή βουρτσα. Στον καδο οχι, μονο πλαστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Παρε απλα μια πλαστικη σπατουλα απο χρωματοπωλειο και αλλαξε και την οδοντοβουρτσα σου :P 

Οδοντοβουρτσα πήρα της γυναίκας μου!!!

Για τις μαντεμένιες σχάρες κάτι καλό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giannislazy είπε

Οδοντοβουρτσα πήρα της γυναίκας μου!!!

Για τις μαντεμένιες σχάρες κάτι καλό?

 

Eγω εχω μια τετοια και κανει καλη δουλεια

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/vourtsa-3-kefalon-apo-plastiko-62315414

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Ρε παιδιά για προτείνετε καμιά καλή και με φιλικό υλικό βούρτσα καθαρίσματος για τις μαντεμενιες σχάρες.

επίσης για τα τοιχώματα του κάδου, ειδικά για τα σήμεια που δύσκολα είναι προσβάσιμα εκεί που είναι οι πλαινοί καυστήρες σκεφτόμουν κάτι σας της Weber αλλα 16-18ε για μια ξυστρα τα θεωρώ πολλά. Υπάρχει κάτι που έχετε δοκιμάσει?

 

349384_1024.jpg

Ξύλινη σπάτουλα με 1 ευρώ για το καθάρισμα του κάδου

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, plasTOST είπε

Από ότι βλέπω δεν κάνει για Spirit II

Μην ψαχνόσαστε με την ζυγαριά της βέμπερ. Κατ΄ αρχάς είναι ρυθμισμένη για τις 20λιβρες μπουκάλες των ΗΠΑ που ζυγίζουν γεμάτες 38 λίβρες ή 17 κιλά. Εδώ, πρώτον τα κιλά είναι περίπου 22-23 οπότε όταν θα είναι άδεια η φιάλη το κοκκινάκι στις ενδείξεις της ζυγαριάς θα δείχνει ότι έχει κι΄ άλλο και δεύτερον οι αμερικάνικες είναι κοντύτερες και χωράνε. Τρέχα γύρευε και μην μπλέκεις.

Πάρτε ένα καντάρι η μια ζυγαριά χεριού για βαλίτσες. 

Να προσθέσω ότι και η ζυγαριά της βεμπερ μια διάταξη ελατηρίου είναι (όπως το καντάρι) μικρής ακρίβειας (που μετά από κάνα χρόνο με κρεμασμένη μόνιμα την μπουκάλα θα δείχνει άντε γειά)

Επεξ/σία από PJK
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PJK είπε

Μην ψαχνόσαστε με την ζυγαριά της βέμπερ. Κατ΄ αρχάς είναι ρυθμισμένη για τις 20λιβρες μπουκάλες των ΗΠΑ που ζυγίζουν γεμάτες 38 λίβρες ή 17 κιλά. Εδώ, πρώτον τα κιλά είναι περίπου 22-23 οπότε όταν θα είναι άδεια η φιάλη το κοκκινάκι στις ενδείξεις της ζυγαριάς θα δείχνει ότι έχει κι΄ άλλο και δεύτερον οι αμερικάνικες είναι κοντύτερες και χωράνε. Τρέχα γύρευε και μην μπλέκεις.

Πάρτε ένα καντάρι η μια ζυγαριά χεριού για βαλίτσες. 

Να προσθέσω ότι και η ζυγαριά της βεμπερ μια διάταξη ελατηρίου είναι (όπως το καντάρι) μικρής ακρίβειας (που μετά από κάνα χρόνο με κρεμασμένη μόνιμα την μπουκάλα θα δείχνει άντε γειά)

Ή το πιο απλό μια διάφανη φιάλη από ανθρακόνημα (40ε εγγύηση επιστρέψιμα) και βλέπεις ακριβώς πόσο έχει μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, alexandrosgi είπε

Ή το πιο απλό μια διάφανη φιάλη από ανθρακόνημα (40ε εγγύηση επιστρέψιμα) και βλέπεις ακριβώς πόσο έχει μέσα

Ή ακόμα πιο απλά μια 2η φιάλη, και δε σε νοιάζει τίποτα :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...