Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, eliassgr είπε

Η 525 έχει 4 καυστήρες!

Η 525/XT525 τέσσερις για επιφάνεια ψησίματος 46x73 cm
H 425 τρείς για επιφάνεια ψησίματος 46x59,5 cm
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στο manual γράφει για τους κύριους καυστήρες της SE425 3x4.75Kw/h,
ενώ των 525/ΧΤ525 γράφει 4x4.15KW/h.

7 ώρες πριν, eliassgr είπε

Νομίζω πως όσοι έχουν δει από κοντά και Napoleon και Broil King, μπορούν να κατανοήσουν καλύτερα κάποια πράγματα.. πχ η Broil King όπως αναφέρουν πολλοί έχει εφ' όρου ζωής στον κάδο... θα ξαναβάλω όμως ξανά 2 φωτογραφίες για να μην ψάχνετε σελίδες πίσω ... ο πρώτος κάδος είναι από Broil King και ο δεύτερος από Napoleon... ο ένας είναι σαγρέ και καθαρίζει πολύ πιο δύσκολα , ο άλλος είναι ο μοναδικός στην αγορά με λείανση , επεξεργασία και κεραμική επίστρωση (φαντάσου πόσο εύκολα καθαρίζεις ένα κεραμικό τηγάνι)...

Προσωπικά θα προτιμήσω τα 15 έτη εγγύηση με λείο κάδο και συρτάρι μεγάλο στον πάτο που μπορώ να επενδύσω ή να καθαρίσω πολύ εύκολα και να μην λερωθεί όλος ο πάτος του μπάρμπερκιου όπως πχ σε BK ;)

 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Στο παρακάτω βίντεο είχα δει ότι η Broil King Regal έχει αρμούς. Δε ξέρω αν και οι Signet/Monarch που είναι στο budget μου είναι κατασκευασμένες με τον ίδιο τρόπο.

 

7 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

ναι αλλά ο συμφουρμιτης, ενδιαφέρεται για την 425, ή τελος παντων η συγκριση γινεται με την 425, σε αυτά τα λεφτά και αν δεν κανω λάθος ειναι με 3ης καυστηρες...

Η Rogue SE425 έχει τρείς κύριους καυστήρες, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR. Η 525 τέσσερις κύριους. Η SE525 τέσσερις κύριους, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR αλλά την απορρίπτω γιατί α) ξεφεύγει από το budget μου και β) δεν χωράει στον ελεύθερο χώρο που έχω στο μπαλκόνι. Η XT525 δίνει τέσσερις κύριους και έναν πλαϊνό IR. Οπότε είμαι ανάμεσα σε XT525 και SE425.
Πιστεύεις ότι οι τρείς καυστήρες δεν θα καλύψουν μια επιφάνεια ψησίματος 46x59,5 cm; Η 525 έχει τέσσερις για επιφάνεια 46x73 cm.
Όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 525se και η 525xt έχουν το ίδιο μέγεθος. Αν δεν σου χωράει η μια δεν σου χωράει και η άλλη

https://napoleongrills.gr/rogue-se/psistaria-ygraeriou-napoleon-rogue-525-se-stainless-steel-rse525rsibpss-1-gr.html
https://napoleongrills.gr/rogue-xt/psistaria-ygraeriou-napoleon-rogue-525-xt-stainless-steel-rxt525sibpss-1-gr.html

Τα μοντέλα xt έχουν μικρότερο πλαϊνό μάτι infrared και δεν έχουν οπίσθιο καυστήρα, εν συγκρίσει με τα μοντέλα se

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Trelloneritis είπε

 

 

Η Rogue SE425 έχει τρείς κύριους καυστήρες, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR. Η 525 τέσσερις κύριους. Η SE525 τέσσερις κύριους, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR αλλά την απορρίπτω γιατί α) ξεφεύγει από το budget μου και β) δεν χωράει στον ελεύθερο χώρο που έχω στο μπαλκόνι. Η XT525 δίνει τέσσερις κύριους και έναν πλαϊνό IR. Οπότε είμαι ανάμεσα σε XT525 και SE425.
Πιστεύεις ότι οι τρείς καυστήρες δεν θα καλύψουν μια επιφάνεια ψησίματος 46x59,5 cm; Η 525 έχει τέσσερις για επιφάνεια 46x73 cm.
Όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι!

 

Γιατί η μία 525 δεν χωράει στον χώρο σου ενώ η άλλη 525 χωραει...? Δεν νομίζω ότι έχουν αλλά μεγέθη...

 

Δεν ξέρω αν θα σε καλύψει γιατί αυτό είναι προσωπικό θέμα...

Δεν έχω και τρελη εμπειρία με ψησταριές είναι η πρώτη μου επώνυμη...

Ναι αν είχα να διαλέξω μεταξύ 3 και 4 όπως προείπα θα πήγαινα στους 4...εμένα μου έχουν φανεί χρήσιμοι... Ψήνω ποιο συχνά με τους δύο indirect από.οτι με όλους μαζί...δλδ κάτι χταποδακια κατι ολόκληρα κοτόπουλα, πίτσες ακόμα και κοντοσούβλια κτλ με έμμεσο τρόπο θα ψήνεις...

Όταν βάλεις πχ λουκάνικα, παΐδάκια κτλ τότε θα βάλεις φουλ...

Με 4ης καυστήρες έχεις καλύτερο έλεγχο και ευρως θερμοκρασιών επίσης ...

Όποτε γέρνει η πλάστιγγα προς την 525 και όχι 425 αν με ρωτάς...

Είχα τον ίδιο περίπου ενδοιασμό (με μικρότερο μπάτζετ από το δικό σου) μεταξύ 425 και 525...όταν έψαχνα και εγώ πριν κανένα 2-3μηνο...

Αλλά σε εμένα ήταν εύκολη η επιλογή γιατί την βρήκα στα 800ε (δλδ ποιο φθηνά από ότι η 425 από Ελλάδα) από Γερμανία οπότε προχώρησα στην 525...

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση και εγω.. αν στον πατο της ψησταριας βαλουμε αλουμινοχαρτο υπάρχει καποιος φοβος για αναφλέξεις ή καποιο πρόβλημα στον κάδο?? Το λεω απο αποψη ευκολιας στο καθάρισμα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις αλουμινοχαρτο το πρώτο πράγμα που θα γίνει είναι ότι τα λίπη δεν φεύγουν στο δοχείο οπότε θα είναι πολύ πιο εύκολο όχι απλά να έχεις αναφλεξεις αλλά ακόμη και να λαμπαδιασει. Εξαρτάται φυσικά και τι ψησταριά έχεις. 
 

Και βεβαια τυχόν αναθυμιασεις από το αλουμίνιο λόγω της θερμοκρασίας. Προσωπικά δεν θα το εκανα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Η 525se και η 525xt έχουν το ίδιο μέγεθος. Αν δεν σου χωράει η μια δεν σου χωράει και η άλλη

 

3 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

Γιατί η μία 525 δεν χωράει στον χώρο σου ενώ η άλλη 525 χωραει...? Δεν νομίζω ότι έχουν αλλά μεγέθη...

Η μόνη διαφορά σε διαστάσεις που έχει η Napoleon Rogue SE από την ΧΤ και την σκέτη είναι ότι στην SE το αριστερό ράφι με την υπέρυθρη εστία δεν διπλώνει. Ίσως το σχεδίασαν έτσι επειδή είναι μεγαλύτερη η εστία και πιο βαριά ως κατασκευή. Επομένως η XT καταλαμβάνει κατά περίπου 25cm λιγότερο χώρο διπλωμένη. Εάν όμως θες να χρησιμοποιήσεις την πλαϊνή εστία, οι διαστάσεις δεν διαφέρουν.

 

4 ώρες πριν, Trelloneritis είπε

Η Rogue SE425 έχει τρείς κύριους καυστήρες, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR. Η 525 τέσσερις κύριους. Η SE525 τέσσερις κύριους, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR αλλά την απορρίπτω γιατί α) ξεφεύγει από το budget μου και β) δεν χωράει στον ελεύθερο χώρο που έχω στο μπαλκόνι. Η XT525 δίνει τέσσερις κύριους και έναν πλαϊνό IR. Οπότε είμαι ανάμεσα σε XT525 και SE425.
Πιστεύεις ότι οι τρείς καυστήρες δεν θα καλύψουν μια επιφάνεια ψησίματος 46x59,5 cm; Η 525 έχει τέσσερις για επιφάνεια 46x73 cm.
Όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι!

Όποια και να πάρεις θα μπορείς να ψήνεις, να τρως και να το ευχαριστιέσαι. Όπως λένε όμως δεν είναι μόνο ο προορισμός που μετράει αλλά και το ίδιο ταξίδι. Προφανώς για να έχεις φτάσει να κοιτάς σε αυτές τις τιμές, το έχεις μεράκι το άθλημα. Μια φορά αγοράζεις και ότι πληρώσεις παίρνεις σε δυνατότητες. Φυσικά η αύξηση του κόστους δεν πάει αναλογικά με τα extras ειδικά όσο πλησιάζεις στις ανώτερες βαθμίδες. Αναρωτήσου τι θέλεις να έχεις οπωσδήποτε.

Οι καυστήρες των Napoleon επαρκούν και με το παραπάνω για ότι θερμοκρασίες τραβάει η όρεξή σου για όλη την επιφάνεια της σχάρας του κάθε μοντέλου. Μάλλον προβληματίζεσαι αν θα σε καλύψει μια πιο μικρή σχάρα. Με τη μεγαλύτερη σχάρα και τον έξτρα καυστήρα δεν είναι απαραίτητο να τη γεμίζεις κάθε φορά. Έχεις όμως τη δυνατότητα. Μη ξεχνάς ότι έχεις και μεγαλύτερη indirect ζώνη πχ με τους δύο ακριανούς καυστήρες μόνο ανοιχτούς.

Αφού κλίνεις για team Napoleon, θα προσπαθήσω να περιορίσω τις επιλογές σου. Κατέληξε πρώτα εάν είναι πιο σημαντικό για εσένα A) το indirect ψήσιμο ή Β) η χρήση σούβλας μαζί με το ψήσιμο σε infrared.

Στην περίπτωση Α είσαι στην Rogue 525XT στα 1300€. Δεν θα έχεις πίσω καυστήρα αλλά γίνεται και σούβλα και μόνο με τους κάτω. Το sizzle zone μικρό μεν, δυνατό δε, καλύπτει μαγειρικά σκεύη και απευθείας ψήσιμο μικρομεσαίων κομματιών κρέατος.

Στην περίπτωση Β είσαι στην Rogue 425SE στα 1400€. Πίσω καυστήρας σούβλας για πολύ μεγαλύτερη ευκολία και ίσως και καλύτερα αποτέλεσμα εάν ασχοληθείς με σουβλιστά. Μεγαλύτερη infrared εστία (χωράει και tomahawk μικρού δεινοσαύρου) και ανοξείδωτες κυρίως σχάρες με 15 έτη peace of mind. Εγώ προσωπικά θα θυσίαζα 1 κυρίως καυστήρα (από 4 σε 3) κάνοντας υποχωρήσεις στις ευκολίες που προσφέρει για τα προαναφερθέντα για τη χρήση που κάνω.

Εάν έχεις να δώσεις 1650€ για 525SE δεν θα το μετανιώσεις και θα έχεις το best of both worlds.

Από 425SE σε 525SE τα +250€ για +1 καυστήρα και +13cm πλάτος σχάρας, δεν είναι ευκαταφρόνητο ποσό. Μπορείς με αυτά να προμηθευτείς όλα τα παρελκόμενα και αρκετά έξτρα αξεσουάρ.

Από 525XT σε 525SE τα +350€ είναι πιστεύω πιο δικαιολογημένα. Μόνο τις σχάρες αν πεις να αναβαθμίσεις από μαντέμι σε ανοξείδωτες η Napoleon ζητάει 200€. Τα υπόλοιπα 150€ για +50% μεγαλύτερο sizzle zone και +1 καυστήρα σούβλας, τα δίνουν άνετα όποιοι εκτιμούν αυτά που προσφέρουν.

Έχε επίσης υπόψη σου όποιο μοντέλο και αν επιλέξεις, ότι αν σκοπεύεις να τη χρησιμοποιείς με την πλάτη στον τοίχο, θες περίπου 30cm κενό χώρο πίσω της ψησταριάς για να μπορεί να ανοίγει το καπάκι και για επαρκή εξαερισμό. Αν θες να ανοίγεις το καπάκι χωρίς έξτρα χώρο πίσω, πρέπει αναγκαστικά να πας στη σειρά Prestige... 🙂

 

Καλή φώτιση για την τελική επιλογή σου!

 

Source: ευτυχισμένος κάτοχος Rogue 525SE

Επεξ/σία από greenroadrunner
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zanskou είπε

Αν βάλεις αλουμινοχαρτο το πρώτο πράγμα που θα γίνει είναι ότι τα λίπη δεν φεύγουν στο δοχείο οπότε θα είναι πολύ πιο εύκολο όχι απλά να έχεις αναφλεξεις αλλά ακόμη και να λαμπαδιασει. Εξαρτάται φυσικά και τι ψησταριά έχεις. 
 

Και βεβαια τυχόν αναθυμιασεις από το αλουμίνιο λόγω της θερμοκρασίας. Προσωπικά δεν θα το εκανα.

Εχω την bk gem 340.. μου φανηκε μια λογικη ιδεα για να γλυτωσω λιγο καθαρισμα.. αλλα μαλλον την εγκαταλείπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Η spirit II λανσαρίστηκαν το 2018, σύμφωνα με το παρακάτω 

https://www.weber.com/US/en/blog/behind-the-grill/introducing-the-new-spirit-ii-series/weber-29413.html

Δεν αναφέρεται πουθενά ότι έχει αλλάξει κάτι στις διαστάσεις της επιφάνειας ψησίματος, οπότε λογικά θα είναι ΟΚ. Εξάλλου λέει για spirit κατασκευής από το 2013 και  μετά. 

Αν έχεις νεότερα, ενημέρωσέ μας, ώστε να γνωρίζουμε τι ισχύει τελικά.

λοιπόν, η ερώτηση που τους έκανα ήταν η ακόλουθη:

I have purchased a weber spirit II E-310 GBS (2019) gas grill from Greece where I live.
I would like to ask you what stainless steel cooking grates are available for my grill (I'm not interested on having GBS on the cooking grates).

As I understand there are two options available (#7639 and #65619) what is the difference between them? Are there any more available options?
 
και η απάντηση της weber ήταν:
 
Regarding your concern, #67023 This is a set of 2 reversible grates.
Each grate measures (11.9" x 17.5") Set of grates, porcelain-enameled cast iron, for Spirit II 3 burner is fit to your grill.

And this #65619 is no longer with us. Also, #7639 does not fit with your grill measures (17.3" D x 11.8" W 763)  Stainless steel rod cooking grates, 7mm, (Qty 2).
 
κοινώς, η μαμά weber δεν προσφέρει την επιλογή να αγοράσεις stainless steel σχάρες. Ψαχνόμαστε από ανεξάρτητους κατασκευαστές δλδ. 
 
Εμένα αυτό που με κολλάει, είναι τις ακριβείς διαστάσεις που θα δώσω στον σιδερά για να φτιαξει τη σχάρα. από πού μετράμε; Έχει κανείς ακριβείς διαστάσεις;
Επεξ/σία από adnis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adnis είπε

λοιπόν, η ερώτηση που τους έκανα ήταν η ακόλουθη:

I have purchased a weber spirit II E-310 GBS (2019) gas grill from Greece where I live.
I would like to ask you what stainless steel cooking grates are available for my grill (I'm not interested on having GBS on the cooking grates).

As I understand there are two options available (#7639 and #65619) what is the difference between them? Are there any more available options?
 
και η απάντηση της weber ήταν:
 
Regarding your concern, #67023 This is a set of 2 reversible grates.
Each grate measures (11.9" x 17.5") Set of grates, porcelain-enameled cast iron, for Spirit II 3 burner is fit to your grill.

And this #65619 is no longer with us. Also, #7639 does not fit with your grill measures (17.3" D x 11.8" W 763)  Stainless steel rod cooking grates, 7mm, (Qty 2).
 
κοινώς, η μαμά weber δεν προσφέρει την επιλογή να αγοράσεις stainless steel σχάρες. Ψαχνόμαστε από ανεξάρτητους κατασκευαστές δλδ. 
 
Εμένα αυτό που με κολλάει, είναι τις ακριβείς διαστάσεις που θα δώσω στον σιδερά για να φτιαξει τη σχάρα. από πού μετράμε; Έχει κανείς ακριβείς διαστάσεις;

Εγώ θα έφτιαχνα πατρόν πάνω σε χαρτόνι ή σε χαρτί Α3. Έχω δει μία εταιρεία GBS στο FB που κατασκευάζει ποιοτικές σχάρες. Δεν ξέρω αν τους δώσουμε πατρόν ή ακόμα και τις ίδιες τις σχάρες που έχουμε σε μαντέμι, αν μπορούν να φτιάξουν και με τι κόστος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adnis είπε

 

 
Εμένα αυτό που με κολλάει, είναι τις ακριβείς διαστάσεις που θα δώσω στον σιδερά για να φτιαξει τη σχάρα. από πού μετράμε; Έχει κανείς ακριβείς διαστάσεις;

Μπορείς να μετρήσεις αυτές που έχεις, μήκος - πλάτος - απόσταση από βέργα σε βέργα. Αν δεν σε εμπιστεύεσαι, μπορείς να τις πάρεις μαζί σου και να τις μετρήσει αυτός.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mtzinos είπε

 στην σουβλα που αναφερα εχει ενα κυκλικο παπαρακι που σφιγγει με βιδα. Αυτο μοιαζει να μπορει να το βαλεις σε οποιο σημειο θελεις. Στην αριστερη πλευρα στην φωτο. Αν αυτο καθετε σε οποιο υψος θες, τοτε δεν βλεπω προβλημα να κατσει πανω se weber

 

image.png.45560e7d342e0cd11b319ba711a0d67a.png

τι διαμετρο εχει αυτο το "κυκλικο παπαρακι"? γιατι καπως ετσι ηταν το κιτ της Naterial που πηρα απο το leroy και ηταν πολυ πιο παχυ απο την εγκοπη της 310 οποτε και δεν κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κυκλικό παπαράκι πρέπει να μην ξεπερνά τα 8 χιλιοστά σε διάμετρο αλλιώς θα σφηνώσει. (6 ή 8 χιλ είναι η ορίτζιναλ της βέμπερ). Επίσης τώρα που το ξανασκέφτομαι -και το επιβεβαίωσα- στα δύο καμπύλα τμήματα για να γυρνάει καλά η σούβλα θα πρέπει να προσθέσετε άλλους 5 πόντους (2,5 + 2,5 για κάθε πλευρά) στους 63 ώστε να λειτουργεί χωρίς να σκαλώνει και με κλειστό το καπάκι, οπότε διορθώνω το προηγούμενο ποστ μου.

Με κλειστό το καπάκι, η απόσταση εσωτερικά είναι 62 και εξωτερικά 68. Τσεκαρισμένο. Διάμετρος μικρότερη ή ίση των 8 χιλιοστών.

Επεξ/σία από PJK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Trelloneritis είπε

 

 

Η Rogue SE425 έχει τρείς κύριους καυστήρες, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR. Η 525 τέσσερις κύριους. Η SE525 τέσσερις κύριους, έναν οπίσθιο και έναν πλαϊνό IR αλλά την απορρίπτω γιατί α) ξεφεύγει από το budget μου και β) δεν χωράει στον ελεύθερο χώρο που έχω στο μπαλκόνι. Η XT525 δίνει τέσσερις κύριους και έναν πλαϊνό IR. Οπότε είμαι ανάμεσα σε XT525 και SE425.
Πιστεύεις ότι οι τρείς καυστήρες δεν θα καλύψουν μια επιφάνεια ψησίματος 46x59,5 cm; Η 525 έχει τέσσερις για επιφάνεια 46x73 cm.
Όσο το ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι!

Η Napoleon γενικά έχει πιο δυνατούς καυστήρες σε kW, και καλύτερη κατανομή θερμότητας λόγω της διαφορετικής κατανομής και κλίσης των καλυμμάτων για τους καυστήρες, οπότε δεν χρειάζεσαι περισσότερους καυστήρες... καλό είναι να κοιτάς τη συνολική απόδοση του μπάρμπεκιου σε kW σε συνδυασμό με την επιφάνεια ψήσιματος!

image.png.d260d8d286a864e87f465a246fb73094.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, adnis είπε

λοιπόν, η ερώτηση που τους έκανα ήταν η ακόλουθη:

I have purchased a weber spirit II E-310 GBS (2019) gas grill from Greece where I live.
I would like to ask you what stainless steel cooking grates are available for my grill (I'm not interested on having GBS on the cooking grates).

As I understand there are two options available (#7639 and #65619) what is the difference between them? Are there any more available options?
 
και η απάντηση της weber ήταν:
 
Regarding your concern, #67023 This is a set of 2 reversible grates.
Each grate measures (11.9" x 17.5") Set of grates, porcelain-enameled cast iron, for Spirit II 3 burner is fit to your grill.

And this #65619 is no longer with us. Also, #7639 does not fit with your grill measures (17.3" D x 11.8" W 763)  Stainless steel rod cooking grates, 7mm, (Qty 2).
 
κοινώς, η μαμά weber δεν προσφέρει την επιλογή να αγοράσεις stainless steel σχάρες. Ψαχνόμαστε από ανεξάρτητους κατασκευαστές δλδ. 
 
Εμένα αυτό που με κολλάει, είναι τις ακριβείς διαστάσεις που θα δώσω στον σιδερά για να φτιαξει τη σχάρα. από πού μετράμε; Έχει κανείς ακριβείς διαστάσεις;

0.6"H x 17.4"W x 23.8"D

Αυτές είναι οι διαστάσεις του κωδικού 7586 που αφορά όμως GBS. Δεν θέλεις το σύστημα, αλλά εφόσον υπάρχουν σε stainless steel από τη μαμά, σε ενοχλεί να το έχεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mtzinos είπε

 στην σουβλα που αναφερα εχει ενα κυκλικο παπαρακι που σφιγγει με βιδα. Αυτο μοιαζει να μπορει να το βαλεις σε οποιο σημειο θελεις. Στην αριστερη πλευρα στην φωτο. Αν αυτο καθετε σε οποιο υψος θες, τοτε δεν βλεπω προβλημα να κατσει πανω se weber

 

image.png.45560e7d342e0cd11b319ba711a0d67a.png

Όπως την βλέπω, έχω ακριβώς την ίδια αλλά με μοτέρ μπαταριών. Την είχα πάρει κάπου 90€ από General Gas πριν πολλά χρόνια, όταν ακόμα έφερνε τις Sterling ψησταριές (θυγατρικές της ΒΚ). Την είχα βάλει στην Barbecook ψησταριά μου και δούλευε μια χαρά, όμως το μοτέρ είχε κολλήσει 1-2 φορές. Πολύ καλή ποιότητα, απλώς στην Napoleon δεν κάθετα η στενή βάση (η αριστερή από τις 3) που είναι και πιο στενή, γιατί οι τρύπες της ψησταριάς ειναι πιο απομακρυσμένες. Θέλει μια μικρή πατέντα αλλά τίποτα το δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...