Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, skskre είπε

Thanx.

Από προσωπική εμπειρία την προτείνεις; Γενικά δεν είμαι και πολύ του ψησίματος και μέχρι τώρα παιδεύομαι με μια μικρή με κάρβουνα, οπότε όταν είδα αυτήν από το lidl είπα να δοκιμάσω και με υγραέριο. Έχει δίκιο φυσικά ο zanskou αλλά όπως είπα δεν θέλω να δώσω κανά 700άρι και να την δουλεύω 2-3 φορές τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Καλησπέρα σε όλους

Επειδη ψαχνω τις αναφορες για την παρακατω

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-hudson-naterial-me-3-kaustires-kai-1-pleuriki-estia-62209616

αλλα βρισκω σποραδικα σχολια την εχει κανεις να μας αναφερει αν οντως αξιζει τα λεφτα της?

Ειναι η ικανοποιητικη η επιφανεια ψησιματος για 3-4 ατομα? 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, remalis είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Ευχαριστούμε Από τον psistis.gr ποιά είναι αυτά που πήρες? Γιατί στο site έχει αυτά που είναι πολύ πιο ακριβά.

https://www.psistis.gr/grill-motor?search=Grill motor - psistis

https://www.psistis.gr/stainless-steel-skewer-1m

https://www.psistis.gr/rotisserie-spit-fork

Αυτά πήρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Έχει κάνεις την BK GEM 340 και έχει προσαρμόσει κάπως σούβλα πλην της γνήσιας? Κάποια πατέντα που θα μπορούσε να βοηθήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, micos000 είπε

Thanx.

Από προσωπική εμπειρία την προτείνεις; Γενικά δεν είμαι και πολύ του ψησίματος και μέχρι τώρα παιδεύομαι με μια μικρή με κάρβουνα, οπότε όταν είδα αυτήν από το lidl είπα να δοκιμάσω και με υγραέριο. Έχει δίκιο φυσικά ο zanskou αλλά όπως είπα δεν θέλω να δώσω κανά 700άρι και να την δουλεύω 2-3 φορές τον μήνα.

Γενικά έχει αποσπάσει θετικές κριτικές εδώ μέσα, απο τα παιδιά που την έχουν.

31 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Παραθέτω κάποια προηγούμενα ποστ για kenton

 

Νομίζω τα παραπάνω θα σε βοηθήσουν περισσότερο από τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, toxotis67 είπε

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την Σχάρα Plancha του LEROY MERLIN? Είναι μαντεμενια πλάκα? Εντυπώσεις κανείς, ρωτάω επειδη είναι πολύ οικονομική για το μέγεθος της. Είναι αυτή που μπαίνει στις ψησταριές Naterial? Η διάσταση της είναι πολύ καλή για τη Spitit II 310.

 

εγώ τη χρησιμοποιώ καθώς την είχε η ψησταριά , έχω Kenton Naterial με 3 καυστήρες. Με βολεύει καθότι στον ίδιο χρόνο και στην ίδια ένταση καυστήρα ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία και τη κρατάει. Οπότε επιτυγχάνω ωραίες κρούστες στα κρεάτα. Επίσης για λαχανικά και λοιπά ευπαθή πχ μικρές γαριδες, όστρρακα κλπ ειναι βολική. Τώρα σα τιμή ξεχωριστά δε ξέρω να σου πω εάν αξίζει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, squib είπε

εγώ τη χρησιμοποιώ καθώς την είχε η ψησταριά , έχω Kenton Naterial με 3 καυστήρες. Με βολεύει καθότι στον ίδιο χρόνο και στην ίδια ένταση καυστήρα ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία και τη κρατάει. Οπότε επιτυγχάνω ωραίες κρούστες στα κρεάτα. Επίσης για λαχανικά και λοιπά ευπαθή πχ μικρές γαριδες, όστρρακα κλπ ειναι βολική. Τώρα σα τιμή ξεχωριστά δε ξέρω να σου πω εάν αξίζει

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σαν τιμή είναι πολύ οικονομική σε σχέση με άλλες και φαντάζομαι τη δουλειά της την κάνει. Πως την καθαρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ερώτηση (που είναι το πιο σοβαρό για εμένα)

Αν έχει μπαλκόνι που όλη μέρα έχει ήλιο.... (το καλοκαίρι δε θα την χρησιμοποιώ μέρα) αν την έχεις σκεπασμένη τη φιάλη τη φοβάστε για να συμβεί οτιδήποτε?

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, toxotis67 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σαν τιμή είναι πολύ οικονομική σε σχέση με άλλες και φαντάζομαι τη δουλειά της την κάνει. Πως την καθαρίζεις;

μετά απο ζέσταμα τη τρίβω (τη πλάκα) και λαδώνω. Δε σου κρύβω ότι την έκανα και ένα σαπούνισμα μετά ψήσιμο πλοκαμιών που είχαν αφήσει το κολλαγόνο τους και δεν έβγαινε με τρίψιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το τρίψιμο ρωτάω, με τι το κάνεις. Με βούρτσα ή με σφουγγαράκι κουζίνας. Χρησιμοποιείς σαπούνι πιάτων;

Επίσης φαντάζομαι είναι διπλής όψεως. Sorry σε έπρηξα.

1 ώρα πριν, squib είπε

μετά απο ζέσταμα τη τρίβω (τη πλάκα) και λαδώνω. Δε σου κρύβω ότι την έκανα και ένα σαπούνισμα μετά ψήσιμο πλοκαμιών που είχαν αφήσει το κολλαγόνο τους και δεν έβγαινε με τρίψιμο. 

Αυτό το τρίψιμο ρωτάω, με τι το κάνεις. Με βούρτσα ή με σφουγγαράκι κουζίνας. Χρησιμοποιείς σαπούνι πιάτων;

Επίσης φαντάζομαι είναι διπλής όψεως. Sorry σε έπρηξα.

Επεξ/σία από toxotis67
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, toxotis67 είπε

Αυτό το τρίψιμο ρωτάω, με τι το κάνεις. Με βούρτσα ή με σφουγγαράκι κουζίνας. Χρησιμοποιείς σαπούνι πιάτων;

Επίσης φαντάζομαι είναι διπλής όψεως. Sorry σε έπρηξα.

Αυτό το τρίψιμο ρωτάω, με τι το κάνεις. Με βούρτσα ή με σφουγγαράκι κουζίνας. Χρησιμοποιείς σαπούνι πιάτων;

Επίσης φαντάζομαι είναι διπλής όψεως. Sorry σε έπρηξα.

με βούρτσα μεταλλική που είναι για αυτή τη δουλειά. Μια φορά έβαλα σαπούνι πιάτων και τη καθάρισα καλά αλλά μετά τη ξαναέκαψα και λάδωσα. Να σου πω την αλήθεια δε με ενδιαφέρει και τόσο η διάρκεια ζωής της αλλά να είναι καθαρή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, squib είπε

με βούρτσα μεταλλική που είναι για αυτή τη δουλειά. Μια φορά έβαλα σαπούνι πιάτων και τη καθάρισα καλά αλλά μετά τη ξαναέκαψα και λάδωσα. Να σου πω την αλήθεια δε με ενδιαφέρει και τόσο η διάρκεια ζωής της αλλά να είναι καθαρή.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το leroy μερικές έχουν παραλαβή από κατάστημα και γλυτώνεις 16 ευρω... 

Κάποιες δεν έχουν. Επίσης η κουκούλα είναι μέσα στην τιμή του Lidl αλλά αν έχω καταλάβει δεν έχει μαντέμι. Εχει λεει ατσάλι (αυτά είδα σαν ασχετος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...