Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, gudinakos είπε

σηκωνε παζαρι και εβγαινε απο 599 στα 454 τους το πληρωνεις και μετα σου λενε ηταν εικονικο προιον

τωρα ειμαι αναμεσα σε αυτες μπορει καποιοσ να βοηθησει!!!

https://www.skroutz.gr/s/17071120/Weber-Pulse-Ηλεκτρική-Ψησταριά-Σχάρας-1800W-με-Ρυθμιζόμενο-Θερμοστάτη.html

https://www.skroutz.gr/s/23288240/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-2-Εστίες-TravelQ-PRO285-BK.html

https://www.skroutz.gr/s/27428527/Landmann-Pantera-2-0-12339.html

Από τις 3 που αναφέρεις, καλύτερη η Napoleon

Σε παλιότερο ποστ, παιδί που την έχει, επισύναψε βιντεάκι με ψησίματα 

Ενδεχομένως ο @eliassgr να μπορεί να σου δώσει και περισσότερες πληροφορίες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2123

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει καποιος γνωμη για αυτες τις ψησταριες σκευτομαι να παρω μια απο τις τρεις εχω να διαθεσω εως 500 και μαλλον δεν θα βγαλω ακρη με την Weber Spirit II E-210 GBS

https://www.skroutz.gr/s/17071120/Weber-Pulse-Ηλεκτρική-Ψησταριά-Σχάρας-1800W-με-Ρυθμιζόμενο-Θερμοστάτη.html

https://www.skroutz.gr/s/23288240/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-2-Εστίες-TravelQ-PRO285-BK.html

https://www.skroutz.gr/s/27428527/Landmann-Pantera-2-0-12339.html

 

 

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gudinakos είπε

μεγαλο μπαχαλο 30 λεπτα αναμονης στο τηλ.κεντρο και δεν ξερουν τι να πουν η τελευταια εκπροσωπος μου ειπε οτι υπαρχει στο αεροδρομιο ενα τελευταιο και θα το στειλουν στον χωρο λαμβανω μετα σμσ

ΘA ΣAΣ KAΛEΣOYME ΣYNTOMA AΠO TO THΛEΦΩNIKO MAΣ KENTPO ΓIA NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME ΓIA THN EΞEΛIΞH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ ΣAΣ ME APIΘMO 10999 694440

H ΠAPAΛABH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ  ΣAΣ AΠO TO KAT/MA AΓIOI ANAPΓYPOI ΛEΩΦ. ΔHMOKPATIAΣ 266 ΘA ΓINEI ΣTIΣ 23/05 14:30-15:00. KΩTΣOBOΛOΣ-DIXONS 

και προιον δεν εχουν

Αδερφέ μου σε Νοιώθω.Παραγγελία μέσω Ίντερνετ σε παζάρι την προηγούμενη εβδομάδα.Βάζω πιστωτική, μου τραβάνε σε 1 λεπτό τα χρήματα φυσικά. Μετά από 2 μέρες αφού η κατάσταση παραγγελίας δε ν είχε αλλάξει τους παίρνω τηλ και μου λένε πως δεν υπάρχει το προϊόν.....2 μέρες τους έσπασα τα νεύρα στα τηλέφωνα....Αφού έλεγαν πρώτα πως δεν υπάρχει το προϊόν και πως αν θέλω να μου κάνουν επιστροφή χρημάτων αυτή θα γίνει σε δόσεις ή να αγοράσω κάτι άλλο...Μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη στο κατάστημα Αγίων Αναργυρων και πως αν ήθελα να πάω να την καταλάβω από εκεί.....Τους είπα πως είμαι Τριπολη και πως δεν μπορώ...Μου είπαν επίσης πως δεν μπορούν να την στείλουν με φορτηγό εσωτερικής μετακίνησης λόγω κορονοϊού.....Μετά από 2 μέρες από απίστευτα μπινελικια με πήραν να μου πουν πως έστειλαν όλος τυχαίως εκθεσιακή στημένη στο κατάστημα της Τρίπολης......

Μια συμβουλή σου δίνω.....Αν έχεις υπομονή να τους σπάσεις στα τηλέφωνα......

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, gudinakos said:

Αυτές οι 3 είναι τελείως διαφορετικής φιλοσοφίας από αυτήν που "αγορασες". Παρότι έχω την napoleon που αναφέρεις κ είμαι ευχαριστημένος υποψιάζομαι ότι μάλλον δεν είναι αυτό που θέλεις. Καλύτερα περίμενε κ ψαξε πιο αναλυτικά τι είναι η καθεμία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, gudinakos είπε

η καλυτερη ειναι  η δευτερη 

η πρωτη ειναι ηλεκτρικη 

για τη τριτη δε θα σχολιασω

γνωμη μου , να μη παρεις καμια απο τις 3ς για πολλους λογους που νε αργα για να γραφω εκθεση.. κρατα τα λευτα σου μαζεψε ακομα 100 - 150 ε κ οσο τα μαζευεις εαν βγει κατι τις προκοπης εως 500 το παιρνεις.. 

 

στα 500 παντα θα εχεις την επιλογη για αυτη https://www.bbq-campingaz.gr/product/ψησταριά-3-series-classic-ls-plus-d/ ομως κ παλι εγω θα σου ελεγα να μαζεψεις λιγα χρηματα ακομα κ να πας σε κατι πιο ποιοτικο οταν πεσει πραγματικη προσφορα 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Triantos1 είπε

Αδερφέ μου σε Νοιώθω.Παραγγελία μέσω Ίντερνετ σε παζάρι την προηγούμενη εβδομάδα.Βάζω πιστωτική, μου τραβάνε σε 1 λεπτό τα χρήματα φυσικά. Μετά από 2 μέρες αφού η κατάσταση παραγγελίας δε ν είχε αλλάξει τους παίρνω τηλ και μου λένε πως δεν υπάρχει το προϊόν.....2 μέρες τους έσπασα τα νεύρα στα τηλέφωνα....Αφού έλεγαν πρώτα πως δεν υπάρχει το προϊόν και πως αν θέλω να μου κάνουν επιστροφή χρημάτων αυτή θα γίνει σε δόσεις ή να αγοράσω κάτι άλλο...Μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη στο κατάστημα Αγίων Αναργυρων και πως αν ήθελα να πάω να την καταλάβω από εκεί.....Τους είπα πως είμαι Τριπολη και πως δεν μπορώ...Μου είπαν επίσης πως δεν μπορούν να την στείλουν με φορτηγό εσωτερικής μετακίνησης λόγω κορονοϊού.....Μετά από 2 μέρες από απίστευτα μπινελικια με πήραν να μου πουν πως έστειλαν όλος τυχαίως εκθεσιακή στημένη στο κατάστημα της Τρίπολης......

Μια συμβουλή σου δίνω.....Αν έχεις υπομονή να τους σπάσεις στα τηλέφωνα......

Ακριβώς το ίδιο φίλε μου έχω ζήσει και εγώ με αυτούς απαράδεκτο έχω κανει άπειρες αγορές από internet Από μικρά καταστήματα και από μεγάλες αλυσίδες πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια κατάσταση βασικά δεν έχω και το χρόνο να τους παίρνω τηλέφωνο γιατί έχουν πάνω από μισή ώρα αναμονή Και όταν πιάσεις βγαίνει κάποιος που σου λέει αυτά που ανέφερες πιο πάνω ντροπή για τον Κωτσόβολο τέτοιο χάλι αυριο θα κανω μια τελευταια προσπαθεια!!καλη η ψησταρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Triantos1 είπε

Αδερφέ μου σε Νοιώθω.Παραγγελία μέσω Ίντερνετ σε παζάρι την προηγούμενη εβδομάδα.Βάζω πιστωτική, μου τραβάνε σε 1 λεπτό τα χρήματα φυσικά. Μετά από 2 μέρες αφού η κατάσταση παραγγελίας δε ν είχε αλλάξει τους παίρνω τηλ και μου λένε πως δεν υπάρχει το προϊόν.....2 μέρες τους έσπασα τα νεύρα στα τηλέφωνα....Αφού έλεγαν πρώτα πως δεν υπάρχει το προϊόν και πως αν θέλω να μου κάνουν επιστροφή χρημάτων αυτή θα γίνει σε δόσεις ή να αγοράσω κάτι άλλο...Μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη στο κατάστημα Αγίων Αναργυρων και πως αν ήθελα να πάω να την καταλάβω από εκεί.....Τους είπα πως είμαι Τριπολη και πως δεν μπορώ...Μου είπαν επίσης πως δεν μπορούν να την στείλουν με φορτηγό εσωτερικής μετακίνησης λόγω κορονοϊού.....Μετά από 2 μέρες από απίστευτα μπινελικια με πήραν να μου πουν πως έστειλαν όλος τυχαίως εκθεσιακή στημένη στο κατάστημα της Τρίπολης......

Μια συμβουλή σου δίνω.....Αν έχεις υπομονή να τους σπάσεις στα τηλέφωνα......

να δεις αυτη των αγ αναργυρων ηταν του gudinakos που δε τη πηρε ποτε γτ τη πηρες εσυ .. αν δεις τι εστειλε πιο πριν ελεγε οτι ειναι διαθεσημη στο καταστημα αγ αναργυρων 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gudinakos είπε

Ακριβώς το ίδιο φίλε μου έχω ζήσει και εγώ με αυτούς απαράδεκτο έχω κανει άπειρες αγορές από internet Από μικρά καταστήματα και από μεγάλες αλυσίδες πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια κατάσταση βασικά δεν έχω και το χρόνο να τους παίρνω τηλέφωνο γιατί έχουν πάνω από μισή ώρα αναμονή Και όταν πιάσεις βγαίνει κάποιος που σου λέει αυτά που ανέφερες πιο πάνω ντροπή για τον Κωτσόβολο τέτοιο χάλι αυριο θα κανω μια τελευταια προσπαθεια!!καλη η ψησταρια?

Αδερφέ μην το παρατάς και θα σου πω το λόγο....Πρώτα από όλα θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω σε δόσεις....Δεύτερον την βρήκες σε πολύ καλή τιμή....Και 3ον είναι θέμα τιμής....Υπάρχουν κομμάτια απλά κάνουν τις πάπιες.....Η ψησταριά φοβερή....!!!!!

3 λεπτά πριν, sndev είπε

να δεις αυτη των αγ αναργυρων ηταν του gudinakos που δε τη πηρε ποτε γτ τη πηρες εσυ .. αν δεις τι εστειλε πιο πριν ελεγε οτι ειναι διαθεσημη στο καταστημα αγ αναργυρων 😂

Δεν πήρα των Αγίων Αναργυρων γιατί δεν στέλνουν εσωτερική μετακίνηση μεταξύ μαγαζιών λόγω κορονοϊού.....Απλά στο κατάστημα στη Τριπολη έστειλαν στημένη εκθεσιακή με τα χαρτιά της.....Και επειδή ξέρω τον διευθυντή μου την έδωσε.....Χαριστικά.....Είναι να γελάς ή να κλαις....;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Triantos1 είπε

Αδερφέ μην το παρατάς και θα σου πω το λόγο....Πρώτα από όλα θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω σε δόσεις....Δεύτερον την βρήκες σε πολύ καλή τιμή....Και 3ον είναι θέμα τιμής....Υπάρχουν κομμάτια απλά κάνουν τις πάπιες.....Η ψησταριά φοβερή....!!!!!

Μου είπαν ότι θα επιστρέψουν το ποσό σε πέντε εργάσιμες ολόκληρο το ποσό δε μου είπαν για δόσεις παρόλα αυτά εγώ προτιμώ την ψησταριά γιατί έχει βγει σε εξαιρετική τιμή Και αξίζει να προσπαθήσω αν και δε νομίζω να βγάλω άκρη με αυτους θα κάνω και πάλι αύριο προσπάθεια μήπως και παραλάβω προϊόν Αλλά δε μου είπαν εμένα για δόσεις μου είπαν για όλο το ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gudinakos είπε

Μου είπαν ότι θα επιστρέψουν το ποσό σε πέντε εργάσιμες ολόκληρο το ποσό δε μου είπαν για δόσεις παρόλα αυτά εγώ προτιμώ την ψησταριά γιατί έχει βγει σε εξαιρετική τιμή Και αξίζει να προσπαθήσω αν και δε νομίζω να βγάλω άκρη με αυτους θα κάνω και πάλι αύριο προσπάθεια μήπως και παραλάβω προϊόν Αλλά δε μου είπαν εμένα για δόσεις μου είπαν για όλο το ποσό

Έχεις πληρώσει με πιστωτική ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Triantos1 είπε

Έχεις πληρώσει με πιστωτική ;

οχι χρεωστικη ολο το ποσο

την εχω βρει και απο εδω στα 579

https://www.techstores.gr/el/1102171189-psistaria-yghraerioy-weber-spirit-ii-e210-gbs.html?skr_prm=WyI4MWUxZGNjNS04NmEzLTQ0Y2YtODc2MC1kNzkzZGY0YTI2MzYiLDE2MjE5NzU3OTkzMDcseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJndGNkLWMifV0

 

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gudinakos είπε

Α οκ. Εγώ το είχα βάλει σε πιστωτική σε δόσεις γι αυτό....Πίεσε τους λίγο αν θες την άποψη μου πες και κανένα μπινελίκι.....Αν τη θες τόσο που είναι λογικό πες τους ότι θα προχωρήσεις σε αγωγή γιατί όταν των παραγγελίες έλεγε διαθέσιμη.....Στο τέρμα αν δεν βγάλεις άκρη παρε το κασέρι και πήγαινε σε άλλο μαγαζί.....Νομίζω ότι γ συγκεκριμένη αλυσίδα είναι ότι χειρότερο υπάρχει σε εξυπηρέτηση.....Σου εύχομαι από καρδιάς να βγάλεις άκρη αδερφέ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Triantos1 είπε

Α οκ. Εγώ το είχα βάλει σε πιστωτική σε δόσεις γι αυτό....Πίεσε τους λίγο αν θες την άποψη μου πες και κανένα μπινελίκι.....Αν τη θες τόσο που είναι λογικό πες τους ότι θα προχωρήσεις σε αγωγή γιατί όταν των παραγγελίες έλεγε διαθέσιμη.....Στο τέρμα αν δεν βγάλεις άκρη παρε το κασέρι και πήγαινε σε άλλο μαγαζί.....Νομίζω ότι γ συγκεκριμένη αλυσίδα είναι ότι χειρότερο υπάρχει σε εξυπηρέτηση.....Σου εύχομαι από καρδιάς να βγάλεις άκρη αδερφέ....

Να ‘σαι καλά φίλε μου θα προσπαθήσω Και θα τους πω ότι μου είπες γιατί ως τώρα το πήγα με καλό τρόπο πραγματικά είναι ότι χειρότερο δεν έχω συναντήσει ποτέ κάτι ανάλογο Σε αγορές μου αν δεν ήταν η προσφορά δεν θα ασχολιόμουν άλλο μαζί τους και από το λίγο που έχω ψάξει νομίζω ότι αξίζει ψησταριά τα χρήματα της Απλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 600 γιατί ίσως να ‘δινα κάτι παραπάνω και να περνά την Ναπολέων να ‘σαι καλά φίλε μου καλά ψησίματα να την χαίρεσαι την ψησταριά σου!!!

7 λεπτά πριν, gudinakos είπε

Να ‘σαι καλά φίλε μου θα προσπαθήσω Και θα τους πω ότι μου είπες γιατί ως τώρα το πήγα με καλό τρόπο πραγματικά είναι ότι χειρότερο δεν έχω συναντήσει ποτέ κάτι ανάλογο Σε αγορές μου αν δεν ήταν η προσφορά δεν θα ασχολιόμουν άλλο μαζί τους και από το λίγο που έχω ψάξει νομίζω ότι αξίζει ψησταριά τα χρήματα της Απλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 600 γιατί ίσως να ‘δινα κάτι παραπάνω και να περνά την Ναπολέων να ‘σαι καλά φίλε μου καλά ψησίματα να την χαίρεσαι την ψησταριά σου!!!

τωρα αν μπεις στο σαιτ τους την εχει διαθεσιμη στο καταστημα αγ.αναργυρων ανεφ προσφορας ξευτιλες

 

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξεκινώντας το ψησιμο πριν 2.5 χρονια με την "ηρωικη" no name ψησταρια απο το praktiker 

https://www.praktiker.gr/m/p/psistaria-ygraeriou-ks0994-me-2-kaystires-78567

πλησιαζει η ωρα για την αντικατασταση αφου η "ηρωικη" παρεδωσε το πνευμα...

ειμαι μεταξυ της weber spirit 210 και της broil king gem 320 (με 2η εναλλακτικη την 340 λογω εξτρα ματιου)

βλέποντας τις προδιαγραφες παρατηρω οτι η weber με 2 καυστηρες ειναι μεγαλυτερη(?) και πιο δυνατη σε ισχυ απο την broil king των 3 καυστηρων

ειναι οντως πιο δυνατη και οριακα πιο μεγαλη εστω και με τους 2 καυστηρες η weber?

εσεις ποια προτεινετε?

και μια ερωτηση η weber τι φιάλη παιρνει στη  θεση που εχει?

την κλασσική 10kg υγραερίου ή καποια προπανιου?

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον Κωτσόβολο, πριν πέντε μέρες είδα ότι η 210 έπεφτε με παζάρι στα 454€, πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι η τιμή αφορά στημένες ψησταριές σε διάφορα καταστήματα. Είχαν σχεδόν σε όλα Πειραιά και τριγύρω. Πήγα στο κοντινότερο,μου την αμπαλαρανε και παρέλαβα σε 5 λεπτά. Πλέον απο Κωτσόβολο μόνο με φυσική παρουσία αγορά. Το eshop τους δεν είναι να το εμπιστεύεσαι. Έχω βαρεθεί να ακούω για ακυρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...