Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Dennis7360 είπε

Παιδιά,η  αλλαγή, από μαντεμι  σε inox,  εκτός από την ευκολία καθαρισμού,  κρατάει την ίδια ( μαλον όχι?) Θερμότητα με το μαντεμι? Αξίζει η αλλαγή σε inox?

Aν ειναι χοντρο το ανοξειδωτο δεν θα εχει τρελες διαφορες απ οτι εχω δει σε βιντεακια. Αλλα σιγουρα θα ειναι πολυ πιο ευκολη η συντηρηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2098

  • ilpapacha

    1939

  • sndev

    1075

  • ηνίοχος

    566

Καλημέρα στην ομάδα, νέος κάτοχος Broil King Gem 330 αγορασμένη απο το Πλαίσιο με τα δώρα των 120 ευρώ. Πριν λίγο έκανα την συναρμολογηση της ψησταριάς, αλλα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Στη συσκευασία δεν εχει καθόλου σωλήνα αερίου για να συνδέσω την φιάλη. Θα έπρεπε να περιλαμβάνεται ή θα πρέπει να τον αγοράσω εγώ ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, assos01 είπε

Καλημέρα στην ομάδα, νέος κάτοχος Broil King Gem 330 αγορασμένη απο το Πλαίσιο με τα δώρα των 120 ευρώ. Πριν λίγο έκανα την συναρμολογηση της ψησταριάς, αλλα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Στη συσκευασία δεν εχει καθόλου σωλήνα αερίου για να συνδέσω την φιάλη. Θα έπρεπε να περιλαμβάνεται ή θα πρέπει να τον αγοράσω εγώ ξεχωριστά?

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Σύμφωνα με το manual, διαθέτει και ρυθμιστή και λάστιχο 

https://broilking.gr/wp-content/uploads/2021/03/broilking-owners-manual-new.pdf

499D5508-F074-4BC4-9468-B4493D6374A1.jpeg.ee562315ea68ef1a1b10d5c363a5f6b9.jpeg

Ρίξε μια μάτια και στο manual που έχεις στα χέρια σου να το επιβεβαιώσεις. Από εκεί και πέρα θα χρειαστεί να επικοινωνήσεις με τον Κωτσόβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Ναι στο manual γράφει οτι περιλαμβάνεται, αλλά δεν τον βρήκα πουθενά στο κουτί.

Απο το Πλαίσιο έγινε η αγορά, αλλά σήμερα δεν θα βρω κανέναν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εναλλακτική είναι να δεις αν υπάρχει κάποιο κατάστημα με μπουκάλες κοντά σου και να ρωτήσεις αν διαθέτουν λάστιχο. Ίσως να μπορέσεις να βρεις και σε κάποιο βενζινάδικο.

Από αύριο τηλέφωνο στο Πλαίσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευασία πρέπει να περιλαμβανει ρυθμιστή & σωλήνα, που τα βάζουν στην συσκευασία στην Ελλάδα. Νομίζω το Πλαίσιο θα σε παραπέμψει στην αντιπροσωπεία. Οπότε καλύτερα να πάρεις απ ευθείας στην GENERAL GAS η οποία πιστεύω ότι θα σε εξυπηρετήσει αμέσως  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα !νεος κάτοχος μιας broil king gem330 από πλαίσιο !

8 λεπτά πριν, assos01 είπε

Αγόρασα σωλήνα απο μαγαζί που ηταν κλειστο σήμερα και ξεκιναω το seasoning!

Εμένα μου έφεραν από το πλαίσιο μαζί με τον ρυθμιστή και λάστιχο σύνδεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω μια πλάκα ψησίματος για την broil gem 330.υπαρχει κάτι οικονομικό να ταιριάζει στις διαστάσεις η είναι μονόδρομος η πλάκα τις broil king?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την έχω από την πρώτη μέρα που πήρα την ψησταριά και την χρησιμοποιώ συνεχώς. Είναι ιδανική για γύρο, λαχανικά, μπιφτέκια και μικρά ψάρια αλλά και για ιδιαίτερα λιπαρά κρέατα. Μη νομίζεις ότι αμα βρείς μια μανταμένια πλάκα να ταιριάζει στην ψησταριά σου ότι θα στοιχίζει ερκετά φθηνότερα απ' ότι η μαντεμένια πλάκα της broil king. Καλύτερα να πάρεις την Broil King και να την έχεις για πάντα

 

 

1624649347142.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, costas_ είπε

Εγώ την έχω από την πρώτη μέρα που πήρα την ψησταριά και την χρησιμοποιώ συνεχώς. Είναι ιδανική για γύρο, λαχανικά, μπιφτέκια και μικρά ψάρια αλλά και για ιδιαίτερα λιπαρά κρέατα. Μη νομίζεις ότι αμα βρείς μια μανταμένια πλάκα να ταιριάζει στην ψησταριά σου ότι θα στοιχίζει ερκετά φθηνότερα απ' ότι η μαντεμένια πλάκα της broil king. Καλύτερα να πάρεις την Broil King και να την έχεις για πάντα

 

 

1624649347142.jpg

Ευχαριστω πολύ για την άμεση  απαντήση!απο ότι είδα στην φωτό σου έχεις την σχάρα από την μεριά με τα αυλάκια πιστεύεις ότι είναι καλύτερα έτσι ;γιατί εγώ στην πρώτη δοκιμή είχα στην σχάρα την μυτερή μεριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχισα να την χρησιμοποιώ από αυτή την πλευρά γιατί μου έκανε καλύτερες γραμμές στα κεμπάπ & στο χαλούμι (γαστρονομική τεκμηρίωση, έ ?!), κρατά υγρά το μαντέμι και με διευκολύνει καλύτερα με τα ψάρια. 

 

IMG_20210613_161004.jpg

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, costas_ είπε

Αρχισα να την χρησιμοποιώ από αυτή την πλευρά γιατί μου έκανε καλύτερες γραμμές στα κεμπάπ & στο χαλούμι (γαστρονομική τεκμηρίωση, έ ?!), κρατά υγρά το μαντέμι και με διευκολύνει καλύτερα με τα ψάρια. 

 

IMG_20210613_161004.jpg

Μου άρεσε η τεκμηρίωση σου😂😂😂!θα της γυρίσω και εγώ για να δοκιμάσω γιατί έχω κάνει μόλις 1 ψήσιμο οποτε θα πειραματιστώ!επισης μου είπαν ότι δεν μπαίνει η σούβλα της broil στο μοντέλο μου και πρέπει να κάνω πατέντα,ισχύει η απλά δεν γνώριζε ο πωλητής του πλαισίου που την αγόρασα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρει ότι κάνει για όλα τα μοντέλα

https://broilking.gr/προϊόντα/αξεσουάρ-bbq/αξεσουάρ-broil-king/εργαλεία-ψησίματος/σούβλες/σούβλα-με-ηλεκτρικό-μοτέρ-broil-king-60522/

Καλύτερα όμως κάνε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Αναφέρει ότι κάνει για όλα τα μοντέλα

https://broilking.gr/προϊόντα/αξεσουάρ-bbq/αξεσουάρ-broil-king/εργαλεία-ψησίματος/σούβλες/σούβλα-με-ηλεκτρικό-μοτέρ-broil-king-60522/

Καλύτερα όμως κάνε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.

Εσυ βλέπω στη φωτό σου ότι έχεις στηρίγματα για σούβλα.ποιο μοντέλο broil king έχεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...