Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Mη φανεί ότι κάνω διαφήμιση, την δικιά μου Kenton την έχω 2 1/2 χρόνια και είναι ακόμα μια χαρά, και δεν είμαι και ο πλέον τυπικός στον καθαρισμό (πλην σχαρών που τις κάνω κάθε φορά, κάδο κλπ μια φορά στο 3μηνο κι αν), παρόλο που τη χρησιμοποιώ αρκετά συχνά (minimum 1 φορά τη βδομάδα) 

Για μένα αξίζει τα λεφτά της

Ημουν ηδη ψημενος, ειμαι κ ιδιο στυλ με εσενα (οχι ιδιαιτερα τυπικος) οποτε λεω να την τιμησω

1 λεπτό πριν, ilpapacha είπε

Το έχουμε αναφέρει αρκετές φορές ότι η Naterial Kenton είναι μια τίμια επιλογή. Οπότε μπορείς να προχωρήσεις 

σουπερ, θα την παρω κ πιστευω να με ικανοποιησει (δεν εχω φοβερες απαιτησεις).

Στα συν και πλην ταυτόχρονα το ότι το 1/4 της επιφανειας περιπου ειναι πλακα μαντεμι (θα προτιμουσα να εχω την επιλογη να μπαινοβγαινει αυτη η πλακα και να αντικαθισταται απο σχαρα 😕 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2115

  • ilpapacha

    1953

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

8 λεπτά πριν, paylidis είπε

Παιδια βλέποντας οτι η weber εχει κυριολεκτικά ξεφυγει (πριν 1 μηνα ήταν 629 κ πλεον εχει παει 714) και με δεδομένο ότι η τρέχουσα excel 3 (praktiker) που έχω παραδιδει πνευμα (1 καυστηρας ψιλοoff τη δουλευω με 2 με θερμοκρασίες μαξ 160) σκέφτομαι την Kenton NATERIAL με 4 καυστηρες στα 249.

Τι λετε να τη χτυπησω να τελειωνω για 3 χρονια (τοσα τουλαχιστον εχει εγγυηση)...;

Δεν περιμένεις λίγο μέχρι την Black Friday μην τυχόν και κάνουν καμία προσφορά έστω και στην Naterial?

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στα συν και πλην ταυτόχρονα το ότι το 1/4 της επιφανειας περιπου ειναι πλακα μαντεμι (θα προτιμουσα να εχω την επιλογη να μπαινοβγαινει αυτη η πλακα και να αντικαθισταται απο σχαρα 😕 

Η πλάκα βγαίνει και βάζεις σχάρα. Από όσο θυμάμαι υπάρχει και προς πώληση η σχετική υπόλοιπη σχάρα. Τσέκαρέ το στο μαγαζί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, plasTOST είπε

Δεν περιμένεις λίγο μέχρι την Black Friday μην τυχόν και κάνουν καμία προσφορά έστω και στην Naterial?

Η συγκεκριμενη εχει παιξει και στα 199 (υπαρχει μαλιστα ακομα στο σαιτ στα 199 αλλα χωρις διαθεσιμοτητα εδω κ μηνες) και στα 229 παλιοτερα ειναι η αληθεια και μετανιωσα που δε την πηρα τότε αλλα ειχα βαλει στοχο την weber 310.

Δυστυχώς η τρέχουσα δε το παλευει άλλο μου βγαζει τη ψυχη ακομα και για φιλετο κοτοπουλο οποτε δε ξερω κατα ποσο μπορώ να μεινω χωρις bbq εως τέλος Νοεμβρη.

Σαφώς δεν ειναι καμια σοβαρη προσφορά θα ελεγα αλλα ισως στην παρουσα στιγμή δε βλεπω καποια καλη εναλλακτικη VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στα συν και πλην ταυτόχρονα το ότι το 1/4 της επιφανειας περιπου ειναι πλακα μαντεμι (θα προτιμουσα να εχω την επιλογη να μπαινοβγαινει αυτη η πλακα και να αντικαθισταται απο σχαρα 😕 

Έχει σχάρα το leroy με κάνα 25άρι - 30άρι 

Τις βγάζει και προσφορά ψιλό συχνά αν δε βιάζεσαι πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ημουν ηδη ψημενος, ειμαι κ ιδιο στυλ με εσενα (οχι ιδιαιτερα τυπικος) οποτε λεω να την τιμησω

σουπερ, θα την παρω κ πιστευω να με ικανοποιησει (δεν εχω φοβερες απαιτησεις).

Στα συν και πλην ταυτόχρονα το ότι το 1/4 της επιφανειας περιπου ειναι πλακα μαντεμι (θα προτιμουσα να εχω την επιλογη να μπαινοβγαινει αυτη η πλακα και να αντικαθισταται απο σχαρα 😕 

Υπάρχουν σχάρες για να την αντικαταστήσεις, αν θες

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/?page=2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Έχει σχάρα το leroy με κάνα 25άρι - 30άρι 

Τις βγάζει και προσφορά ψιλό συχνά αν δε βιάζεσαι πάντως

 

2 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Υπάρχουν σχάρες για να την αντικαταστήσεις, αν θες

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/?page=2

Καλη φαση δε το περιμενα, θα τις τιμησω μαλλον στο μελλον σε καμια προσφορά.

Ισως και να ταιριάζει αυτη που εχω ηδη (να την κοψω και να τη ταιριαξω στο κομματι που ειναι η πλακα κανονικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

 

Καλη φαση δε το περιμενα, θα τις τιμησω μαλλον στο μελλον σε καμια προσφορά.

Ισως και να ταιριάζει αυτη που εχω ηδη (να την κοψω και να τη ταιριαξω στο κομματι που ειναι η πλακα κανονικά)

τις ψησταριές εννοούσα σε προσφορά, όχι τις σχάρες :P :P

20 ευρώ μωρέ τη δίνει, μη το πολυ σκέφτεσαι, αν και με τα 2/3 σχάρες ψήνεις άνετα για 4 άτομα (μη σου πω και παραπάνω) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

τις ψησταριές εννοούσα σε προσφορά, όχι τις σχάρες :P :P

20 ευρώ μωρέ τη δίνει, μη το πολυ σκέφτεσαι, αν και με τα 2/3 σχάρες ψήνεις άνετα για 4 άτομα (μη σου πω και παραπάνω) 

 

ΑΑΑ οκ! 😂

Η αληθεια ειναι οτι θα την ήθελα σε εναν οριζοντα εως τέλος Οκτωβριου το αργότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

ΑΑΑ οκ! 😂

Η αληθεια ειναι οτι θα την ήθελα σε εναν οριζοντα εως τέλος Οκτωβριου το αργότερο...

Bλέπω ότι αυτή με τους 4 καυστήρες την έχει και τώρα σε "προσφορά", στα 249 

Ε πήγαινε πάρτην, αν είσαι ψημένος δεν έχει κάνα νόημα να περιμένεις κάτι καλύτερο (προφανώς σε αυτά τα χρήματα εννοώ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Bλέπω ότι αυτή με τους 4 καυστήρες την έχει και τώρα σε "προσφορά", στα 249 

Ε πήγαινε πάρτην, αν είσαι ψημένος δεν έχει κάνα νόημα να περιμένεις κάτι καλύτερο (προφανώς σε αυτά τα χρήματα εννοώ) 

όπως το λες "προσφορα"... την ιδια στιγμή που υπαρχει η ιδια στο σαιτ στα 199 χωρις διαθεσιμοτητα 😆

Διευκρινιστική ερωτηση στους κατοχους ( @AristidisZ ) κατω εχει κάδο ή αφαιρουμενο ταψι; νομιζω ειχα ξαναρωτησει και εχει ταψι αλλα δε μπορώ να βρω το μηνυμα,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paylidis είπε

Διευκρινιστική ερωτηση στους κατοχους ( @AristidisZ ) κατω εχει κάδο ή αφαιρουμενο ταψι; νομιζω ειχα ξαναρωτησει και εχει ταψι αλλα δε μπορώ να βρω το μηνυμα,..

ταψί αφαιρούμενο έχει

το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι έχει μια μικρή βάση βιδωμένη στο κάτω μέρος του ταψιού (το οποίο είναι κωνικό) στην οποία πατάει ο λιποσυλλέκτης

Σε αυτή την βάση, στάζουν τα λίπη επάνω όταν έρχονται από τη μερια που βιδώνει πάνω η βασούλα στο ταψί, και φεύγουν προς τα κάτω, και κάνω δίαφορες πατέντες για να μη λερώνει (συνήθως πέφτουν από κάτω στη μπουκάλα) 

θα βγάλω μια φωτογραφία το απόγευμα να σου δείξω τι εννοώ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, paylidis είπε

Η συγκεκριμενη εχει παιξει και στα 199 (υπαρχει μαλιστα ακομα στο σαιτ στα 199 αλλα χωρις διαθεσιμοτητα εδω κ μηνες) και στα 229 παλιοτερα ειναι η αληθεια και μετανιωσα που δε την πηρα τότε αλλα ειχα βαλει στοχο την weber 310.

Δυστυχώς η τρέχουσα δε το παλευει άλλο μου βγαζει τη ψυχη ακομα και για φιλετο κοτοπουλο οποτε δε ξερω κατα ποσο μπορώ να μεινω χωρις bbq εως τέλος Νοεμβρη.

Σαφώς δεν ειναι καμια σοβαρη προσφορά θα ελεγα αλλα ισως στην παρουσα στιγμή δε βλεπω καποια καλη εναλλακτικη VFM.

αστέρι ειναι για τα χρήματα της! την έχω χτυπήσει στα 199. 

10 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

ταψί αφαιρούμενο έχει

το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι έχει μια μικρή βάση βιδωμένη στο κάτω μέρος του ταψιού (το οποίο είναι κωνικό) στην οποία πατάει ο λιποσυλλέκτης

Σε αυτή την βάση, στάζουν τα λίπη επάνω όταν έρχονται από τη μερια που βιδώνει πάνω η βασούλα στο ταψί, και φεύγουν προς τα κάτω, και κάνω δίαφορες πατέντες για να μη λερώνει (συνήθως πέφτουν από κάτω στη μπουκάλα) 

θα βγάλω μια φωτογραφία το απόγευμα να σου δείξω τι εννοώ 

δεν αντιμετωπιζω το ίδιο θέμα. Όλα τα λίπη πάνε κανονικά στο ταψάκι συλλογής και δε λερώνει γύρω γύρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, squib είπε

αστέρι ειναι για τα χρήματα της! την έχω χτυπήσει στα 199. 

δεν αντιμετωπιζω το ίδιο θέμα. Όλα τα λίπη πάνε κανονικά στο ταψάκι συλλογής και δε λερώνει γύρω γύρω

μήπως είναι στραβό λες στη δικιά μου ; 

του είχα δώσει και χειροκίνητα κλίση επίτηδες

τέσπα, πταίσμα, έχω βάλει ένα αλουμινόχαρτο και το αγκαλιάζει, οπότε λύθηκε το πρόβλημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

μήπως είναι στραβό λες στη δικιά μου ; 

του είχα δώσει και χειροκίνητα κλίση επίτηδες

τέσπα, πταίσμα, έχω βάλει ένα αλουμινόχαρτο και το αγκαλιάζει, οπότε λύθηκε το πρόβλημα 

γενικά δε ψήνω και πολύ λιπαρά κρέτα πχ πρόβατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, squib είπε

γενικά δε ψήνω και πολύ λιπαρά κρέτα πχ πρόβατο

ΑΙΣΧΟΣ!

ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟ (ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ SEASONING)!

😂

19 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

τέσπα, πταίσμα, έχω βάλει ένα αλουμινόχαρτο και το αγκαλιάζει, οπότε λύθηκε το πρόβλημα 

σε όλες ειχα εως τώρα εβαζα αλουμινενιο φορμακι για καπκεικ μεσα στο εργοστασιακο κουπακι κ το πεταγα απευθειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...