Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δεύτερη φιάλη παίζει σίγουρα. Απλά δεν χρειάζεται να την πάρεις από την αρχή. Εγώ που ψήνω με τους 3 καυστήρες στο minimun έχω κάνει ήδη πάνω από 30 ψησίματα και έχω ακόμα μέσα περίπου 3 λίτρα

1 ώρα πριν, geor92 είπε

Καλημέρα σας! Με πείσατε και άλλαξα τη Weber Spirit II E-210 με την E-310 (570ε τελική) και έρχεται αύριο. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! 😍

Δεν κατάφερες να σου δώσουν και καμία δωροεπιταγή? :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

27 minutes ago, alexandrosgi said:

Ή το πιο απλό μια διάφανη φιάλη από ανθρακόνημα (40ε εγγύηση επιστρέψιμα) και βλέπεις ακριβώς πόσο έχει μέσα

Εγώ έχω μια τέτοια (της fgas) και πραγματικά δεν μπορώ να διακρίνω που βρίσκεται η στάθμη. Καταφεύγω στην ζύγιση σε μια επιδαπέδια ηλεκτρονική ζυγαρια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι της λύσης... οταν τελειώσει θα πάω να την αλλάξω...ή θα πάρω να μου φέρουν μια ντιλιβερι...

ελπιζω να μην φάω πολύ ξυλο απο τους πεινασμένους... :)

βαριέμαι να κάθομαι να ζυγίζω, να εχω δευτερη στο μπαλκονι κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Η δεύτερη φιάλη παίζει σίγουρα. Απλά δεν χρειάζεται να την πάρεις από την αρχή. Εγώ που ψήνω με τους 3 καυστήρες στο minimun έχω κάνει ήδη πάνω από 30 ψησίματα και έχω ακόμα μέσα περίπου 3 λίτρα

Δεν κατάφερες να σου δώσουν και καμία δωροεπιταγή? :) 

Όχι αλλά δεν πίεσα πάρα πολύ. Γενικά κάνω πάντα negotiations αλλά είχα πολύ δουλειά οπότε το το άφησα.. 😂 Είμαι οκ με τα 570! Τώρα θα πάρω από leroy merlin και διάφορα παρελκόμενα και θα σταματήσω σε ένα βενζινάδικο μετά για φιάλη!

Επεξ/σία από geor92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Evgenios_V είπε

Εγω ειμαι της λύσης... οταν τελειώσει θα πάω να την αλλάξω...ή θα πάρω να μου φέρουν μια ντιλιβερι...

ελπιζω να μην φάω πολύ ξυλο απο τους πεινασμένους... :)

βαριέμαι να κάθομαι να ζυγίζω, να εχω δευτερη στο μπαλκονι κτλ κτλ...

Eλπιζω να μην το μετανιωσεις οταν σου τελειωσει η φαύλη και μείνεις με μισοψημένα κρεατα.... Παρε μια δευτερη να εχεις και ασε τα δεν μπορω, δεν θελω κλπ. Δεν ειναι να παιζεις με τετοια θεματα :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Εγω ειμαι της λύσης... οταν τελειώσει θα πάω να την αλλάξω...ή θα πάρω να μου φέρουν μια ντιλιβερι...

ελπιζω να μην φάω πολύ ξυλο απο τους πεινασμένους... :)

βαριέμαι να κάθομαι να ζυγίζω, να εχω δευτερη στο μπαλκονι κτλ κτλ...

Εγώ πάντως κάποτε παλιά, τόφαγα το ξύλο. Παθός και μαθός που έλεγε κι η γιαγιά μου. Από τότε δεύτερη μπουκάλα. Η μόνη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από λίγο καιρό έρευνας και σκέψης, χτύπησα μία kenton, ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο! 

Θα χρειαστώ λίγη βοήθεια με τα απαιτούμενα παρελκόμενα όταν παραληφθεί. 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xenos3 είπε

Θα χρειαστώ λίγη βοήθεια με τα απαιτούμενα παρελκόμενα όταν παραληφθεί.

Οταν παραληφθει θα θες να ψησεις και δεν θα τα εχεις. Παρε απο τωρα οτι χρειαζεσαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, xenos3 είπε

Μετά από λίγο καιρό έρευνας και σκέψης, χτύπησα μία kenton, ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο! 

Θα χρειαστώ λίγη βοήθεια με τα απαιτούμενα παρελκόμενα όταν παραληφθεί. 🙂

Πάρε τώρα το Leroy και πες να σου φέρουν μαζί 2 λαβίδες, μια βούρτσα 3 κεφαλών, μια σπάτουλα και είσαι σχεδόν έτοιμος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannislazy είπε

Πάρε τώρα το Leroy και πες να σου φέρουν μαζί 2 λαβίδες, μια βούρτσα 3 κεφαλών, μια σπάτουλα και είσαι σχεδόν έτοιμος.

Λαβίδα, για γύρισμα των κρεάτων, τέτοιου στυλ;

Βούρτσα εννοούμε σαν αυτή;

Σπάτουλα για μπιφτέκια, σαν αυτή λέμε;

Τέλος θα χρειαστώ μία μπουκάλα (τι μέγεθος; το στάνταρ;) και τι άλλο; Ρυθμιστή/καμιά βαλβίδα κλπ; 

Τέλος, αυτό για τι χρήση είναι;;; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xenos3 είπε

Λαβίδα, για γύρισμα των κρεάτων, τέτοιου στυλ;

Βούρτσα εννοούμε σαν αυτή;

Σπάτουλα για μπιφτέκια, σαν αυτή λέμε;

Τέλος θα χρειαστώ μία μπουκάλα (τι μέγεθος; το στάνταρ;) και τι άλλο; Ρυθμιστή/καμιά βαλβίδα κλπ; 

Τέλος, αυτό για τι χρήση είναι;;; 🤔

ναι

ναι

οχι. Παρε αυτη https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/spatoula-naterial-plancha-beta-apo-anoxeidoto-atsali-81966328

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχει για παράδοση με μεταφορική ούτε με τους 3 ούτε με τους 4 καυστήρες. 

Έχει διαθέσιμο το μοντέλο Alton με 3 καυστήρες στα 129 με 3 καυστήρες και σε kenton με τους 2 καυστήρες στα 159.

Αξίζει κάποια απο τις δυο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Athanasop είπε

Δυστυχώς δεν έχει για παράδοση με μεταφορική ούτε με τους 3 ούτε με τους 4 καυστήρες. 

Έχει διαθέσιμο το μοντέλο Alton με 3 καυστήρες στα 129 με 3 καυστήρες και σε kenton με τους 2 καυστήρες στα 159.

Αξίζει κάποια απο τις δυο. 

Πάρε τηλ. Πήρε ένας γνωστός μου και του είπαν ότι υπάρχουν στο Μαρούσι και με αποστολή, παρότι δεν δείχνει (εγώ την πήρα από άλλο κατάστημα και παραλαβή, παρότι δεν με βόλευε).

Από περιέργεια ενημέρωσε με για το αποτέλεσμα.

Επεξ/σία από xenos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει να κανει toast test, προτεινω τη μεθοδο που δειχνει στο παρακατω βιντεο. Με κλειστους τους καυστηρες, γεμιζουμε ψωμι ολη την επιφανεια και αναβουμε μετα για 5 λεπτα στο φουλ και κλειστο καπακι. Κλεινουμε τους καυστηρες και γυριζουμε το ψωμι να δουμε το αποτελεσμα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...