Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, PJK είπε

Καλημέρα. Το πλάτος είναι όντως 107 με το αριστερό πλαινό κάτω. Εγώ το μέτρησα 106,5 για την ακρίβεια.

Η μεγάλη 10κιλη μπουκάλα στέκεται μια χαρά στην θέση που προβλέπεται στο στήριγμά της δεμένη με το λουρί που υπάρχει στην συσκευασία. Δεν εξέχει πέρα από την άκρη του δεξιού ραφιού. Άρα είσαι ΟΚ και με την μεγάλη μπουκάλα στην θέση της.

Πρόσεξε μόνο αν χρειαστεί να την μανουβράρεις, νομίζω δεν θα μπορείς στο μπαλκόνι σου, γιατί έχει αρκετό βάθος η κατασκευή και η διαγώνιός της είναι βέβαιο ότι ξεπερνάει τα 115cm.

Επειδή αναφέρθηκε και πιο πάνω, να πω ότι στην συσκευασία της υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες συναρμολόγησης σε 12 γλώσσες (και Ελληνικά εννοείται) οι οποίες είναι πιο πρακτικές και βολικές από την εφαρμογή BILT.

Μόνο η δική μου δεν είχε οδηγίες ρε που**τη μου. 

Δεν έχω προκόψει ακόμη να πάρω φιάλη και νόμιζα ότι θα εξέχει. Για να είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα σωστά: έχεις βάλει πάνω στη βασούλα μεγάλη φιάλη πετρογκαζ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, voliotis_gr είπε

Πεστε μου αν αξιζει η υπερβαση να παω εδω(σε σύγκριση με τις παραπάνω)

Aν κανεις την υπερβαση θα σου μεινει για 10+ χρονια. Αν δεν την κανεις, μπορει σε 3-4 χρονια να θες αλλη, μπορει και οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα και εγω παραγγελία σημερα.. Το εψαχνα καιρο και ημουν και εγω σε δίλημμα οπως ο φιλος που ρώτησε παραπανω για το ποια να παρει.. 

Εγω πηρα την naterial kenton  με 3 καυστήρες απο leroy merlin.. Δεν ηθελα να παω σε ακριβες επωνυμες καθως μπορει να ηταν μια κακη επενδυση (οπως λετε) για εμενα καθως η χρηση της μπορει να ειναι πολυ μικρη αργοτερα.. Θεωρησα την συγκεκριμένη μια τιμια προταση και προπαντων μια vfm επιλογη. Σαφώς και δεν είναι επιπεδου ακριβών επωνύμων αλλα νομιζω οτι ειναι και σε καλυτερη ποιότητα των φασον κινεζικων.. 

Σε προσφορα 195ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Morosana είπε

Επειδή φέτος το αρνί θα μπει στο φούρνο και θα κάνουνε μόνο λίγα παϊδακια Μ. Σάββατο ψηνομουν να φάμε ένα κοκορέτσι. 

Βρηκα αυτό το μοτεράκι μπαταρίας στο Σκλαβενίτη το οποίο σύμφωνα με τα specs από άλλη σελίδα έχει διάρκεια 10 ώρες. Φαντάζομαι οι δέκα ώρες αφορούν κίνηση στο αργό χωρίς κανένα βάρος και χωρίς σούβλα αλλά και μια ώρα να βγάλει η μπαταρία με ένα μικρό κοκορέτσι δεν θα είναι άσχημα.

https://ergaleiomagazo.gr/moter-souvlas-017225

Ευτυχώς η σούβλα που έχω είναι στρογγυλή και μόνο μετά τη μύτη γίνεται πλακέ όποτε κουμπώνει μια χαρά και  θα έχει μικρότερη αντίσταση από μια τετράγωνη. 

Με 4€ που το είχε ο Σκλαβενίτης και 2€ δυο μπαταρίες d αν δεν έχει δύναμη να γυρίσει ένα κοκορέτσι στο μισό κιλό δεν χάλασε ο κόσμος το πολύ πολύ ή θα γυρίζει σουβλάκια ή θα το φάει ο κάδος 😛  

Καλό Ανάσταση και καλό Πάσχα και του χρόνου έξω. 

Περιμένω εντυπώσεις από το μοτέρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο κάψιμο για την spirit μου. 

Μετά από μισή ώρα με καινούρια φιάλη και τέρμα και τους τρεις καυστήρες έφτασε οριακά στους 250 βαθμούς. Δεν πήγαινε με τίποτα πιο πάνω. Έως τους 200 πήγε καρφί. Μετά κούτσα κούτσα. 

 

Είναι φυσιολογικό; Η να αρχίσω να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Πρώτο κάψιμο για την spirit μου. 

Μετά από μισή ώρα με καινούρια φιάλη και τέρμα και τους τρεις καυστήρες έφτασε οριακά στους 250 βαθμούς. Δεν πήγαινε με τίποτα πιο πάνω. Έως τους 200 πήγε καρφί. Μετά κούτσα κούτσα. 

Είναι φυσιολογικό; Η να αρχίσω να ανησυχώ;

Την 310 έχεις ή την 210; Επίσης ποιάς εταιρίας είναι η φιάλη; Έχω διαβάσει για διαφορές στην απόδοση ανάλογα με την εταιρία. Πιο πίσω προτείνουν την πετρογκαζ. Αυτήν πήρα και εγώ αλλά αύριο έρχεται η ψησταριά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Maktheo είπε

Εριξα και εγω παραγγελία σημερα.. Το εψαχνα καιρο και ημουν και εγω σε δίλημμα οπως ο φιλος που ρώτησε παραπανω για το ποια να παρει.. 

Εγω πηρα την naterial kenton  με 3 καυστήρες απο leroy merlin.. Δεν ηθελα να παω σε ακριβες επωνυμες καθως μπορει να ηταν μια κακη επενδυση (οπως λετε) για εμενα καθως η χρηση της μπορει να ειναι πολυ μικρη αργοτερα.. Θεωρησα την συγκεκριμένη μια τιμια προταση και προπαντων μια vfm επιλογη. Σαφώς και δεν είναι επιπεδου ακριβών επωνύμων αλλα νομιζω οτι ειναι και σε καλυτερη ποιότητα των φασον κινεζικων.. 

Σε προσφορα 195ε

Καλορίζικη και καλα ψησιματα 

Φιλε μου 195 τιμη  και ποσο μεταφορικα??

Εμενα μου εβγαλε + 48 οποτε δεν....

Επεξ/σία από voliotis_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Astronautis είπε

Πρώτο κάψιμο για την spirit μου. 

Μετά από μισή ώρα με καινούρια φιάλη και τέρμα και τους τρεις καυστήρες έφτασε οριακά στους 250 βαθμούς. Δεν πήγαινε με τίποτα πιο πάνω. Έως τους 200 πήγε καρφί. Μετά κούτσα κούτσα. 

Είναι φυσιολογικό; Η να αρχίσω να ανησυχώ;

Μέσα σε 10 λεπτά ο δείκτης είχε πάει τέρμα 300+βαθμούς το Σάββατο που την πρώτο άναψα με πιο ζέστη βέβαια μέρα από σήμερα,κάτι τρέχει με την δικιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, voliotis_gr είπε

Καλορίζικη και καλα ψησιματα 

Φιλε μου 195 τιμη  και ποσο μεταφορικα??

Εμενα μου εβγαλε + 48 οποτε δεν....

Και εμενα 48 μου εβγαλε αλλα στην τηλεφωνική παραγγελια επιλέγεις το καταστημα που είναι πλησιέστερο σου (Θεσ/νίκης στην περίπτωση μου) και ηταν 30ε..αλλιώς όλες οι ηλεκτρονικες παραγγελίες μεαω του  eshop τους λένε οτι εκτελούνται απο το καταστημα του αεροδρομίου.. 

Εσυ ισως θα επρεπε να επιλεξεις της Λαρισας (λογω nickname φαντάζομαι) μεσω τηλεφωνικης παραγγελίας και σιγουρα δεν θα είναι 48ε

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Maktheo είπε

Και εμενα 48 μου εβγαλε αλλα στην τηλεφωνική παραγγελια επιλέγεις το καταστημα που είναι πλησιέστερο σου (Θεσ/νίκης στην περίπτωση μου) και ηταν 30ε..αλλιώς όλες οι ηλεκτρονικες παραγγελίες μεαω του  eshop τους λένε οτι εκτελούνται απο το καταστημα του αεροδρομίου

ΟΚ γραψε εντυπωσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, voliotis_gr είπε

ΟΚ γραψε εντυπωσεις!!!

Ναι σιγουρα.. Απο βιντεακια μοντάρισματος πάντως στο γαλλικο leroy, φαινεται καλη κατασκευημε αρκετά εξτρα καλούδια.. Μεχρι και απο την συσκευασια των βιδων συναρμολογησης καταλαβαίνεις οτι δεν ειναι η κλασσική κινεζικη κατασκευή.. 

Σου απαντησα με edit  παραπανω για το καταστημα της Λάρισας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Maktheo είπε

Ναι σιγουρα.. Απο βιντεακια μοντάρισματος πάντως στο γαλλικο leroy, φαινεται καλη κατασκευημε αρκετά εξτρα καλούδια.. Μεχρι και απο την συσκευασια των βιδων συναρμολογησης καταλαβαίνεις οτι δεν ειναι η κλασσική κινεζικη κατασκευή.. 

Σου απαντησα με edit  παραπανω για το καταστημα της Λάρισας 

Θα το δω αλλα μηπως να επαιρνες με τους 4 καυστήρες?? η διαφορα ειναι μικρη....

Γιατι απ οτι φαινεται στην εικονα οι 2 καυστηρες ειναι για τη σχαρα και ενας για την πλακα

στειλε το λινκ μονταρισματος

 

Επεξ/σία από voliotis_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, voliotis_gr είπε

Θα το δω αλλα μηπως να επαιρνες με τους 4 καυστήρες?? η διαφορα ειναι μικρη....

Γιατι απ οτι φαινεται στην εικονα οι 2 καυστηρες ειναι για τη σχαρα και ενας για την πλακα

στειλε το λινκ μονταρισματος

Σαφεστατα δεν ειναι θεμα τιμης, η διαφορα των 25ε είναι γελοία..

Πρακτικο θεμα εντελως καθως είμαστε 2 ατομα και στο 80-90% των περιπτώσεων θα ψήνουμε για 2..αντε να έρχονται κάποιες φορές φιλικα ζευγάρια κτλ να ψήνουμε για 4 ή 6 ατομα.. Φτανει θεωρω.. Η μεγάλη θα καεί και παραπανω υγραέριο για την δικη μου περιπτωση νομιζω

 

Η συγκεκριμένη που βλέπεις 

 

 

Πωλείται ξεχωριστα και πλάκα και σχαρα με 20ε οποτε αν θελω καταργω την πλακα και το κάνω ολο σχαρα.. 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...