Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, anergos13 είπε

Λοιπον σημερα επικοινωνησαν τηλεφωνικα απο την αντιπροσωπεία.... σχετικα με τα προβληματα που αντιμετωπισα με την 425...

 

Ειχαν στειλει απαντηση στο email μου τελικα την 3η ημερα αλλα ειχε καταληξει στα ....spam!! Για το θεμα του θερμομετρου μου αναφεραν οτι συμβαινει γιατι δεν ειναι στεγανο 100% και επι της ουσιας δεν προκαλει προβλημα αφου ξεθολωνει μολις ανεβασει θερμοκρασια..... Προσωπικα το αποδειχθηκα...αλλα ανεφεφερα οτι επιφυλασομαι στο μελλον..... Για την βαση της φιαλης που ραγισε...μου ειπαν οτι η μεταλλικες φιαλες ειναι πολυ βαριες....και η βαση εχει σχεδιαστει για πλαστικες φιαλες.... Το θεμα ειναι οτι στην περιοχη μου (Επαρχια) δεν μπορω να βρω ευκολα.... Θα κανω μια προσπαθεια να βρω prime coral που οπως αναφερουν ειναι 40% ελαφρυτερη.....απο τις μεταλλικες...

 

 

Οι prime coral μπαινουν κανονικα στις napoleon ή θελει καποιον ανταπτορα...???

 

Θα πρέπει να πάρεις και τον δικό τους ρυθμιστή 

για μείγμα 

https://zaxaris-energy.gr/product/rythmistis-fialis-ygraeriou-prime-coral-gas/

ή για προπάνιο 

https://tsetsosgas.gr/rithmistis-fialis-propaniou-prime-685

Για πρώτη φιάλη, χρησιμοποίησα μια κλασική πετρογκάζ με μείγμα. Δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα με την βάση.

Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμοστή της coral gas και να δεις αν υπάρχει κάποιο κοντινό κατάστημα/βενζινάδικο που να τις έχει/φέρνει.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Θα πρέπει να πάρεις και τον δικό τους ρυθμιστή 

για μείγμα 

https://zaxaris-energy.gr/product/rythmistis-fialis-ygraeriou-prime-coral-gas/

ή για προπάνιο 

https://tsetsosgas.gr/rithmistis-fialis-propaniou-prime-685

Για πρώτη φιάλη, χρησιμοποίησα μια κλασική πετρογκάζ με μείγμα. Δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα με την βάση.

Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμοστή της coral gas και να δεις αν υπάρχει κάποιο κοντινό κατάστημα/βενζινάδικο που να τις έχει/φέρνει.

Υπάρχει ενα και αν δεν εχει αμεσα διαθεσιμες τις φερνει με παραγγελια.....

Τον ρυθμιστη τον πουλανε και απο τα δικα τους πρατηρια?

 

Και μια αλλη ερωτηση...τι παραπανω προσφερει το προπανιο σε σχεση με το μείγμα?

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, anergos13 είπε

Υπάρχει ενα και αν δεν εχει αμεσα διαθεσιμες τις φερνει με παραγγελια.....

Τον ρυθμιστη τον πουλανε και απο τα δικα τους πρατηρια?

 

Και μια αλλη ερωτηση...τι παραπανω προσφερει το προπανιο σε σχεση με το μείγμα?

Μπορείς να καλέσεις απευθείας την coral και να στις φέρουν σπίτι, μαζί με τον ρυθμιστή.

A93B66B4-B293-4E10-87AB-9FB923C6B298.jpeg.e838efeac5519d524b344be59e38612b.jpeg

Ουσιαστικά επικοινωνείς με τα κεντρικά και έπειτα στέλνουν το αίτημά σου στο κοντινότερο κατάστημα που μπορεί να σε εξυπηρετήσει. Δεν γνωρίζω που μένεις, όμως πιστεύω αξίζει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να δεις αν μπορείς να εξυπηρετηθείς με αυτόν τον τρόπο.

Για το προπάνιο, μπορείς να δεις προηγούμενα ποστ

Έχει καλύτερη συμπεριφορά σε κρύο καιρό και καλύτερη απόδοση σε ψησίματα με μεγάλη διάρκεια.

Επίσης στο manual της Napoleon υπάρχει αναφορά ότι συνίσταται η χρήση προπανίου

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, anergos13 είπε

Λοιπον σημερα επικοινωνησαν τηλεφωνικα απο την αντιπροσωπεία.... σχετικα με τα προβληματα που αντιμετωπισα με την 425...

 

Ειχαν στειλει απαντηση στο email μου τελικα την 3η ημερα αλλα ειχε καταληξει στα ....spam!! Για το θεμα του θερμομετρου μου αναφεραν οτι συμβαινει γιατι δεν ειναι στεγανο 100% και επι της ουσιας δεν προκαλει προβλημα αφου ξεθολωνει μολις ανεβασει θερμοκρασια..... Προσωπικα το αποδειχθηκα...αλλα ανεφερα οτι επιφυλασομαι στο μελλον..... Για την βαση της φιαλης που ραγισε...μου ειπαν οτι η μεταλλικες φιαλες ειναι πολυ βαριες....και η βαση εχει σχεδιαστει για πλαστικες φιαλες....

 

Δεχτηκαν βεβαια να αντικαταστησουν την βαση με νεα.....

 

Το θεμα ειναι οτι στην περιοχη μου (Επαρχια) δεν μπορω να βρω ευκολα.... Θα κανω μια προσπαθεια να βρω prime coral που οπως αναφερουν ειναι 40% ελαφρυτερη.....απο τις μεταλλικες...

 

 

Οι prime coral μπαινουν κανονικα στις napoleon ή θελει καποιον ανταπτορα...???

 

Προσωπικά, δεν θα με κάλυπτε τέτοια απάντηση και για τις δύο περιπτώσεις αν και όντως είναι στην καλή διάθεση του αντιπροσώπου να εξυπηρετήσει.

Όσον αφορά το θερμόμετρο, αν δεν αποτελεί καθολικό φαινόμενο σε όλες τις Ναπολεον, πως θεωρείται φυσιολογικό; Από την άλλη όντως συμβαίνει και μου έχει συμβεί σε δύο προηγούμενες ψησταριές υγραερίου μετά όμως από πλύσιμο του κάδου με νερό. Σε ψησταριά όμως που μόλις έκαψε για πρώτη φορά ...

Όσο για την βάση της φιάλης θα μου άρεσε περισσότερο να μου πουν ότι οφείλεται σε λάθος χειρισμό μου που προκάλεσε το σπάσιμο παρά αυτό που σου είπαν ότι είναι μόνο για πλαστικές φιάλες σχεδιασμένο! Που το αναφέρει αυτό; Ακόμα και στο βίντεο συναρμολόγησης η ίδια η εταιρεία τοποθετεί μεταλλική φιάλη 

 

Τέλος πάντων, μακάρι να σε εξυπηρετήσουν. Όταν έχεις premium τιμές, πρέπει να προσφέρεις και premium after sales support.

Επεξ/σία από depmode
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fantakola είπε

Ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα αρνητικά τα οποία έχεις εντοπίσει μέχρι στιγμής? Πράγματα που σε δυσκόλεψαν , που σε χάλασαν στο ψήσιμο, στην γενικότερη κατασκευή κτλ? Ο καθαρισμός της?

Ειμαι πλέον ανάμεσα στην Harmony και την Napoleon Rogue 425

Στα λεφτά βγαίνουν πάνω κάτω στα ίδια οπότε μιλάμε για ίδιο price range 

Στα μεγάλα + που έχω εντοπίσει στην Harmony, είναι πως είναι κατασκευασμένη εξολοκλήρου από Inox με ότι θετικό έχει αυτό για αντοχή στον χρόνο, και σε συνδιασμό με το συρτάρι με το νερό το καθάρισμα φαντάζει εύκολη υπόθεση. Το νερό βοηθάει και στο να βγαίνουν τα ψητά ζουμερα . 

Συνψήστες ακούω και τις δικές σας πολυτιμες απόψεις 

 

 

Σαν κάτοχος Napoleon μπορώ να σου πω ότι το καθάρισμα δεν είναι τίποτα τρομακτικό για να διατηρείς την ψησταριά σε μια κατάσταση ασφαλή για το ψήσιμο και υγιεινή για το φαγητό. Η αντίστοιχη επιφάνεια του συρταριού νερού στην Harmony κάτω από τους καυστήρες, είναι αφαιρούμενη στην Rogue και μπορείς να την καθαρίσεις πολύ εύκολα στο νεροχύτη της κουζίνας.

Η υγρασία στον θάλαμο λόγω του νερού, κάνει τη διαφορά σε ψησίματα μεγαλύτερης διάρκειας (σούβλα, κάπνισμα, έμμεσο ψήσιμο) όπου και εκεί τοποθετείς δικό σου ταψί με νερό ή άλλο υγρό (μπύρα, κρασί κλπ) για να έχεις αυτό το αποτέλεσμα. Σε γρήγορα ψησίματα δεν πιστεύω ότι έχει καμία διαφορά.

Με τα παραπάνω δεν θέλω να υποβαθμίσω την Harmony την οποία δεν έχω δει από κοντά αλλά φαίνεται τίμια. Επισημαίνω μόνο ότι δεν αποτελούν για εμένα κάποιο ουσιαστικό πλεονέκτημα.

Δες και το εξής post προς το τέλος για προβληματισμούς για το συγκεκριμένο μοντέλο:

 

Αν θυμάμαι καλά ανέφερες ότι την ψησταριά την θέλεις για τη Σουηδία. Η η τιμολογιακή πολιτική της Napoleon βλέπω για τη Σουηδία έχει χαμηλότερες τιμές από Ελλάδα (667€ vs 799€ για την Rogue 425). Έχε επίσης υπόψη σου ότι οι Exivos είναι Ελληνικής κατασκευής με ότι αυτό συνεπάγεται, τόσο στη μεταφορά στον τελικό τόπο χρήσης, όσο και στη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών και υποστήριξης από την μαμά εταιρεία. Σε συνδυασμό με την κάλυψη εγγύησης της Napoleon vs άγνωστη για την Exivos θα επέλεγα στη θέση σου μεταξύ των δύο την 425.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, greenroadrunner είπε

Σαν κάτοχος Napoleon μπορώ να σου πω ότι το καθάρισμα δεν είναι τίποτα τρομακτικό για να διατηρείς την ψησταριά σε μια κατάσταση ασφαλή για το ψήσιμο και υγιεινή για το φαγητό. Η αντίστοιχη επιφάνεια του συρταριού νερού στην Harmony κάτω από τους καυστήρες, είναι αφαιρούμενη στην Rogue και μπορείς να την καθαρίσεις πολύ εύκολα στο νεροχύτη της κουζίνας.

Η υγρασία στον θάλαμο λόγω του νερού, κάνει τη διαφορά σε ψησίματα μεγαλύτερης διάρκειας (σούβλα, κάπνισμα, έμμεσο ψήσιμο) όπου και εκεί τοποθετείς δικό σου ταψί με νερό ή άλλο υγρό (μπύρα, κρασί κλπ) για να έχεις αυτό το αποτέλεσμα. Σε γρήγορα ψησίματα δεν πιστεύω ότι έχει καμία διαφορά.

Με τα παραπάνω δεν θέλω να υποβαθμίσω την Harmony την οποία δεν έχω δει από κοντά αλλά φαίνεται τίμια. Επισημαίνω μόνο ότι δεν αποτελούν για εμένα κάποιο ουσιαστικό πλεονέκτημα.

Δες και το εξής post προς το τέλος για προβληματισμούς για το συγκεκριμένο μοντέλο:

 

Αν θυμάμαι καλά ανέφερες ότι την ψησταριά την θέλεις για τη Σουηδία. Η η τιμολογιακή πολιτική της Napoleon βλέπω για τη Σουηδία έχει χαμηλότερες τιμές από Ελλάδα (667€ vs 799€ για την Rogue 425). Έχε επίσης υπόψη σου ότι οι Exivos είναι Ελληνικής κατασκευής με ότι αυτό συνεπάγεται, τόσο στη μεταφορά στον τελικό τόπο χρήσης, όσο και στη διαθεσιμότητα ανταλλακτικών και υποστήριξης από την μαμά εταιρεία. Σε συνδυασμό με την κάλυψη εγγύησης της Napoleon vs άγνωστη για την Exivos θα επέλεγα στη θέση σου μεταξύ των δύο την 425.

Ευχαριστώ για τις σκέψεις και θα προσπαθήσω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και προς τη μια αλλά και προς την άλλη πλευρά 😂 μιας και προσπαθώ να αποφασίσω τι είναι καλύτερο.

Θα το πιάσω ανάποδα ξεκινώντας από το θέμα που ανέφερες στο τέλος. Την ψησταριά ,αν τελικά την επιλέξω, θα την ανεβάσω εγώ με το αμάξι μου πάνω, οπότε δεν πρόκειται να εμπλακεί μεταφορική. Εφόσον την μεταφέρει φυσικό πρόσωπο για προσωπική χρήση, δεν τίθεται θέμα για μετακινήσεις εντός ΕΕ. Η μόνη μου επιφύλαξη έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι ένα προϊόν που έχει να κάνει με φωτιά, αέριο κτλ, όπου εκεί μπορεί να υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο. Έλεγχος στην είσοδο μου στην Σουηδία δεν πρόκειται να γίνει πάντως, αυτό είναι το μόνο βέβαιο.

Το θέμα των ανταλλακτικών έχει να κάνει μόνο με το κατά πόσο θα μπορώ να βρω πχ καυστήρες ή διαχύτες μετά από μερικά χρόνια, σε περίπτωση που το κλείσουν το μαγαζί. Κατά τα άλλα, δεν θεωρώ ,και διορθώσετε με αν κάτι δεν βλέπω, ότι μια ψησταριά έχει κάτι παραπάνω να δεις ή να φθαρεί.

Το συρτάρι με το νερό στην Exivos ,αν έχω καταλάβει καλά, διασφαλίζει ότι όλη η μπίχλα από το ψήσιμο, πέφτει μέσα στο νερό και άρα είναι εύκολο να τα αδειάζεις/καθαρίσεις + ότι οι υδρατμοί που προκύπτουν συνέχεια καθαρίζουν το εσωτερικό της ψησταριάς και εμποδίζουν το να κολλήσει το λοιπός στα τοιχώματα . Με βάση τα όσα βλέπω, εκτιμώ πως δεν θα έχει ποτέ θέματα με αναφλέξεις λόγο συσσωρευμένου λοιπούς, ή λόγο υπολειμμάτων φαγητού που έχουν κολλήσει κάπου.

Ένα ακόμα θετικό για μένα ,είναι πως και η σχάρα της είναι Ινοξ. Έχω δουλέψει χρόνια με μαντεμενια σκεύη, ξέρω να τα συντηρώ και πραγματικά είναι λίγα αυτά που πρέπει να κάνεις ,όμως στο Ινοξ δεν κάνεις τίποτα πραγματικά.

Από την άλλη πλευρά, έχω σκεφτεί ότι ο καθαρισμός της 425 θα πρέπει να είναι σχετικά ευκολος, μιας και μπορείς να τα περάσεις όλα εκεί μέσα με μια συρμάτινη βούρτσα.

Ένα τελευταίο θετικό που έχει ήδη Εξιβος είναι πως η σούβλα της κοστίζει 50€ και είναι ανοξείδωτη και αυτή, ενώ η αντίστοιχη της Ναπολεον είναι στα 200€. Και κάτι άσχετο εδώ. Έχω πάρει τη σούβλα της Unimac για τη ψησταριά του πεθερού στο εξοχικό, και είναι τραγικό το γεγονός ότι η μύτη της δεν είναι καθόλου σουβλερη. Δεν μπορείς να περάσεις κομμάτια που έχουν σκληρό λοιπός ή μεμβράνη ,πχ πανσετα στο κοντοσούβλι, και δεν ξέρω κατά πόσο οι σούβλες που έχουν βρει άλλα παιδιά είναι το ίδιο χάλι. 

Αυτά και σόρρυ για το σεντόνι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που βαζεται νερο στο ταψακι για να μη "κολλήσει" το λίπος κ έχετε παλιώσει κανοντας καμια 20 ψησίματα ωστε να χει βρομήσει λιγο καδος καπακι σχαρες, τα κρεατα κατα το ψησιμο με την εξατμιση του νερου δε σας δινει στο κρεας μια εσανς αιδιας απο προηγούμενα ψησιματ η μονο εγω ειμαι απο αυτους τους περιεργους? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

εσεις που βαζεται νερο στο ταψακι για να μη "κολλήσει" το λίπος κ έχετε παλιώσει κανοντας καμια 20 ψησίματα ωστε να χει βρομήσει λιγο καδος καπακι σχαρες, τα κρεατα κατα το ψησιμο με την εξατμιση του νερου δε σας δινει στο κρεας μια εσανς αιδιας απο προηγούμενα ψησιματ η μονο εγω ειμαι απο αυτους τους περιεργους? 

Προσωπικά δεν το αυτό που περιγράφεις, αλλά το νερό πρέπει να πετιέται μετά από κάθε ψήσιμο . Αυτό κανείς και στην exivos εξάλλου . Είναι τελείως ανθυγιεινό το να το κρατάς εκεί μέσα στο συρτάρι 🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2021 στις 8:25 ΜΜ, ilpapacha είπε

Σήμερα μπορούσαν μόνο οι 2 κουμπάροι, οπότε δεν παίξαμε όσο δυνατά θα μπορούσαμε…

F10F69BF-5E1A-421D-AF5C-87A9F36F4C11.jpeg.766251889495023bd9d9e1459cf713f0.jpeg

0A26DE5F-4095-4CEE-A7CE-5FF106028BC4.jpeg.e58065708835da0faf2517ec21536f05.jpeg
 

 

A0F63B02-D111-4666-9E6A-5E29A983A331.jpeg.668e5d0f2c17eedd60143f56b0d4d5d7.jpeg

606FB67D-DA16-4092-B1BE-A2233C75013D.jpeg.527060121ca2a461679677ff3919fd7b.jpeg

156964BC-2CD2-4CA0-B02D-16FE09FA7369.jpeg.928bcfe331e0c173d5732b8a1bd20e56.jpeg

 

Σ ευχαριστώ πολύ!

Αν επέλεγα τώρα μια από τις 2, που αναφέρεις, θα πήγαινα στην Prestige Phantom 500.

Ήθελα άλλα πράγματα και πήγα τελικά στην Prestige Pro 665.

Καλοριζικη και παντα γεματη!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, fantakola είπε

Προσωπικά δεν το αυτό που περιγράφεις, αλλά το νερό πρέπει να πετιέται μετά από κάθε ψήσιμο . Αυτό κανείς και στην exivos εξάλλου . Είναι τελείως ανθυγιεινό το να το κρατάς εκεί μέσα στο συρτάρι 🤮

προφανως το πετας ρε συ αλλα τι να πω, μαλλον εγω ειμαι περίεργος κ μου μυρίζουν περίεργα μετα, αλλα οσες φορες το δοκιμασα (2-3ς)  μου ερχοταν μια καπως γεύση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sndev είπε

προφανως το πετας ρε συ αλλα τι να πω, μαλλον εγω ειμαι περίεργος κ μου μυρίζουν περίεργα μετα, αλλα οσες φορες το δοκιμασα (2-3ς)  μου ερχοταν μια καπως γεύση..

Επειδή το ίδιο γίνεται και στις ηλεκτρικές και σε καταλαβαίνω σε αυτό που λες, μετά το ψήσιμο πετάς το νερό και καθάρισμα με υγρό πιάτων το ταψάκι. Αν έχεις ψήσει ψάρι κλπ βάλε και λίγο ξύδι να φύγει η μυρωδιά και καλό πλύσιμο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είμαι ευχαριστημένος χρησιμοποιώντας φούρνους υγραερίου ή ηλεκτρικούς, έχοντας ψωνίσει για το κατάστημά μου, απο τον συγκεκριμένο κατάλογο. Ποτέ δεν συμπάθησα τις απλές ψησταριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 0rafa0 είπε

Πάντως είμαι ευχαριστημένος χρησιμοποιώντας φούρνους υγραερίου ή ηλεκτρικούς, έχοντας ψωνίσει για το κατάστημά μου, απο τον συγκεκριμένο κατάλογο. Ποτέ δεν συμπάθησα τις απλές ψησταριές.

Οπότε έκανες την έρευνα αγοράς σου και τελικά αγόρασες αυτά που ήθελες 

Άλλου είδους συσκευή ο φούρνος (ηλεκτρικός/υγραερίου/με ξύλα κτλ) και άλλου είδους συσκευή η ψησταριά (ηλεκτρική/υγραερίου/με κάρβουνα κτλ).

Επιλογές σαφώς και υπάρχουν πολλές, οπότε ο καθένας μπορεί να βρει την συσκευή που θα καλύψει τις ανάγκες του καλύτερα με βάση τα χρήματα που θέλει/μπορεί να διαθέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, depmode είπε

Προσωπικά, δεν θα με κάλυπτε τέτοια απάντηση και για τις δύο περιπτώσεις αν και όντως είναι στην καλή διάθεση του αντιπροσώπου να εξυπηρετήσει.

Όσον αφορά το θερμόμετρο, αν δεν αποτελεί καθολικό φαινόμενο σε όλες τις Ναπολεον, πως θεωρείται φυσιολογικό; Από την άλλη όντως συμβαίνει και μου έχει συμβεί σε δύο προηγούμενες ψησταριές υγραερίου μετά όμως από πλύσιμο του κάδου με νερό. Σε ψησταριά όμως που μόλις έκαψε για πρώτη φορά ...

Όσο για την βάση της φιάλης θα μου άρεσε περισσότερο να μου πουν ότι οφείλεται σε λάθος χειρισμό μου που προκάλεσε το σπάσιμο παρά αυτό που σου είπαν ότι είναι μόνο για πλαστικές φιάλες σχεδιασμένο! Που το αναφέρει αυτό; Ακόμα και στο βίντεο συναρμολόγησης η ίδια η εταιρεία τοποθετεί μεταλλική φιάλη 

 

Τέλος πάντων, μακάρι να σε εξυπηρετήσουν. Όταν έχεις premium τιμές, πρέπει να προσφέρεις και premium after sales support.

Ο φιλος που ειπε για το προβλημα με το θερμομετρο και με την θηκη της μπουκάλας...μου διευκρινησε σε αντιστοιχο του ποστ στο FB (θα επρεπε να εχει κανει και εδω το ιδιο για να μην δημιουργουνται λανθασμένες εντυπώσεις)...οτι τελικά ο αντιπροσωπος του έκανε αντικατάσταση της θηκης της φιάλης ως οφειλέ...Αρα δειχνει ο συγκεκριμένος αντιπροσωπος να ειναι επαγγελματιας...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Ο φιλος που ειπε για το προβλημα με το θερμομετρο και με την θηκη της μπουκάλας...μου διευκρινησε σε αντιστοιχο του ποστ στο FB (θα επρεπε να εχει κανει και εδω το ιδιο για να μην δημιουργουνται λανθασμένες εντυπώσεις)...οτι τελικά ο αντιπροσωπος του έκανε αντικατάσταση της θηκης της φιάλης ως οφειλέ...Αρα δειχνει ο συγκεκριμένος αντιπροσωπος να ειναι επαγγελματιας...

 

Το αναφέρει και στο ποστ που έχει κάνει

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...