Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, skskre είπε

Τελικά έπεσα μπροστά σε αυτή https://www.kyso.gr/lodge-combo-mantemenia-gastra-473-lt-me/p-el-557\ στο praktiker και την αγόρασα, πριν τη πλάκα όπου μάλλον θα πάω στη "μαμά napoleon" . Προς ιδιοκτήτες αλλά και γνώστες του μαντεμιού μια και είμαι αρχάριος, τα φώτα σας παρακαλώ.

  • λέει έτοιμη για χρήση, ισχύει ή θέλει seasoning? Προτείνετε κάτι άλλο, κάποιο "λιπαρό" ψήσιμο μήπως?
  • Ισχύει σε αυτή και σε άλλα μαντέμια π.χ τηγάνια, ότι πριν μπει φαγητό -κρέας - πρέπει να είναι ζεστά ή λάθος το έχω καταλάβει? για χρήση στη NAPOLEON εννοώ αλλά και στον φούρνο που θα μπει κάποια στιγμή.
  • Το καπάκι της χρησιμοποιείται και ώς πλάκα, σωστά?
  • Καθαρισμό, υποθέτω σαν τις σχάρες μου κάψιμο, ξύσιμο με σπάτουλα και λάδωμα στο τέλος?

Ευχαριστώ

 

error 404 βγάζει. 

για τσεκαρε το :)

 

Βεβαια αν δεν κανω λάθος όλες έτοιμες για χρήση ειναι με την έννοια ότι δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο και μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις άμεσα. seasoning θα εκανα οπωσδήποτε προσωπικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω(πρώτα ο θεος, και οι...μεταφορικές) θα παραλάβω αύριο την weber spirit 325...

Nα ρωτήσω ( σαν αρχάριος προτοψηστης σεbbq) κάποιες απορίες.. 

1) λογικά δεν θα έχει? Η συσκευασία  ρυθμιστή  πίεσης φιάλης  αερίου..τι να προτιμήσω? Με 1.5kg/h? Έχω και πλαϊνή εστία 3.5kwh..προπανιο σκέφτομαι  αρχικά  και όχι μίγμα...

2) Από ότι ξέρω, οι σχάρες έχουν επικαλύψη  πορσελάνης...Έχω διαβάσει  στο site  της weber,οτι δεν θελου seasoning..μονο στο φουλ οι καυστηρες,  και τριψιμο? Γιατι? Αφου ειναι καινούργιες..τις περναω και λάδι  μετα? Όπως οι κανονικές?

3) θέλω να κάνω το πρώτο ψήσιμο  σουβλα ..μισό λαιμός χοιρινό, μισό  κοτόπουλο...

Ανάβω φουλ  και τος 3 καυστηρες,  και μετά χαμηλωνω  και κλεινω(Έτσι γράφει στο site της weber) Τον μεσαίο?

Ότι άλλη συμβουλή  δεκτή...

 

Επεξ/σία από Dennis7360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, zanskou είπε

error 404 βγάζει. 

για τσεκαρε το :)

 

Βεβαια αν δεν κανω λάθος όλες έτοιμες για χρήση ειναι με την έννοια ότι δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο και μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις άμεσα. seasoning θα εκανα οπωσδήποτε προσωπικά. 

αυτή https://www.praktiker.gr/p/gastra-lodge-dutch-oven-4-73l-125354

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, skskre είπε

Φοβερό σκεύος 2 σε 1, καλορίζικη!

Σε όλα τα lodge το ίδιο λέει, ότι είναι έτοιμο προς χρήση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να του συμπεριφερθείς όπως σε όλα τα μαντέμια. Να του κάνεις ένα καλό seasoning, όπως έχουμε αναφέρει πολλές φορές.

Μπορείς να πάρει φέτες μπέικον και να τις ψήσεις. Πάρε τις πιο φθηνές που θα βρεις καθώς θα τις χρησιμοποιήσεις για πρώτο ψήσιμο.

Το καπάκι της το χρησιμοποιείς ως τηγάνι, ωραιότατα.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι ζεστό το μαντέμι πριν βάλεις κάποιο φαγητό. Προσωπικά σε αυτή την γάστρα έχω κάνει ωραιότατη φασολάδα.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Φοβερό σκεύος 2 σε 1, καλορίζικη!

Σε όλα τα lodge το ίδιο λέει, ότι είναι έτοιμο προς χρήση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να του συμπεριφερθείς όπως σε όλα τα μαντέμια. Να του κάνεις ένα καλό seasoning, όπως έχουμε αναφέρει πολλές φορές.

Μπορείς να πάρει φέτες μπέικον και να τις ψήσεις. Πάρε τις πιο φθηνές που θα βρεις καθώς θα τις χρησιμοποιήσεις για πρώτο ψήσιμο.

Το καπάκι της το χρησιμοποιείς ως τηγάνι, ωραιότατα.

Δεν είναι απαραίτητο να είναι ζεστό το μαντέμι πριν βάλεις κάποιο φαγητό. Προσωπικά σε αυτή την γάστρα έχω κάνει ωραιότατη φασολάδα.

Καλό το μπέικον ίσως και κάτι λουκάνικα που έχω θα κάνουν τη δουλειά. 

Μπαίνει λοιπόν από την αρχή στη ψησταριά ή θα πρέπει να έχει ανεβάσει θερμοκρασία και να τη βάλω μετά? Και στο πλαΙνό υπέρυθρο αντέχει, μαγείρεμα σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, skskre είπε

Καλό το μπέικον ίσως και κάτι λουκάνικα που έχω θα κάνουν τη δουλειά. 

Μπαίνει λοιπόν από την αρχή στη ψησταριά ή θα πρέπει να έχει ανεβάσει θερμοκρασία και να τη βάλω μετά? Και στο πλαΙνό υπέρυθρο αντέχει, μαγείρεμα σωστά?

Μπορείς να την βάλεις είτε από την αρχή είτε όταν έχει πιάσει την θερμοκρασία που θες.

Έχω κάνει και μοσχαράκι με μελιτζάνες κτλ, όπου πρώτα έφτασε την επιθυμητή θερμοκρασία η ψησταριά και έπειτα έβαλα την γάστρα.

Την φασολάδα την έκανα εξολοκλήρου στο infrared, όπου την έβαλα χωρίς προθέρμανση.

Εχω ανεβάσει κατά καιρούς διάφορες φωτό. Το μαντέμι αντέχει και σε κάρβουνα/απευθείας φωτιά, μην το φοβάσαι καθόλου.

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, TheCap27 είπε

Καλησπερα σε ολους και σας παρακαλω πααααρα πολυ τις γνωσεις σας! Επιτελους μετα απο 3 χρονια καταφερα και μετακομισα απο το ημιυπόγειο που εβλεπε πεζοδρόμιο σε σπιτι με μπαλκοναρα και επιτελους θα κανω μια απολαυση μου πραγματικοτητα. Θα αραζω μπαλκονατος και θα ψήνω! 😌 Ομως επειδη εχω μια μανια να κανω παντα την καλύτερη δυνατη επιλογη στις αγορες μου εδω και 2 εβδομαδες ψαχνω ποια ψησταρια να παρω και συνεχως αλλαζω γνωμη. Ναι ξερω δεν θα την παντρευτω ή θα μου πειτε ξεκινα με κατι απλο και βλεπεις... αλλα το κολλημα ειναι κολλημα... στο δια ταυτα λοιπον...Το μπατζετ μου ειναι για την ωρα μεχρι 350€ και ειμαστε 2 ατομα και οχι οικογενεια... Στην καλυτερη να ταισω 6-7 ατομα...

Αρχικα ειδα τις unimac συγκεκριμενα την trend με 3 καυστηρες τελικα ομως δεν εψησε λογο οτι δεν ειναι inox, οτι δεν εχει ροδακια συν οτι ειδα εδω στο φορουμ οτι δεν εχει και κλειστο πατο και χανει στο να κραταει την θερμοκρασια μεσα.

https://www.skroutz.gr/s/20157797/Unimac-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-και-Πλαϊνό-Μάτι-Trend.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Επειτα ειδα μια thermogatz παλι με 3+1 καυστηρες, inox, με ροδακια, με πορτακια αλλα το ξανα σκέφτηκα γιατι παιζει στα 370€ και βρηκα παρομοια φαινομενικα εστω στα 260€.

https://www.skroutz.gr/s/23850600/Thermogatz-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-Gs-Grill-Elite-3-1-Inox.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αυτη στα 260€ ειναι μια teesa με 3 καυστηρες παλι inox, παλι ροδακια, παλι ντουλαπια ΟΜΩΣ μονου τοιχωματος καπακι...

https://www.skroutz.gr/s/23020140/Teesa-Μπάρμπεκιου-Αερίου-BBQ-3000-TSA0095Q.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Μετα βρηκα μια OUTBACK Bravo 3 προσφορα απο 600€ στα 299€ η οποια απο οσο εχω καταλαβει ειναι απο τις καλες ποιοτικες μαρκες απο οσο το εψαξα ειναι και αυτη inox κτλπ κτλπ οπως και η παραπανω. Ειναι η μονη που εχω δει απο κοντα και πραγματικα η ποιοτητα της φαινεται εξαιρετικη. ΟΜΩΣ δεν παιρνει σουβλα, τουλαχιστον χωρις πατεντα, και εγω θελω οπωσδηποτε να παιρνει μια μικρη σουβλα... 🔥

https://www.skroutz.gr/s/18373435/Outback-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-3-Εστίες-Bravo.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Mετα... ειδα για μια KAISER σε προσφορα στα 289€ που τις πουλανε και στο πρακτικερ αλλα και σε αλλα καταστηματα και περα απο 2 θετικες κριτικες στο σκουτζ φαινονται γενικα πολυ καλες απο το βιντεο συναρμολογης που παιζει στο youtube και απο τις φωτο. Ομως δεν ειναι inox...

https://www.praktiker.gr/m/p/psistaria-ygraeriou-kaiser-inova-k113-4jci-128656

Και τελος γιατι πολυ το τραβηξα μπαινω εδω και βλεπω να λετε οτι πολυ καλη ειναι η Kenton NATERIAL απο τα leroy merlin παλι στα 289€...

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209623

Την unimac και την thermogatz λεω να τις βγαλω τελείως εξω..μετα την teesa σκεφτομαι αν θα μπορουσα να της φτιαξω εγω διπλο πατο αλλα και παλι...μετα την outback ειναι ποιοτικη επισης και μαρκα και σκεφτομαι μηπως μπορω εγω καπως να της φτιαξω να παιρνει σουβλα...και μετα ειναι οι 2 απο το praktiker και απο το leroy που λετε και που πραγματι φαινονται καλες και που εχουν και παραπανω καυστηρες απο τις αλλες 2 (teesa και outback)

Βοηθατε αδερφια γιατι το μυαλο μου εχει ξεφυγει και δεν ξερω τι να επιλεξω... Εχω φαει 2 εβδομαδες στον υπολογιστη μπροστα να ψαχνω ψησταριες...θα ονειρευομαι καυστηρες και καπακια σε λιγο 🤖😄🤖

 

Καλησπερα ψηστες! Δεν αντεξα...πηρα σβαρνα τα καταστήματα σημερα και πηγα και ειδα απο κοντα τις 3(+1) απο τις 5 ψησταριες που παραθεσα. Καταρχας να πω οτι ολες τους κυριολεκτικα ΟΥΤΕ ΚΑΝ που ακουμπανε σταθεροτητα ποιοτητα και παχος μεταλου πχ απο weber. Ειναι χαοτικη η διαφορα. Αρχικα πηγα και ειδα την KAISER στο praktiker. Ωραια ψησταρια σαν συνολο απο αποψη ποιοτητας, εξαιρετικης ποιοτητας καυστηρες (οι καλυτεροι που ειδα). Στα μειων δεν αναδιπλωνουν τα πορτακια και το ταψακι δεν πιανει ολο την επιφανεια ψησιματος. Μετα πηγα και ειδα την NATERIAL. Διαλυμένη και ξεχαρβωλεμενη στο καταστημα Αμαρουσίου που πηγα γενικα η εικονα της δεν σε εψηνε να την παρεις. Εστιασα ομως στα τεχνικα ζητηματα και ετσι την ειδα πιο αντικειμενικα. Τιμη με -20% για μελη leroy πολυ καλη. Κουμπια ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ με την KAISER του πρακτικερ. Σχαρα ομως καλυτερη + μαντέμι φλατ για μπιφτεκια λουκανικα κτλπ + πορτακια + αναδιπλουμενα ραφια. Σημαντικα ολα πολυ. Στα μειων το ταψακι δεν πιανει ολη την επιφανεια ψησιματος. (ΚΛΑΙΝ στα χρηματα αυτα). Τελος πηγα και ξανα ειδα την outback bravo 3. Προφανως πολυ καλης ποιοτητας μεταλλα οχι ομως σε φαση weber. Φουλ ινοξ στα συν και πολυ καλης ποιοτητας βαρυ μαντεμι. Στα μειον δεν κλεινουν τα ραφια, και το ταψακι επίσης δεν καλυπτει ολη την επιφανεια ψησιματος. Μειον επισης δεν εχει θεση για σουβλα. Μετα πεταχτηκα και ειδα και μια landman στα 600€ στον κοψοκωλο και απλα γελασα με την σχεση ποιοτητας τιμης. Εν κατα κλειδι δεν εχω δει και δεν βρισκω εκθεση να δω την teesa και την thermogatz αλλα στην τιμη αυτη και με αυτα τα συνολικα συν που εχει η NATERIAL νομιζω ειναι νικητρια. Θα παρω μια τωρα για το καλοκαιρι και απο χειμωνα ισως να σκασω κανα χιλιαρικο + και να παρω κατι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ. Δεν εννοω καν για απλες weber η napoleon κτλπ. Θελω κατι με infrared στα τοιχωματα με διαβαθμισεις καυστηρες top μαντεμια top κτλπ. Μια για την πλακα μας λοιπον για φετος και μια για παντρεια μετα. Μακαρι να πανε ολα καλα και να κατσει. 😌🍻🍻🍖🍖

Επεξ/σία από TheCap27
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, TheCap27 είπε

Καλησπερα ψηστες! Δεν αντεξα...πηρα σβαρνα τα καταστήματα σημερα και πηγα και ειδα απο κοντα τις 3(+1) απο τις 5 ψησταριες που παραθεσα. Καταρχας να πω οτι ολες τους κυριολεκτικα ΟΥΤΕ ΚΑΝ που ακουμπανε σταθεροτητα ποιοτητα και παχος μεταλου πχ απο weber. Ειναι χαοτικη η διαφορα. Αρχικα πηγα και ειδα την KAISER στο praktiker. Ωραια ψησταρια σαν συνολο απο αποψη ποιοτητας, εξαιρετικης ποιοτητας καυστηρες (οι καλυτεροι που ειδα). Στα μειων δεν αναδιπλωνουν τα πορτακια και το ταψακι δεν πιανει ολο την επιφανεια ψησιματος. Μετα πηγα και ειδα την NATERIAL. Διαλυμένη και ξεχαρβωλεμενη στο καταστημα Αμαρουσίου που πηγα γενικα η εικονα της δεν σε εψηνε να την παρεις. Εστιασα ομως στα τεχνικα ζητηματα και ετσι την ειδα πιο αντικειμενικα. Τιμη με -20% για μελη leroy πολυ καλη. Κουμπια ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ με την KAISER του πρακτικερ. Σχαρα ομως καλυτερη + μαντέμι φλατ για μπιφτεκια λουκανικα κτλπ + πορτακια + αναδιπλουμενα ραφια. Σημαντικα ολα πολυ. Στα μειων το ταψακι δεν πιανει ολη την επιφανεια ψησιματος. (ΚΛΑΙΝ στα χρηματα αυτα). Τελος πηγα και ξανα ειδα την outback bravo 3. Προφανως πολυ καλης ποιοτητας μεταλλα οχι ομως σε φαση weber. Φουλ ινοξ στα συν και πολυ καλης ποιοτητας βαρυ μαντεμι. Στα μειον δεν κλεινουν τα ραφια, και το ταψακι επίσης δεν καλυπτει ολη την επιφανεια ψησιματος. Μειον επισης δεν εχει θεση για σουβλα. Μετα πεταχτηκα και ειδα και μια landman στα 600€ στον κοψοκωλο και απλα γελασα με την σχεση ποιοτητας τιμης. Εν κατα κλειδι δεν εχω δει και δεν βρισκω εκθεση να δω την teesa και την thermogatz αλλα στην τιμη αυτη και με αυτα τα συνολικα συν που εχει η NATERIAL νομιζω ειναι νικητρια. Θα παρω μια τωρα για το καλοκαιρι και απο χειμωνα ισως να σκασω κανα χιλιαρικο + και να παρω κατι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ. Δεν εννοω καν για απλες weber η napoleon κτλπ. Θελω κατι με infrared στα τοιχωματα με διαβαθμισεις καυστηρες top μαντεμια top κτλπ. Μια για την πλακα μας λοιπον για φετος και μια για παντρεια μετα. Μακαρι να πανε ολα καλα και να κατσει. 😌🍻🍻🍖🍖

Από την στιγμή που έχεις αποφασίσει να πάρεις κάτι καλό, για πιο λόγο να «πετάξεις» ~300€, για 1-2 μήνες; Αν έχεις την δυνατότητα πάρε από τώρα την καλή ψησταριά που θες ή κάνε υπομονή και ψάχνεις από Σεπτέμβρη.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2021 στις 11:54 ΜΜ, anergos13 είπε

Εχει παραλαβει κανεις  Napoleon 365 ??

Ακομα στην αναμονη μου λενε απ το μαγαζι που την εχω παραγγειλει  γιατι παραλαμβανουν σιγα σιγα....

Καλησπερα φιλε την παρελαβα δευτερα!!!

 

εικόνα_Viber_2021-07-05_13-28-08-825.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Από την στιγμή που έχεις αποφασίσει να πάρεις κάτι καλό, για πιο λόγο να «πετάξεις» ~300€, για 1-2 μήνες; Αν έχεις την δυνατότητα πάρε από τώρα την καλή ψησταριά που θες ή κάνε υπομονή και ψάχνεις από Σεπτέμβρη.

Συμφωνω και γω σε αυτο! Μην πεταξεις 300€ τωρα. Αν εχεις σκοπο να σκασεις κανα 1000αρικο μετα, κρατα τα λεφτα σου και δωσε 1300 να παρει κατι ακομα καλυτερο. 

Φανταζομαι στη συγκριση που εκανες αυτες με weber, την εκανες με spirit και σου φανηκε μεγαλη η διαφορα. Αν εκανες με genesis δεν θα σκεφτοσουν καν να παρεις κατι φθηνο. Κρατα λοιπον τα λεφτα σου και παρε καμια napoleon rogue με infrared, πορτακια κλπ κλπ. Εκτος αν θες την φθηνη να την παρκαρεις σε κανενα εξωχικο για καμια 10αρια ψησιματα το χρονο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TheCap27 είπε

Καλησπερα ψηστες! Δεν αντεξα...πηρα σβαρνα τα καταστήματα σημερα και πηγα και ειδα απο κοντα τις 3(+1) απο τις 5 ψησταριες που παραθεσα. Καταρχας να πω οτι ολες τους κυριολεκτικα ΟΥΤΕ ΚΑΝ που ακουμπανε σταθεροτητα ποιοτητα και παχος μεταλου πχ απο weber. Ειναι χαοτικη η διαφορα. Αρχικα πηγα και ειδα την KAISER στο praktiker. Ωραια ψησταρια σαν συνολο απο αποψη ποιοτητας, εξαιρετικης ποιοτητας καυστηρες (οι καλυτεροι που ειδα). Στα μειων δεν αναδιπλωνουν τα πορτακια και το ταψακι δεν πιανει ολο την επιφανεια ψησιματος. Μετα πηγα και ειδα την NATERIAL. Διαλυμένη και ξεχαρβωλεμενη στο καταστημα Αμαρουσίου που πηγα γενικα η εικονα της δεν σε εψηνε να την παρεις. Εστιασα ομως στα τεχνικα ζητηματα και ετσι την ειδα πιο αντικειμενικα. Τιμη με -20% για μελη leroy πολυ καλη. Κουμπια ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ με την KAISER του πρακτικερ. Σχαρα ομως καλυτερη + μαντέμι φλατ για μπιφτεκια λουκανικα κτλπ + πορτακια + αναδιπλουμενα ραφια. Σημαντικα ολα πολυ. Στα μειων το ταψακι δεν πιανει ολη την επιφανεια ψησιματος. (ΚΛΑΙΝ στα χρηματα αυτα). Τελος πηγα και ξανα ειδα την outback bravo 3. Προφανως πολυ καλης ποιοτητας μεταλλα οχι ομως σε φαση weber. Φουλ ινοξ στα συν και πολυ καλης ποιοτητας βαρυ μαντεμι. Στα μειον δεν κλεινουν τα ραφια, και το ταψακι επίσης δεν καλυπτει ολη την επιφανεια ψησιματος. Μειον επισης δεν εχει θεση για σουβλα. Μετα πεταχτηκα και ειδα και μια landman στα 600€ στον κοψοκωλο και απλα γελασα με την σχεση ποιοτητας τιμης. Εν κατα κλειδι δεν εχω δει και δεν βρισκω εκθεση να δω την teesa και την thermogatz αλλα στην τιμη αυτη και με αυτα τα συνολικα συν που εχει η NATERIAL νομιζω ειναι νικητρια. Θα παρω μια τωρα για το καλοκαιρι και απο χειμωνα ισως να σκασω κανα χιλιαρικο + και να παρω κατι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ. Δεν εννοω καν για απλες weber η napoleon κτλπ. Θελω κατι με infrared στα τοιχωματα με διαβαθμισεις καυστηρες top μαντεμια top κτλπ. Μια για την πλακα μας λοιπον για φετος και μια για παντρεια μετα. Μακαρι να πανε ολα καλα και να κατσει. 😌🍻🍻🍖🍖

Έκανες την καλυτερη δουλεία που πήγες και τις ειδες ολες για να εχεις μέτρο συγκρισής...

Ποιός ο λόγος να πετάξεις 300ε οταν μπορείς να περιμένεις εως τον Σεπτ για κατι ανωτερο το οποίο θα σε καλύψει οπως λές...?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gudinakos είπε

Καλησπερα φιλε την παρελαβα δευτερα!!!

 

εικόνα_Viber_2021-07-05_13-28-08-825.jpg

Καταρχήν καλορίζικη και καλά ψησίματα. Από πού την είχες παραγγείλει και πότε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...