Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Athanasop είπε

Μπορείς να ψήσεις κάτι σε ταψί σαν γάστρα δηλαδή? 

Ναι, αλλα με τι θα το σκεπασεις; με αλουμινοχαρτο; δεν θα το προτεινα. Καλυτερα παρε μια γαστρα με δικο της καπακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1938

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

5 λεπτά πριν, alimentas είπε

Δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια.Πρεπει να ηταν καπου στην μεση αυτη που μετρησα.Ειναι 10εκ διαφορα οποτε για σιγουρια παρε την μεγαλη.Εγω πηρα την μικρη γιατι κουμπωνει ακριβως στα περισσοτερα μοντελα κ σ αυτη που ψηνω εγω.

Ευχαριστώ...ΑΝ εχεις διαθεση και χρόνο κανε ενα κόπο και μέτρησε την δικη σου μικρή εκδοση να δούμε το οφέλιμο (δλδ ποσο περισσευει αφου κουμπώσει στο μοτέρ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ το πυρακι της σουβλας που πρακτικα παταει πανω στην ψησταρια για να γυρισει μεχρι το τελος της σουβλας το βγαζω 72 εκ.Κοψε και 2 εκατοστα για το κομματι που εξεχει απ την ψησταρια για να κουμπωσει στο μοτερ κοντα στα 69 με 70 εκ οφελιμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alimentas είπε

Aπ το πυρακι της σουβλας που πρακτικα παταει πανω στην ψησταρια για να γυρισει μεχρι το τελος της σουβλας το βγαζω 72 εκ.Κοψε και 2 εκατοστα για το κομματι που εξεχει απ την ψησταρια για να κουμπωσει στο μοτερ κοντα στα 69 με 70 εκ οφελιμα.

ΑΡΑ ισως οριακά ταιριάζει σε Ναπολέον 525...μιας και ειναι και χρειαζόμαστε περιπου 6εκ επιπλέον στο οφέλιμο και η μεγάλη εκδοχή ειναι +10 εκ στο συνολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kit-psistarias-ugraeriou-naterial-81873759

Πιστεύετε θα κάνει για τη Spirit II E-310; Κάποιος που έχει τη συγκεκριμένη ψησταριά, έχει βάλει κάποια άλλη επώνυμη πάνω, σαφώς ποιο οικονομική;  Παιδιά έχω διαβάσει καμιά εκατοστή σελίδες, δεν θυμάμαι αν το έχω δει ως απάντηση, γι' αυτό sorry εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, toxotis67 είπε

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kit-psistarias-ugraeriou-naterial-81873759

Πιστεύετε θα κάνει για τη Spirit II E-310; Κάποιος που έχει τη συγκεκριμένη ψησταριά, έχει βάλει κάποια άλλη επώνυμη πάνω, σαφώς ποιο οικονομική;  Παιδιά έχω διαβάσει καμιά εκατοστή σελίδες, δεν θυμάμαι αν το έχω δει ως απάντηση, γι' αυτό sorry εκ των προτέρων.

εχω πάρει την μεγαλύτερη και την έχω στην 310.

Χρειάζεται τρόχισμα η σουβλα στα σημεία επαφής για να γυρνάει και χρειάζεται να κατασκευάσεις και ενα μεταλλικό αναποδο Π για το κούμπωμα του μοτερ στη ψησταρια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos_ace είπε

εχω πάρει την μεγαλύτερη και την έχω στην 310.

Χρειάζεται τρόχισμα η σουβλα στα σημεία επαφής για να γυρνάει και χρειάζεται να κατασκευάσεις και ενα μεταλλικό αναποδο Π για το κούμπωμα του μοτερ στη ψησταρια.

Ευχαριστώ, άρα η συγκεκριμένη θέλει μερεμέτι. Καμιά επώνυμη που να ταιριάζει χωρίς μερεμέτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Panagiwtis_ είπε

Μια ερώτηση. Η Napoleon Rogue 625 XT έχει οπίσθιο καυστήρα για σούβλα ή αναγκαστικά πάω σε SE 625 που είναι στα 2000 ευρώ αν θέλω σούβλα;

Τα μοντέλα SE, 425/525/625, έχουν πλαϊνό μάτι infrared και οπίσθιο καυστήρα 

Τα μοντέλα XT, 425/525/625, έχουν μόνο πλαϊνό μάτι infrared

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, toxotis67 είπε

Νομίζω οτι έχω ξαναρωτήσει...Αυτή ταιριάζει στην Rogue XT 425?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, να ρωτήσω.. κάποια καλά κρέατα (wagyu) που θέλω να τα κάνω στην ψησταριά, θα προτείνατε απευθείας στη σχάρα, σε κάποια πλάκα ψησίματος ή σε κάποιο μαντεμένιο τηγάνι; Γιατι αφαιρείται το στρογγυλό κομμάτι της σχάρας μου (Spirit II E310) και μπορείς να βάλεις κάποιο τηγάνι εκεί!

Επεξ/σία από geor92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...