Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Trelloneritis είπε

Εάν πας από το Homing και δεις τις Napoleon ιδίοις όμασσι θα πειστείς ότι αξίζει να περιμένεις μέχρι τον Αύγουστο.
Και εγω ήμουν ανάμεσα σε Broil King και Napoleon. Όταν πήγα να τις δω είχαν και μια τελευταία Broil King εκθεσιακή σε προσφορά. (ούτε που ασχολήθηκα μαζί της)

Ευχαριστώ για την απάντηση,  αλλά είμαι Καβάλα...Τελικά το ποσό  που διαθέτω πέφτει στα 500-600 ευρώ, με 18-24 άτοκες, με  3 καυστηρες,  η και 4...

Βλέπω στο πλαίσιο  για την broil king gem  330 Η την crown 410..τι λέτε?

Επίσης έβλεπα την boorman elite 5050 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2122

  • ilpapacha

    1955

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

57 λεπτά πριν, Dennis7360 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση,  αλλά είμαι Καβάλα...Τελικά το ποσό  που διαθέτω πέφτει στα 500-600 ευρώ, με 18-24 άτοκες, με  3 καυστηρες,  η και 4...

Βλέπω στο πλαίσιο  για την broil king gem  330 Η την crown 410..τι λέτε?

Επίσης έβλεπα την boorman elite 5050 ..

Crown 410 για τα χρηματα της ειναι κ δυνατη, μεγαλη επιφανεια ψησιματος και 4 καυστηρες. Την ιδια πηρα και εγω πριν λιγες μερες απο psistis.gr με 45 ευρο κουπονι για να παρεις εξτρα δωρα, και δωρεαν μεταφορικα. Αν δεν εχεις μεγαλο χωρο απλα εχεις κλειστα τα πλαινα ραφια. Το budget μου ηταν το πολυ 500 και εδω ολα τα παιδια ειπαν να βαλω κατι παραπανω για Napoleon κατι θα ξερουν αλλα για 3-4 καυστηρες ξεφευγα πολυ στην τιμη. Αυτα που εδωσα για την Crown ηταν τα περισσοτερα που μπορουσα. Ψηνω 1-2 Φορες την εβδομαδα και ειμαι 100% ευχαριστημενος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαιρετώ όλους τους φίλους που τους αρέσει να ψήνουν στη ψησταριά τους. Επειδή θέλω να πάρω μια οριστική απόφαση για να φέρω μια ψησταριά υγραερίου από τη Γερμανία και δε θέλω να πάνε χαμένα 500€, ή να πάθω κάποιο ατύχημα, θα ήθελα τη γνώμη-συμβουλή όσων φίλων έχουν φέρει ψησταριά υγραερίου από τη Γερμανία, στο θέμα της σωστής λειτουργίας της ψησταριάς. Μπορώ να χρησιμοποιήσω με ασφάλεια τόσο για μένα όσο και για τη ψησταριά τον γερμανικό ρυθμιστή πίεσης και να βάλω αντάπτορα στην ένωση του γερμανικού ρυθμιστή με την ελληνική φιάλη υγραερίου ? Επίσης αν κάποιος μπορεί να μου λύσει την απορία, γιατί έχουν διαφορετικές πιέσεις κάποιες χώρες και τι αποτέλεσμα έχεια συτό στα εξαρτήματα και απόδοση της ψησταριάς. Π.χ έχω ακούσει ότι οι γερμανικοί καυστήρες έχουν μικρότερες οπές. Σκέφτομαι ότι λόγω μεγαλύτερης πίεσης, για την ιδια ροή αερίου ανά μονάδα χρόνου απαιτείται μικρότερη οπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, serafeim2010 είπε

Xαιρετώ όλους τους φίλους που τους αρέσει να ψήνουν στη ψησταριά τους. Επειδή θέλω να πάρω μια οριστική απόφαση για να φέρω μια ψησταριά υγραερίου από τη Γερμανία και δε θέλω να πάνε χαμένα 500€, ή να πάθω κάποιο ατύχημα, θα ήθελα τη γνώμη-συμβουλή όσων φίλων έχουν φέρει ψησταριά υγραερίου από τη Γερμανία, στο θέμα της σωστής λειτουργίας της ψησταριάς. Μπορώ να χρησιμοποιήσω με ασφάλεια τόσο για μένα όσο και για τη ψησταριά τον γερμανικό ρυθμιστή πίεσης και να βάλω αντάπτορα στην ένωση του γερμανικού ρυθμιστή με την ελληνική φιάλη υγραερίου ? Επίσης αν κάποιος μπορεί να μου λύσει την απορία, γιατί έχουν διαφορετικές πιέσεις κάποιες χώρες και τι αποτέλεσμα έχεια συτό στα εξαρτήματα και απόδοση της ψησταριάς. Π.χ έχω ακούσει ότι οι γερμανικοί καυστήρες έχουν μικρότερες οπές. Σκέφτομαι ότι λόγω μεγαλύτερης πίεσης, για την ιδια ροή αερίου ανά μονάδα χρόνου απαιτείται μικρότερη οπή.

Έχει αναφερθεί αρκετές φορές ότι η καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα ρακόρ για γερμανικό ρυθμιστή σε ελληνική φιάλη. Έχει απαντήσει σε προηγούμενο ποστ και ο Ευγένιος

Οι καυστήρες δεν έχουν κάποια διαφορά στις οπές. Τα μπεκ που «πετάνε» το αέριο έχουν διαφορετική διατομή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η crown, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, δεν είναι αποκλειστικό μοντέλο για κάποιο κατάστημα 

https://www.skroutz.gr/s/23499581/Broil-King-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-4-Εστίες-Crown-Classic-410.html?from=catspan

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proetoimasia-fagitou/bbq/broil-king-psistiera-barbeque-crown-410_3739325?qId=4e99acfe2d9fb2b1ff70e6d678a90f2d&qIx=products

Η monarch είναι καλύτερη σειρά από την crown. Το θέμα του μεγέθους της επιφάνειας ψησίματος θα πρέπει να το δεις με βάση τις ανάγκες σου.

Αν έχεις αμφιβολίες, ίσως θα ήταν προτιμότερο να κάνεις λίγο παραπάνω υπομονή και να  μαζέψεις παραπάνω χρήματα, ώστε να πάρεις κάτι πιο ποιοτικό και στο μέγεθος που θέλεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω γιατις απάντησεις.  Είμαστε 3ατομα..πιστεύω θα με καλύψουν  και οι δύο.

Τι 3χωδει από εδω

https://www.papandrikopoulos.gr/product/psistaries-bbq/ψησταριά-υγραερίου-broil-king-crown-410-982-253-18-άτοκες-δόσε/?skr_prm=WyIwNDlmYWQxOC0yZTUxLTQ3MzYtYjEwYi05MDQwODYyNDAwNzMiLDE2MjM3ODQwNTgxMTMseyJhcHB

https://www.papandrikopoulos.gr/product/p

Με 18 άτοκες...

Επεξ/σία από Dennis7360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή την στιγμή έχει προωθητική το Πλαίσιο με δώρα αξίας 120€

8F4A100E-450B-41CA-9562-E55FC52206AC.jpeg.8dfc5c3e1c45281c52dc4a4aac33fbf2.jpeg

Με βάση την εικόνα δίνει την coral prime με τον ρυθμιστή της και εργαλεία για την ψησταριά.

9B789A24-BD69-4954-AE40-EE1C3745B238.jpeg.af7198d0d87d67dfbc29b41d390fdc32.jpeg
 

Προφανώς την αγοράζεις από εκεί που σε βολεύει/συμφέρει περισσότερο.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, energy52 είπε

Παιδια ειχε στο my market black angus σπαλα ιρλανδιας 9 &10,5 το κιλο εχει παρει κανεις,αξιζει; 

Για κατσαρολα ΜΟΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, energy52 είπε

Ευτυχως που δεν πηρα δηλαδη..😄

Εαν εισαι οντως Λαμια πηγαινε στο κατω mymarket στο Παγκρατι και τσεκαρε ρωτα στο κρεοπωλειο τους εαν εχει για μπριζολα μοσχαρισια ντοπιο,εχει ενα κομματι για κοντρα το οποιο πηρα χθες για δοκιμη (φαινονταν κομματι που εχει σιτεψει) οι οποιες ηταν εξαιρετικες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...