Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Φερνεις κανονικα αλλα με εκτελωνισμο 24%, συν εξοδα εκτελωνισμου. Εφοσον δεν στελνει απ ευθειας το καταστημα πρεπει να διπλοπληρωθει ο ΦΠΑ, και εκει και εδω! Επισης απ οτι ειδα γιατι κοιταζα και την traveler (την καινουρια φορητη που ειναι σαν σιδεροστρα) που εβγαινε £200, εχουν ανεβασει πολυ και τα εξοδα μεταφορας απο UK. Oσο πληρωσα στη genesis το 2019 που ηρθε σε παλετα, τοσο ηθελαν τωρα για την φορητη, 103€ δλδ!! Αλλα το μεγαλο προβλημα ηταν ο εκτελωνισμος που πραγματικα δεν ξερεις ποσο θα παει τελικα! Χοντρικα υπολογισα τη genesis οτι θα εβγαινε 850-900€.

Κατάλαβα, άρα δώρο-άδωρο επί της ουσίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2124

  • ilpapacha

    1957

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

21 λεπτά πριν, zanskou είπε

Κατάλαβα, άρα δώρο-άδωρο επί της ουσίας 

Κοιτα, 850-900€ για genesis ειναι και παλι παααρα πολυ καλη τιμη! Οποτε οχι τοσο δωρο-αδωρο. Εγω τοσο την πηρα πριν 1.5 χρονο (£650 συν μεταφορικα 100€ βγηκε 850€ περιπου )και δεν εχει ξαναπεσει τοσο χαμηλα. Αλλα η τωρινη τιμη δεν εχει ξαναγινει! Αν ενδιαφερεσαι μπορεις να παρακολουθεις τιμες Γερμανιας μηπως πεσουν λογω τελους σεζον και εκει δεν εχει τελωνειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Φερνεις κανονικα αλλα με εκτελωνισμο 24%, συν εξοδα εκτελωνισμου. Εφοσον δεν στελνει απ ευθειας το καταστημα πρεπει να διπλοπληρωθει ο ΦΠΑ, και εκει και εδω! Επισης απ οτι ειδα γιατι κοιταζα και την traveler (την καινουρια φορητη που ειναι σαν σιδεροστρα) που εβγαινε £200, εχουν ανεβασει πολυ και τα εξοδα μεταφορας απο UK. Oσο πληρωσα στη genesis το 2019 που ηρθε σε παλετα, τοσο ηθελαν τωρα για την φορητη, 103€ δλδ!! Αλλα το μεγαλο προβλημα ηταν ο εκτελωνισμος που πραγματικα δεν ξερεις ποσο θα παει τελικα! Χοντρικα υπολογισα τη genesis οτι θα εβγαινε 850-900€.

Δεν ξέρω αν γίνει μέσω 3ής χώρας να μας έρθει χωρίς τελωνείο. Εκτός και αν έχεις κάποιον εκεί και σου την στείλει με μεταφορική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Δεν ξέρω αν γίνει μέσω 3ής χώρας να μας έρθει χωρίς τελωνείο. Εκτός και αν έχεις κάποιον εκεί και σου την στείλει με μεταφορική

Eχω την αδερφη μου εκει και θα παω και γω τον αλλο μηνα, αλλα ακομα και δωρο να στειλεις κατι περναει τελωνειο. Εκτος και αν στειλω κατι χωρις συσκευασια. Τελος παντων, τωρα ειναι αργα! Θα φαω τα λεφτα σε μπριζολες :P

Eπισης το eshopwedrop εκτελωνιζει στην Ολλανδια, οποτε με 21% ΦΠΑ. Τωρα αν εκει περνανε σαν δωρα και δεν ειναι ουγκ οπως εδω, δεν το γνωριζω.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eχω την αδερφη μου εκει και θα παω και γω τον αλλο μηνα, αλλα ακομα και δωρο να στειλεις κατι περναει τελωνειο. Εκτος και αν στειλω κατι χωρις συσκευασια. Τελος παντων, τωρα ειναι αργα! Θα φαω τα λεφτα σε μπριζολες :P

Eπισης το eshopwedrop εκτελωνιζει στην Ολλανδια, οποτε με 21% ΦΠΑ. Τωρα αν εκει περνανε σαν δωρα και δεν ειναι ουγκ οπως εδω, δεν το γνωριζω.

Την αγοράζεις εκεί, την ανοίγεις, βγάζεις τα πολλά φρου φρου και όπως είναι σε μεταφορική :) 

Έτσι για την ιστορία θα ρωτήσω τι παίζει με τις μεταφορικές από εκεί για εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eχω την αδερφη μου εκει και θα παω και γω τον αλλο μηνα, αλλα ακομα και δωρο να στειλεις κατι περναει τελωνειο. Εκτος και αν στειλω κατι χωρις συσκευασια. Τελος παντων, τωρα ειναι αργα! Θα φαω τα λεφτα σε μπριζολες :P

Eπισης το eshopwedrop εκτελωνιζει στην Ολλανδια, οποτε με 21% ΦΠΑ. Τωρα αν εκει περνανε σαν δωρα και δεν ειναι ουγκ οπως εδω, δεν το γνωριζω.

ρε συντροφε σαγονια μηπως μας φτιαξεις; 😆

παιζουν παντως μεταφορικές που κανουν απευθειας ελλαδα αγγλία με φορτηγό (κ κατι βανακια αλλα συνηθως ειναι πιο ακριβα)

1 λεπτό πριν, toxotis67 είπε

Τώρα το είδα, αν το έχει ανεβάσει κι άλλος, sorry..

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou/195915-weber-spirit-ii-e310-gbs

παιζει μερες τωρα τόσο στο ΥΟU, αλλα με ιστορικα χαμηλα στα 507 τα λυπαμαι να τα δώσω, θα περιμενω να βρω κατι πι οκοντα στα 550..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, paylidis είπε

ρε συντροφε σαγονια μηπως μας φτιαξεις; 😆

παιζουν παντως μεταφορικές που κανουν απευθειας ελλαδα αγγλία με φορτηγό (κ κατι βανακια αλλα συνηθως ειναι πιο ακριβα)

παιζει μερες τωρα τόσο στο ΥΟU, αλλα με ιστορικα χαμηλα στα 507 τα λυπαμαι να τα δώσω, θα περιμενω να βρω κατι πι οκοντα στα 550..

Με αυτον ειχα κανει τη μετακομιση απο Σκωτια πριν 2 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτηκα να ρωτησω για τελωνειο μεσω αυτων.

http://nikostransport.com/e-bayamazon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Με αυτον ειχα κανει τη μετακομιση απο Σκωτια πριν 2 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτηκα να ρωτησω για τελωνειο μεσω αυτων.

http://nikostransport.com/e-bayamazon

E εαν ειναι συναρμολογημενη κλπ μπορει να θεωρηθει ισως και μεταχειρη οποτε να τη γλυτωσεις... Εαν τυχον παιζει σαν ενδεχόμενο να βολευτουμε με αυτον καπως στειλε μου ένα πμ γιατι τη λιγουρευομαι μια 310...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, paylidis είπε

E εαν ειναι συναρμολογημενη κλπ μπορει να θεωρηθει ισως και μεταχειρη οποτε να τη γλυτωσεις... Εαν τυχον παιζει σαν ενδεχόμενο να βολευτουμε με αυτον καπως στειλε μου ένα πμ γιατι τη λιγουρευομαι μια 310...

Kαι εγώ μία genesis :) 

Ας έχουμε μία ιδέα τι παίζει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν βλεπω να υπαρχει στοκ αυτη τη στιγμη δυστυχως. Θα το ψαξω για να εχουμε ομως μια εναλλακτικη σε περιπτωση που ξαναπεσει καμια τετοια προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα τη μεταφορικη και περνανε τα παντα απο τελωνειο, ακομα και τα μεταχειρισμενα. Δεν μπηκα σε λεπτομεριες, αλλα φανταζομαι αν προκειται για μετακομιση μονο δεν θα υπαρχει τελωνειο.

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ρωτησα τη μεταφορικη και περνανε τα παντα απο τελωνειο, ακομα και τα μεταχειρισμενα. Δεν μπηκα σε λεπτομεριες, αλλα φανταζομαι αν προκειται για μετακομιση μονο δεν θα υπαρχει τελωνειο.

ακομα και στη μετακομιση υπαρχει τελωνειο.

γενικοτερα δεν υπαρχει τροπος να το αποφυγεις εκτος αν εχουν προπληρωθει φοροι/δασμοι οταν το προιον φευγει απο τον προμηθευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ritualistic είπε

ακομα και στη μετακομιση υπαρχει τελωνειο.

γενικοτερα δεν υπαρχει τροπος να το αποφυγεις εκτος αν εχουν προπληρωθει φοροι/δασμοι οταν το προιον φευγει απο τον προμηθευτη.

Eυτυχως προλαβα και μετακομισα πριν το μπρεξιτ :P

4 ώρες πριν, paylidis είπε

E εαν ειναι συναρμολογημενη κλπ μπορει να θεωρηθει ισως και μεταχειρη οποτε να τη γλυτωσεις... Εαν τυχον παιζει σαν ενδεχόμενο να βολευτουμε με αυτον καπως στειλε μου ένα πμ γιατι τη λιγουρευομαι μια 310...

Αν θες καμια μικρη παιζει αυτη σε προσφορα £300 +μεταφορικα+τελωνειο

https://www.johnlewis.com/weber-spirit-e-215-gbs-2-burner-gas-bbq/p5194234

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...